Jump to content


Fotografije

Dosao je i taj dan ! Stigao je ! Wheeler Road Furore


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
99 odgovora na ovu temu

#41 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 12:37 PM

Au pa jel to moguce, ja pijem pivo svuda po selima, ne biram mesto, obozavam da popijem pivo leti kad vozim bajs, nisam ni znao da je to nesto kaznjivo.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk


☺☺

Nisam bio vozio ☺ Nego murija naplacuje ljudima sitnice, a tamo gde treba sa zavuku u dzep, tamo ih nema. Kad pogledam samo vozace kako postuju ogranicenja i divljaju u saobracacaju, zapitam se kojim sam cudom ziv ☺ O izletanjima da ne pricam. Ali eto popiti limenku piva je zabranjeno. Nes selektivni zakon ☺
  • 0

#42 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 12:51 PM

Moracu ja da upoznam nekog licno sa foruma da mi objasni uzivo par stvari. Ovde nema sanse da upoznas biciklistu. Mi smo bas neko mesto bez drumasa.

Pa nemas gde da vidis, cujes, naucis... Citam sad ja sve na forumu, ali drugacije je kad ti neko pokaze sve uzivo. Voleo bih da vidim uzivo te pedale i sprinterice. A imao bih dosta pitanja i u vezi drumasa, posto sad prvi put imam "bolji" drumas. Pre se sve svodilo na trekinge i matore specijalke.

Nezgodno je sto mi nemamo ni servise, ni neki klub, ni udruzenja, niti sam vidjao ljude da voze u grupama. I kad sretnem biciklistu, to su ljudi iz drugih vecih mesta tipa Zrenjanin ili samo prolaze kroz Vojvodinu (dosta Madjara).


Cak mi i prodavac rekao koji je vrsni poznavalac i vozi godinama da je steta sto ne mogu uzivo da dodjem. Kaze da bih za 5 dana povatao sve. Ko zna mozda upoznam nekog i na forumu.

Sad bar imam bicikl ☺
  • 0

#43 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 12:55 PM

Iskreno, deo opreme koji mi najmanje znači na biciklu su pedale na kopčanje. Lepše je sa njima, ali ne nedostaju mi mnogo kad vozim bicikl s običnim pedalama.

Drvo_Zivota, bicikl se vozi prvo radi sebe i svog uživanja. Preporučio bih probati po mogućnosti i biciklističke, i pedale na kopčanje, ali nije u njima suština. Najbitnije je da se vozi onako kako ti želiš.
  • 3

#44 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 01:06 PM

Hvala Fiery. Pa to sam i ja mislio. No zaista bih probao i pedale sa sprintericama vise iz znatizelje (ja sam rekreativac), al' glupo mi da dam 100 evra (pedale+patike), a da ne znam ni razliku.

Slicno i sa kacigama. Nikad nisam imao nijednu. Sad hocu da uzmem jednu, a moram u NS. Pa sta ubodem. Opet nemam ko da me uzivo posavetuje. Jednu bici majicu imam, doduse ruzna je. Neka drecava zuta. Bio me blam ☺ A bici ves nisam nikad ni probao.

Da parodija bude veca mi nemamo ovde ni neke aluminijumske pedale. Pa cu i to na blef da porucim sa cikloberze neke. Pa kakve budu...

Steta je sto nema biciklista u mom gradu. Kontam da je sve mnogo lakse nauciti u vecim gradovima.

Cak je i bicikl presao celu drzavu na nevidjeno.
  • 0

#45 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2017 - 01:08 PM

Prevrći teme na forumu,nabijaj kilometre, sam brini o bajsu i videćeš šta ćeš naučiti za godinu dana... A to da bi za 5 dana povatao sve teško da može pa makar vozio trotinet...
  • 0

#46 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 01:13 PM

Vrtim teme, al' opet sve mi konfuzno. Cesto u temama izbiju i neke rasprave u najsitnija detalja, pa nemam pojma ni sta da mislim. 100 ljudi / 100 cJudi.

Za sada sam pohvatao stelovanja, menjanje guma, naucio sam manje vise grupe/klase/generacije i slicne stvari. Ali ima nekih stvari koje zaista moras uzivo nauciti i probati.

Eto ako je neko iz centralne Vojvodine, mozemo da se druzimo na prolece ☺
  • 0

#47 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 09 December 2017 - 01:33 PM

Hajde sa nama da vozis najduzu noc 22.decembra :). Tu noc ces sve dileme razresiti, upoznati ekipu ludaka i sve ce ti se lepo samo kasti :D
  • 3

#48 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 01:35 PM

Rado. Samo 20. decembra mene ceka bolnica u Vrbasu. Zato sam sve zivo odlozio za posle zime. Ali posle NG moze,ako bude nesto ? Hvala na pozivu ☺
  • 0

#49 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2017 - 02:22 PM

Šta se vozi 22. gde koja ruta? Možda dođem


  • 0

#50 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 02:36 PM

Mali offtopic. Totalno nebitno pitanje. Dobio sam na poklon kombinaciju grupe Ultegre i Dura Ace 3x10. Ne znam koje su to grupe tacno ali mislim 6703 i neki DA ekvivalent. Miksovano sve.

Pitao sam kolegu FalloutBoy i solidno mi je pojasnio sta moze sa cime. No ima li smisla da ja to miksujem kasnije sa mojom 5700 Shimano 105 grupom ?

Dobio sam dzabe, a cena delova da ti oci stanu. Dobijam li osim tezine ista ? Jedino nisam dobio samaraljke. Sve ostalo je novo. No i moja Shimano 105 5700 je nova. Da tako kazem.

Sta bi vi uradili ? Mogu da miksujem (haha naravno ne ja) ili da ostavim za rezevne delove. Ja sam za drugu soluciju, jer ovo sad sto je na bajsu ide apsolutno fantasticno.

Licno mislim da sam sa ovim poklonom uz moju miran 5 godina. Sad sve imam duplo, sem samaraljki (prodate)
  • 0

#51 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 09 December 2017 - 02:44 PM

Evo ruta, u 16h se krece iz indjije. 204km dugacka ruta. 500din upad.

Attached Thumbnails

  • 451C573E-612A-49B7-8521-2723B259CC6D.jpeg

  • 0

#52 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 03:00 PM

Evo ruta, u 16h se krece iz indjije. 204km dugacka ruta. 500din upad.


Је ли то неки бревет који организује Игор?
  • 0

#53 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 December 2017 - 03:02 PM

Evo ruta, u 16h se krece iz indjije. 204km dugacka ruta. 500din upad.

Bice to `ladna noc :)


  • 0

#54 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 03:25 PM

Mali offtopic. Totalno nebitno pitanje. Dobio sam na poklon kombinaciju grupe Ultegre i Dura Ace 3x10. Ne znam koje su to grupe tacno ali mislim 6703 i neki DA ekvivalent. Miksovano sve.

Pitao sam kolegu FalloutBoy i solidno mi je pojasnio sta moze sa cime. No ima li smisla da ja to miksujem kasnije sa mojom 5700 Shimano 105 grupom ?

Dobio sam dzabe, a cena delova da ti oci stanu. Dobijam li osim tezine ista ? Jedino nisam dobio samaraljke. Sve ostalo je novo. No i moja Shimano 105 5700 je nova. Da tako kazem.

Sta bi vi uradili ? Mogu da miksujem (haha naravno ne ja) ili da ostavim za rezevne delove. Ja sam za drugu soluciju, jer ovo sad sto je na bajsu ide apsolutno fantasticno.

Licno mislim da sam sa ovim poklonom uz moju miran 5 godina. Sad sve imam duplo, sem samaraljki (prodate)

Mozda je najbolje da lepo to oglasis, prodas, pa za taj novac kupis adekvatnu garderobu i ostalu opremu koja ti je neophodna. Dzaba vrhunska oprema na bajsu bez adekvatne garderobe za razlicite vremenske prilike.


  • 2

#55 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 03:46 PM

Pa da. Ali malo mi glupo. On nije prodao, da bi poklonio meni ☺ Ako u teoriji mogu da ovo ostavim u rezervne delove, bilo bi super. Koliko ja citam delovi za 105/Ultegra/DA su ekstremno skupi. Bar novi. A vidim i polovni.

Zato sam mislio da ja to zadrzim. Zbog odrzavanja jednog dana. Recimo kaseta cak nije ni otpakovana. Ne znam ni koliko sta vredi. Jedino da slikam. Al sve je ili novo ili jedva korisceno.

Ja sad malo iz znatizelje guglao, vidim ovo su neke skoro top klase. Brdo hvalospeva, cene ... Boze me sacuvaj, pola bubrega. Jedino me zanima da li im je duzi vek trajanja, citam veoma razlicite reviews po inostranim forumima.
  • 0

#56 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 03:57 PM

Pa da. Ali malo mi glupo. On nije prodao, da bi poklonio meni ☺ Ako u teoriji mogu da ovo ostavim u rezervne delove, bilo bi super. Koliko ja citam delovi za 105/Ultegra/DA su ekstremno skupi. Bar novi. A vidim i polovni.
Zato sam mislio da ja to zadrzim. Zbog odrzavanja jednog dana. Recimo kaseta cak nije ni otpakovana. Ne znam ni koliko sta vredi. Jedino da slikam. Al sve je ili novo ili jedva korisceno.
Ja sad malo iz znatizelje guglao, vidim ovo su neke skoro top klase. Brdo hvalospeva, cene ... Boze me sacuvaj, pola bubrega. Jedino me zanima da li im je duzi vek trajanja, citam veoma razlicite reviews po inostranim forumima.

Ако не гори за паре, нема разлога за продају. Са друге стране,новац може да се употреби за набавку нечег другог. Гласам за чување :)
  • 0

#57 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 04:02 PM

Ако не гори за паре, нема разлога за продају. Са друге стране,новац може да се употреби за набавку нечег другог. Гласам за чување :)


Ne gori. A ne planiram nesto ekstemno da ulazem. Mozda 5000-10000 din i to u pedale, bidone, kacigu.

Gledam ove delove, nisam ekspert, al' sve ko novo. Ili novo. A vidim skupi su delovi. 'Ebat ga, ispucao sam plusice.


Hvala na svim odgovorima. Vise skoro i nemam pitanja.
  • 0

#58 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 December 2017 - 05:32 PM

Slikaj te delove koje si dobio da napravimo procenu.

Inače na drumasa ne idu Frankenštajn delovi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#59 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 05:51 PM

Za jednog početnika, imao si dosta sreće, prave početničke. Dobar bicikl, plus delovi, šta bi više. 

Delove nema svrhe prodavati sada, ako uopšte ima smisla prodavati ih i naproleće, pogotovo ako planiraš da dosta voziš.  Ako si ih već dobio na poklon, onda ih tako i tretiraj, da ti se ne bi, po nepisanom zakonu, desilo da ih rasprodaš, pa da ti ubrzo zafale. Pogotovo što su ti delovi međusobno kompatibilni. Meni ne smeta da budu mešani iz raznih grupa, bitno je da to lepo funkcioniše. Trebalo bi da ih pregleda neko ko se razume, kako bi imao pravi uvid u to što imaš na raspolaganju.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#60 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 06:51 PM

Pored ovolikog interneta, ti bi da ti neko uzivo objasni spd itd? 
Ma daj :) Eno ti YT, na hiljade klipova. objasnjenja u sitna crevca itd.

Baj d vej, cool bajk, steta sto je zenski ram.


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika