Jump to content


Fotografije

Kupovina drumasa

drumas cube attain

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
171 odgovora na ovu temu

#121 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 13 April 2022 - 08:12 PM

Да, мислио сам на такве бицикле :) знатно је бржи од гравела који сам возио (додуше, са оним сам газио неке заиста очајне путеве) а удобност је иста.
  • 0

#122 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 April 2022 - 08:14 PM

Да, мислио сам на такве бицикле :) знатно је бржи од гравела који сам возио (додуше, са оним сам газио неке заиста олакне путеве) а удобност је иста.

Ma drumaš je zakon za jednodnevne ture a inače ide on i po lošim putevima, neće ništa da mu fali.
Veća je verovatnoća da ćeš ti pre da se raspadneš po lošem putu, nego drumski bicikl, ako se plašiš za bajs.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#123 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 April 2022 - 08:27 PM

Не сумњам да би ми се допала и вожња у природи, има ове добрих летњака, салаша, путева између села, шумаеака, али за тако нешто ми треба добра организација и другачије распоређено време или аутомобил са гепеком за ношење бивикла на неко такво одредиште. Мене је највише привукла идеја да бициклом обилазим места и видим нешто што имам жељу да видим. Нека подгрупа циклотуристе. У малом, рецимо.
Слика баш и немам, осим ове чудне :)
Педале и седло кваре утисак, али седло је удобно а педале друмске нису за мене, имам спд које ћу ставити.
attachicon.gif1116D451-EC48-4FA1-8B1B-EFF6C1AA0FB2.jpeg

Lep bicikl, odličan!

 

 

 

Inače, kontaktne tačke između bicikliste i bicikla (sedlo, korman, pedale) su stvar lične preferencije. Uvek biraj ono što tebi najviše odgovara a ne ono što je opšte prihvaćeno i što svi imaju. S tim u vezi, ja imam sve tri vrste pedale, normalne, spd i drumske i svake su dobre na svoj način. Normalne pedale su dobre za grad, gde se često staje, kad vozim ćerku na dečijem sedištu, kada se menja obuća. Na drumašu zimi često koristim samo drumske pedale, jer imam dobre kamašne za drumske sprinterice, a kad je hladno tura ne traje dugo, skoro se nigde ni ne staje, tako da je šetnja u sprintericama minimalna. Međutim, leti, kada vožnje traju dugo, ponekad i po ceo dan, i kad se često silazi sa bajsa da se nešto vidi, pojede, popije, daleko je zgodnije imati spd pedale u kojima možeš da hodaš kao čovek. Sve ima svoje prednosti i mane, pa kako kome paše i odgovara....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#124 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 13 April 2022 - 08:28 PM

Ma drumaš je zakon za jednodnevne ture a inače ide on i po lošim putevima, neće ništa da mu fali.
Veća je verovatnoća da ćeš ti pre da se raspadneš po lošem putu, nego drumski bicikl, ako se plašiš za bajs.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Па то, да се ја не распаднем :).
  • 0

#125 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 13 April 2022 - 08:35 PM

Lep bicikl, odličan!
 
 
 
Inače, kontaktne tačke između bicikliste i bicikla (sedlo, korman, pedale) su stvar lične preferencije. Uvek biraj ono što tebi najviše odgovara a ne ono što je opšte prihvaćeno i što svi imaju. S tim u vezi, ja imam sve tri vrste pedale, normalne, spd i drumske i svake su dobre na svoj način. Normalne pedale su dobre za grad, gde se često staje, kad vozim ćerku na dečijem sedištu, kada se menja obuća. Na drumašu zimi često koristim samo drumske pedale, jer imam dobre kamašne za drumske sprinterice, a kad je hladno tura ne traje dugo, skoro se nigde ni ne staje, tako da je šetnja u sprintericama minimalna. Međutim, leti, kada vožnje traju dugo, ponekad i po ceo dan, i kad se često silazi sa bajsa da se nešto vidi, pojede, popije, daleko je zgodnije imati spd pedale u kojima možeš da hodaš kao čovek. Sve ima svoje prednosti i mane, pa kako kome paše i odgovara....


Да знаш да сам задовољан како иде. Гуме су ширине 25 а има места и за 28. Највише сам импредиониан малом тежином, јер раније нисам ништа тако лако возио. Свестан сам да има и лакших, али то је већ профи ниво или јак рекреативни. Визуелно, вероватно ћу му заменити жуту траку, а оставити жуте бужире. За остале типове вожње имам туринг у челичану гравела.
  • 0

#126 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 April 2022 - 08:45 PM

Šta fali žutoj traci, baš se uklapa.

 

 

Ja imam žutu traku na mom bajku. Jes da se lako prlja ali bar daje bajku neki karakter i osobenost. :)


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#127 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 April 2022 - 08:47 PM

Да знаш да сам задовољан како иде. Гуме су ширине 25 а има места и за 28. Највише сам импредиониан малом тежином, јер раније нисам ништа тако лако возио. Свестан сам да има и лакших, али то је већ профи ниво или јак рекреативни. Визуелно, вероватно ћу му заменити жуту траку, а оставити жуте бужире. За остале типове вожње имам туринг у челичану гравела.

Nemoj 28, nema potrebe

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#128 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 03:58 AM

Ma šta fali 28-ici? Guma teža svega 50 grama, ali se zato duva na pritisak 0,5 do 1 bar manje od 25mm i to se baš lepo oseti na putu. Udobnija guma, a postoje neka istraživanja koja kažu da je u realnim uslovima upotrebe na ukupnoj distanci brža od 25 jer bolje pegla neravnine.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#129 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 06:46 AM

Odosmo mi polako da će na kraju biti 28 brža od 23 jer smo prethodno već "ustanovili" da je 25 brža od 23.
Ja se od 23 ne odvajam za sada mada prihvatam da ima smisla voziti 25 (maksimalno) na drumašu.
Kome je toliko do udobnosti zna se šta se vozi za to, vozači drumaša nisu toliko zavisni od nje, više im prija vetar u kosi :)
  • 0

#130 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 April 2022 - 06:59 AM

Što je put lošiji, to je veća prednost šire gume (do određene granice, ali mislim da 28 mm ne prelazi tu granicu).

I obrnuto - što je bolji put, to je više stvari na strani uže gume.

 

Dodatna prednost širih guma je niži pritisak. Ne toliko zbog udobnosti samo, već i zbog toga što traži puno ređe doduvavanje, a i lakše je u slučaju defekta naduvati gumu na 5-6 bara, nego na 7-8.

 

Takođe, guma na nižem pritisku se nešto teže buši - uvije se pre nego što bude probijena.

 

Nešto opširnije na tu temu:

 

Da li su uske gume “brže” – otpor kotrljanju


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#131 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 12:16 PM

Da li više troši auto sa širim gumama ili sa užim, to znamo.
  • 0

#132 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 01:24 PM

Da li u krivinama bolje drži auto sa širim ili užim gumama,i to znamo. :)

No auto i bicikl nikako nije isto, niti će biti.
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#133 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 01:30 PM

Slažem se, zato i kažem da je 25mm neki kompromis, gde će 25mm doći do izražaja ako nizbrdicu vozimo kao Nibali ili Mohorić :)
Elem, ja još nisam prešao na 25, ova 23-ojka mi još lepo leži.
Zbog fizike sam naveo auto, da posluži kao dobar primer u segmentu potrošnje "goriva"
A da, zaboravio sam uspon, tu osećamo svaki mikrometar širine gume. Nekada se vozila 20mm ili 21mm nisam siguran.
Ali eto 23 - 25 je opseg za drum po meni.
  • 0

#134 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 April 2022 - 01:44 PM

Slažem se, zato i kažem da je 25mm neki kompromis, gde će 25mm doći do izražaja ako nizbrdicu vozimo kao Nibali ili Mohorić :)
Elem, ja još nisam prešao na 25, ova 23-ojka mi još lepo leži.
Zbog fizike sam naveo auto, da posluži kao dobar primer u segmentu potrošnje "goriva"
A da, zaboravio sam uspon, tu osećamo svaki mikrometar širine gume.

Preporodićeš se sa 25mm

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#135 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 01:49 PM

:)
Hvala na preporuci, imaću u vidu u bliskoj budućnosti da probam.

Ne vozi se džabe 25 na svim grand turovima (po asfaltu naravno) koliko je meni poznato.
Zanimljivo bi mi bilo znati da li je neko ostao na 23mm u celom pelotonu
  • 0

#136 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2022 - 03:09 PM

Не сумњам да би ми се допала и вожња у природи, има ове добрих летњака, салаша, путева између села, шумаеака, али за тако нешто ми треба добра организација и другачије распоређено време или аутомобил са гепеком за ношење бивикла на неко такво одредиште. Мене је највише привукла идеја да бициклом обилазим места и видим нешто што имам жељу да видим. Нека подгрупа циклотуристе. У малом, рецимо.
Слика баш и немам, осим ове чудне :)
Педале и седло кваре утисак, али седло је удобно а педале друмске нису за мене, имам спд које ћу ставити.
attachicon.gif1116D451-EC48-4FA1-8B1B-EFF6C1AA0FB2.jpeg



Jedna jedina fotografija.. pa ni manje ni više nego pored ogromne gomile pivskih gajbi i flaša :D
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#137 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 04:24 PM

Sudeći prema slici vala si proslavio kupovinu istog. Čestitke, nadam se da će muški / donji deo prihvatiti bez gunđanja novi razvoj događaja. Jbg, teška vremena za sve

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#138 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 05:08 PM

:)
То је испред једне од оних сеоских продавница где увек има неколико локалних шаљивџија и где је увек добра шала. И иначе је згодно место за краћи или дужи одмор и вежбање у локалном сеоском хумору. :)
  • 0

#139 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2022 - 09:21 PM

Ne vozi se džabe 25 na svim grand turovima (po asfaltu naravno) koliko je meni poznato.
Zanimljivo bi mi bilo znati da li je neko ostao na 23mm u celom pelotonu

 

Peloton nije bitan, oni su jedna pokretna reklama, grupa za promovisanje onoga od čega žive proizvođači sponozori preprodavci (prodavnice) marketing menadžeri itd, svi oni žive a i ovi što se trkaju (dobijaju besplatno opremu) na račun naivnih prosečnih amatera koji vole ono što je u trendu, da se uklapaju, liče na profiće (biciklom, kacigom i garderobom) i budu in.

Voze i diskove i teške ramove na turovima pa ne znači da je to bolje, to nije merilo, oni voze šta im se kaže nemaju luksuz da voze šta bi hteli. A i oni ne voze da postignu najbolje vreme, ne trkaju se protiv časovnika nego protiv drugih ekipa dovoljno je da od njih budu za dlaku brži.

Kad se obara neki svetski rekord onda se naravno ne voze mtb gume i 2 bara pristisci i te gluposti. Takođe i kad bi se vozio hronometar uz neku planinu, za slavu neki svetski rekord ili za ogroman novac i da im je dozvoljeno da koriste bicikl kakav žele ti bicikli bi bili lagani ko pero, za diskove ne bi bilo mesta ni u snovima, i gume bi bile uske i lagane.


  • 3

#140 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 10:51 PM

Ma naravno, tako je, nego sam mislio u smislu performansi u vožnji.

Ovo za diskove i uske gume se posebno slažem u ovoj tvojoj dobroj i tačnoj recenziji pelotona.
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: drumas, cube, attain

1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika