Jump to content


Fotografije

Pomoc oko drumasa do maksimum 400 evra


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
76 odgovora na ovu temu

#21 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 08:17 AM

Hvala na odgovorima
Trazim M ram (54). Visok sam 177. Probao sam 56cm, ali osecam se razapeto ☺ Video sam onaj Cannondale. Steta samo sto je ram za broj veci :/

Praticu i dalje oglase... Valjda ce nesto utrcati. No slabo se pojavljuju.

Raspitacu se ovo za Madjare. Iako nisam bio nikad u Madjarskoj.

Inace mislim da je steta sto BT Win ne radi u Srbiji. Mislim da bi dobro prosli.

Gledao sam i Capriolo Firebird. Koliko sam video to je alu bajs sa celicnom vilom. Nov je apsolutno preskup. Na primet Markoni sport prodaje Giant Defy 5 nov za 72 000 din. Mislim da Capriolo trazi mnogoooo para za malo muzike.


No sto se polovnjaka tice i oni se vrte oko 400e. Bar na KP. Neki lik je cak budzio pa trazi skoro 500...

Od novih bajseva za 400e imam izbor Visitor i Capriolo Eclipse.

Ma ja se samo nadam da ce se cene spustiti na proslogodisnji nivo. Bila dosta veca ponuda. Tad je do 400e svacega bilo
Da sam znao digao bih prosle godine kredit...

Edit: Sad vidim da postoji Firebird Speedster u mom mestu na sajtu Capriola, pa cu bas otici da vidim.
  • 0

#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 November 2017 - 08:40 AM

ne branim izbor firebirda (gledao bih pre bolji ram), ali od NOVIH bicikala koji se prodaju U SRBIJI, capriolo nudi najvise za dati novac.
uporedi opremu koja je na bajsu, uzmi u obzir da “jace” marke ne stavljaju bolje ramove na bajseve u cenovnom rangu capriola (barem nisu, ne znam da li se nesto promenilo u poslednje vreme).


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 08:42 AM

@jelchica

Upravo kako kazes, sto se tice DEcathlona i povracaja PDV.


  • 0

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 November 2017 - 08:51 AM

proverio sam cene i specifikacije. giant defy 70ak hiljada na popustu

firebird 3 50ak hiljada po redovnoj ceni

oba imaju aku ram i viljusku

capriolo ima shimano pogon, po meni bolji, svakako skuplji od giantovog fsa

menjaci firebirda su sora i tiagra. giant ima claris (jeftiniji, za jednu odnosno dve klase ispod).




Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 08:52 AM

Sad sam proverio cenu B'Twin Triban 500 u Decathlonu Madjarska i Rumunija. U Rumuniji je jeftiniji za 20 evra. Zbog cega ne znam, jos kad se doda povracaj ispada oko 300 i nesto evra. Sad sve zavisi iz kog si mesta u Vojvodini i koja drzava ti je blize. :-) pa da li ti se isplati otici.

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#26 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2017 - 09:20 AM

Za Dekatlon u Mađarskoj:

1) PDV u Mađarskoj je 27%, i vraćaju ti ceo iznos PDV, pod uslovom da se vratiš u prodavnicu po PDV. - NE

2) Imaš opciju da uzmeš pdv na granici, tu možeš da dobiješ oko 20%, kako kada i koliko imaš sreće.- NE

 

 

Za Rumunski Dekatlon nemam direktnog iskustva, samo posrednog. Drugar je pre jedno 5 godina vraćao porez i za njega i za mene, nije bio formular Global Blue nego neki "prost", da kažemo "državni". Obrazac je poslao poštom Dekatlonu i uplatili su mu povraćaj na račun, a čini mi se da je bio lepih 20-ak % neto.

Napišite ako je neko imao direktna i sveža iskustva sa Rumunskim Decathlon-om, baš me zanima


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#27 GoranAnicin

GoranAnicin
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 10:14 AM

Svako ima svoje iskustvo. Moje je da sam u subotu vratio 27%, Decathlon u Segedinu. Za ostale prodavnice ne znam kako rade.
Doduše sa prodavcima u Mađarskoj morate biti grubi, jer svi misle da smo mi ovce za šišanje i samo gledaju kako da vas zaj..u. ali to je neka sasvim druga tema za razgovor.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
  • 0

#28 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2017 - 10:20 AM

Pa sta smo lupetali, kako kazes? To je to, samo sto...

 

To je to > PDV u Mađarskoj je 27%, i vraćaju ti ceo u prodavnici... na granici oko 20%, u banci oko 15%.

 

Samo što ništa od ovoga nije tačno. Zamisli scenario gde se čovek prvom prilikom vrati u Dekatlon Szeged da digne SAV svoj PDV a oni mu kažu e pa brate, Šandor Petefi Budapest ti je najbliži šalter za povraćaj - a tamo ti vrate POLA očekivane sume.

Ups.


  • 0

#29 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2017 - 10:29 AM

Svako ima svoje iskustvo. Moje je da sam u subotu vratio 27%, Decathlon u Segedinu

n2:hahaha


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#30 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 10:49 AM

Bio u Capriolu. Nasmejao sam se. Od 3 verzije ni u ducanu ni u samom Capriolu nemaju ram od 54 cm lol. Neke imaju 58. A neke imaju 50 i 52. Bukvalno nemaju 54 cm.

Cisto iz zezanja sam (iako me ne zanima) i za Eclipse a ni njega nemaju na stanju u verziji 54 cm.

Ostalo je da cimam druga Madjara danas i da gledam oglase i dalje. A interesantno je da MTB/Trekova/Touringa ima koliko ti dusa pozeli. Oglasa milion. Drumasa do 400e skoro nema uopste, a da nije praistorija.

Eh da i onaj plavi firebird u prodavnici ima celicnu vilu. I nema verzije od 54 CM na stanju. A ima i jos jedan Capriolo drumas ali ako sam ja njih skontao ta je pravi u dimenzijama 58+ i taj ima alu vilu i skuplji je nekih 10000.
  • 0

#31 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2017 - 11:03 AM

Veliki problem sa drumašima je što je to oduvek bilo "ozbiljno biciklo" i shodno tome, kako kažeš, sve što nije u fosilnom sloju drži cenu.

Ako ti to igra, uzmi sad šta se može pa posle dobudžuj po potrebi.


  • 0

#32 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 11:10 AM

Oba bicikla su dobra i rekao bi relativno povoljna pod uslovom da nemaju skrivenih oštećenja. Ako ti ne smetaju canty kočnice meni lično se više dopada Merida. Osim toga u pitanju je CX ram, prilično jak i izdržljiv, a opet lagan za svoju klasu. Drugi je možda bolji ako misliš da penješ neka teža brda, zbog tripl pogona napred.

Baš mi za brda treba jer sam iz CG. :D
CX bi mi više odgovarao jer vozim svuda ali me nervira što nijedan nema kompakt pogon...

Ps. Zasto ljudi obaraju volan ovako? Pogledaj Rouza.

Bio u Capriolu. Nasmejao sam se. Od 3 verzije ni u ducanu ni u samom Capriolu nemaju ram od 54 cm lol. Neke imaju 58. A neke imaju 50 i 52. Bukvalno nemaju 54 cm.

Cisto iz zezanja sam (iako me ne zanima) i za Eclipse a ni njega nemaju na stanju u verziji 54 cm.

Ostalo je da cimam druga Madjara danas i da gledam oglase i dalje. A interesantno je da MTB/Trekova/Touringa ima koliko ti dusa pozeli. Oglasa milion. Drumasa do 400e skoro nema uopste, a da nije praistorija.

Eh da i onaj plavi firebird u prodavnici ima celicnu vilu. I nema verzije od 54 CM na stanju. A ima i jos jedan Capriolo drumas ali ako sam ja njih skontao ta je pravi u dimenzijama 58+ i taj ima alu vilu i skuplji je nekih 10000.

Nema takvih drumasa od ljetos, otkad pratim oglase. Ako ne prazničiš mnogo sacekaj januar, tada je sva roba jeftinija. Ljudi se potrose. :)

Nekad sam tako kupovao polovne telefone. :)
  • 0

#33 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 11:28 AM

Vala cekanje, sta cu drugo ☺ Namerno sam krenuo "rano" da trazim, jer se nadam da ce nesto da uleti. Malo sam razocaran ponudom... Znam da 400 evra nije neka kinta, ali nije ni mala. Bar ne u Srbiji ☺

A ako bas slucajno ovako ostane, probacu i ja da obaram cene. Mislim da ga malo preterase.

A ja ne razumem kakva je ovo Capriolo firma kad nemaju ramove 54 cm. Sve neki 50,58 pa cak i 61. Pffff.
  • 0

#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 November 2017 - 11:31 AM

Bio u Capriolu. Nasmejao sam se. Od 3 verzije ni u ducanu ni u samom Capriolu nemaju ram od 54 cm lol. Neke imaju 58. A neke imaju 50 i 52. Bukvalno nemaju 54 cm.

Cisto iz zezanja sam (iako me ne zanima) i za Eclipse a ni njega nemaju na stanju u verziji 54 cm.

Ostalo je da cimam druga Madjara danas i da gledam oglase i dalje. A interesantno je da MTB/Trekova/Touringa ima koliko ti dusa pozeli. Oglasa milion. Drumasa do 400e skoro nema uopste, a da nije praistorija.

Eh da i onaj plavi firebird u prodavnici ima celicnu vilu. I nema verzije od 54 CM na stanju. A ima i jos jedan Capriolo drumas ali ako sam ja njih skontao ta je pravi u dimenzijama 58+ i taj ima alu vilu i skuplji je nekih 10000.

 

Gledam sad katalog. Firebird stariji model ima čeličnu vilu, noviji (Firebird 3) je s alu vilom. S tim što noviji prave samo u velikim brojevima (58 i 61 cm!).

 

U svakom slučaju cene su visoke za naše plate - bilo da se kupuje kršten (moderan) polovan, bilo nov drumaš. Opet, što kažu: strpljen - spašen. Ako pratiš i gledaš, naći ćeš ram odgovarajuće veličine. Šansa da i sva oprema bude kakvu želiš je manja, ali nije ni to nemoguće. Svakako bih gledao dobar ram, a ostalo posle napakovao kako meni odgovara - "na rate". Ukupno izađe skuplje, ali ako nemaš novaca na gomili, pre ćeš krenuti da se voziš. Plus što ponuda polovnih drumaša nije baš previše bogata, pa da možeš da biraš baš sve tačno kako ti odgovara.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 AndrejV

AndrejV
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 November 2017 - 01:09 PM

Evo nov oglas
Caad8, 54cm za 380 :)
http://www.2bike.rs/...8-drumski-trkac
  • 0

#36 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 02:17 PM

proverio sam cene i specifikacije. giant defy 70ak hiljada na popustu

firebird 3 50ak hiljada po redovnoj ceni

oba imaju aku ram i viljusku

capriolo ima shimano pogon, po meni bolji, svakako skuplji od giantovog fsa

menjaci firebirda su sora i tiagra. giant ima claris (jeftiniji, za jednu odnosno dve klase ispod).




Poslato sa sokocala mobilnoga

Giant defy je compact pogon s 32 kasetom i 25mm gumama :) dok je capriolo skroz kontra :)


  • 0

#37 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 November 2017 - 03:08 PM

Giant defy je compact pogon s 32 kasetom i 25mm gumama :) dok je capriolo skroz kontra :)

 

Firebird jeste, Firebird 3 je isto compact - sa boljom opremom. Pri tom su oba dosta jeftinija, jedan za 30, drugi za 20 hiljada.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#38 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 November 2017 - 03:19 PM

Evo nov oglas
Caad8, 54cm za 380 :)
http://www.2bike.rs/...8-drumski-trkac

Pa ovaj ti rešava posao, skroz je po tvojoj meri, i u okviru cene...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#39 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 04:02 PM

Firebird jeste, Firebird 3 je isto compact - sa boljom opremom. Pri tom su oba dosta jeftinija, jedan za 30, drugi za 20 hiljada.

 

Giant ima poznatu, smislenu geometriju, i poznat, visok kvalitet materijala i izrade. Firebird je mačka u džaku po svim parametrima - vidi se i po veličinama u ponudi da otprilike uzimaju šta ostane najjeftinije na lageru ko zna koje i kakve fabrike. Plaća se i ime, svakako, ali to ime je nekako zaslužilo tu vrednost koja se plaća.


  • 2

#40 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 November 2017 - 04:15 PM

Giant ima poznatu, smislenu geometriju, i poznat, visok kvalitet materijala i izrade. Firebird je mačka u džaku po svim parametrima - vidi se i po veličinama u ponudi da otprilike uzimaju šta ostane najjeftinije na lageru ko zna koje i kakve fabrike. Plaća se i ime, svakako, ali to ime je nekako zaslužilo tu vrednost koja se plaća.

 

Sve se slažem. Ipak, Firebird 3 ima za dve višu klasu opreme od tog Gianta - a košta praktično 200 evra manje. Firebird (1) je dodatnih 60ak evra jeftiniji - sa sličnom klasom opreme kao Giant. U tom smislu kažem da Capriolo daje više za dati novac. Da li ram Gianta vredi (i košta) dodatnih 200+ evra više? To onaj ko kupuje mora proceniti - najbolje probom, ako je ikako moguće. Uveren sam da se Capriolo manje "ugradi" u svoje bicikle nego Giant - i to dosta manje.

 

Sam kvalitet materijala - koliko znam svi prave ramove u Kini i legura je legura. Ne verujem da tu ima velikih odstupanja. Kvalitet izrade - isto tako sumnjam da će na industrijski pravljenim ramovima biti loših varova. Capriolo ram ima podjednako (malo) šanse da pukne kao i Giant. Kod skupljih brand-name ramova, za očekivati je da sav višak materijala koji je bezbedno skinuti bude skinut/stanjen, tako da će ram biti za par stotina grama lakši - to stoji. Ali i ceo bajs košta osetno više.

 

Uz to, za te jeftinije modele retko koji renomirani proizvođač stavlja neku vrhunsku klasu rama. Ne znam kolike su razlike po pitanju geometrije - ti se tu verujem bolje razumeš. Mislim da već preko deset godina malo ko (opet, pogotovo kod bajseva koji su novi 1000 i manje evra) pravi neke eksperimente i izmišlja toplu vodu - samo kažu Ho-Mingu koliko ramova im treba, po kom broju iz kataloga i koju etiketu da lupe i to je to. Ispravi me ako grešim, ima li izuzetaka?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika