Jump to content


Fotografije

P. Del Po Dura-Ace bicikl - procena


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
103 odgovora na ovu temu

#81 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 February 2018 - 06:12 AM

Pogledao sam fotke, bajs ima malo relax geometriju, tesko da je vozen na trkama,mada konj ce ga znati. Sic bi rekao da nije njegov iz oroginala. Zadnja nabla je krenula sa strane ispod kasete,gde je i ppterecenje najvece, po opstem izgledu neko ga je lepo vozio u zdravlju i veselju.ne vidi se da je imao jacoh udaraca koji bi ga izbacili iz osa.... jako lep bicikl, lepi tockovi i nable, lep materijal za uzivanje sa vetrom u kosi...

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk

 

Za zadnju nablu ću proveriti ponovo - moguće da mi trebaju naočare (bez ironije, 40 godina, puno rada za računarom...). Na slici vidim i ja tačkicu, ali uživo nisam video.

 

Geometrija mi je potpnuo konfuzna. Moraću sve premeriti i nacrtati. Pa uporediti sa nekim retro "baš trkačem". Cev kormana (na ramu) je oko 25 cm dugačka. Horizontalna i vertikalna šipka su po 60 cm, a lula je 12,5 cm. I kad sednem na njega, deluje mi da bi mi bio dobar sa lulom za oko 5 cm kraćom?! Tj. tada bi mi šipka kormana zaklanjala pogled na prednju nablu opušteno.

 

Ponude za otkup su za sad po prognozi - oko 100 evra, ili neke neodgovarajuće zamene. Na kraju ću se vrlo verovatno dogovoriti s čovekom da to otkupim na rate, stavim nove felne, kraću lulu i vozam se malo. Pa ako ne bude odgovarao, imaću barem kakve-takve točkove, kočnice, ručice menjača - ili onda prodati za šta god dobijem, pa tražiti drugi drumaš. Sviđa mi se što je dosta, što kažeš, opuštena geometrija i što ima prihvate za pak treger (ja sam bolestan čovek i odbijam voziti bajs bez istog  :)  ). A lagan je.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#82 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 06 February 2018 - 08:34 AM

Piste se provaravaju sa iglom, tu naocare ne pomazu :)    

 

Ok, trke sigurno nije video sa tim uskama za pack tregere (ili bar nije bio zamisljen za trke kad je izradjivan).

Ali to nije ni vazno, za lulu nemoj ispod 8 cm da ides, jer sa njom osetno utices na upravljivost, neki odokativni test, je da po namestanju sica, za tvoju visinu, gurnes lakat na vrh sica, potom izmedju kraja tvoje ispuzene sake, i sredine sipke vilana treba da imas oko 3 cm.

 

Oko cene sve sam ti lepo rekao, kupujem takve bicikle u velikom broju, nije materijal ni za e-bay.

 

Da je vredan, vec bi te zvali preprodavci za 10 min, to je vec razradjen biznis.

 

Trebalo bi nekako da mu resis oprugu na zadnjiem menjacu i da ga vozis, tabulare ako su losiji, zalepi sa sintelanom, nemoj da placas skupi lepak za iste.... Ali onda ne racunaj da smes da ga zaleces na spustu i sl...


  • 0

#83 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 February 2018 - 06:25 AM

Da li francuski navoj može da se "prepravi" u italijanski - tipa ureznicom? Sa, ili bez razbušivanja? Italijanski je taman za oko 1 mm većeg prečnika, trebalo bi da za njega još uvek mogu da se nađu patrone i sl.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#84 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 February 2018 - 08:28 AM

Italijanski navoj je full stadardan, ima patrona kolko hoces. Moze da se razbusi, ima tip na Banovom brdu, koji to moze da ti uradi.


  • 0

#85 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 February 2018 - 08:31 AM

Italijanski navoj je full stadardan, ima patrona kolko hoces. Moze da se razbusi, ima tip na Banovom brdu, koji to moze da ti uradi.

 

Kakvo bre Banovo brdo - Liman do Tokija, Novi Saaad.  :)

 

Šalim se malo, ali probaću neći nekog u lokalu, kada bude vreme za to - ako ostane bajs. Uglavnom, mora ipak da se razbuši, pre urezivanja navoja? Da li znaš na koji promer?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#86 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 February 2018 - 08:34 AM

MA ja mislim da ne mora, znam da taj servis to radi, postjo alat, ureznica navoja, i prodje se kroz BB.

 

To ako se ofrlje uradi iskrivices osovinu u odnosu na ram, tako da ne bih ja to tako olako radio, to je krajnja opcija, sto se mene tice....

 

Dakle bez alata i ne pokusavaj da uradis, jer moraju zajedno da se rade obe strane.


  • 0

#87 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 February 2018 - 08:40 AM

MA ja mislim da ne mora, znam da taj servis to radi, postjo alat, ureznica navoja, i prodje se kroz BB.

 

To ako se ofrlje uradi iskrivices osovinu u odnosu na ram, tako da ne bih ja to tako olako radio, to je krajnja opcija, sto se mene tice....

 

Dakle bez alata i ne pokusavaj da uradis, jer moraju zajedno da se rade obe strane.

 

Jasno, mora zbog ležajeva biti u istoj liniji. Alat mora imati neki način da centrira jednu stranu u odnosu na drugu (po mogućnosti da se utrefi i prav ugao u odnosu na horizontalnu i vertikalnu osu rama, naravno.

 

O tome razmišljam kao o rešenju za kada treba patrona pogona da se zameni, jer ne znam gde naći rezervnu sa francuskim navojem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#88 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 February 2018 - 08:46 AM

Neces naci nigde, jedino ako istrci nesto staro na oglasima. Inace i osovine su druge duzine, tj razmak zone gde ti trce lezajevi.

Sto se tice menjaca, cela ta Shimano prica pre 83-84 godine, je bila u zapecku.

Naprosto nisu imali licencu (Suntour) za zadnji menjac, tako da ti menjaci ne rade nista spec ni kad su novi.

 

Do sredine 80tih godina, ubedljivo najbolji menjac je imao SunTour (iza njega Simplex), tek po isteku patenta, Shimano je eksplodirao uvofdjenjem indeksnog sitema, ostalo je istorioja, pregazio je kokurenciju u narednim godinama, ali bez Suntour patenta truba :) 


  • 0

#89 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 February 2018 - 08:55 AM

Neces naci nigde, jedino ako istrci nesto staro na oglasima. Inace i osovine su druge duzine, tj razmak zone gde ti trce lezajevi.

Sto se tice menjaca, cela ta Shimano prica pre 83-84 godine, je bila u zapecku.

Naprosto nisu imali licencu (Suntour) za zadnji menjac, tako da ti menjaci ne rade nista spec ni kad su novi.

 

Do sredine 80tih godina, ubedljivo najbolji menjac je imao SunTour (iza njega Simplex), tek po isteku patenta, Shimano je eksplodirao uvofdjenjem indeksnog sitema, ostalo je istorioja, pregazio je kokurenciju u narednim godinama, ali bez Suntour patenta truba :)

 

Vodim se idejom da stavim MTB menjač (Shimano) i 14-32 kasetu (šestofaznu), uz zamenu komplet zadnjeg točka. Da se ne cimam sa turpijanjem zupčanika za uniglide i da mogu lepo da vozim sa 53-42 pogonom, bez ukrštenog lanca i bez previše muke uzbrdo. Ako se ne proda.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#90 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 February 2018 - 09:07 AM

Za te pare se nece prodati, znaci 200 evra start, pa da krenes da spustas prema 120, to je nase trziste.

Zupcanke ne turpijas, samo ih obrnes, kad se potrose. Estetski sta god mu novo stavis urnisaces bajs. :(

Jedino patronu mogu da svarim, a ostalo na ovakav bicikl nikako (prihvatam i period korektne klincere).

 

Ali to je vec tvoj izbor ako ga pazaris.

 

Ja recimo imama taj neki budz za Kogu turera, imam novu Shimano kasetu 7mofaz, mislim 32 na najvecem, ona sa crnim najvecim.

I imam napred 48icu, ja taj bicikl vozim iskljucivo na nared 48. pozadi dva najmanja zupcanika.

Cak i tad mi je prespor, ne mogu da drzim ritam sa burazerom... 

 

Lepo ti to sklopi pa na testove, nemoj da pogresnom pretpostavkom zakomplikujes zivor, lagan je to ram, lako se to tera uzbrdo.


  • 0

#91 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 February 2018 - 09:12 AM

Za te pare se nece prodati, znaci 200 evra start, pa da krenes da spustas prema 120, to je nase trziste.

Zupcanke ne turpijas, samo ih obrnes, kad se potrose. Estetski sta god mu novo stavis urnisaces bajs. :(

Jedino patronu mogu da svarim, a ostalo na ovakav bicikl nikako (prihvatam i period korektne klincere).

 

Ali to je vec tvoj izbor ako ga pazaris.

 

Za zupčanike mi je jasno, ali i okretanje ima svoj "vek". Plus što mi je 12-25 kaseta "prejaka" za 53-42 pogon. Morao bih skinuti dva najveća sa 7fazne MTB kasete, oturpijati deo šina, pa namaći na uniglide freehub. I morao bih same felne zameniti - za klinčere.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#92 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 February 2018 - 09:15 AM

Mozes i da mu nabacis drugi freehub(huyperglide), to se na sraf zameni, recimo 7micu, i to onda lako na dalje menja...

Taman ces da resis i rupice.

 

Onakve lepe nable,se jenostavno ne skidaju sa tog bajsa. ;)


  • 0

#93 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 February 2018 - 09:24 AM

Mozes i da mu nabacis drugi freehub(huyperglide), to se na sraf zameni, recimo 7micu, i to onda lako na dalje menja...

Taman ces da resis i rupice.

 

Onakve lepe nable,se jenostavno ne skidaju sa tog bajsa. ;)

 

Kolika je šansa da freehub pasuje "na šraf"? 7fazne je teško izbunariti, a 8fazni će teško stati.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#94 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 February 2018 - 09:31 AM

Ovako to pasuje, pod uslovom da nadjes 7mofazni (ali iz te generacije), mislim da kasete i dalje imas u prodaji i jeftine su.

Mozda moze i osmica, ali onda ces verovatno morati da prevuces obruc. ili jos neki spesjer na osovini, mislim nema razloga da se to ne zbudzi...

 

Ja sam radio kontra stvar, stavljao sam uniglide na hyper glide ultegra glavu.

 

Nije identicno, meni su trebali spejseri, ispod freehuba, dakle ova tvoja verzija bi trebala lakse da prodje, tj bio bi ti zupcanik malo dalje od zica nego inace....

 

A vidi ovako, ja imam neki uniglide sa ogromnim MTB zubicima, mozemo se djoramo, meni to ne treba, naravno ako su oba zupcanika fit, tj ne preskacu (moj je 7ica)...


  • 0

#95 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 February 2018 - 12:06 PM

Samo da vidim prvo hoće se prodati. Cenim da ima fore do proleća - ne košta ništa da se sačeka.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#96 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 February 2018 - 06:01 PM

Menjač je sređen. Ima šrafić graničnik koji se vadi. Trebalo je komplet namotati ceo (sklopljen) menjač za pun krug, pa onda uvrnuti taj šraf. Deluje mi da je neko pri rasklapanju to zaboravio da uradi. Nisam znao da li će mu smetati da se uvrne za baš ceo krug, pa sam od iskusnijih čuo da je to rutinski na tim menjačima (kod novih Shimano to nije slučaj. Uglavnom, radi.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#97 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 24 February 2018 - 09:59 AM

Jako lepo je ispao bajs. Plus sto nije farban, ostavilo mu je smek tih dana...

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 1

#98 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 May 2018 - 12:44 PM

Voziće se. Nabavio sam 8fazni freehub, napakova 8 lančanika i to 34-28-22-20-18-16-15-12.
Prva dva i poslednji su 8fazni Hyperglide. Ostali 7fazni Uniglide. Svi spejseri između su od sedmofaza.

Frikcioni menjači (i Uniglide) su radost.

Točkovi su na prodaju, kome trebaju. Cenim da je 20 € pristojna cena.

Zadnji menjač bih menjao za MTB menjač sa direktnim kačenjem, dugim kavezom (zbog 34 zuba) i za 7-9 brzina - u pristojnom stanju. Ako je neko zainteresovan. Acera, ili više klase.
Može i prodaja po nekoj razumnoj ceni.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#99 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 May 2018 - 01:28 PM

Steta sto si odustao od toga da mu sacuvas izvorni izgled...
  • 0

#100 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 May 2018 - 02:53 PM

Steta sto si odustao od toga da mu sacuvas izvorni izgled...


Služi bajs vozaču, ne obratno. Izgled ne stavljam ispred funkcije.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika