Jump to content


Fotografije
- - - - -

Decathlon Srbija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
520 odgovora na ovu temu

#121 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2019 - 08:59 PM

@Смешер Ја и даље видим да пишемо исто. Искуство зависи од потреба, шта тачно гледаш и када (на шта налетиш). Наравно, и од поимања квалитета.

 

Нисам рекао да ми ништа "ултра јефтино" није (довољно) доброг квалитета. Чак сам сигуран да сам Декатлон препоручио управо за оно што је јефтино, основно. Проблем је што врло често то "ултра јефтино" долази са квалитетом који можда и јесте ценовно одговарајући, али је бесмислен. Такође, нисам помињао да сам био разочаран зато што сам "чуо да је јефтино", а затекао скупо. Разочарао сам се када сам видео да то скупо не прати одговарајући квалитет. Већ сам помињао рукавице за бицикл. Рекох да ја тамо нисам видео од бициклистичких ствари ништа што бих купио, али да туђа искуства могу бити другачија. Напоменух и да не користим гаће са трегерима, па нисам ни гледао ни поредио (а јесу деловале скупе кад овлаш бацих поглед).

 

"Samo ne znam kako neko na primer uzme u ruku jednu windstopper jaknu i onda onako iz ruke, odokativno proceni da to nije dobar kvalitet"

Не причам конкретно о јакнама него о свему. И да, често можеш да оцениш квалитет, веруј ми. :) Не увек, али често. Бар за ствари у које се разумеш (често купујеш, имаш искуства, знаш шта да гледаш). Поменух и да је пукао конац на рукавици приликом пробања (нису биле мале). Иначе, Декатлони у којима сам ја био нуде замену/поврат до 30 дана, не 7.

 

"Slične takve Mavic biciklističke koštaju 119 eura"

Сад бих ја тебе питао шта ти значи "сличне". Мени је већина тих ствари слична (као и много тога у шта се не разумем), а то не значи да нема разлога за далеко вишу цену. Исто као са кацигама. И сви телефони су ми слични (и даље ми се диже коса на глави кад неко хвали дизајн неког новог телефона, а оно све исто уназад 10 година). Као што неко погледа бицикл од 100 и 1000 евра и каже да је исто. Разумеш поенту. Већ сам дао примере (и не само ја) за ствари које су у ценовном рангу реномираних произвођача. Из мог искуства, то је у Декатлону (сувише) чест случај чим се одмакнеш од оне "ултра јефтине" категорије. Али наравно да пуно тога нисам гледао или не знам које су иначе цене. Причам за оно што сам гледао и знам цене.

 

Е да, још један детаљ који ме излуђује - гардероба која се међу величинама разликује искључиво по ширини. Највише мајице и панталоне, али чак и јакне. Буквално све величине исте дужине и онда док дођем до своје ширине (а нисам уопште преширок) то је сувише кратко. Поменух да сам купио дуге панталоне које су прекратке за бар 5 цм. Такође, врло често сам налазио потпуно згужвану, па и прљаву гардеробу. И то веће количине, што значи да није од пробања, него још из магацина или транспорта. Од неких мајица сам због тога одустајао. (како рекох раније, модерни материјали, нема пеглања; или ја немам специјалну пеглу)


  • 0

#122 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2019 - 09:05 PM

Хаха, сад се сетих шта ме асоцирало на Декатлон - видех ових дана на неком сајту бојлер за који је писало, међу најважнијим карактеристикама, да је "отпоран на купатилске услове"! :) Тако и у Декатлону, пешкир је отпоран на воду (али, само леђа, не може истог дана цело тело), а ципеле су отпорне на траву и ветар. ;) Једноставно, из досадашњег искуства са њима, мој утисак остаје да је Декатлон првенствено за јефтино и нижи квалитет. Али дефинитивно може одлично да се прође. Већином ствари које сам купио ја сам задовољан до веома задовољан, јер ми је у тим категоријама јефтино било довољно добро.

 

П.С. Да напоменем, за сваки случај, куповао сам и доста ствари познатијих произвођача, за које би човек очекивао да буду квалитетнији, а онда био веома разочаран (преварен). Поменух Адидас и Најки, а ту је и Том Тејлор, на пример (неке ствари супер, неке се одмах пуно скупе, неке изгубе боју у три прања, потпуно различите величине за различите производе, итд). Кад су ми на Алпина патикама пукле пертле схватио сам да не могу да се мењају, а фирма ме никад није ни удостојила одговора на питање "шта сад?" или признала пропуст/глупост. Само ми рекли да немају заменске пертле. И ајде сад, да се не присећам лоших искустава са свим произвођачима.


  • 0

#123 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2019 - 10:08 PM

Ја баш од бициклистичке гардеробе никад нисам видео ништа повољно.

 

Jel ti troluješ? :D Oni su sinonim za povoljno, najveći sportski lanac na svetu s razlogom, očigledno znaju šta rade i posao im dobro ide, roba se traži. Od kad se bavim biciklizmom ljudi dovlače njihovu robu iz Hrvatske, Mađarske, Rumunije pa i Slovenije Francuske itd ko se gde zatekne i kako se snađe, preprodavci valjaju po oglasima... Kad otvore kod nas, biće tuča kao u Lidlu za piliće :D

 

Sve što sam kupio kod njih za te pare je odlično a dosta toga imam, onaj najbolji džubin što imaju za 65 eur, vozim i zimi dosta barem po gradu pa mi treba, odlično se pokazao već dve zime. Gaće sam već pominjao, imaš i bez tregera tek su one povoljne, i sa narandžastim i sa plavim uloškom. Koje si ti uzeo kod nas za 25 eur da su bolje? Oni recimo imaju gaće s uloškom za samo 5 eur, ko to može da ponudi? I te su sasvim upotrebljive, običan tanak uložak ali su mi odlične za po gradu 20-30-40 km da ne vozim u boksericama i običnom šorcu kad skoknem negde (čitaj celo leto ganjam po gradu). Nigde se končić nije odšio ni na njima ni na onim s tregerima, osim na ulošku ali to je normalno i za northwave i scott od 13-14 hiljada jer se tu sedi i tare nogama o sedište.

Dalje, šuškavac koji pominje Smasher, taj superlight što se spakuje u veličinu manje od teniske loptice a lak je kao pero. Ne znam da li neko ima da ponudi savršeniji šuškavac, još za te pare (20ak eur) imam dva, drečavi i beli, juče smo baš vozili nezvanični 200 km brevet u njima, spas ujutru po hladnoći a i na spustu s planina. O kvalitetu - šta da kažem kad ne izlazim iz njih cele dve godine, stalno mi je jedan u rancu i leti jer često neplanirano zaginem negde do u noć. Kao novi su i dalje, tj drečavi samo i koristim jer je uočljiviji.

Dalje, njihovi rančevi su već legendarni, ja skoro ne znam čoveka koji ih nema, onaj Arpenaz 20 što košta 6.5 eur a kvalitet je takav da nema šta nije preživeo, ne skidam ga s leđa, leti zimi, pretovaram, znači ništa mu nije. Koliko ih samo viđam kod drugara, poznanika, po gradu.. rekao bih da imaju odavno prodavnicu kod nas. Evo sad neki dan na Kopaoniku, kolege raspakuju kola kad ono još dva takva ranca :D nema ko ga nema. Sad ću da kupim i od  30 litara, cena je smešna.

Onda rukavice, napisao si da su cene iste kao i Northwave a kvalitet nikakav :D i gaće i rukavice mi deluje da si samo gledao u radnji a nisi vozio. Ja imam njihove zimske najtoplije btwin 900, i po redovnoj ceni su bar duplo jeftinije (18 eur redovna cena u Mađarskoj koliko sam platio, sad su 12 eur !!!) a kamoli po ovoj bagatelnoj. Inače u Dechatlonu nikad i nisam ulovio ništa na onim popustima, sve po redovnoj ceni pa sam opet prezadovoljan odnosom uloženo dobijeno iliti cena-kvalitet, a kamo li kad uzimaš na sniženjima.

 

https://www.decathlo...id_8369611.html

http://planetbike.rs...-2-black/55479/

 

Dakle imam i jedne i druge. Pogađaj koje ganjam redovno već dve zime i koje su toplije, koje ću izabrati da obučem ako je recimo 0 ili -2. Jesu Arctic Evo fensi i lepše, i mekše tj udobnije za šaltanje šamaraljki (normalno kad imaju manje punjenja) ali cena.. wtf. Ja sam inače ulovio za 3500 na popustu, 5 soma ne bih dao nikad. E da, svaki končić je i dalje na mestu na btwin ruklavicama a dosta sam ih koristio

itd itd


  • 1

#124 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2019 - 02:30 PM

Аух, што постаде тема популарна, а Декатлона још нигде. Изгледа да ћемо ми сви покуповати све и пре него што отворе.

Добро бре, Гађане, читаш ли ти моје поруке уопште? Ево део који си и сам цитирао :) "Ја баш од бициклистичке гардеробе никад нисам видео ништа повољно". Дакле, лепо пише. Ја лично нисам видео ништа повољно. Нисам гледао сваки комад гардеробе. Али, тако људи причају како у Палманова аутлету накупују свашта по невероватним ценама, а ја отишао и купио једну Најки мајицу (јес' добра, а коштала 8 евра). То да неко баш довлачи много из Хрватске ми је ипак чудно, јер су цене углавном више од оних у Италији (а распродаје тешко упоредиве).

 

Но, мени не смета што је неко нашао супер ствари које му одговарају. И понових неколико пута да уме да буде супер ствари и по супер ценама. Само да треба бити опрезан. А нисам баш сигуран ни у то грабљење, јер очекујем да цене код нас (и поред 5 % нижег пореза, у односу на Хрватску и свих нижих цена пословања) буду стандардно осетно веће, а распродаје реткост. Слично као тај Лидл.


  • 0

#125 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2019 - 02:37 PM

Ma mislim ko se gde zatekne na putu, nađe i kupi uvek nešto povoljno. Desi mi se tako da pitam nekog odakle je nešto nabavio a odgovor me iznenadi, bude Slovenija, Francuska.. ja očekujem što je najbliže : ) Da, u Hrvatskoj je čini mi se skuplje nego u Rumuniji i Mađarskoj, moje je sve odande. Šareno je, neki artikli su jeftiniji u Mađarskoj neki u Rumuniji, i to ne nešto mizerno nego bude razlika po 3-4 eura.

 

Kako god da bude kod nas biće dobro da postoji prodavnica, nema se često prilike za dovlačenje od preko i cimanje je, a preprodavci na oglasima znamo kolike su im "marže".


  • 0

#126 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2019 - 04:19 PM

Ode tema u preširoko pisanije.. slabo se vozi pa se sedi sa tastaturom u ruci :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#127 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 October 2019 - 04:46 PM

Na ovoj temi smo samo ja i canee od pocetka party brejkeri :)

 

nego meni interesantno da dekatlonovu robnu marku cenovno poredite sa northwave, scottom i drugim renomiranim proizvodjacima i ne upali vam se lampica da tu nesto ne stima :)

 

Mogu oni da budu super kvalitetni, ali moraju da budu osetno jeftiniji.


  • 0

#128 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 14 October 2019 - 09:18 PM

U Dechatlon ponekad znam da svratim kada sam u Zg. Imaju ih dva. Jedan na istoku i drugi na zapadu. I bas tako ih i nazivaju.. Ist i west. Elem, sto se tice ponude mislim da nekako najbolju ponudu imaju na sektoru outdoor opreme. Nacionalni Quetchua brend i ostali tipa Salomon, Merel, Columbia, itd..
Što se tice biciklizma mislim da je to srednji nivo ponude. Brend Btwin ima svoje proizvode, ali i svoje mušterije i kupce. Kada bi poredili bic ponudu najpre bih dechatlon svrstao uz Intersportov bic program.
  • 0

#129 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 October 2019 - 02:09 AM

U Dechatlon ponekad znam da svratim kada sam u Zg. Imaju ih dva. Jedan na istoku i drugi na zapadu. I bas tako ih i nazivaju.. Ist i west. Elem, sto se tice ponude mislim da nekako najbolju ponudu imaju na sektoru outdoor opreme. Nacionalni Quetchua brend i ostali tipa Salomon, Merel, Columbia, itd..
Što se tice biciklizma mislim da je to srednji nivo ponude. Brend Btwin ima svoje proizvode, ali i svoje mušterije i kupce. Kada bi poredili bic ponudu najpre bih dechatlon svrstao uz Intersportov bic program.



Razumljivo jer outdoor korisnika ima više nego biciklista. Ujedno i jedan deo outdoor opreme mogu koristiti i biciklisti.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#130 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 October 2019 - 09:29 PM

Ovde je izgleda glavno razočarenje zasnovano na tome što pivo i ćevapi za 10 dinara ne mogu da se nađu nigde.
 

Ima u Dktu bzvz stvari. Ima onako stvari. Ima dobrih i odličnih stvari. Ali ima MNOGO stvari i 90% ljudi će sigurno naći mnogo toga što im treba u kvalitetu koji traže i *po ceni koja je razumna*.

 

 

Gaće možda nisu jeftinije. Ali gaće, 5 pari majica, planinarske pantalone, kapa, patikice za do prodavnice i planinarski ranac u kom to sve izneseš iz radnje izađu MNOGO jeftinije nego kod derikožastog prodavca šatro brendirane robe. E, to je fora kod Dekatlona.


  • 2

#131 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 October 2019 - 09:31 PM

Razumljivo jer outdoor korisnika ima više nego biciklista. Ujedno i jedan deo outdoor opreme mogu koristiti i biciklisti.

 

Tj. samo gaće sa uloškom i sprinterice (ko vozi SPD) nisu iz zajedničkog skupa opreme :) Kacigu da ne računamo.


  • 0

#132 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2019 - 09:10 AM



Da bi čovek bio potpuno siguran da li nešto valja ili ne valja, valjda je osnovni imperativ da to nešto kupi, nosi, proba, koristi, i da posle izvesnog vremena sabere sve utiske i odluči da li je vredno novca koji je dao na to...

Slažem se sa citiranim i odlučio sam da probam par stvari pa da sudim. Uzeo sam šorc od 20 evra (bez tregera, sa tregerima je 30) sa narandžastim uloškom, čisto da probam. Drago mi je da priznam da sam verovatno pogrešno procenio i da sam pozitivno iznenađen udobnošću. Utisci su nakon samo jedne vožnje od nekih pet sati, videćemo kakvi će biti nakon nekog dužeg perioda. Prvih dva, tri sata vožnje nisam osetio, posle se već oseća ali to je i dalje prihvatljivo i primetno bolje od par kineskih šorceva koje imam (koji i koštaju manje). Mislim da itekako vredi 20 evra, dok sa tregerima za 30 i nije tako dobar odnos cene i kvaliteta, ali mislim da ću kupiti i neki takav. Od mana, primetno je kraći od ostalih koje imam, vidi se dva prsta bele kože :)
Kupio sam još par stvari, ali utisci o njima kasnije, nisam stigao sve da probam. Ako je nekome bitno, kupljeno je u Nemačkoj.
  • 0

#133 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 November 2019 - 10:53 AM

Misljenja su naravno podeljena, ali ja licno nakon sto sam probao gace sa tregerima, mislim da nikad vise necu kupiti iste bez, pre svega jer tregeri drze ulozak cvrsto bas tamo gde treba da bude i ne pomera se nezavisno o kvalitetu puta ili terena na kom se vozi.

Tako da po meni, tih 10e vise za tregere vredi dati...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#134 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2019 - 01:18 PM

Što je u Nemačkoj to toliko skuplje?? 6 eura je razlika, to je 25% skuplje. U Mađarskoj, Rumuniji.. su te gaće s tregerima 24 eur.

 

https://www.decathlo...id_8522536.html

https://www.decathlo...id_8522536.html


  • 0

#135 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2019 - 01:46 PM

Ne znam što, ali je tako
https://www.decathlo...02928&c=SCHWARZ
13c2af9e4731135be6f2961dcccb3d71.jpg
  • 0

#136 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 November 2019 - 04:14 PM

Što je u Nemačkoj to toliko skuplje?? 6 eura je razlika, to je 25% skuplje. U Mađarskoj, Rumuniji.. su te gaće s tregerima 24 eur.

https://www.decathlo...id_8522536.html
https://www.decathlo...id_8522536.html

Zato što su u Nemačkoj plate više od tih 25% veće. U zapadnoj EU Nemačka je još najjeftinija.
  • 0

#137 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 November 2019 - 04:22 PM

Upravo tako. Veci su troskovi nabavke i transporta robe, veci su i porezi na dobit velikih kompanija, i svakako vece su i plate i dadzbine za radnike koji tu robu donose, slazu, prodaju.

U zapadnoj Evropi su takodje i cene usluga za na primer bilo kakav zanatski posao daleko vece nego sto mislimo.

Primera radi, jedan biciklisticki servis nedaleko od mene naplacuje zamenu probusene unutrasnje gume cak 25e. Za taj novac u Srbiji ti pristojan servis napravi "generalku" na bajsu.

Prema tome, tih 6 eura skuplje je zapravo OK....
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#138 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2019 - 10:14 PM

https://www.nedeljni...itore-u-srbiju/

"...dolazak brenda Decathlon koji će 12. decembra otvoriti svoju prvu radnju u Srbiji..."

Hajde da vidimo i to.
  • 0

#139 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 03 November 2019 - 11:09 AM

Lepa vest!


  • 0

#140 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 03 November 2019 - 01:56 PM

Ljudi u Srbiji dalje veruju u Deda Mraza.Pa je dosao Lidl gde je ta oprema jeftina iz Lidla ???

 

https://www.decathlo...id_8315315.html

 

Ja sam ove rukavice narucio i kostale su me 2000din,cekamo Decatlon da dodje....

 

Nadam se da nece biti kao za piletinu iz Lidla(tuca).


  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika