Jump to content


Fotografije

Zadnji disk zvoni


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#21 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 11:54 AM

verovatno ti se samo iskrivijo disk moj jeo rtak imao slican problem kad je kupijo
bio bajs u metrou proslo leto i dobijo je tako nije ga ni seo jedan dan voziti a diskovi
bili fabricki krivi a secam se da nije malo platio taj biciklo mozda cak i desetak hilj.
dinara !!! sramota za firmu koja to prodaje :(
  • 0
Postavljena slika

#22 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 November 2008 - 01:25 PM

ja platio samo celjusti toliko :wink:
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#23 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 27 November 2008 - 05:03 PM

Ne mogu da odolim a da se ne pridrzzim svojoj omiljenoj temi "Skripa kocnica"...
Ima stvarno bezbroj razloga zasto se taj problem javlja,ali bih sada to ostavio po strani,pre bih sada da kazem resenje problema:
1:Polij oba diska obicnom vodom,i uradi jedan mali spust sa bajsom,a pri tome koci lagano,a ne "U MESTO"Uradi to par puta,a ako ne pomaze,zaboravi...idemo dalje...
2:Proveri da li ti pakne stoje pod "Nultim uglom" u odnosu na diskove.Ako ne stoje,onda ti treba jedan "Frezer" koji sluzi bas tome da ti dotera apsolutno u prav ugao pakne(odnosno ceo kaliper) u odnosu na diskove....dalje...
3:Skini paknove,i pozadi paknova,podmazi sa nekom gustom tovatnom mascu povrsinu koja leze na ona dva burenceta koji pritiskaju pakne(ali to uradi pazljivo,jer ako ti se umasti kociona povrsina na paknovima,bacices ih).
4:Proveri sve srafofe na bajsu da li su pritegnuti,jer ne znas ni sam koliko jedan frafcic moze da produkuje taj zvuk..
Eto toliko,a ti javi ako sam pomogao sa savetom...
  • 0

#24 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 27 November 2008 - 05:34 PM

3:Skini paknove,i pozadi paknova,podmazi sa nekom gustom tovatnom mascu povrsinu koja leze na ona dva burenceta koji pritiskaju pakne(ali to uradi pazljivo,jer ako ti se umasti kociona povrsina na paknovima,bacices ih).


NIkako ulja,mast,WD,teflon itd blizu paknova [-X ,a ni blizu celjusti jer to navlaci prasincinu, a opet docice do pakni :| .Mozda ova metoda i funkcionise ali rizicno je do bola jos kad ti mast nahvata kamence pa ono udje izmedju diska i pakne pa se sve to tako lepo ureze da ne znas sta pre da menjas disk ili pakne ili kamence....
  • 0

#25 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2008 - 06:00 PM

Slazem se da to nije nikakvo resenje. Evo, ja stavio Manitou Six Sport i malo malo pa mi zvoni rotor. Razlog je sto se cela vila na svako kocenje uvije, pa ja dok vozim ravno stisnem kocnicu tako da pakne samo dotaknu rotor i od tada opet nema zvonjave. Fox je zato krut i nema nikakvih problema sa njime.
  • 0

#26 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2008 - 12:25 AM

Na mom biciklu prilikom stiskanja rucice kocnice dolazilo je do nekog skriputavog zvuka (cvili), bez obzira vozio bajs ili ne. Problem je bio sto su klipovi prilikom izlaska iz celjusti skripali.
Resenje je bilo podmazati ih a ne napraviti jos gore. Uzeo sam WD i prsnuo jednu (ali bas jednu) kap na obican srafciger kojim sam dodirnuo klipove sa strane. To je bilo sasvim dovoljno da kocnica ne cvili, a nisam nista zamastio sto bi doprinelo skupljanju prasine i otvaranju novog problema.
  • 0

#27 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 November 2008 - 08:04 AM

Ti si majstor sto se moze videti iz nacina na koji razmisljas i na koji resavas problem. Drugi bi verovatno samo prsnuli u celjust. i to bi bio kraj pakni.
  • 0

#28 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 29 November 2008 - 07:34 AM

To sto je Misa uradio je samo prvi korak u "servisu kalipera".Naime,svaki kaliper (osim Magurinog) se rasklapa do najjsitnijih delova,menjaju se dichtunzi,podmazuje i ponovo sklapa,tako da zaista ne vidim koliko je lose staviti tovatnu mast iza paknova.To govorim iz licnog iskustva,i nikada nisam ni ja a ni moje kolege imali problema sa tom operacijom.Najjvaznije da ni jedna nasa musterija nije dosla sa reklamacijom pomenute operacije.Sa druge strane,svi koji misle da tovatna mast iza paknova stvara probleme je "logicno" ali sa druge strane moja praksa govori nesto drugacije.Na primer Hayes kocnice su sa jedne strane dosta dobro rangirane i funkcionisu dosta dobro,ali sa druge strane trebalo bi odraditi servis Kalipera minimum jednom godisnje,u protivnom bice problema sa vracanjem paknova u prvobitni polozaj."Ponosni vlasnici" "JUICY" disc kocnica(pogotovo trojke)hvatace se za glavu od pomenutog problema,jer je pomenuta kocnica kosmar prvo za vlasnika kocnice,a onda za mehanicara,jer...jednostavno za neke probleme na tim kocnicama ne postoji resenje.
Jos jedna napomena za one koji servisiraju svoje kocnice:Gde pise "USE ONLY DOT 4 OR 5" zastitite oci ruke i kozu,jer se radi o agresivnom ulju i sa njim nema sale(mineralno ulje koje koriste Shimano Magura i jos neke kocnice ne spada u tu grupu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika