Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
84 odgovora na ovu temu

#21 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 05 January 2018 - 02:29 PM

@Xicolina    Amortizer i kocnice kod ovog modela nisu preterano dobre i ram nema mogucnost montiranja disk kocnica. Kocnice ces lako promeniti, zamena amortizera ce te kostati malo vise. Nije bas za preporuku ali ako nemas drugog izbora...


  • 0

#22 Xicolina

Xicolina
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 05 January 2018 - 02:40 PM

Hvala na odgovoru pogledacu jos malo pa ako skupim jos para da uzmem nesto bolje, svidela mi se velicina i izgled ovog bicikla a i tesko je naci 29ku snekom optimalnom cenom

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
  • 0

#23 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 05 January 2018 - 02:52 PM

Znas kako kazu "Strpljen - spašen"


  • 0

#24 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 02:56 PM

http://www.2bike.rs/...ov#.WlDhtqinGM8

 

Народе, да ли вам ово личи на 53? Дужина је наводно 61. На сајту Коне нема такве геометрије, а не бих да брзам са стављањем огласа у ,,ону'' категорију. Мени делује премало на око, а заинтересован сам. Мишљења?


  • 0

#25 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 January 2018 - 03:07 PM

http://2015.konaworld.com/rove_al.cfm


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 03:07 PM

Lici na 53. Modeli iz 2014 godine su imali te dimenzije.


  • 0

#27 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 03:09 PM

Човек каже да је ТТ 61, а седална цев 52 измерено. Ја имам сутру са нешто другачијим димензијама него што је спецификација, али не одудара толико.


  • 0

#28 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 03:12 PM

Lici na 53. Modeli iz 2014 godine su imali te dimenzije.

КОја би то била? 20.9?


  • 0

#29 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 03:14 PM

Lici na 53. Modeli iz 2014 godine su imali te dimenzije.

Да, али је тада била само челична, овај је алу модел. Разлика је и у опреми. Ова је млађа. Не делује ми да је дугачка 61.


  • 0

#30 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 03:19 PM

http://2016.konaworld.com/rove_al.cfm  ово је вероватна година, али опет нема тих димензија. Мхм... n2:smiley-think005


  • 0

#31 philip

philip
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 05:17 PM

Imam novo pitanje (nikad kraja :( ) ...

Taman sam mislio da sam se odlucio, pa mi ispala dobra kombinacija da mi neko donese is USA bicikl, pa sam opet poceo da razmisljao o sklopivim (jer kao sto sam rekao, najvise mi odgovara iz vise razloga).

E sad, da li neko ima iskustva i zna koliko je naprimer montague bolji od dahon-a?

U sustini, gledao sam 4 potencijalna modela:

http://usa.dahon.com...espresso-d21-3/

https://www.montague...rooper-express/

https://www.montague...ct/paratrooper/

https://www.montague...duct/navigator/

 

Pitanje je da li se paratrooper-express i paratrooper ramovi razlikuju, ili je razlika najveca u opremi? Ako su ramovi isti, pretpostavljam da je moguce onda vremenom menjati i unaprediti sta je potrebno?

Drugo pitanje, da li je paratrooper ram mnogo bolji od dahon rama po vasem misljenju (pretpostavljam da je bolji, jer je skuplji :) )

Navigator sam stavio jer moguce da najbolje pokriva moje potrebe, i znam da ce FalloutBoy glasati za njega, haha :)

 

Hvala unapred, jos jednom, na odgovorima i savetima.


  • 0

#32 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 05:50 PM

Јавио се човек са исправком за Кону. 53 је дужина. Ето.
  • 0

#33 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 05:52 PM

@philip  Ustvari Dahon je bolji od Montaque-a. Koliko puta dnevno mislis da ces sklapati i rasklapati bicikl?


  • 0

#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2018 - 05:53 PM

Ako je moguća kupovina iz USA, onda se otvara puno više opcija.

 

Pročitaj malo o mehanizmima, opcijama koje postoje, vidi šta ti se sviđa.

 

http://www.foldingbikeguy.com/

 

Vidi i koliko ti je važno da ako je mokar asfalt, ne moraš da se presvlačiš po dolasku na destinaciju. Ti sa većim točkovima obično nemaju dobro rešene blatobrane koliko vidim.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 philip

philip
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 06:13 PM

@Dusan Pretpostavljam da cu dnevno sklapati/rasklapati bicikl 2-3 puta u proseku. Onda je mozda bolje da kupim Dahon i da zamenim neke delove ako je potrebno?


  • 0

#36 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 06:21 PM

Sada se vracamo na ono sto si pre rekao "voznja gore-dole po Beogradu" i moj odgovor i razlozi koji su ostali nepromenjeni.


  • 0

#37 philip

philip
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 06:29 PM

Rezervni delovi mi verovatno ne bi bili problem, jer svakako ili ja ili ljudi meni bliski jako cesto putuju u USA, a s druge strane sam jako cesto (jedno mesecno verovatno) i u Becu (pogledao sam imaju i Dahon i Montague prodavnicu/delove).

S druge strane, pomenuo si sigurnost i komfor, zasto je sigurnost manja ako mozes da mi objasnis?

Jel bi i dalje u ovom scenariju otpisao sklopivi bicikl ili nije tako strasno? :) (ili se to samo ja nadam, jer mi se svidja koncept, haha)


  • 0

#38 philip

philip
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 06:55 PM

Da budem precizniji, ovde pricamo o biciklima sa normalnim tockovima (26"), zato ne razumem potpuno zasto je sigurnost i komfor drugaciji nego neki drugi MTB? Mozda to pricam iz neznanja naravno...


  • 0

#39 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 09:13 PM

Sigurnost - Kada nesto sklapas i rasklapas nekoliko puta dnevno u proseku velika je verovatnoca da se desi da nesto u jednom trenutku ne bude sklopljeno kako treba ili se pokvari. Ako zbog pomenutog bicikl otkaze na ulici medju automobilima i autobusima nije vesela situacija. Sklopivi ram nije jak kao normalan ram bicikla u obliku dijamanta sto zbog oblika sklapajuceg rama sto zbog kopci rama ili volana. Ako je takav ram "klimav" i to moze dati osecaj vozacu bicikla da se ne oseca bezbedno.
Udobnost - Zbog specificnosti rama i ogranicenih velicina mogucnost podesavanja polozaja vozaca je smanjenja, nekad je potrebna duza ili kraca lula volana, nekad treba volan prilagoditi po visini, nekad je potrebno pomeriti sediste vise nego sto sine sedista dozvoljavaju. To je podnosljivo ako bicikl vozis jednom u nedelju dana ali verovatno pocne da nervira ako ga vozis svaki dan.
Tezina - Sklopivi 26" bicikl je tezi od nesklopivog pa ako ces da ga nosis uz stepenice po meni ga nema smisla kupovati. Postoji praktican razlog zasto su skoro svi brzo sklopivi bicikli sa manjim tockovima.
 
Postoje i nesklopivi bicikli sa malim tockovima na engleskom ih obicno nazivaju "mini velo". U sustini normalan ram bicikla samo sa manjim tockovima radi manjih dimenzija.
 
002.jpg
 
Montague Paratruper je kako mu ime kaze napravljen za desant vojnika, skocis iz aviona sa biciklom na ledjima pa kad se prizemljis tiho odvezes do borbenog polozaja. A i to je vise teorija nego praksa sa danasnjim modernim sredstvima osmatranja.
 
Posto u Beogradu jos nema metroa a voz nije preterano funkcionalan za prevoz po gradu ne vidim razlog za nabavku sklopivog bicikla. Ja licno koristim sklopive trotinete u te svrhe mnogo su manji i laksi a smem da ih unesem skoro svugde, mana trotineta su mali tockovi pa staze moraju da budu veoma glatke. U Americi u te svrhe cesto koriste elektricne skejtborde.

  • 2

#40 philip

philip
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 09:40 PM

Hvala na iscrpnom odgovoru, i pojasnjenju delova koji su mi bili nejasni :)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika