Jump to content


Fotografije
- - - - -

Decathlon Srbija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
520 odgovora na ovu temu

#461 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 April 2021 - 04:18 PM

ja kada sam bio bilo je zatvoreno.

Piše ovako
attachicon.gifIMG_20210403_173031.jpg

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

 

 

Na slici upravo i piše da može da se kupuje u prodavnici. I piše da se zatvara u 20h. A preuzimanje je na ulici jer nemaju klasični magacin. Uradi sam je u tržnom centru na Novom Beogradu bio ogroman, a onda su ga upola smanjili. A u tu polovinu se uselio LC Waikiki.

Kada si bio tamo poslednji put?

 

I izvinjavam se što u delu foruma vezanom za Decathlon ja pišem o Uradi sam. Neću više :)


  • 0

#462 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 April 2021 - 04:36 PM

Moze bas da se udje u radnju?

 

 

a bio sam mozda pre nedelju dana...

Napisao sam par postova ranije, moze da se udje u TC ali ove radnje su bile zatvorene ukljucujuci i waikiki
 

Ne radi vise radnji: uradi sam, extra sport, decathlon...sve gde mozes da se zarazis.

 

Guzva na parkingu je zato sto Roda radi punom parom.... tu je sigurno i ako je u istoj zgradi.

 


  • 0

#463 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 April 2021 - 04:52 PM

Da, može normalno da se uđe u radnju. Kupio pre neki dan garnišnu za zavesu.

Priča se da će od srede Krizni štab možda dozvoliti i tržnim centrima da nastave sa normalnim radom, pa će onda i Decathlon da se otvori. Ali je to pod velikim znakom pitanja.


  • 0

#464 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 05:04 PM

Нисам упознат са тим објектом, па нисам налгасио. Уради сам има свој улаз и у четвртак су људи излазили оданде и товарили ствари. Не знам да ли је само за преузимање. За Декатлон на сајту пише да је у тој радњи могуће преузимање робе, али на вратима нисам видео такву напомену. Углавном, хтедох само да пренесем онима који су се питали да ли можда на вратима пише када отварају - не пише. Вероватно ће се чекати барем док не буду отворени тржни центри.

 

Uradi sam.png

 

Бтв, има ли Декатлон неки простор унутра где може безбедно да се остави бицикл док се разгледа по радњи?


  • 0

#465 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 12:28 PM

Kažu otvaranje prodavnice u Novom Sadu 15. aprila. Iz dosadašnjeg iskustva nema nikakvih popusta niti bilo šta, ali ko je iz tog dela Srbije će imati bolju lokaciju

 

Sentandrejski put 11 od sutra u 10h. 


  • 0

#466 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2021 - 09:08 PM

Ma džabe im prodavnice kada nemaju robu


  • 0

#467 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 15 April 2021 - 12:55 PM

Je li radi Decathlon trenutno u Bg?
Hteo sam neke majice za trcanje da uzmem, ali posto nisam nikad bio tamo ne znam kakav je kvalitet i vredi li otici tamo?
  • 0

#468 fahrrad

fahrrad
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 April 2021 - 02:15 PM

Bio danas u Novosadskom Decathlonu. Negde oko podne gužva onako, desetak ljudi u redu ispred radnje, unutra oko 70-80 kupaca i 20-tak uglavnom jako mladih trgovaca. Police lepo popunjene, ima svega i bar za prvi dan i svih veličina. Ja sam gledao pantalone za izlete po prirodi i lagano planinarenje, probao nekoliko, uzeo 2 para (1400din+ 3600din), supruga jedne pantalone(3600din) i jednu jaknicu (onako prolećna, 5300din). Bicikala ima (svi modeli i veličine), a ima i dosta prateće opreme (ne delova, već opreme), torbi ,lanaca i brava za zaključavanje, rasvete ...  


  • 1

#469 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 15 April 2021 - 05:33 PM

Je li radi Decathlon trenutno u Bg?
Hteo sam neke majice za trcanje da uzmem, ali posto nisam nikad bio tamo ne znam kakav je kvalitet i vredi li otici tamo?

 

Rade obe prodavnice u BG sada normalno. E sad što se kvaliteta tiče to je podložno diskusiji - oni sami imaju rangirane kolekcije prema tome da li je neko početnik u nekom sportu, da li se intenzivno bavi ili je napredni korisnik, tako nekako su formulacije čini mi se. Isto tako su rangirani i po cenama. I ja bih rekao da je sve to u fazonu koliko para toliko muzike, ali realno se dobije otprilike za nijansu više nego što je to slučaj sa poznatim brendovima. Tamo su osim nekolicine artikala uglavnom sve njihovi brendovi. I naravno ne možeš očekivati da kupiš biciklističke gaće od 900 dinara pa da bude nikad bolje iskustvo da voziš s njima stotine kilometara u cugu. One skuplje će svakako raditi posao, sad da li uzeti njihove ili npr neki Northwave u sličnoj ceni je drugo pitanje, zavisi i od konkretnog modela i od dostupnosti i svačega nečega... 


  • 0

#470 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 March 2022 - 09:29 PM

Posle inicijalno dobrih iskustava u Dekatlonu i višegodišnje kupovine svakakve opreme tamo, ponajviše biciklističke garderobe, delova, garderobe za fitnes i drugih sportskih rekvizita, najzad i jedno, ne baš tako sjajno iskustvo, odnosno utisak...

 

 

Naime, pre desetak dana sam naručio iz Decathlona njihov početnički drumski bicikl, tzv Triban 12o u disk verziji. Na sajtu je pisalo da je rok isporuke maksimalno 2 nedelje, bicikl sam dobio za tačno nedelju dana od momenta poručivanja. Vrlo korektno sa njihove strane.

 

Bicikl sam pokupio u prodavnici u stanju "spreman za vožnju". Dakle, od strane njihovih servisera montiran, uštelovan, namešten, samo je korman bio iskrivljen u stranu i rekao sam im da ga tako ostave, radi lakšeg transporta.

 

Kada sam došao kod kuće, primetio sam odmah da su menjači da kažem odokativno namešteni, lepo su bili podešeni L i H šrafovi i lanac nije spadao, ali bilo je potrebno finije i lepše podešavanje i menjača i kočnica. To je nešto što sam u sušini i očekivao, i sve podesio za manje više pola sata. Međutim, kada sam pokušao da izvučem šticnu da je namestim prema svojoj meri, primetio sam da ni pri dnu šticna nije ni malo masna. Zato sam je potpuno izvadio iz rama, kad ono ni traga od montažne masti u njemu. Po meni, to je mesto gde je jako bitno staviti montažnu mast, da se ne bi desilo da šticna kada se jednom montira i zaboravi na nju, posle zapekne u ramu i onda je Bog otac više ne može izvući. Baš loše što se toga nisu setili:

 

Sledeća stvar, primetim da dok je bajk na stalku, zadnji točak se teško vrti, to jest prebrzo zaustavi. Skinem ga sa bajsa i konstatujem da su pretegli ležajeve zadnje nable koje sam morao da popustim.

 

Bicikl sam kupio sa željom da ga momentalno konvertujem u varijantu budžet gravel bajka, pa sam nedavno nakon kupovine montirao i deblje gume i super kompakt pogon koji će da da pomogne u lakšem savladavanju oštrih uzbrdica van puta. Tu naletim na još jedan problem. Ljaljan koji je montirao bicikl opet nije koristio nikakvu mast za montažu pedala, ali ih je zato kvrnički stegao - dobitna kombinacija. Uz korišćenje WD spreja sam nekako uspeo da skinem levu pedalu, ali desnu teorije nema. Uspeo sam tom prilikom da oštetim poprilično masivan ključ za pedale i da oštetim mesto na pedali na koje naleže ključ. Na kraju sam batalio tu pedalu a pogon skinuo sa sve pedalom sa njom, i tom prilikom konstatovao da ni na šrafovima koji drže pogon, niti na samoj patrona niti traga od nikakve masti. Prilikom montaže sam naravno sve propisno namazao i srećom uspeo sve da namestim kako želim.

 

Iskren da kažem, ovakvi propusti su za mene nedopustivi. Nadam se samo da više vode računa pri montaži kad su skuplji bicikli u pitanju, jer ovakva nestručnost i aljkavost prilikom montaže bicikala je nedopustiva. Srećom pa je bicikl došao do mene koji koliko toliko imam malo iskustva oko mehanike bicikala pa sam uspeo da te neke elementarne stvari prepoznam i dovedem, u red, ali pitam se kako bi se proveo neko ko ni ne razmišlja da li mu je zadnji točak pretegnut, da li šticna ima masti, ili šta će se desiti kad poželi da stavi druge pedale.

 

Svakako ću napisati kritiku na Dehatlonovom sajtu i znam šta će mi odgovoriti... Da navratim do njih sa biciklom i da će mi sve što sam naveo besplatno odraditi jer su vrlo predusretljivi i skloni rešavanju problema, ali iskren da budem, ovakav neprofesionalizam pri montaži nisam očekivao....


  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#471 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2022 - 09:37 PM

Za novac po kojem se ti bajsevi prodaju (niske marže, pretpostavljam), teško je očekivati da se uradi kako treba. Kontam da to sve traži vreme, koje mora neko da plati.

 

Koliko sam imao prilike videti, slična je situacija i sa "jačim" brendovima, srednjeg/višeg cenovnog ranga, barem kad je fino podešavanje i korištenje montažne paste u pitanju. Čak bih rekao i da je dobro sklopljen nov bajs više izuzetak, nego pravilo.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#472 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 19 March 2022 - 10:40 PM

Izgleda da je svuda isto. Ako kojim slučajem kupiš novi bajs (po suludim cenama, npr. kao ja nekada u Planet biku), moraš naći dobrog i poštenog servisera koji će se pobrinuti da te bajs služi kako treba (kao ja opet) .




Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#473 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 March 2022 - 07:21 AM

Za novac po kojem se ti bajsevi prodaju (niske marže, pretpostavljam), teško je očekivati da se uradi kako treba. Kontam da to sve traži vreme, koje mora neko da plati.
 
Koliko sam imao prilike videti, slična je situacija i sa "jačim" brendovima, srednjeg/višeg cenovnog ranga, barem kad je fino podešavanje i korištenje montažne paste u pitanju. Čak bih rekao i da je dobro sklopljen nov bajs više izuzetak, nego pravilo.



ŠTo se finog podešavanja tiče, kao što rekoh nisam ni očekivao da će to biti podešeno u milimetar i znao sam da ću morati bar malo da zasučem rukave. Ali ovo sa montažnom pastom ih za ceo bicikl možda košta pola sata više, a kad se ne stavi, pravi razne neke probleme.

U svakom slučaju, svakom ko kupuje nov bajk preporučio bih da ga prekontroliše oko takvih stvari kod krštenog majstora, jer takvi propusti kad tad naprave problem i dođu na naplatu...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#474 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 March 2022 - 07:38 AM

ŠTo se finog podešavanja tiče, kao što rekoh nisam ni očekivao da će to biti podešeno u milimetar i znao sam da ću morati bar malo da zasučem rukave. Ali ovo sa montažnom pastom ih za ceo bicikl možda košta pola sata više, a kad se ne stavi, pravi razne neke probleme.

U svakom slučaju, svakom ko kupuje nov bajk preporučio bih da ga prekontroliše oko takvih stvari kod krštenog majstora, jer takvi propusti kad tad naprave problem i dođu na naplatu...

 

 

Stavljanje paste/masti traži dosta više vremena. Za nanošenje, montiranje, paženje da se ne zamulja bicikl (treba da se sija kad je nov, ne da ima masnih fleka i slično). To u praksi zna uzeti dosta više vremena. Ne znam kako tačno organizuju sklapanje, ali ne bi me čudilo da pola sata više znači upola manje bicikala sklopljenih za smenu. Meni stavljanje paste na šraf uzme pet puta više vremena nego samo zavrtanje šrafa. Pogotovo ako koristim električni šrafciger sa već podešenom silom zatezanja - zzzp i gotovo, sledeći... Ovako, moraš paziti kako hvataš namazan šraf, a i samo mazanje uzima vreme.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#475 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 March 2022 - 01:23 PM

Sve to stoji, samo što to što nešto skraćuje vreme montaže nikako ne opravdava preskakanje elementarnih radnji pri montaži bilo kakvog mehaničkog sklopa.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#476 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2022 - 02:03 PM

Да видиш тек какви су ђонови на (скупим) патикама за пешачење...

То што је за тебе елементарно већини можда није. Ја не бих да ми подмажу штицну, јер сам имао проблема са пропадањем исте (кад бицикл поскочи). И после колико вожње ће да запече? Већина купаца у Декатлону вероватно неће толико препедалати за живота. Многи никад и не подмазују ланац. Моја машиница за шишање је имала напомену да мора да се подмазује после (или пре, небитно) сваке употребе. Ја нисам никада. Ево, после 11 година почиње да зеза зато што је пропала батерија. Фризер сигурно подмазује. Сваки дан чујем како шкрипи неки бицикл, возачима не смета. Траје дуго, не занима их. Истегнут ланац, поједени зупчаници, брига их. А вероватно има и оних који би пљували маст, јер сматрају да ваља само она од суза галапагоске корњаче кад леже јаја.

 

Елем, ради се о циљној групи (у којој ти очигледно ниси) и о томе колико то подмазивање има везе за ту циљну групу, а колико их кошта. У игри великих бројева. Разумем твоја очекивања, свакако делим многа. Као што очекујем и да је у цену авионске карте урачуната аеродромска такса и превоз пртљага. Они нас и хватају на очекивања која потичу из неких старих, нормалних времена. Сада је сваки (корпоративни) посао обмана и уштеда на свему и свачему.

 

А ја причах да Декатлон није за висок квалитет (и производа и радова). Најбољи је за родитеље са децом. Оно, дрндај док се не распадне, јер си дотле ионако прерастао. Само да не мора да се пази. А производи изгледају атрактивно и имају релативно ниске цене (за оно најјефтиније) и велики избор. У ствари је супер када неко ко се разуме и захтева нешто више ипак може сам да дотера, као ти у овом случају. Или као што је многима, изгледа, најнормалније да кинеску лампу расклопе, све сами залеме, а нешто можда и додају или замене. Или као што људи данас трпе да купе игрицу која не може ни да се покрене прва три месеца. Или оно, познати глумац на постеру за филм, а појави се у 30 секунди.

 

Свакако супер што си нам пренео искуство. Због тих старих очекивања многима можда не би ни пало на памет да провере.


  • 3

#477 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 20 March 2022 - 02:22 PM

Ne montira to baja u Dekatlonu, on eventualno stavi pedale, prednji tocak i ispravi volan. Spreman bicikl i na zapadu mozes ocekivati samo u specijalizovanoj prodavnici za bicikle sto Dekatlon svakako nije. U moje vreme se bicikl iz takvih prodavnica nosio u neki bici klub da se uradi nulti servis, barem sam ja tako radio dok nisam postao vrhunski profesionalac... A u ovo vreme WWIII budi sretan da si ga i dobio bez rupa od metaka :)


  • 2

#478 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 March 2022 - 08:16 PM

Да видиш тек какви су ђонови на (скупим) патикама за пешачење...
То што је за тебе елементарно већини можда није. Ја не бих да ми подмажу штицну, јер сам имао проблема са пропадањем исте (кад бицикл поскочи). И после колико вожње ће да запече? Већина купаца у Декатлону вероватно неће толико препедалати за живота. Многи никад и не подмазују ланац. Моја машиница за шишање је имала напомену да мора да се подмазује после (или пре, небитно) сваке употребе. Ја нисам никада. Ево, после 11 година почиње да зеза зато што је пропала батерија. Фризер сигурно подмазује. Сваки дан чујем како шкрипи неки бицикл, возачима не смета. Траје дуго, не занима их. Истегнут ланац, поједени зупчаници, брига их. А вероватно има и оних који би пљували маст, јер сматрају да ваља само она од суза галапагоске корњаче кад леже јаја.
 
Елем, ради се о циљној групи (у којој ти очигледно ниси) и о томе колико то подмазивање има везе за ту циљну групу, а колико их кошта. У игри великих бројева. Разумем твоја очекивања, свакако делим многа. Као што очекујем и да је у цену авионске карте урачуната аеродромска такса и превоз пртљага. Они нас и хватају на очекивања која потичу из неких старих, нормалних времена. Сада је сваки (корпоративни) посао обмана и уштеда на свему и свачему.
 
А ја причах да Декатлон није за висок квалитет (и производа и радова). Најбољи је за родитеље са децом. Оно, дрндај док се не распадне, јер си дотле ионако прерастао. Само да не мора да се пази. А производи изгледају атрактивно и имају релативно ниске цене (за оно најјефтиније) и велики избор. У ствари је супер када неко ко се разуме и захтева нешто више ипак може сам да дотера, као ти у овом случају. Или као што је многима, изгледа, најнормалније да кинеску лампу расклопе, све сами залеме, а нешто можда и додају или замене. Или као што људи данас трпе да купе игрицу која не може ни да се покрене прва три месеца. Или оно, познати глумац на постеру за филм, а појави се у 30 секунди.
 
Свакако супер што си нам пренео искуство. Због тих старих очекивања многима можда не би ни пало на памет да провере.


Haha, nasmeja me ono za mast od suze Galapagoske kornjače. :)

Verovatno si u pravu za sve napisano. Možda ja koji sam strastveni hobista nerealno očekujem malo više od prodavnice koja nije baš usko specijalizovqna za prodaju bicikala iako im je asortiman poprilično velik a imaju i bicikle od po nekoliko hiljada eura.

Sve što sam do sada uočio na bajku sam manje više i očekivao i nisam se oko toga preterano uzrujavao. Znao sam ja da ću morati detaljno da prekontrolišem bajk pre nego što sednem na njega i da izmenjam neke delove da bih ga upristojio za offroad vožnju, ali kad nisam mogao da skinem pedalu to je bila kap koja je prelila čašu. Naskidao sam se raznih nekih zapečenih pedala ali ovako nešto do sad nisam video, i to još na novom biciklu. Prebacio sam komplet taj pogon na ženin bajs koji se vozi svega par stotina km godišnje, ali jednog dana kad ležajevi na tim pedalama prosviraju (što neće skoro biti s obzirom na učestalost upotrebe), dalji pokušaj skidanja pedale biće veseo i zabavan poduhvat.

Attached Thumbnails

  • IMG_20220319_1823252.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#479 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 20 March 2022 - 08:44 PM

Verovatno znas ali cisto radi podsecanja, leva pedala se odvija u desno. To Knipex Cobra odvija bez problema.


  • 0

#480 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 March 2022 - 09:02 PM

Znam, naravno. Levu sam skinuo nekako, ali desna na pogonu sa normalnim navojem je nemoguća misija.

Veruj mi na reč, ne pomaže tu ni taj Knipex. Ja sam pedalu odvrtao tako što sam nogom pritiskao ključ sve dok se taj deo na koji naleže ključ nije pojeo a ključ oštetio. Toliko je zapeklo. Jedini spas po meni je da se stavi neka duža cev na ključ i da se proba sa dugačkom polugom. Ali takvu nekakvu cevulju nemam trenutno, a i moram da kupim novi ključ za pedale. Ma dođe mi da zavitlačim ceo pogon u tri lepe!
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika