Jump to content


Fotografije

Pomoc oko drumasa do maksimum 400 evra


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
76 odgovora na ovu temu

#1 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 06:51 PM

Pozdrav svima. Vec dugo pratim cikloberzu, a imao sam i nalog nekada (ne secam ga se). Imam par pitanja, tj malo vise njih, pa ako neko nadje vremena...

Hteo sam da dignem kredit do 400 evra. Za drumski bicikl (iskljucivo drumski). Vozim vec vise godina sve i svasta. Najvise sam vozio Focus trekinge i neke stare drumase. Focus je bio 300e ali je prodat "odavno", a drumasi niskobudzetne krntije (70-80e).

I tako ja svake godine planiram da uzmem moderniji drumski bicikl, sa samaraljkama, ali mi se nije dalo. Gledam oglase nekih 2 nedelje, kredit mi je odobren, samo da ga dignem. No evo par problema i pitanja...


# primetio sam da ja cak i za 400e ne mogu "da kupim nista". Ne znam da li tripujem ali prosle godine sam nalazio jeftinije i bolje bicikle. Npr ja sam kupio i prodao novu Focus Arribu za 280e sa full opremom, sada su npr 320-360 u polurazndranom stanju. Nemaju ni blatobrane, ni pak treger. Ni diskove. Ovo je samo primer. Pa pitanje glasi, koje je najbolje doba za kupiti bicikl ? Ponuda na ovom sajtu do 400e je nekako ocajna. Tesko je uklopiti cenu/visinu (M-size)/da lici na nesto... Da li ce biti bolje na prolece ?

# Ovako na prvi pogled kupio bih Specialized Allez. Dopada mi se ram. Da li neko ima iskustva sa ovim ramovima ? Da li je ovaj model "da kazem" okej ? Dvoumim se izmedju Defy, Caad8 i Alleza. Primetio sam da se jos vremena na vreme pojave Scott Speedsteri. Da napomenem da mi oprema nije posebno bitna, vec samo da je ram aluminijumski. Prosao bi i bajs sa Claris opremom. Da li generalno vredi dati za "solidno" izgrebane bicikle gorenavedenih modela 360-400e ? Ili da jos sacekam ?


# posto sam se vec pozalio na "ponudu", a zaista ne mogu da ulazim u cenovni rang od 500+ evra, da li u Srbiji postoje neke vece prodavnice/pijace polovnih drumskih bicikala ? Ja u mom gradicu sam nalazio samo matorce iz '80ih za 100. Nista sto ja trazim. Guglao sam, ali jedino gde sam dosao je "inostranstvo".


# Polar Furia. Znam da je nas neki brend i malo sam guglao, da li vrede ti bicikli polovni nekih 400e ? Misljenja su podeljena. Da problem budem veci ja sam na severu Vojvodine, a licno razgledanje pojedinacnih polovnjaka bi bila nocna mora (skup je put od par stotina KM). Zato me zanimaju pijace, tj mesta gde bih mogao naci vise polovnjaka na jednom mestu.


# Lik mi nudio povoljno Eclipse Limited. Znam da je celik, Tourney, ali ima samaraljke. Kaze da je tezak 10kg okruglo. Da li je to moguce kad neki bicikli sa karbon vilom su 9-10kg ?

# I zadnja 2 pitanja (osim ako se ne setim necega), dopada mi se veoma dizajn BT Win Tribana. Ali imaju neku uvrnutu opremu tipa neki Microshift menjac... Pa se brinem oko delova. Isto tako prilicno su jeftini (cak i novi), a recenzije po inostranim ducanima su dobre. Da li je neko vozio ovo ? Eh i poslednje... Da li vredi da razmotrim jos neki model ? Nije mi problem da cekam cak ni do Aprila-Maja, hocu da ovo malo novca potrosim na nesto koliko-toliko dobro....

- da napomenem da je 400e krajnja cifra koju bih dao za bicikl. Ni evro vise. Prosle godine sam mogao da nadjem dosta modela za te pare (Defy, Allez, Caad, Speedster...), a sad nista ili ako i naleti nesto vidim da su dobro ishajceni. Pa eto ako ima nade pomagajte.

Ne znam drugi sajt gde bih mogao da pitam sve ovo. Unapred zahvalan.
  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 November 2017 - 07:23 PM

Po mom nekom skromon misljenju, i ja se slazem sa tobom da su cene malo jace ove godine. Razlika u ceni novo/polovno na oglasima, bar za ove neke skuplje modele nije kao ranije. Naleteo sam na jedan bajk koji je vise kostao na berzi nego nov u radnji. Sto se tice bajkova, vidim da ti je primarno da ram bude “dobar”. Spominjes giant, scott, cannndale itd. Opet po mom misljenju, n mora znaciti da je ispravno, volje juri bolju grupu na nekom manje poznatom ramu, uglavnom su ti ramovi jeftiniji od ovih nazovi poznatih ramova. Sa druge strane razmisli koliko ces imati para za odrazavanje bicikla koji budes kupio. Kaseta, lanac itd su jeftiniji za 8faz nego za 10faz. Drugo, razmisli koju grupu hices da vozis. Campagnolo, shimano sram itd. Iz istog razloga na orvom mestu cena i dostupnosti kupovine kasete. Veoma je velika verovatnoca da kod tog bajka koji budes pazaraio lanac i kaseta budu na kraju, pa ce ti ulaganje u to biti br 1. Sto se tice tih microshif komponenti nikada ih nisam vozio. Ti b twin bajkovi su bajkovi lanca trgovine decatlon (ne znaci da su losi).
  • 1

#3 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 12 November 2017 - 07:28 PM

Ја сам у августу купио Stevens-a 3x10 Ultegra , алу рам и карбон виљушка (9,3кг). Презадовољан сам. Бицикл је к'о нов (2007 годиште) са 2-3 ситне огреботине. Цена је била 420 е.
Сада и не знам каква је ситуација по огласима.
  • 1

cycling is life, that's why I pedal ...


#4 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 07:37 PM

Sve se slazem sa tobom. Isto skroz razmisljam. Ja bih isao na Claris grupu. To sam imao na Focusu i radio je kao sat 2000 km. Onda sam ga prodao za iste pare za koje sam ga kupio. Vlasnik je bio zadovoljan. Nisam mu ni ja napravio neke ogrebotine.


Znam da sam prosle godine nalazio Claris drumase i starije Sore (2x8). To mi bilo kul, nisu skupe kasete, lanci.. Sad sam nasao par puta 105 grupe (2x10) i Ultegre. Malo se bojim upravo za to sto govoris, oko odrzavanja.


Ne mogu da provalim zasto su cene nekako visoke. Ne uklapam se skoro nigde. Najblize i jedino sto sam nasao je Speedster S5 iz (guglam) 2005 godine. On je 360 evra.


Neka moja ideja je bila da uzmem alu ram sa samaraljkama Claris na Defy, Allez, CaaD varijanti u verziji 2x8. Ali ne mogu da nadjem. Nasao sam 1-2 na KupujemProdajem ali su bili brutalno izgrebani (ne bih da pametujem ali zivo me zanima kako ljudi uspeju da tako uniste bicikle, al' ajd) pa mi se nisu uzimali.

Da li vredi da gledam ove Bulls i slicne brendove ? Ne razumem se mnogo u drumase, ali ne razumem zasto su sve skuplji i skuplji...

Kada sam ukucao 400e, M size, nisam u pretrazi dobio skoro nista. A kada sam ukucao sve dostupne velicine do 400e dobio sam 7 stranica, od kojih su pola (pa i vise) stari 30+ godina, barem 2 stranice je "prodato". Ako je ostalo 3 bicikla da biram, a ne zna se koji je ....

Zato me zanima da li ima nekih vecic pijaca/placeva ili nesto slicno ? Vidim da je inostranstvo prebogato ponudom, a kod nas...

Jos meni neko rekao da su zimi jeftiniji, a ono.... Skenjao sam se.
  • 0

#5 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2017 - 07:53 PM

Postavi oglas...
Kupujem drumas do 400 jura, ta i ta velicina, oprema...

Na tvom mestu bih gledao oglase samo od proverenih prodavaca ili trazio savet od drugara koji je u materiji.

Nije Ultegra sve sto sja!

Sportski pozdrav.
  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#6 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 08:02 PM

Zahvaljujem. Moguce da cu i to postaviti. Nije losa ideja. Cena + M size i nabacam par modela (gorenavedenih)

Jedini bajs koji me privukao po svemu (osim grupi) je BT Win Triban. E sad ja nisam neki expert, ali on ima neki microshift menjac (nije to problem) vec pretpostavljam da su i samaraljke neke previdjene za taj menjac ? Mislim nasao sam prakticno nov bajs za nekih 250e, jedino me zeza grupa... Tj ne bih isao u Sram/Kampanjolo i slicno, jer em nemam pojma, em znam da cu se muciti jednog dana sa delovima...


Zaista ne zurim. Cekacu ja celu zimu ako treba. Malo me samo brinu cene, slaba ponuda...


P.S uzvracam pozdrav i hvala svima na savetima.

Eh da, da dodam. Ja konkretno najvise pratim Caad, Defy, Allez sa nekom slabijom grupom. Tj ti su se dosta muvali prosle 2 godine. Pa me zanima da li ima jos neki brend/model slicnog tipa koji bih mogao da guglam ? Pitam zbog sajtova.

Zaista zahvalan.
  • 0

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2017 - 08:13 PM

Moj predlog, preporuka je da se gleda što bolji ram - makar i sa "lošijom" opremom, pre nego višu klasu opreme na no-name ramu.

 

Ja bih čak uzeo u obzir i starije čelične ramove renomiranih proizvođača (barem modele koji su na dobrom glasu), stavio noviju viljušku 1" i kasnije gledao da li da "unapređujem" opremu i kako. Ali to nije za svačiji ukus, naravno.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 08:22 PM

Hvala Fallout. No iskreno tu bih ideju preskocio. Vozio sam starije drumase (Shimano 600 grupa i slicno), jer sam kupovao krntije. Bili su dosta teski. Imam kondicije, ali voleo bih da "malo uzivam".

Inace sam nostalgican za 80/90im po muzici, modi, svemu... ali za bicikle bas i nisam.

Dopadaju mi se sloping ramovi. Zato sto su mi par puta (biciklisti) dali da probam. To je za mene bila nebo i zemlja. Nekako je daleko bolji polozaj, ergonomija, manji pritisak na zglobove, agilnije, brze...

Zato pucam na sloping sa Claris (ili slicno) i one gore modele, jer sam tako nesto slicno barem imao priliku da probam ☺ E sad kroz pricu, saznajem da su vecina njih bajs nabavili uvozom (rodbina i slicno) a ne kupovinim po sajtovima.
  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2017 - 09:31 PM

oblik rama sam po sebi nema toliko veze sa udobnoscu. mozes naci i ne sloping ram koji ce ti odgovarati, podjednako kao i sloping na kojem te sve boli.

tezina - dobar celicni ram ce biti nesto tezi od dobrog alu, mislim da je razlika u jednoj flasici vode. oseti se kad s lakseg sednes na takav, ali ako sednes posle nekog mrb/trekinga - bice lagan kao pero.

budzet od 400 je bas nezahvalan za dobar moderniji drumas, na zalost.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 09:44 PM

Ne znam kako je sa vrhunskim (tj boljim celicnim ili CrMo) ramovima, ali za mene je razlika bila drasticna. Vozio sam dosta celika. Mozda i postoje ultralaki celicni ramovi, ali ja sam primetio 3 stavke (onako amaterski).

# na alu / sloping ramu je ubrzanje daleko vece. Kao i upotreba sile. Celiku sam jedino zahvalan za dobar Kardio.

# volan na modernijim drumasima je daleko bolji. Prosto lezi. Na ovim matorcima je bilo totalno drugacije.

# "sipka". Daleko mi je sloping bolji npr za gradsku voznju, sa kreni/stani. Sipka ide od volana ka sedistu na dole. Posto pravilno podesim visinu sedista, silazak sa sloping bajka je daleko laksi na raskrsnici/bici stazi. Nemam to iskustvo sa starijim drumasima. Imaju "pravu sipku", tezi su (prilicno), nemaju samaraljke, a nemaju ni dobar pristup kocnicama (oblik volana). Pa ko vozi bici stazom i hoce da salta brzine (koje su na cevi) i da dokaci kocnice na dropu u par sekundi... malo teze. Ja ovo pricam naravno iz mog amaterskog iskustva.

A i necu da lazem, za razliku od npr automobila, 21.vek je doneo dosta lepse bicikle Prosto kad sam jednom probao "sloping"... Nebo i zemlja. Ali sve je to subjektivno.
  • 0

#11 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 12 November 2017 - 10:36 PM

Triban sa povracajem pdv iz Madjarske moze da te iskosta toliko koliko imas, sa Shimano opremom. Proveri na sajtu Decathlona, pa od cene oduzmi 20ak posto za povracaj.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 1

#12 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 11:53 PM

Triban sa povracajem pdv iz Madjarske moze da te iskosta toliko koliko imas, sa Shimano opremom. Proveri na sajtu Decathlona, pa od cene oduzmi 20ak posto za povracaj.
Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Mozes li me detaljnije uputiti sa linkom ? Moze i PP.To za povracaj sam negde citao da se unapred plati 20ak %vise, pa dobijes nazad posle nekog vremena. Iskreno Triban mi deluje okej sa nekom Claris grupom
Svi hvale ram bar po netu. Zeza me madjarski.
  • 0

#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2017 - 12:34 AM

Ja sam dobio info da je povraćaj samo 13.5% (neto, ono što dobiješ na ruke). Jer se tu još neki ugrađuju i otimaju sebi.Slično sam našao i u nekim novinskim člancima.

Ako neko zna iz prve ruke neka napiše, znači ono što je provereno i sigurno tačno. Isto me interesuje i za Rumuniju da li se dobija više nego u Mađarskoj da bih znao gde da se napazarim. Minimalni iznos je navodno sličan, Mađarska 175 eura, Rumunija 200 ali to ću još proveriti.


  • 0

#14 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 03:08 AM

I ja imam sličan problem. Potrosio bih malo vise iako ne bjezim ni od Clarisa, Sore ali mali je izbor 58 i 60 ramova.

Ne zurim doduse pa mozda nešto iskoci...

Ovo mi je zapalo za oko ako ne smetam:

http://www.2bike.rs/...on#.WggtinMo_qC

http://www.2bike.rs/...lo-cross-carbon

A nije loš ni onaj Kuota Kebel.
  • 0

#15 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 13 November 2017 - 06:11 AM

Odes u Decathlon, prilikom kupovine bicikla trazis da ti daju i popune obrazac za povracaj pdv. Prilikom izlaska iz zemlje (npr. Madjarske) javis se njihovoj carini sa tim obrascem. Povracaj pdv mozda mozes dobiti odmah, a sigurno prilikom sledeceg ulaska u Madjarsku. Posto si sa krajnjeg severa, verovatno poznajes nekoga ko se bavi dovozenjem robe iz Madjarske. Oni su svi upoznati sa postupkom. Proguglaj malo.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#16 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 06:46 AM

I ja imam sličan problem. Potrosio bih malo vise iako ne bjezim ni od Clarisa, Sore ali mali je izbor 58 i 60 ramova.
Ne zurim doduse pa mozda nešto iskoci...
Ovo mi je zapalo za oko ako ne smetam:http://www.2bike.rs/...on#.WggtinMo_qChttp://www.2bike.rs/...lo-cross-carbon
A nije loš ni onaj Kuota Kebel.


Oba bicikla su dobra i rekao bi relativno povoljna pod uslovom da nemaju skrivenih oštećenja. Ako ti ne smetaju canty kočnice meni lično se više dopada Merida. Osim toga u pitanju je CX ram, prilično jak i izdržljiv, a opet lagan za svoju klasu. Drugi je možda bolji ako misliš da penješ neka teža brda, zbog tripl pogona napred.
  • 0

#17 GoranAnicin

GoranAnicin
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 13 November 2017 - 07:07 AM

Pozdrav.
Ne znam tačno koju veličinu tražiš, ali recimo možeš da pogledaš Capriolo Firebird 3. Ja sam prošle godine bio u istoj situaciji kao i ti, pa sam se na kraju odlučio za firebird, koji sam uzeo pre nekih 6-7 meseci, i veoma sam zadovoljan.

PDV u Mađarskoj je 27%, i vraćaju ti ceo iznos PDV, pod uslovom da se vratiš u prodavnicu po PDV. Imaš opciju da uzmeš pdv na granici, tu možeš da dobiješ oko 20%, kako kada i koliko imaš sreće. Ili da podigneš kod nas u banci gde dobiješ oko 15%, ako se dobro sećam.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 November 2017 - 07:20 AM

Ne znam kako je sa vrhunskim (tj boljim celicnim ili CrMo) ramovima, ali za mene je razlika bila drasticna. Vozio sam dosta celika. Mozda i postoje ultralaki celicni ramovi, ali ja sam primetio 3 stavke (onako amaterski).

# na alu / sloping ramu je ubrzanje daleko vece. Kao i upotreba sile. Celiku sam jedino zahvalan za dobar Kardio.

# volan na modernijim drumasima je daleko bolji. Prosto lezi. Na ovim matorcima je bilo totalno drugacije.

# "sipka". Daleko mi je sloping bolji npr za gradsku voznju, sa kreni/stani. Sipka ide od volana ka sedistu na dole. Posto pravilno podesim visinu sedista, silazak sa sloping bajka je daleko laksi na raskrsnici/bici stazi. Nemam to iskustvo sa starijim drumasima. Imaju "pravu sipku", tezi su (prilicno), nemaju samaraljke, a nemaju ni dobar pristup kocnicama (oblik volana). Pa ko vozi bici stazom i hoce da salta brzine (koje su na cevi) i da dokaci kocnice na dropu u par sekundi... malo teze. Ja ovo pricam naravno iz mog amaterskog iskustva.

A i necu da lazem, za razliku od npr automobila, 21.vek je doneo dosta lepse bicikle Prosto kad sam jednom probao "sloping"... Nebo i zemlja. Ali sve je to subjektivno.

 

Ovo za ubrzanje što pišeš - mislim da si probao dobar i lošiji bajs - da nije (u tolikoj meri) do rama.

Volan se može staviti kakav hoćeš. Čak bih i preporučio zamenu komplet viljuške i montiranje a-head viljuške i OS kormana.

Šamaraljke niko ne brani da se stave i na stariji bajs - jeste puno zgodnije menjanje brzina sa njima.

Horizontalna i kosa šipka - ako je ram prave veličine trabalo bi da se oba mogu opkoračiti bez nekih problema.

Za gradsku stani-kreni vožnju meni je svaki drumaš manje praktičan od bajsa sa ravnom šipkom. Od drumaša - bolji su mi oni sa malo manje trkačkom (sa "opuštenijom") geometrijom - gde se sedi nešto uspravnije.

 

Da ponovim- mislim da svojstva koja pridaješ sloping ramu nemaju zapravo veze sa saimim sloping dizajnom - samo si probao bolji u odnosu na lošiji bajs. Nešto kao kad bi posle stojadina sa petoro vrata seo u BMW sa troje vrata i zaključio da kola sa troje vrata idu bolje. Tako da nema razloga da bežiš od ne-sloping ramova (bilo starih, bilo modernih).

 

Našao sam jedan noviji za tačno 400 e, samo ako ti veličina odgovara:

https://www.kupujemp...er_id=154343299

 

Misim da je taj za visinu od 180 cm (ili za niže koji vole nešto veće ramove, imaju duži torzo, ili uz stavljanje nešto kraće lule eventualno).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2017 - 07:44 AM

Pošto lupetate oko vraćanja poreza iz Mađarskog Dekatlona, evo da vam kažem nešto, pošto sam to radila oko 10 puta:

 

Decathlon je ogroman lanac, koji na nivou Mađarske ima ugovor sa firmom Global Blue. Global Blue je takođe ogroman lanac koji savršeno funkcioniše i olakšava povraćaj poreza, ali za svoje usluge vam uzme otprilike pola vraćenog PDV-a (u Mađarskoj 27%).

Dekatlon, dakle ima ugovor sa njima i NE MOŽETE drugačije da vratite PDV iz te prodavnice. Možda je to ucena, ali kome se ne sviđa, ne mora da kupi.

Daju vam obrazac već u radnji (naglasite pre kucanja robe na kasi da želite tax free), na njemu odmah piše iznos povraćaja (http://www.globalblu...und-calculator/). To se overi pri izlasku kod njihovih carinika. Ako vas naši carinici pitaju jel imate nešto da prijavite, naravno da nemate.

Vraćanje para: SAMO na šalteru Global Blue-a (daleko od toga da ga ima na svakoj granici, http://www.globalblu.../#refund-points) ili u Rajfajzenu u Beogradu ili firmi Global Blue pošaljete obrazac poštom, a oni vama uplate iznos na devizni račun (radila sam sva tri). Na šalteru vam vrate celih 14%, u Rajfajzenu oko 13,5% (njihov ušur).


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#20 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 13 November 2017 - 08:09 AM

Pa sta smo lupetali, kako kazes? To je to, samo sto ide preko haraclija koje ti uzmu pola pdv. I uz takav povracaj, opet mu se isplati jer na bajs od oko 500e, on do ije povracaj od oko 70, pa ga izadje priblizno koliko je hteo da plati. Moze da proveri i za Rumuniju, nije na kraj sveta.
A malo pristojnosti ne bi ti bilo na odmet, ovde smo valjda da se pomognemo, a ne da etiketiramo jedni druge.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika