Jump to content


Fotografije

Dosao je i taj dan ! Stigao je ! Wheeler Road Furore


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
99 odgovora na ovu temu

#81 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 10 December 2017 - 06:56 PM

Једном давно је овде неко поставио/поделио сјајан текст једног члана (можда Заре,или нешто слично) о томе како бицикл треба да буде мера оног који вози, а не обрнуто.
Елем, једна од бољих причица и упутстава како се постаје бициклиста и како се воли вожња бицикла. Има један део где се понавља да је најбитније да се вози и да се вози...Све остало иде временом.
  • 2

#82 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 10 December 2017 - 07:40 PM

A zasto bi kupovao pedale kad vec imas jedne, kupi odgovarajuce sprinterice, ili ako si bas navalio da kupujes kombinovane, uzmi shimano 324, te su skoz ok.
Ali koje god da staviš osim drumskih, rizikujes da ti se oduzme bicikl i da zaduzis neku „mlekadzijsko-pijačarsku" varijantu bajsa uz odgovarajuci „sandala na čarapu modni detalj".
Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Pa te sto sam dobio izgleda da je jedino sto ne valja na bajsu. Ova levo krcka kao nenormalna. Zato sam i nosio bicikl u servis. Uzeo sam neke plasticne jadne za 250 din, cisto da ga doteram kuci. U samoj prodavnici i nemaju neki izbor.

Zato trazim aluminijumske (neke lake-ne preterano skupe) obicne pedale, posto opet moram preko neta nasumicno. Samo ove pedale uz njega sto su dosle vrede 40e. Ali leva krcka. A polovne Scott sprinterice, br 41 su 60e.

Ne daje mi se 100e, na nesto sto nazalost ne mogu da probam. Tj mozda i probam ako jednom upoznam nekog ozbiljnijeg biciklistu ili budem imao 100e da bez razmisljanja kupim u nekoj prodavnici.

Zato mi za sada trebaju neke obicne, koje nece podici tezinu bicika, te koje su dobre za obicne patike.

Iskreno ne planiram da ostavljam bajs igde. Vec imam trek i mtb za po gradu. Onaj ko mi ga ukrade i zasluzio ga je.
  • 0

#83 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 10 December 2017 - 07:44 PM

Razmisli i o polovnim Shimano PD A530 (380g., sa dvostrukom platformom), bilo ih je u oglasima


Hvala. Imas li predstavu koliko se otprilike krecu ?

I opet dumb question. Nesto sam citao da se takve sa jedne strane mogu voziti sa obicnim patikama, a druge sprintericama. Da li je to tako ? Ili mogu komotno i obicne patike sa obe strane ?
  • 0

#84 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 10 December 2017 - 07:44 PM

Kao sto je Omega napisao, treba samo da vrti pedale i uziva u voznji. Posle ce sam da odluci sta mu je ciniti. Sam je napisao da je izvezao 62 km i da mu nista nije falilo. A upgrade bike je bolest svakog novog bicikliste, krenuvsi od sebe samog. Par njih mi je reklo, ako te sluzi bajk, cuti, vrti pedale i uzivaj u voznji. :-) tako da to isto savetujem i Drvetu :-) uuuuzzzziiivvvvaaaajjjj :-)

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 2

#85 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 10 December 2017 - 07:47 PM

A šta će ti kombinovane pedale, ako nemaš nameru da se kačiš?


Pa zato sto listam oglase i vidim npr kategoriju MTB i npr kategoriju Road. Pa sato sam okacio one pedale koje su za MTB i sa obe strane nazubljene. Pretpostavljam da dobro leze sa obe strane na patike ili gresim ?

Uglavnom trebaju mi neke solidne pedale za drumasa bez tih spd. Al' da nisu teske, previse skupe i da nisu neka jeftina plastika sto prodaju ovde "u selu" ☺

Ona slika sto sam okacio je nesto kako ih ja vizuelno zamisljam po mojoj meri.
  • 0

#86 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 10 December 2017 - 07:53 PM

Kao sto je Omega napisao, treba samo da vrti pedale i uziva u voznji. Posle ce sam da odluci sta mu je ciniti. Sam je napisao da je izvezao 62 km i da mu nista nije falilo. A upgrade bike je bolest svakog novog bicikliste, krenuvsi od sebe samog. Par njih mi je reklo, ako te sluzi bajk, cuti, vrti pedale i uzivaj u voznji. :-) tako da to isto savetujem i Drvetu :-) uuuuzzzziiivvvvaaaajjjj :-)
Sent from my K013 using Tapatalk



Pa da. Nisam zahtevan. Bar ne za sada. A posto je jedna ta Spd pedala uz bajs dosla poluneispravna (krcka kao luda 2-3x po obrtaju), a kostaju 40e a sprinterice za njih jos 60e, ne daje mi se sada tolika lova na to. Aj da sam to bar probao... al selo.

Nema to ovde niko.

A hocu da skinem plasticne od 250 din koje sam kupio da ga doteram kuci (bez krckanja koje se cuje pola ulice), a eto prosle i test voznju.

Hocu da nadjem neke okej pedale, da nisu bas plastika, ni suvise teske. Nesto kao na onoj slici.

Hvala na savetima.

Jos da napomenem mogu da predjem dosta kilometara i posto vozim u ravnici, a ovde ne moze covek nista da nauci, ne bih se trenutno upustao u sorceve, sprinterice, te spd pedale i slicno.

Jedino sam uzeo Bianci svetla, hocu kacigu (licno u NS) i neke ni tamo ni vamo okej pedale.
  • 0

#87 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 December 2017 - 08:05 PM

 Pa sato sam okacio one pedale koje su za MTB i sa obe strane nazubljene. Pretpostavljam da dobro leze sa obe strane na patike ili gresim ?

Te što si okačio su kombinovane - s jedne strane su ravne (tu mogu patike), a sa druge strane imaju ispupčen deo, kopču (mogu patike i tu, al nije baš zgodno ni udobno :) ).

 

To znači da bi stalno morao da obraćaš pažnju na koju stranu su okrenute. Ako nemaš nameru da se kačiš u skorije vreme, takve pedale ti ne trebaju.

 

Ali ja sam nekako siguran da je to na sajtu, recimo, kolege Fallout-a, detaljno objašnjeno, sa sve slikama. Bezveze je  da ovde gubiš nekoliko dana kupeći mrvu po mrvu informacija, umesto da sedneš i iščitaš. Pa prelomiš šta ćeš :) 


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#88 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 10 December 2017 - 08:14 PM

Te što si okačio su kombinovane - s jedne strane su ravne (tu mogu patike), a sa druge strane imaju ispupčen deo, kopču (mogu patike i tu, al nije baš zgodno ni udobno :) ).
 
To znači da bi stalno morao da obraćaš pažnju na koju stranu su okrenute. Ako nemaš nameru da se kačiš u skorije vreme, takve pedale ti ne trebaju.
 
Ali ja sam nekako siguran da je to na sajtu, recimo, kolege Fallout-a, detaljno objašnjeno, sa sve slikama. Bezveze je  da ovde gubiš nekoliko dana kupeći mrvu po mrvu informacija, umesto da sedneš i iščitaš. Pa prelomiš šta ćeš :)


Svaka cast na postu ! ☺ Ozb. Nisam ni znao sta su kombinovane, dok nisam otisao na Gremlin Blog/Sajt. To sam uradio pre sat vremena ☺

E sad ja bih da uzmem pedale kao na onoj slici da su nazubljene, ne previse teske. Bukvalno uzeo bih iste, a ta spd opcija mi i ne treba.

Vozio sam neki matori Beocikl drumas sa slicnim, ali one su bile celicne mislim.

Da onda trazim neke MTB pedale ? Vidim dosta slicnih u MTB rubrici. Za sada me zaista ne zanima SPD opcija uopste. Samo da dobro leze na patikama, da nisu previse teske (haha ja kobajagi brinem o tezini, al' bajs je prelak pa ono... "kao").
  • 0

#89 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 10 December 2017 - 10:21 PM

Napravi ti tri strane o pedalama da su alu a lake i jeftine.
http://www.2bike.rs/...ale-i-delovi-61
Imas 16 strana sa pedalama, naruci koje ti se svidjaju i koje ti odgovaraju sa cenom.
  • 0

#90 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 December 2017 - 05:38 AM

Na sajtu sam ukratko objasnio vrste pedala uz još par sličica:

http://www.bikegreml...0/pedale-vrste/

 

Ukratko:

Što se pedala tiče, mogu napisati šta meni odgovara, ako ti to nešto pomaže. Uglavnom, za vožnju bez specijalnih cipela volim ovako nešto:

 

Varijanta A:

PED-054_1.jpg

 

Samo te sa "ekserčićima" ne klize kad je đon malo mokar, a i kad je suv lepo ulegnu u patiku/cipelu i ne klizi noga sa njih.

Glavne mane su im što nisi ukopčan i što su nešto teže. To što nisi ukopčan je prednost, barem meni, zimi, kad je klizavo.

Prednost je što možeš u praktično bilo kakvoj obući (samo da nije kožni đon, bez gume od dole) da ih voziš i da budu sasvim dobre tako. Meni je to praktičnije za bilo kakvu akciju koja se ne završava na samo i jedino vožnji bajsa.

 

 

Varijanta B:

Druga preporuka, i to topla, pogotovo ako planiraš da sedneš na bajs, napraviš 50-100 km i vratiš se kući. Uz eventualne pauze za pivo/kafu.  :)

MTB Shimano SPD sistem kačenja. Ovako izgledaju:

EPDM520L_1.jpg

Prednost je što obuća za te pedale ima "uvučene" pločice za kopčanje, pa se u njoj može normalno hodati. Druga prednost je što se kače sa obe strane.

Kombinovane pedale (kačenje s jedne, a ravna platforma s druge strane) meni deluju kao promašena priča - više je cimanja oko okretanja istih kad se kopčaš i donja platforma onda malo "štrči" - smanjujući rastojanje od tla pri nagibima - dakle manje pedalanja u krivini/nagibu.

 

Varijanta C

Drumske pedale. Poput onih koje već imaš na bajsu. Ima i Shimano alternativa.

Prednosti su što je s njima najbolji kontakt sprinterice i pedale, nešto je manja težina.

Mana je nešto teže kopčanje (samo s jedne strane s klipuješ) i što u patikama sa pločicama za takve pedale hodaš kao patkica - samo na petama. Izuzetno nepraktično i nezgodno za šetnju - samo po kazni.  :)

 

 

Ja sam od retkih koji su probali pedale sa kopčanjem i vratili se na platforme - meni je tako zgodnije. Ipak, kao što su kolege rekle: to je fenomenalna stvar i svakako vredi probati. Za samu vožnju je izuzetno praktično i lepo kada je noga vezana za pedalu - nema klizanja, spadanja, a i lakše se preskaču rupe i džombe pomoću takvih pedala - što je bitno za drumaš. Preporučujem da probaš, bilo koji od sistema za kopčanje, pa onda vidiš da li ti se vraća na "obične".

 

Jedna napomena: pri nameštanju pločica treba voditi računa kako tebi noga prirodno stoji na pedali, pa spram toga podesiti ugao pločica, kako te ne bi bolela kolena. Na ovo mislim - nismo svi isti:

 

imgH2FaB20.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#91 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 11 December 2017 - 07:22 AM

Koristim gorenavedene A530 ( postoji i M530, imaju kavez i nisu kombinovane ) i jako sam zadovoljan.
To su MTB pedale i na njih se kacis MTB patikama.
Sa jedne strane je siroka, udobna platforma za obicne patike a sa druge je spd sistem.
To je daleko, daleko bolja varijanta nego npr M520 ( skroz spd pedala ) + plasticna platforma. Ta kombinaciju ljudi cesto prave jer je finansijski daleko isplatljivija nego gotova resenja MEDJUTIM u praksi se pokazalo ( bar u mom slucaju ) da je daleko, daleko losije i nezgodnije resenje u odnosu na pomenute A530.

Suma sumarum - A530 preporuka za onog ko trazi kombinovano resenje ali to nije pedala za drumski bajk.


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#92 Nije_vazno

Nije_vazno
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 11 December 2017 - 09:10 AM

Mana je nešto teže kopčanje (samo s jedne strane s klipuješ) i što u patikama sa pločicama za takve pedale hodaš kao patkica - samo na petama. Izuzetno nepraktično i nezgodno za šetnju - samo po kazni.  :)

Ako se uzmu navlake za plocice moze se hodati bez bilo kakvih problema.


  • 1

#93 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 December 2017 - 12:13 PM

Ako se uzmu navlake za plocice moze se hodati bez bilo kakvih problema.

 

Može ako voliš da su ti prsti viši od pete - osim ako ima neka bolja varijanta za koju ne znam.

I te navlake treba isto nositi sa sobom - znaš ti koliko je to grama?!  :)

 

Plastični dodaci koji od SPD prave platformu nisu najsretnije rešenje - ako se stalno skidaju i stavljaju - ne valja. Ako se ostave trajno - opet su lošiji od pedala koje su fabrički kombinovane.

A i jedno i drugo je meni barem manje praktično od "dvostranih" pedala - bilo da su platforme, ili SPD.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#94 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 December 2017 - 03:09 PM

Kombinovane pedale i platforme su glupost i na to ne treba trošiti novce.
Znaci ako ces se ukopcavati to ćeš uvek raditi ako nećeš, isto ćeš to uvek tako raditi.
Jednostavno nema tu malo ću ovako malo onako, to je praksa pokazala.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 2

#95 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 December 2017 - 06:46 PM

Da se osvrnem samo na prebacivanje određenih poruka u Recycle Bin odeljak, tj. prebacivanje prepirke koja je nastala usled pojavljivanja bicikla na oglasima.
 
Svi mi znamo da biciklizam u Srbiji još uvek nije dovoljno razvijem kao i koliki je problem naći odgovarajući bicikl, deo ili opremu. Ovaj forum služi za to da se mi, biciklisti, međusobno pomažemo koliko možemo i olakšamo jedni drugima muke. Kupovina ovog bicikla najbolja je potvrda toga.

 

To nije ni prvi, a verovatno ni poslednji put, da su ljudi nesebično podelili svoje znanje i iskustvo da nekom pomognu. Šta taj radi sa tim (ne tvrdim da je u ovom slučaju urađeno išta loše, ne znam celu priču), ipak je na njemu. Kao i kod davanja saveta, nema garancija da će to iko poslušati, ili upotrebiti kako treba. Ako neko zloupotrebi, neka mu (ili njoj) služi na čast.

Ovaj forum nije mesto za prozivke, vređanja, svađe - svaki dalji komentar u tom smislu, u ovoj, ili drugim temama, biće obrisan, a autor opomenut/sankcionisan. Molio bih da se u ovoj temi držimo samog bicikla, opreme i delova za isti, a za sve ostalo ima drugih, primerenijih mesta i prilika.


  • 2

#96 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 13 December 2017 - 11:27 AM

Jos par slicica (nisam jos stavio nove pedale kada sam slikao). Dodatno je uglancan :) I da iskoristim priliku da zahvalim svima na sugestijama, konstruktivnoj kritici, te savetima. To je to sto se ove teme tice :)

 

 

20171212_092436.jpg

 

 

 

20171212_092046.jpg

 

20171212_091441.jpg

 

20171212_091558.jpg

 

20171212_092105.jpg

 

20171212_091833.jpg

 

20171212_091718.jpg

 

20171212_091534.jpg


  • 0

#97 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 13 December 2017 - 01:55 PM

Znaci neumoran  n2:jester


  • 1

#98 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 13 December 2017 - 01:58 PM

Malo sale :D

 

 

20171213_145044.jpg


  • 0

#99 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 13 December 2017 - 02:14 PM

Ajde da ne sirim pricu koja je zakljucana ....U principu stvari su manje vise jasne , ne bih dalje ...Al aj malo gledajte sa vedrije strane , samo postavljanje raznih pitanja u ovoj temi dalo je mnoge korisne odgovore koje su neki strucniji ljudi pisali a neki vrlo malo strucni ili potpuni amateri ( ukljucujem i sebe ) citali ..Sve u svemu bilo je korisno i zanimljivo sto je i smisao foruma ..Mozda je ovima sto su davali odgovore posle svega krivo sto su se angazovali, ali eto neka imaju na umu da su njihovi odgovori koristili svima koji su citali ..Hvala na tome


  • 2

#100 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 13 December 2017 - 03:34 PM

... odgovori koristili svima koji su citali...

bravo :)


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika