Jump to content


Fotografije

GERBER vintage

campagnolo vintae colmbus

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#1 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 23 September 2018 - 04:54 PM

Pozdrav svima,

 

Bajk sam pazario na autopijaci...hteo bih vise da saznam o ramu i nalepnici na sedalnoj cevi,

CItajuci na netu, nasao sam da je svajcarske proizvidnje i cini mi se da je u pitanju GILCO dizajn cevi, stoji columbus nalepnica.

Na luli stoji ime, ali na netu nisam mogao da nadjem nista...svaka informacija dobrodosla :)

 

Hvala unapred i sportski pozdrav.

Attached Thumbnails

  • IMG_20180923_172751.jpg
  • IMG_20180923_173225.jpg
  • IMG_20180923_172721.jpg
  • IMG_20180923_172807.jpg
  • IMG_20180923_173315.jpg
  • IMG_20180923_173117.jpg
  • IMG_20180923_173419.jpg
  • IMG_20180923_173404.jpg
  • IMG_20180923_172920.jpg
  • IMG_20180923_172956.jpg
  • IMG_20180923_173052.jpg
  • IMG_20180923_175255.jpg
  • IMG_20180923_173123.jpg
  • IMG_20180917_165005.jpg
  • IMG_20180923_173336.jpg

  • 1

#2 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 24 September 2018 - 05:46 PM

Divan bajs, za vozaca ispod 180cm. Te cevi su bile popularno jedno vreme jer su ukrucivale ram. U svakom slucaju ako ga budses prodavao zovi :)
Prednji tocak nije njegov.rekao bih kraj 80tih godina proizvodnja.
  • 0

#3 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 24 September 2018 - 07:01 PM

Divan bajs, za vozaca ispod 180cm. Te cevi su bile popularno jedno vreme jer su ukrucivale ram. U svakom slucaju ako ga budses prodavao zovi :)
Prednji tocak nije njegov.rekao bih kraj 80tih godina proizvodnja.

 

da, prednji je za tabular...hvala i dogovoreno :) 

Pozdrav


  • 1

#4 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 24 September 2018 - 08:26 PM

Sediste nije njegovo.
Za predjni tocak ti treba Campi nabla sa vosokim flangom.

Imam jedan takav ram, doduse puknut, Colnago je radio sa tim profilom isto. Navodno si voleli da puknu, ali to u profi upotrebi.
Inace to je bicikl vise klase, nekad bio, vidi se po izradi sa dosta hroma i sam izbor cevi, kao i oprema.
Oprema je lepa, ali Campi te generacije je lose saltao pozadi, kao i Shimano.
Ako ti odgovara ram, nemoj nista da menjas na biciklu i nedaj da ti neko to sredjuje ko se ne bavi sa time. Jer mogu samo da ga devalviraju.
Nemoj da ga vozis po kisi i to je bajs za kucne uslove civanja. Imas Sedis lanac, on je u proncipu neunistiv. Nema vise takvih. Bajs zahteva pre pustanja u pogon da se sve rasklopi u osnovne delove, i da se sve potroseno zameni delovima istog kvaliteta. Na inostranom trzostu nece dostoco visoku vrednost jer Svajcaraci nisu na ceni, ali sve u svemu divan bajs, cestitke.
  • 2

#5 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 25 September 2018 - 03:53 PM

Sto se tice prednjeg tocka, na njemu je ime EDI KAGI, na netu pise da je bio pro vozac za weinmann la suisse tim od 87-88 god...takodje u to vreme je i gs gerber weinmann imao tim, pa mozda postoji veza?

 

Ram necu da diram, ostavicu ga ovakvog kakav je, na par mesta se skinula farba ali ispod toga se vidi hrom.

Opet hvala na svemu jer prvi put imam ovako nesto i dosta mi znaci to sto pises...ko zna mozda je deo istorije :)

 

pozdarv


  • 0

#6 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 25 September 2018 - 07:57 PM

Ne pipaj ram, treba da se vidi zub vremena na njemu. Moj neki osecsj je da nije isao na trke i da ga nije vozio profi vozac, prvenstveno zbog stanja mehanike, pogledaj mu pogon, to je praktino u novom stanju. Bicikli koje voze ljidi koji treniraju budu odvaljeni od zovota :)
Treba ti neko lepo sediste, iz te ere, kozno. I da resisi prednji tocak da imas klincer, mada i tabulari imaju svoj smek, ali su cimanje zesce..
Prednji tocak je mladji od bicikla.
Tocak prednji deluje mnogo mladje, bar 10 godina. Nisam bas toliko verziran da prepoznam svaki deo na slici.
Ja kao pasionirani ljubitel staroh trkaca bi bio jako srecan da sam naleteo na isti.
Nemoj ga voziti pre kompletne provere svega, jel kad je to fit, to je nesto nepojmljivo za danasnje vreme sto se tice kvaliteta..
Vidi se da je geometrija dobra, da nije imao neke havarije. Sad imas zanimaciju, preko zime, da bljesne na prolece. PS imam mnogo starih trkaca, samo dva su full hromirana, to je nekad bila skupa igranka... Znaci samo zamena biranim delovima, slobodno me cimni ako ti treba neka konsultaicja
  • 0

#7 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 25 September 2018 - 08:34 PM

Razumem kapetane :)
Videcu onda da prednji tocak i sediste zamenim, praticu oglase pa ako naletim na nesto, javicu ti se na pp...sad vec kapiram koliko sam srece imao sto sam naleteo na ovako nesto.

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#8 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 08:09 AM

Tako je, na kojoj si ga pijaci uzeo i koji dan?

 

 

Takodje i sticna treba da se nabavi iz prigodne serije.

Npr. ovaj sic je top iz te ere, s pocetka 90 tih. Malo je fucnut, mada bi ga krema za kozu malo osvezila...

https://www.2bike.rs...-9#.W6s9snszZGE

 

Ovaj je malo stariji, isto dobar, ali skuplji:

 

https://www.2bike.rs...ly#.W6s-XnszZGE

 

 

 

Hrom mozes da osvazis, ako ga blago prebrises zicom za posudje, ili zguzvanom alu folijom, on je dosta tvrd tesko ces ga izgrebati, ali nije nemoguce.

 

Lak ja obicno uzmem polirku tuyrtle wax i predjem par ruku sa njom.

 

http://steelmagic.blogspot.com/

imas na mom blogu dosta slika, pa mozes da malo snimis kakva je procedura osvezavanja.


  • 0

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 03:06 PM

Ne pipaj ram, treba da se vidi zub vremena na njemu. Moj neki osecsj je da nije isao na trke i da ga nije vozio profi vozac, prvenstveno zbog stanja mehanike, pogledaj mu pogon, to je praktino u novom stanju. Bicikli koje voze ljidi koji treniraju budu odvaljeni od zovota :)
Treba ti neko lepo sediste, iz te ere, kozno. I da resisi prednji tocak da imas klincer, mada i tabulari imaju svoj smek, ali su cimanje zesce..
Prednji tocak je mladji od bicikla.
Tocak prednji deluje mnogo mladje, bar 10 godina. Nisam bas toliko verziran da prepoznam svaki deo na slici.
Ja kao pasionirani ljubitel staroh trkaca bi bio jako srecan da sam naleteo na isti.
Nemoj ga voziti pre kompletne provere svega, jel kad je to fit, to je nesto nepojmljivo za danasnje vreme sto se tice kvaliteta..
Vidi se da je geometrija dobra, da nije imao neke havarije. Sad imas zanimaciju, preko zime, da bljesne na prolece. PS imam mnogo starih trkaca, samo dva su full hromirana, to je nekad bila skupa igranka... Znaci samo zamena biranim delovima, slobodno me cimni ako ti treba neka konsultaicja

normalno da je u kao novom stanju kad je 3 generacije mladji. :)

to je VELOCE pogon koji je isao sa drugom generacijom ERGO V2 samaraljkama.

 

Kao i prednji tocak sa svajcarskom EDCO COMPETITION glavom sa industrijskim lezajima.

 

Koliko sam shvatio hromiranje celog rama, pa zatim farbanje glavnog trougla osim viljuski

je karakteristika premium modela kategorija u italijanskoj skoli izrade ramova.

 

Meni je ram samo sumnjiv u zadnjem delu vodoravne cevi, iznad COLUMBUS nalepnice...

deluje mi kao da je rdja dobro napala da se boja ljusti i da su ispod neke rupe. Mozda od znoja!?!?

Mozda da se pogleda detaljnije pa sanira ako treba. Nije toliko ni vidljvo u voznji.


  • 0

#10 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 03:15 PM

bajk sam pazario na autopijaci u nisu, od tada sam zamenio tabular, sticnu imam njegovu campi record, ali je kratka..pas am na berzi narucio san marco aero, identicna...jos  samo sedite, ali sad mogu da se orijentisem sta da trazim, pa polako...

 

upravo gledam blog i "plavi safir " me ostavio bez teksta, sa "aero " bidonom...svaka cast!


  • 0

#11 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 03:24 PM

E pa da, slicni su, hvala.  :)

 

Nije sticna kratka, nego si ti malo visi nego sto treba, ali nema veze, ne fitujes se na taj bajs kako si navikao.

Takodje lulu svakako izvuci do limitera, jer ti ram knap.

 

Kad nabavis sediste, onda cemo da vidimo kako si setovao polozaj.

 

Moze da se desi da horizontalna cev nije hromirana, viljuske svkakao jesu.

Obicno se tu osteti od naslanjanja, pa krene rdjja da gricka, ali ako ga sklonis sa kise, cuvas u stanu, to ostaje tako dovoljno dugo da vise i nije problem.

 

Pogledaj ovaj topik, da vidis cemu treba da tezis da bi nasao polozaj adekvatan klasicnoj geometriji..

 

http://bikeretrogrou...-positions.html


  • 0

#12 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 03:27 PM

normalno da je u kao novom stanju kad je 3 generacije mladji. :)

to je VELOCE pogon koji je isao sa drugom generacijom ERGO V2 samaraljkama.

 

Kao i prednji tocak sa svajcarskom EDCO COMPETITION glavom sa industrijskim lezajima.

 

Koliko sam shvatio hromiranje celog rama, pa zatim farbanje glavnog trougla osim viljuski

je karakteristika premium modela kategorija u italijanskoj skoli izrade ramova.

 

Meni je ram samo sumnjiv u zadnjem delu vodoravne cevi, iznad COLUMBUS nalepnice...

deluje mi kao da je rdja dobro napala da se boja ljusti i da su ispod neke rupe. Mozda od znoja!?!?

Mozda da se pogleda detaljnije pa sanira ako treba. Nije toliko ni vidljvo u voznji.

skoro celom duzinom cevi je boja unistena, ali ram je zdrav i nisam primetio da puca farba...


  • 0

#13 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 03:28 PM

skoro celom duzinom cevi je boja unistena, ali ram je zdrav i nisam primetio da puca farba...

mozda da skinem farbu do hroma i tako da ostane pa da ispoliram to?


  • 0

#14 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 03:33 PM

Slikaj prvo to lepo da se vidi taj deo.

Nemoj da skidas boju, uzmi malo te bubuljice zagrebi sa malim srafcigerom, vidi da li je povrsinsko ili se razlistava rdja.

 

Imas antirost jeftino se uzme u farbari i onda nakapas kapi na zardjali deo, i ostavis da stoji pola sata, pa obrises sa vodom,  u nekoliko iteracija  da koselina pojede rdju, nemoj previse mehanicki da akas nista.

 

U svakom slucaju nece se tu nista desiti ako nije probilo, a meni ni jedan ram nikad nije probila rdja, ma koliko lose izgledali  u pocetku, a ima ih starih i 70tak godina..


  • 0

#15 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 03:35 PM

E pa da, slicni su, hvala.  :)

 

Nije sticna kratka, nego si ti malo visi nego sto treba, ali nema veze, ne fitujes se na taj bajs kako si navikao.

Takodje lulu svakako izvuci do limitera, jer ti ram knap.

 

Kad nabavis sediste, onda cemo da vidimo kako si setovao polozaj.

 

Moze da se desi da horizontalna cev nije hromirana, viljuske svkakao jesu.

Obicno se tu osteti od naslanjanja, pa krene rdjja da gricka, ali ako ga sklonis sa kise, cuvas u stanu, to ostaje tako dovoljno dugo da vise i nije problem.

 

Pogledaj ovaj topik, da vidis cemu treba da tezis da bi nasao polozaj adekvatan klasicnoj geometriji..

 

http://bikeretrogrou...-positions.html

upravo to, visi sam :)

e glavni problem je sto je lula zapekla i ne mrda...inace kad sam ga kupio lulu su izudarali cekicem i ostavili tako...jedva sam je nekako smirglom i na kraju poliranjem koliko-toliko vratio normalnom izgledu.

 

svakaako ga cuvm na suvom i toplom, tako da necu da preterujem sa smirglom :)


  • 0

#16 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 05:10 PM

Sto se tice zapekle lule, to je klasocan problem , i lula je isto mozda malo novija. Generalno to mora da skida neko ko zna sta radi, jer udarci ne pomazu mnogo, sistme je sa polugama da se napravi velika sila, a da se protom ne presavije viljuska koja je mekana. Dakle lula se ogromnom polugom rotira u ramu dok ne pukne veza, pritom se jako pazo da ta sila ne unisti viljusku
  • 0

#17 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 07:39 PM

pregledao sam pazljivije i cini mi se da citavom duzinom cevi se uhvatila rdja ispod boje ali nije probila ...vidi se hrom ispod, boja je postojana i nije ispucala.

Ostavicu ga tako, ne vidi se i kako kazes nece biti problema ako ga budem pazio.

 

viljusku nisam ni hteo da skidam, sigurno bih je presavio jer nemam iskustava...nema lufta, uspeo sam da podmazem lezajeve i to je ok.

 

sutra stize sticna, pa da probam pozicije :)


  • 0

#18 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 26 September 2018 - 08:27 PM

Idealno bi bilo da u stegu uhvatis krunu viljuske izmedju dva drveta, i tako osiguras da ne iskrivis krake, a potom sa nekom polugom zarotiras lulu, protom obilno zalijes sa wd40 sve, i onda ides mic po mic, obicno pola sata znoja treba da to sve bude gotovo.

Taj hrom je dosta jak i izdrzljiv, ali maana je sto ne drzi lak kao go celik, zato se to vremenom verovatno odvojila boja, i onda je vlaga uradila ostalo...
  • 0

#19 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 27 September 2018 - 07:30 PM

Stigla sticna, selle san marco aero...cini mi se da sam zadrzao istu pozciju i dosta je udobno

Video sam da si stavljao kozu na sediste, jel komplikovano?
Razmisljao sam da to uradim sa mojim?

29cd7c2d48d97e17825c5c83499e4f23.jpg

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#20 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 27 September 2018 - 07:30 PM

.626789a8522cab3347c318187108a5f4.jpg

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: campagnolo, vintae, colmbus

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika