Jump to content


Fotografije
- - - - -

Ciker maraton 2017.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
164 odgovora na ovu temu

#121 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 29 August 2017 - 06:03 AM

Prije par dana sam na Golubovom profilu glasao za vas.Ovde na ovom sajtu sto si postavila ne vidim mogucnost da nesta lajkujem.Da li znaci da vise od jednom ne mogu da glasam?
  • 0

#122 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 August 2017 - 07:13 AM

Juhuuuuuu :smile: :smile:

Goran i ja imamo molbu za vas. Prijavili smo se na Ciklomotivin konkurs, nagradnu igru, kakogod, da osvojimo nagradu i idemo biciklom u Manhajm, grad u Nemačkoj, udaljen od Beograda nekih 1300 km. Kažu da je Manhajm grad konstruktora, a pre 200 godina tu je konstruisan prvi dvotočkaš, s idejom da zameni iznemogle konje posle jednog razornog zemljotresa... Nas dvoje bi da se upregnemo i otpedalamo do tamo, sve zvoNcajući, i pričajući vam nove lepe priče. Treba nam vaša pomoć, da glasate za nas, a preostalo nam je malo vremena, glasanje se zatvara 31.08. u 17 h. Cilj je da zadržimo trenutnu poziciju i idemo u finale, tj pred žiri koji odlučuje o pobedniku. Jer znate i sami, samo se pobede računaju... Ako želite da nam pomognete i odvojite nekoliko sekundi za to, evo linka u koji treba da uđete, nađete Zvoncara team i lajkujete nas! Mnogo vam hvala <3 !

http://www.ciklomotiva.rs/teams.php

 

Možda sam mator & džangrizav, ali što ne javi ranije za taj događaj - možda bi još ljudi sa foruma htelo da se prijavi i učestvuje?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#123 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 29 August 2017 - 10:40 AM

Pre desetak dana je Dusan postavio link ka tom sajtu u temi "Zanimljivi tekstovi"


  • 0

#124 Mixolini

Mixolini
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 12:12 PM

Zdravo Ljudi!

 

Planiram ovde godine da vam se pridruzim na Ciker maratonu. Prijavio sam se i prosle godine, ali mi je iskrslo poslovno putovanje, pa odustah.. Ove godine sam vec rezervisao odmor, tako da nema odustajanja!!! :)

 

Dosta sam toga vec procitao o Cikeru, i mogu da sklopim neku sliku kakva fizicka sprema je potrebna i kako to sve izgleda, ali detaljne utiske o smestaju nigde nisam uspeo da najdem. 

 

Dakle, da li neko moze (ili vise njih) da kaze konretno, na kojim lokacijama je bolje otici u kamp a na kojim je bolje u hotel? Npr, video sam na par mesta da je kampovanje na Durmitoru bilo katastrofa (zbog vetrova i hladnoce), i tu bih otisao u hotel, dok je na nizim predelima, predpostavljam ,mnogo zanimljivije biti u kampu.


  • 0

#125 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4574 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 February 2018 - 05:37 PM

Zdravo Ljudi!

Planiram ovde godine da vam se pridruzim na Ciker maratonu. Prijavio sam se i prosle godine, ali mi je iskrslo poslovno putovanje, pa odustah.. Ove godine sam vec rezervisao odmor, tako da nema odustajanja!!! :)

Dosta sam toga vec procitao o Cikeru, i mogu da sklopim neku sliku kakva fizicka sprema je potrebna i kako to sve izgleda, ali detaljne utiske o smestaju nigde nisam uspeo da najdem.

Dakle, da li neko moze (ili vise njih) da kaze konretno, na kojim lokacijama je bolje otici u kamp a na kojim je bolje u hotel? Npr, video sam na par mesta da je kampovanje na Durmitoru bilo katastrofa (zbog vetrova i hladnoce), i tu bih otisao u hotel, dok je na nizim predelima, predpostavljam ,mnogo zanimljivije biti u kampu.

Svaki put je druga trasa, ovog puta do Ulcinja.
Moj savet smestaj svuda, ako se ima love, posle celog dana na bajsu, najmanje sto ti treba je cekanje u redu na tus, wc i rasklapanje satora.
Da ne pominjem hladnocu, kisu i ostale moguce scenarije.
Smestaj za ceo maraton ne prelazi 100€, a to se meni ispostavilo kao jedna od naboljih investicija u životu.

Treba dosta kondicije da bi uzivao u Cikeru.
Ako odes sa prosecnom kondicijom, pretvorice se voznja u borbu za opstanak i mucenje.
Zato samo trening, ima dovoljno vremena do starta.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#126 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 February 2018 - 09:00 PM

Samo treba pojasniti, ne treba vrhunska kondicija, normalna fizička bici sprema je dovoljna, i da uvek imaš neku dozu energije uz sebe, da ne izgoriš..

Smeštaj, pošto se uvek traži jeftin, je lutrija, ali jeste bolji krevet od šatora :)
  • 0

#127 Mixolini

Mixolini
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 20 February 2018 - 07:18 AM

Hvala na brzom odgovoru. 

 

Onda nema dileme. Rezervisacu smestaj. Koliko sam skontao iz nekih tekstova, uvek se lako moze preci u sator iz sobe (naravno, bez refundacije), dok je obrnuto malo teze, a sto se tice lutrije smestaja, tu nemam problema, koliko god bio los, spavao sam i u mnooogo gorim :)

 

Moram priznati da mi je ovo prvi izazov ovakvog tipa, ali pripreme su vec pocele. Evo, trenutno sam u Juznoj Africi, a jedan od glavnih sportova ovde je mountain/trail biking. Tako da ja svakog vikenda odvozam do 50km pravog MTBing-a sa oko 500m visinske razlike (zvuci malo, ali po ovim kamencugama to je ko planinu da sam presao). A na prolece krecu intezivniji treninzi u Srbiji.


  • 0

#128 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 February 2018 - 10:04 AM

Pa ti ćeš onda od zaje* odvozati 3 Čikera :D
  • 0

#129 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4574 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 February 2018 - 10:09 AM

Hvala na brzom odgovoru.

Onda nema dileme. Rezervisacu smestaj. Koliko sam skontao iz nekih tekstova, uvek se lako moze preci u sator iz sobe (naravno, bez refundacije), dok je obrnuto malo teze, a sto se tice lutrije smestaja, tu nemam problema, koliko god bio los, spavao sam i u mnooogo gorim :)

Moram priznati da mi je ovo prvi izazov ovakvog tipa, ali pripreme su vec pocele. Evo, trenutno sam u Juznoj Africi, a jedan od glavnih sportova ovde je mountain/trail biking. Tako da ja svakog vikenda odvozam do 50km pravog MTBing-a sa oko 500m visinske razlike (zvuci malo, ali po ovim kamencugama to je ko planinu da sam presao). A na prolece krecu intezivniji treninzi u Srbiji.

Eto, tako slicno je na Cikeru samo malo duze i malo vislje, racunaj na jedno 60km dnevno i na oko 1000-1500m u vis svaki dan, deset dana za redom.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#130 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 20 February 2018 - 10:22 AM

Mozda ne bilo lose otvoriti novu temu za dogovore i pitanja oko Ciker maratona 2018. Verujem da ima interesovanja, a da bude sve na jednom mestu?!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
  • 0
JoJ

#131 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 February 2018 - 06:19 AM

Što se tiče pitanja oko aktuelnog maratona, niko od zvaničnika Čikera nije na forumu, tako da ne vredi načinjati novu temu. Opšte utiske i iskustva možemo i ovde :)
  • 0

#132 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 24 March 2018 - 01:55 PM


  • 0
JoJ

#133 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 March 2018 - 10:40 PM

Čini mi se da je prva tri dana isto kao i prošle godine, posle se menja. Bilo bi lepo da stave i trek.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#134 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 March 2018 - 11:18 AM

I ponovo je potrebno 18 klikova da se dođe na stranicu sa informacijama i registracijom... Pa zar je toliko teško staviti velik, uočljiv link na početnu stranicu?


  • 0

#135 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 18 May 2018 - 06:41 PM

Pripreme za Čiker 2018. su počele  n2:party-048

https://www.zvoncara.com/5069-2/


  • 1

#136 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 June 2018 - 04:27 PM

Ide li neko iz Novog Sada i okoline na Čiker? Rezervisao bih jedno mesto u autu, ako ga ima :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#137 Mixolini

Mixolini
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 15 June 2018 - 07:47 AM

Zdravo svima!

 

evo priblizava nam se ova fenomenalna avantura pa srecno svima! Zelim nam lepo vreme i jos bolji provod! :)

 

A imam i par pitanjca:

 

Izasao je zvanicni gpx ture, ali je, za razliku od prosle godine, cela tura spakovana u jedan gpx. Da li neko moze da splituje turu po danima sa tacnim startom i ciljem na dnevnom nivou? Ja nisam bio prosle god, pa ne znam gde bi mogao tacno da bude cilj, a znacilo bi mi (a verujem i drugima) da imamo precizne tacke pocetka i kraja dana zbog GPS brzinomera/telefona.

 

Da li postoji neki organizovan prevoz iz/do Beograda? Ako nema, da li postoji neki siguran/organizovan parking u Kraljevu, gde bi mogao da parkiram auto 10 dana?

 

Da li imate neki savet sta nositi sa sobom na bajs (sto ne ide u kompbi). Nesto sto ljudi ne ponesu kako bi ustedeli svaki gram na tezini, a posle se kaju :) Da li je proslih godina bilo potrebe za dodatnim jaknama/trenerkama, hranom i slicno?

 

Pozdrav!


  • 0

#138 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2018 - 11:33 AM

Instaliraj Garmin Basecamp, pa u njemu otvori taj .gpx. Videćeš da je tura podeljena po danima, sa trekovima i količinom uspona.

 

U kombi (kamion) ide sve što ti ne treba za dnevnu vožnju - šator (ako ga koristiš), dušek, podloška, vreća, rezervna odeća, spakovano u što manji broj paketa. Sa sobom (na paktregeru, u rancu...) poneseš ono što bi ti moglo zatrebati - hrana, stimulansi :) , kišna jakna.

 

I naravno, nošenje rezervne tople odeće se podrazumeva, jer ne znaš kakvo će te vreme dočekati na Kamenoj gori ili na Žabljaku...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#139 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 June 2018 - 02:08 PM

+ org. prevoza bg/kv nema a svi ostavljaju automobile tamo gde je prvo prenoćište (dom učenika) i nikad nije bilo problema.

 

UVEK negde na zapadu padne kiša, pa treba s tim računati. Od opreme za uz sebe ti treba izvor šećera, kišna garderoba (korisna i za beskrajna spuštanja ako nije toplo) i krema za sunce. Prvu pomoć za sebe i bicikl podrazumevam.

 

GPS ti na Čikeru ne treba, sve je dobro obeleženo a ima toliko stajanja usput da možeš da zaboraviš na proseke i maksimume. Osim toga, poenta Čikera je dobro društvo na lepim mestima, a ne ko će da prvi okrene etapu. Kaže ti čovek koji je stizao i dva sata pre svih i dva sata posle svih :D


  • 0

#140 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 June 2018 - 07:38 PM

Po meni, iz iskustva sa Čikerom i drugim turama, treba da imaš neki način transportovanja kišne/toplije odeće - da l' je to ranac, bisage, kockasta torbica koja ide na prtljažnik. Ja ponesem ili ranac ili tu torbicu ("kockicu") na prtljažniku (zavisi kako sam te godine raspoložena), a svako veče pratim vremensku prognozu za naredni dan (widget yr.no, odlična stvar, ima je u Play prodavnici, i prepoznaje mnoge manje toponime na Balkanu). Tako znam da li mi za sutra treba topla/kišna varijanta ili da sve strpam u torbu koja ide u kamion a u ranac samo užina.

Prošle godine nas je kiša potpuno obišla sem nešto malo oko Njeguša, ali nekih prethodnih godina se polazilo u dugim nogavicama i sa rukavicama sa Žabljaka, a neki su i pričali da su nekih godina kad ja nisam išla dobro propatili od kiše i hladnoće (posebno u CG - varijanta "navlači na sebe sve što imaš i moli druge da ti pozajme sve što ne nose"). Treba biti spreman :)

Ako si sklon da izgoriš ili ne želiš da budeš čokoladica, nije loše da imaš 3/4 biciklističke ili čak možda duge za zadnje dane maratona, kad svi već dobrano dobijemo boju. Ili bar dosta kreme za sunce.

E, blatobran je dobra stvar, ja za čiker obavezno montiram prednji (ovaj) a zadnji ponesem u torbi, jer se lako kači, pa ga po potrebi stavljam i skidam.

Lampa obavezno, bar prednja, treba za tunele kojih bude.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika