Jump to content


Fotografije

Akcione Kamere


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
427 odgovora na ovu temu

#81 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 August 2017 - 03:16 PM

Pa meni ovo super deluje.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#82 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2017 - 04:48 PM

Spolja deluje isto kao i SJCAM, cak i pakovanje, samo je snimak losiji, mada ne rece u kakvom kvalitetu si ga postavio, odnosno koliko je ovo sto vidimo losije od originala.


  • 0

#83 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 19 August 2017 - 05:13 PM

Pa s obzirom da ima tih zamenskih baterija, i da su poprilično jeftine, onda je situacija bolja nego što sam mislio (pod uslovom da su jednakog kvaliteta, i da budu dostupne duži period).

 

@Fallout

Dobra 1080p web kamerica će te koštati više nego ova akciona, tako da ti to verovatno ne odgovara jer ovde dobijaš 2u1, ali sigurno ćeš dobiti bolji kvalitet. U svakom slučaju ćeš morati da dorađuješ snimak ako hoćeš da izgleda pristojnije, a i zvuk takođe.


  • 0

#84 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 August 2017 - 05:14 PM

Grbiću, ako te ne mrzi postaviti i neki "statičan" snimak pod osvetlenjem, da nije po dnevnom svetlu. Ili bar link na nečiji test istog.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#85 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 19 August 2017 - 10:14 PM

@admin

Molim da se od posta #1328 prebaci u novu temu pod nazivom Akcione kamere ili slicno. Hvala :)

 

 

Grbiću, ako te ne mrzi postaviti i neki "statičan" snimak pod osvetlenjem, da nije po dnevnom svetlu. Ili bar link na nečiji test istog.

Za neki dan, ako to nije neki problem.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#86 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 August 2017 - 05:04 PM

Испод воде, данас снимано.
https://youtu.be/w8Ploza0wKQ

FHD0282.JPG
FHD0260.JPG
FHD0255.JPG
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#87 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 23 August 2017 - 07:04 AM

Lep je snimak pod vodom, još samo da se vidi kako podnosi truckanje na bajsu i brzinu (da li ce izobličavati sliku usled brze promene kadrova).


  • 0

#88 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 August 2017 - 07:43 AM

Ja bih voleo da vidim snimak malo dalje (dublje) od površine ;)


  • 0

#89 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 August 2017 - 10:45 AM

Lep je snimak pod vodom, još samo da se vidi kako podnosi truckanje na bajsu i brzinu (da li ce izobličavati sliku usled brze promene kadrova).


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#90 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 23 August 2017 - 11:10 AM

@Grbić

Jel zakačena bila direktno za volan?

Dosta se izobličava (mada može verovatno da se ispegla), ali mislim da bi bio korektaniji snimak dosta ako bi se okačila na grudi kamerica. Mislim da za teren nije mnogo upotrebljiva, ali za ravno se čini ok.

Najveće pitanje je koja će kamerica za neki dodatni skok u ceni dati najviše poboljšanja.


  • 0

#91 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 23 August 2017 - 12:10 PM

Nijedna, napisao sam vec, prvo gimbal pa onda bilo koja kamerica.

Dve opcije:

1. Gimbal kineski ZHIYUN RIDER M oko 200e + bilo koja jeftina kamerica...

2. Kineski DJI SPARK DRONE oko 500e. Za tih 500e dobijas stabilizator, kamericu i mogucnost da te dron automatski prati tokom voznje + bezbroj mogucih uglova snimanja i daljinsku kontrolu preko mobilnog.

Naravno ovo preporucujem samo ljudima koji zele ozbiljnije da se bave snimanjem filmova, ostali koji bi da kace kameru samo na volan ili na se da snime put ispred sebe ne bacajte pare na skupe kamerice, kupite prvo ovakve jeftine da vidite da li vas snimanje uopste zanima i da li imate talenat za to.

 


  • 0

#92 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 August 2017 - 12:55 PM

Pogledaj Gitup git2 odlicna kamera za oko 100€

 

Ima li ovo gde normalno da se nabavi kod nas ili preko?

 

Poručio sam jednu sa amazona.de, ali su mi blokirali čak i pristup nalogu* dok im ne pošaljem histološki preparat epididimisa levog jajeta i izvod sa kreditne, tako da vide da sam ja ja. I to FAKSOM (faksom jebote n2:crazy) ili POŠTOM, u roku od 3 dana.

 

*Ne mogu čak ni korisničku službu da kontaktiram jer ne mogu da se ulogujem n2:loony

 

Tako da, piši propalo s te strane.


  • 0

#93 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 August 2017 - 01:44 PM

Ima li ovo gde normalno da se nabavi kod nas ili preko?

Poručio sam jednu sa amazona.de, ali su mi blokirali čak i pristup nalogu* dok im ne pošaljem histološki preparat epididimisa levog jajeta i izvod sa kreditne, tako da vide da sam ja ja. I to FAKSOM (faksom jebote n2:crazy) ili POŠTOM, u roku od 3 dana.

*Ne mogu čak ni korisničku službu da kontaktiram jer ne mogu da se ulogujem n2:loony

Tako da, piši propalo s te strane.

ima na aliexpress-u koliko hoces, ima i na ebay-u.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#94 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 23 August 2017 - 01:56 PM

...ali su mi blokirali čak i pristup nalogu* dok im ne pošaljem histološki preparat epididimisa levog jajeta i izvod sa kreditne...

i drugar se zalio da su mu nemci..msm bike24.de...nesto zatezali...trazili neke potvrde/izvode i slicne gluposti..

brze mu je stigla roba sa eBay.de iako je porucio 10 kasnije, neverovatno! Mozda je ono sa CRC sa tim u vezi?!?


  • 0

#95 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 August 2017 - 02:57 PM

Za te pare, direktno od prodavca. Furaju preko PPala i baš je povoljan kurs. Izašla me kamera i neki nosač ~112 €

 

http://www.gitup.com/


  • 0

#96 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 August 2017 - 03:00 PM

i drugar se zalio da su mu nemci..msm bike24.de...nesto zatezali...trazili neke potvrde/izvode i slicne gluposti..

brze mu je stigla roba sa eBay.de iako je porucio 10 kasnije, neverovatno! Mozda je ono sa CRC sa tim u vezi?!?

 

Ne'm pojma, videćemo. Ajde nije mi tolika muka da odem do banke po izvod, ali ova nebuloza sa golubom pismonošom u 21. veku... I AirBNB smara sa slikom roditelja na venčanju - i to mesecima otkad sam otvorio nalog i već putovao i dobio pozitivnu ocenu kao gost - al' bar šalješ elektronski.

 

U krajnjoj liniji, za elektroniku je ionako sve iz Kine, pa naručuj iz Kine. Ali za bajk delove će biti smor ako zakomplikuju mnogo.


  • 0

#97 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 August 2017 - 03:15 PM

@zdebeli
Na volanu, sa zakljucanom viljuskom :) Mozda bi bilo bolje da sam je postavio na kacigu.
Generalni utisak, za 45 evrica ne treba ocekivati cuda. Obzirom da je ovo prvi susret sa akcionom kamerom a nisam hteo da dajem nesto puno para sledeca ce biti Xiaomi iliti Šaomi kako kinezi kazu.

@mixitron
Nisi pogresio sa Gitup git2
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#98 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2017 - 03:26 PM

Jel zakačena bila direktno za volan?

Dosta se izobličava (mada može verovatno da se ispegla), ali mislim da bi bio korektaniji snimak dosta ako bi se okačila na grudi kamerica. Mislim da za teren nije mnogo upotrebljiva, ali za ravno se čini ok.

Najveće pitanje je koja će kamerica za neki dodatni skok u ceni dati najviše poboljšanja.

 

Nijedna, napisao sam vec, prvo gimbal pa onda bilo koja kamerica.

 

:shock: :shock: :shock:

 

Ispada da su sve kamere iste ili slične. Nemoj zbunjivati ljude, razlike među kamerama su dramatične. Ne koštaju bez razloga više stotina eura i hardver unutra je neuporediv.


  • 0

#99 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 August 2017 - 03:44 PM

@mixitron
Nisi pogresio sa Gitup git2

 

Dok je malo isprobam(o), možda će i tebi ovo biti sledeća, a ne taj šungmjao :D

 

Evo malo DH/enduro drmusanja s dotičnom:

 

 

https://youtu.be/QWERN1AFCBQ?t=728


  • 0

#100 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 23 August 2017 - 04:19 PM

@Gadjan   Nisam napisao da su sve kamere iste, rezultati ce biti isti ako ne posvetite paznju stabilizaciji slike i kadriranju, ne daj boze da neko smisli neku pricu koju ce da isprica video zapisom...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika