Jump to content


Fotografije

Akcione Kamere


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
427 odgovora na ovu temu

#41 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 09 May 2017 - 09:10 PM


  • 0

#42 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 15 May 2017 - 07:00 PM

Nevezano za kvalitet ali cena je smesna, nadam se da nije i kvalitet (link)


  • 1

#43 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 May 2017 - 07:37 PM

Ja sam ovo našao:

https://www.aliexpre...2759258848.html


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#44 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 15 May 2017 - 08:01 PM

Da ali FuriBee spada u GearBest ekskluzivne brendove, ne verujem da bi pucali sebi u nogu ponudom nekog krsa.


  • 0

#45 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 15 May 2017 - 08:04 PM

Ja imam eken h9r verovatno da je ista kao i ove sa linka. Loš stabilizator, dok je put kolko tolko dobar i snimak je onako nije loš, čim se vozi po lošem putu snimak je neupotrebljiv katastrofalan. Ima displej ali se gasi posle minut tako da on ne vuče nešto mnogo bateriju. Može da snima oko 50 min nešto malo manje.

Koliko para toliko i muzike.


  • 0

#46 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 15 May 2017 - 08:24 PM

Jeste da sam pomenuo Eken h9r kao dobar izbor ali po onim snimcima sa jutuba vise mi se svidja ovaj Q6, kod Eken-a nekako pliva slika izgleda da je suvise obradjuju programski ili je procesor spor.


  • 0

#47 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2017 - 11:41 PM

I dalje niko ne reče ima li šta da može da parira gopro-u a da je jeftinije?

Pošto meni treba isključivo nešto sa izuzetnim kvalitetom slike, takoreći mora da izuva, što bolja moguća stabilizacija, što bolja slika pri smanjenoj vidljivosti, zvuk na trećem mestu. Baterija, dodaci i ostale fensi opcije na kraju.

Šta bi bila najbolja kupovina za ~200 eura?


  • 0

#48 GoranZemun

GoranZemun
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 16 May 2017 - 12:05 AM

https://www.aliexpre...2795372246.html


  • 0

#49 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 16 May 2017 - 12:44 AM

(link)

 

za oko 200e Zhiyun Rider M gimbal ili AoSenMa CG035 i bilo koja kamerica...

 


  • 1

#50 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 May 2017 - 03:55 AM

Da ali FuriBee spada u GearBest ekskluzivne brendove, ne verujem da bi pucali sebi u nogu ponudom nekog krsa.

 

Ima smisla. Jedino, za tu ne vidim gde piše da li ima stabilizaciju slike (kome je bitno za snimanje u vožnji), dok ova što sam linkovao ima to napisano, ali po ceni ne očekujem ništa naročito.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#51 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 May 2017 - 08:30 AM

Код камера је најскупљи управо квалитет слике, а не додаци. Кинези као потрошачи воле баш додатке (нпр, јефтин ауто са кожним седиштима), а не траже врхунски квалитет. Притом, сама оптика мора бити праћена одличним процесором да слика не би "пливала", а стабилизација је посебна наука. ГоПро је са петицом спустио цену са ~550 на ~400 долара и на нету је одједном пуно пријављених проблема и рекло би се да је евидентан пад у квалитету. Да ли Кинез може да понуди исто (или боље) за само 200 долара/евра? Тешко. По мени, са било којом "кинеском" камером увек ћеш ризиковати (некима и нови ГоПро пушта воду) и никада нећеш наћи довољно тестова (бар за новије моделе, којих има као печурака). Можда је најбоље за те паре наћи неки старији, али проверен модел познате фирме? Или и кинески модел, али који је проверен. Конкуренција је све већа и то доводи до пада цена, али знаш и сам да то обично значи да се штеди на стварима које већини нису битне. Дакле, конкуренција диктира "мејнстрим" производ, а не производ за "ентузијасте", с тим да се ипак рекламира као свемирски брод. Као оне лампе од 10.000 лумена за које сви кажу да су супер, а онда се у мору тих коментара нађе један који каже "чекајте, па ово има само 300 лумена".

 

Иначе, ГоПро је у великим проблемима, вероватно због тога што је почео да срозава квалитет и најскупљег модела на ниво мејнстрима, под притиском конкуренције. Па се све више купаца окреће кинеским моделима, у фазону "ако је већ мачка у џаку, бар нека је јефтина". Нажалост, 200 евра за Западне купце и за нас није исто.


  • 0

#52 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 16 May 2017 - 09:54 AM

Kameru koju sam ja kupio Eken H9R sa svim dodacima za 63$, je po meni sasvim solidna za nekoga ko vozi drumaša i koji je svo vreme na asfaltu. Kvalitet slike mu je solidan s obzirom na cenu i pravi solidne snimke kada je zakačena na kormanu. Za nekoga kao što sam ja koji više vozi off road je neupotrebljiva na kormanu, nema stabilizaciju i slika se konstantno trese srazmerno terenu. Od 15 dana letovanja sigurno je bila 10 dana pod vodom, klincu sam kupio masku za ronjenje koja ima dodatak da se na nju stavi kamera, koristili je maksimalno i on i klinka. Pravi solidne fotografije i video snimke pod vodom. Za taj novac je sasvim solidna kamerica, ali za moj stil vožnje nije pa je zato baš retko koristim, više se klinci igraju sa njom.

Ko vozi drumaša i hoće da je koristi na bajsu za vožnju po asfaltu može slobodno i kineza da kupi.


  • 0

#53 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 May 2017 - 10:00 AM

Za mene je i slika mnogih kamera koje imaju stabilizaciju nezadovoljavajuća...


  • 0

#54 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 16 May 2017 - 10:11 AM

Gimbal pa onda kamera, sto se mene tice bilo koja dok se umetnik ne dokaze. Ovo kad okacis o bicikl i snimas to je isto kao kad snimas voznju kamerom u kolima, niko se ne hvali takvim filmovima, vidi snimio sam voznju do Nisa...


  • 0

#55 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 16 May 2017 - 10:14 AM

Ja čak i ne vidim smisla kamere na bajsu al ajd ima nas raznih. Ako sam krenuo da se vozim, vozim se za svoju dušu. Za neku fotku tu je mobilni telefon. Ovako snimaš ceo put razmišljaš o bateriji, gubiš dragoceno vreme montirajući snimak, da bi neko sa neta video kako ti voziš bajs.


  • 1

#56 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 May 2017 - 01:49 PM

Ne snimamo svi radi umetnosti i yt pregleda, ja znam dobro za šta mi treba kamera i šta ću da snimam ;) To sa telefonom apsolutno nije moguće i zato postoje akcione kamere i ti dodaci. Lako ću ja da se posle snađem ali mi ne pada na pamet da se zajebem i zakopam sa izborom kamere u startu, znači ono "ok za te pare", solidno i slično ne dolazi u obzir, ako dajem ozbiljne pare očekujem vrhunski kvalitet slike.


  • 0

#57 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 May 2017 - 02:07 PM

- Код Кинеза је наjвећа брига вечито одступање од спецификација. 

 

Upravo tako. Xiaomi se prilicno uozbiljio i ako uzmes recimo neki telefon sa 4gb rama, u realnom koriscenju to nece biti ni izbliza kao 4gb nekog drugog, nazovimo proverenog, brenda, ali ce svakako biti jeftinije i mozda bolje od telefona istog tog brenda sa 2gb. Verujem da je slicno i sa kamerama.


  • 0

#58 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 16 May 2017 - 03:11 PM

Ako si rešio da daš ozbiljne pare ne znam šta se onda dvoumiš uzmeš već proveren kvalitet neku go pro black edition seriju ili garmina. Ja sam kineza najviše uzeo zbog dece jer me klinac smarao da mu kupim pred more sa sve maskom za ronjenje. Meni lično da treba uzeo bi jednu od dve gore pomenute. Jbg ne možeš čuda očekivati od kamere koja košta 40-50$

Drugar moj koji vozi i bajs, ali uglavnom motocikl godinama koristi gopro uglavnom na motoru, uvek je uzimao gopro seriju za serijom kako je koja izlazila i to isključivo black edition. Uzeo prošle godine sj6000 cam, hvalio je dva meseca pa je prodao i ponovo kupio gopro 5 black edition


  • 0

#59 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 May 2017 - 03:24 PM

Многи су хвалили и нову Сони камеру, можда треба и то погледати, зависно од жељене резолуције .Само мислим да 200 евра није буџет за "врхунски квалитет слике". И морам да протестујем против теме, јер ме сад навукли да опет размишљам о замени ове моје камере неком новом, а немам пара. Уа тема, уа! :)


  • 1

#60 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 May 2017 - 05:31 PM

Najverovatnije cu pazariti Xiaomi YI EU verziju.
Proverena i dokazana.
Cena ~80 eura.
2K ali ono sto je bitno je 1080P 60fps.
Snimanje 90min.
Wifi.
Brdo, ma planina dodataka koji su dosta povoljniji u odnosu na zvucne brendove.
Kod dodataka mi se posebno svidelo sto se za ono sto meni treba moze naci alu varijanta...plastika je krta i puca i kod Gopro.

Pandomir
Xiaomi je uvek bio ozbiljan.
Trebao si uzeti kameru, a ne ram za poredjenja.

P.S. Kad vec pominjem Xiaomi, da li znate da imaju svoj drumski bicikl?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika