Jump to content


Fotografije

Kupovina bicikla do 700 evra

kupovina bicikl

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 ajseposibamo

ajseposibamo
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 23 May 2017 - 08:57 PM

Ćao drugari,

 

Ovo je moj prvi post na 2Bike forumu, a na vas me je uputio drugar dugogodišnji biciklistički entuzijasta i rekao da je ovo najbolje mesto kod nas da se raspitam i dobijem korisne savete u vezi sa kupovinom bajsa, pa reko da probam.

 

Ja sam rekreativni vozač bicikla, ali veliki zaljubljenik u isti i želim da se više informišem i uđem malo ozbiljnije u svet rekreativnog biciklizma. Trudim se kada mi vreme i obaveze to dozvoljavaju da bicikl vozim barem 3-5 puta nedeljno, rute su mi do sada bile od 20km do nekih 50 kilometara, uglavnom po gradu (Novi Beograd, Ada Ciganlija, 25 maj i td.) Volim da provozam bicikl i po manje uređenim delovima grada i van staza, takođe volim i da vozim agresivnije i brže kada mi uslovi i put to dozvoljavaju. Poslednje 3 godine vozim Capriolo Monitor (regularan, ne FS sa prednjim amortizerom) i osećam da ovaj bicikl ne zadovoljava u potpunosti moju potrebu za brzinom i "rezultatima" koje želim da postignem, te sam odlučio da u toku juna meseca malo ponovim inventar i unapredim svoju vožnju.

 

Poslednjih dana sam se potrudio da se makar minimalno informišem o biciklima na internetu, ali sam i dalje u rangu početnika pa mi je potrebna vaša pomoć. Ono što se meni od viđenog i pročitanog najviše svidelo su ciklokross bicikli (ne znam u koju klasičnu kategoriju biste ih svrstali - da li su to treking ili neki drugi bicikli) s tim što su svi koje sam ja video po više od 1000 funti, kao i neki hibridi koji su bliži drumašu po performansama, ali se mogu provozati i po ivičnjacima i nezgodnim neuređenim stazama i putevima po Beogradu.

 

Budžet mi je između 600 i 700 evra, visok sam 181cm, težina mi varira između 80 i 90 kilograma. 

Preferiram novi bicikl, ali ukoliko mislite da postoje u ovom cenovnom rangu dobre prilike za polovne bicikle koji bi zadovoljili moje potrebe, voleo bih da vidim i te predloge.

 

Hvala svima u napred na pomoći i savetima i pozdrav :)


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 May 2017 - 12:15 PM

Za osetno bržu vožnju po asfaltu - drumaš, ili ciklokros/gravel bicikl. Ovi drugi su malo univerzalniji, po meni bolji za naše puteve.

Ponuda novih kod nas je prilično tužna, slaba, dok su polovni standardna mačka u džaku. Pogledaš oglase, pa vidiš šta ti se sviđa, uklapa u budžet.

 

Ovde sam napisao nekoliko članaka sa savetima pri kupovini bicikla:

http://www.bikegreml...upovina-saveti/

 

Za tvoju visinu će odgovarati ramovi veličine od 54 do 56 cm, najverovatnije, naravno najbolje je probati pre kupovine.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 ajseposibamo

ajseposibamo
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 May 2017 - 10:09 PM

Za osetno bržu vožnju po asfaltu - drumaš, ili ciklokros/gravel bicikl. Ovi drugi su malo univerzalniji, po meni bolji za naše puteve.

Ponuda novih kod nas je prilično tužna, slaba, dok su polovni standardna mačka u džaku. Pogledaš oglase, pa vidiš šta ti se sviđa, uklapa u budžet.

 

 

Gledam već danima, međutim kao što si rekao - mačka u džaku. Kada naiđe neka naizgled lepa ponuda cena/kvalitet, nakon malo raspitivanja uglavnom skontam da i nije baš to što piše i td. Užas je ovaj "srednji" budžet, sve više stičem utisak da je za bajs ili da ga platiš 300 ili 1500 evra najrealnije rešenje :D 


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2017 - 04:33 AM

Gledam već danima, međutim kao što si rekao - mačka u džaku. Kada naiđe neka naizgled lepa ponuda cena/kvalitet, nakon malo raspitivanja uglavnom skontam da i nije baš to što piše i td. Užas je ovaj "srednji" budžet, sve više stičem utisak da je za bajs ili da ga platiš 300 ili 1500 evra najrealnije rešenje :D

 

Opametili (neki bi rekli i obezobrazili) su se proizvođači. Sve je teže naći novo da radi kako treba, a ne košta nenormalno.

Decenijama prave drumske ramove da teško mogu prihvatiti šire gume. Čini mi se da tek od relativno skoro postaju popularni "gravel" i slični drumaši, koji će za 4-5 godina biti jeftini polovni. Od ranije ima ciklo kros bajseva, ali oni nemaju prihvat za pak treger - ako ne vučeš stvari da ti treba ranac, možeš i takve gledati.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 28 May 2017 - 12:43 PM

Ćao drugari,

 

Ovo je moj prvi post na 2Bike forumu, a na vas me je uputio drugar dugogodišnji biciklistički entuzijasta i rekao da je ovo najbolje mesto kod nas da se raspitam i dobijem korisne savete u vezi sa kupovinom bajsa, pa reko da probam.

 

Ja sam rekreativni vozač bicikla, ali veliki zaljubljenik u isti i želim da se više informišem i uđem malo ozbiljnije u svet rekreativnog biciklizma. Trudim se kada mi vreme i obaveze to dozvoljavaju da bicikl vozim barem 3-5 puta nedeljno, rute su mi do sada bile od 20km do nekih 50 kilometara, uglavnom po gradu (Novi Beograd, Ada Ciganlija, 25 maj i td.) Volim da provozam bicikl i po manje uređenim delovima grada i van staza, takođe volim i da vozim agresivnije i brže kada mi uslovi i put to dozvoljavaju. Poslednje 3 godine vozim Capriolo Monitor (regularan, ne FS sa prednjim amortizerom) i osećam da ovaj bicikl ne zadovoljava u potpunosti moju potrebu za brzinom i "rezultatima" koje želim da postignem, te sam odlučio da u toku juna meseca malo ponovim inventar i unapredim svoju vožnju.

 

Poslednjih dana sam se potrudio da se makar minimalno informišem o biciklima na internetu, ali sam i dalje u rangu početnika pa mi je potrebna vaša pomoć. Ono što se meni od viđenog i pročitanog najviše svidelo su ciklokross bicikli (ne znam u koju klasičnu kategoriju biste ih svrstali - da li su to treking ili neki drugi bicikli) s tim što su svi koje sam ja video po više od 1000 funti, kao i neki hibridi koji su bliži drumašu po performansama, ali se mogu provozati i po ivičnjacima i nezgodnim neuređenim stazama i putevima po Beogradu.

 

Budžet mi je između 600 i 700 evra, visok sam 181cm, težina mi varira između 80 i 90 kilograma. 

Preferiram novi bicikl, ali ukoliko mislite da postoje u ovom cenovnom rangu dobre prilike za polovne bicikle koji bi zadovoljili moje potrebe, voleo bih da vidim i te predloge.

 

Hvala svima u napred na pomoći i savetima i pozdrav :)

 

http://www.beosport....us-sport_106438

 

ova bi ti po meni bio dobar izbor. ja ne volim gravel/cyclocross jer su mi nit smrde nit mirišu a za po gradu plus da budu brzi su mi hybrid bicikli neprevaziđeni.

imaš i ovaj koji je još brži, težak oko 10kg, leti, probao sam ga...

 

http://planetbike.rs...24)-2017/39519/

 

inače i ja sam u potrazi za bajkom, meni treba najveći ram pa ide malo teže. video sam desetak bicikli sa oglasa sve krš do krša...


  • 1

#6 ajseposibamo

ajseposibamo
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 01:03 PM

http://www.beosport....us-sport_106438

 

ova bi ti po meni bio dobar izbor. ja ne volim gravel/cyclocross jer su mi nit smrde nit mirišu a za po gradu plus da budu brzi su mi hybrid bicikli neprevaziđeni.

imaš i ovaj koji je još brži, težak oko 10kg, leti, probao sam ga...

 

http://planetbike.rs...24)-2017/39519/

 

inače i ja sam u potrazi za bajkom, meni treba najveći ram pa ide malo teže. video sam desetak bicikli sa oglasa sve krš do krša...

 

Lepi su i jedan i drugi, ali su nažalost skupi za to što nude. Kao što je Fallout Boy rekao gore, izgleda da ne može da se nađe više za pristojnu cenu nešto sa finom opremom. Ovaj Scott od 90.000 ima Tiagra groupset, a za tih 750 jura na oglasima se lagano nalaze bajkovi koji imaju 105 i veću opremu. Jesu, naravno, stariji i voženi bajsevi, ali opet nekako gledam da mi je bolje da rovarim oglase 2-3 meseca pa da nađem nešto superica polovno za te pare, nego da uzmem ovako nešto, pa da zažalim posle godinu dana. 


  • 0

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2017 - 01:05 PM

Meni je hibrid zgodniji za grad, dok su bicikli sa drumskim kormanom zgodniji za dalje&duže vožnje.

 

Nemoj se puno opterećivati klasom menjača - kod Shimana na primer, sve od Sora drumske, odnosno Acera MTB grupe radi sasvim pristojno.

Gledaj da ti ram odgovara, tj. položaj na bajsu, kao i da bicikl po tipu & nameni odgovara tvojim željama.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 28 May 2017 - 01:20 PM

Lepi su i jedan i drugi, ali su nažalost skupi za to što nude. Kao što je Fallout Boy rekao gore, izgleda da ne može da se nađe više za pristojnu cenu nešto sa finom opremom. Ovaj Scott od 90.000 ima Tiagra groupset, a za tih 750 jura na oglasima se lagano nalaze bajkovi koji imaju 105 i veću opremu. Jesu, naravno, stariji i voženi bajsevi, ali opet nekako gledam da mi je bolje da rovarim oglase 2-3 meseca pa da nađem nešto superica polovno za te pare, nego da uzmem ovako nešto, pa da zažalim posle godinu dana. 

 

Pre ćeš da zažališ od polovnjaka sa korozijom iz skandinavije nego ako kupiš nov bicikl. Napisao si gore da treba da zadovoljava tvoje potrebe, data ruta plus broj kilometara. Ova dva potpuno zadovoljavaju i prevazilaze te potrebe. Budi oprezan na oglasima ima teških krševa, 5 u 1 bicikla, varenih, sa ozbiljnim luftovima čak i opasnih po život - karboni koje je majstor iz kraja krpio. 

 

FalloutBoy je potpuno u pravu. Broj jedan prioritet je ram, veličina i geometrija. Oprema na koju se mnogi lože je sekundarna. Nova Sora je brutalno dobra na primer. 


  • 1

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2017 - 01:32 PM

Polovni, pogotovo oni za preko 500 evra, često koštaju po trećinu cene novog.

Ako ram nije oštećen/truo, što se vidi golim okom, kao i ako komponente nisu baš pohabane, može i na duži rok da ispadne jeftinije/bolje rešenje. A može da bude i "jadac", naravno.

 

Ovde sam napravio "vodič" za saRmostalan pregled polovnog bajsa pre kupovine:

http://bikegremlin.c...lovnog-bicikla/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 28 May 2017 - 02:42 PM

Polovni, pogotovo oni za preko 500 evra, često koštaju po trećinu cene novog.

Ako ram nije oštećen/truo, što se vidi golim okom, kao i ako komponente nisu baš pohabane, može i na duži rok da ispadne jeftinije/bolje rešenje. A može da bude i "jadac", naravno.

 

Ovde sam napravio "vodič" za saRmostalan pregled polovnog bajsa pre kupovine:

http://bikegremlin.c...lovnog-bicikla/

 

Odlično sročeno, bravo.

 

Ja ne vidim takve cene. Najbolje što sam video je 30-40% jeftinije od novog kako i treba da bude. U odnosu na za mene referentne vrednosti (https://www.bicyclebluebook.com/) cene su više. Generalno listirane cene ove sezone su veoma visoke. 


  • 0

#11 bokisa

bokisa
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 01 June 2017 - 10:33 AM

Pozdrav, ubacicu se u ovoj temi sa pitanjem o kupovini bajsa jer ne znam bas mnogo o njima i ne bih da se predjem. Naisao sam na pomeni super bajs, ram je PUCH, vila sa amortizerima RockShox i radi lock out, hidraulicne su kocnice cini mi se i oprema menjaca je sve Deore, zadnji je XT i ima 30 brzina, tockovi su 26-ce. Sam izgled mi se svidja, prodavac mi je rekao da je zamenio pedale, koje mi malo odskacu jer su bele i nudi mi po ceni od  300e, mada ce mi malo spustiti cenu cini mi se. Voleo bih da ako neko moze na osnovu ove opreme i samog rama da li je to ok cena, jer prelazi dosta budzet koji sam planirao?


  • 0

#12 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 01 June 2017 - 01:00 PM

Bez slike teško ti neko moze pomoći

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#13 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 01 June 2017 - 03:47 PM

Pozdrav, ubacicu se u ovoj temi sa pitanjem o kupovini bajsa jer ne znam bas mnogo o njima i ne bih da se predjem. Naisao sam na pomeni super bajs, ram je PUCH, vila sa amortizerima RockShox i radi lock out, hidraulicne su kocnice cini mi se i oprema menjaca je sve Deore, zadnji je XT i ima 30 brzina, tockovi su 26-ce. Sam izgled mi se svidja, prodavac mi je rekao da je zamenio pedale, koje mi malo odskacu jer su bele i nudi mi po ceni od  300e, mada ce mi malo spustiti cenu cini mi se. Voleo bih da ako neko moze na osnovu ove opreme i samog rama da li je to ok cena, jer prelazi dosta budzet koji sam planirao?

 

Bez pregleda uživo spisak opreme ne znači mnogo, tj ne znači ništa. Može da bude najgori korodirani krš a može da bude i dobar. Oprema je sekundarna najvažnije je da nađeš ram (veličina i geometrija) koji odgovara tvom stilu vožnje i mestu gde ćeš voziti.

I ja tražim bajk. Pogledao sam 9 u psolednje vreme od kojih je 7 užas.


  • 0

#14 bokisa

bokisa
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 02 June 2017 - 10:37 AM

Bez pregleda uživo spisak opreme ne znači mnogo, tj ne znači ništa. Može da bude najgori korodirani krš a može da bude i dobar. Oprema je sekundarna najvažnije je da nađeš ram (veličina i geometrija) koji odgovara tvom stilu vožnje i mestu gde ćeš voziti.

I ja tražim bajk. Pogledao sam 9 u psolednje vreme od kojih je 7 užas.

Prodao se i sad mi je krivo sto sam se mislio toliko, ali dobro valjda ce naleteti neki drugi. Svejedno, hvla na odgovoru.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: kupovina, bicikl

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika