Jump to content


Fotografije

Gravel bike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
358 odgovora na ovu temu

#201 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 07 May 2020 - 08:43 AM

Lako je konvertovati tripl, dubl je mnogo ograničeniji bez obzira na broj rupa :smile: Standard ide do 38 zuba mali lančanik, kompakt do 33, za manje od toga mora subkompakt i dalje egzotike, nebitno da li je četiri ili pet rupa. Ovaj Spa Cycles Super Compact je bukvalno tripl vez najvećeg lančanika.

 

@dule0911 Za tvoje potrebe je definitivno najbolji tripl, ali nažalost ih nema koji rade sa hidrauličnim diskovima. Možda mehanika radi posao? Ako mora dubl, dugoročno je možda ovako nešto najbolje, uz par kompleta lančanika: http://www.whiteind.com/r30


  • 0

#202 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 May 2020 - 10:35 AM

Vec sam odlucio da ce biti hidraulika na oba bajsa, pa kud puklo. Zapravo, vec sam izgleda i nasao grupu, sem pogona, sto mi i odgovara.Ultegra 8000, zadnji menjac dug kavez sto bi trebalo da je isto kao kod kolege profe sa 105.

 

Hvala za preporuku za pogon, pogledacu. Iako sam skoro pa prelomio da uzmem GRX RX600 i odgovarajuci BB misleci da ce to biti najbrze/best-buy resenje da sto pre vozim - jos samo kad bi neko od prodavaca zeleo da mi odgovori na e-mail za dostupnost/vreme isporuke komponenti, sto se izgleda nece desiti skoro...

 

@profa

Koliko ti je cimanje bilo da podesis taj Sora prednji menjac da radi sa GRX pogonom? Ne znam da li bi Ultegra 8000 prednji radio sa njim (nije selna vec na sraf) - 16 razlika izmedju zuba je ok, nego zbog 2.5mm isturenijeg chainline-a. Nije problem ni da uzmem GRX menjac ako mi ovaj iz grupe ne odgovara, vise informativno pitam.


  • 0

#203 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 07:12 PM

Ali opet ako je se u mogucnosti da se nabavi Grx menjač ne bih se puno dvoumio.


Ali opet ako je se u mogucnosti da se nabavi Grx menjač ne bih se puno dvoumio.


@profa
Koliko ti je cimanje bilo da podesis taj Sora prednji menjac da radi sa GRX pogonom? Ne znam da li bi Ultegra 8000 prednji radio sa njim (nije selna vec na sraf) - 16 razlika izmedju zuba je ok, nego zbog 2.5mm isturenijeg chainline-a. Nije problem ni da uzmem GRX menjac ako mi ovaj iz grupe ne odgovara, vise informativno pitam.

@dule
Svaka cast na oštrom oku i uočenom detalju! Pa eto vidite i taj prednji Sora menjač vrlo lepo radi, jer kavez moze da ide jos nekih 2-3mm napolje pri max povlacenju- i prelazi paralelno vertikalnu liniju najveće sajbne lancanika. Kada sam to uočio onda je bilo i manjeg podešavanja..
E sad ovo je sa kacenjem na selnu, ne znam kako bi se ponašao menjač koji se kaci na sraf. Sve treba isprobati, zasto da ne?!

@profa
Koliko ti je cimanje bilo da podesis taj Sora prednji menjac da radi sa GRX pogonom? Ne znam da li bi Ultegra 8000 prednji radio sa njim (nije selna vec na sraf) - 16 razlika izmedju zuba je ok, nego zbog 2.5mm isturenijeg chainline-a. Nije problem ni da uzmem GRX menjac ako mi ovaj iz grupe ne odgovara, vise informativno pitam.

@dule
Svaka cast na oštrom oku i uočenom detalju! Pa eto vidite i taj prednji Sora menjač vrlo lepo radi, jer kavez moze da ide jos nekih 2-3mm napolje pri max povlacenju- i prelazi paralelno vertikalnu liniju najveće sajbne lancanika. Kada sam to uočio onda je bilo i manjeg podešavanja..
E sad ovo je sa kacenjem na selnu, ne znam kako bi se ponašao menjač koji se kaci na sraf. Sve treba isprobati, zasto da ne?!

Ali opet ako je se u mogucnosti da se nabavi Grx menjač ne bih se puno dvoumio.
  • 0

#204 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 07:36 PM

Izvinjavam se svima koji citate ovo, pisem preko telefona i nesto sam spetljao oko viska teksta i posta pa sam vise puta editovao isti tekst. Ako neko moze i ume neka obrise-hvala
  • 0

#205 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 May 2020 - 08:14 PM

Sve ok, sustina je tu. Nije ostro oko vec kamera/fotoaparat ima dobar fokus :)

Uzeo sam hidraulicnu Ultegra R8000 grupu (sve sem lanca i pogona) sa prednjim menjacem na sraf pa cu probati, ako ne bude kako treba razmislicu o GRX.
  • 0

#206 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 12 May 2020 - 08:00 PM

Jel ispratio neko i deore grupu 1x12

Znaci li to da u vrlo bliskoj buducnosti cemo svi voziti 1x ili ce za 2,3x da budemo osudjeni samo na tourney menjace.
  • 0

#207 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 May 2020 - 09:35 PM

Skoro 4000km vozim Sram NX 1x11, kome ne smetaju skokovi izmedju brzina ok je. Nije za voznju natovarenog bajsa, bar ne po brdima. Takodje na svakom kraju mi malo fali, ali od 8-45km/h mogu da drzim normalnu kadencu - mada ja volim da vozim sa velikom kadencom, nisu svi ljubitelji toga, nekome bi vec preko 35 falilo prenosa.

2x biram zbog brda, fali mi malo na nizem kraju opcija, a kad je vec tako, onda da imam i vecu sajbnu za ravno/nizbrdo.

Inace od GRX pogona izgleda nista, probacu sutra jos par radnji ali ove sto sam kontaktirao ne odgovaraju na mail/telefon, predpostavljam prezauzeti, a meni se ne ceka. FSA moze da se poruci u Serbiju, ima ok modele u 48/32 varijanti, imaju i 46/30 ali samo na cetvrtku je razumna cena (a kao resio sam da hocu nesto bolje/kruce od cetvrke kao BB), ostalo je karbon i 200+ evra za 165mm kurble. White industries iako super koncept i dugorocno dobro resenje, takodje deru po usima sa cenom.
  • 0

#208 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 May 2020 - 11:29 PM

Razmisljam se izmedju sledeca tri pogona, 46/30 ne nalazim za ~100e koliko sam planirao da izdvojim za pogon, pa shodno tome sam ubacio 48/32 u igru. Budzet je trenutno fleksiblniji iskljucivo da bih pokusao da pokrijem prvobitno planirani 46/30 raspon, iako nisam siguran da mi se isplati ovoliki skok cene za ta 2 zuba manje...

 

1. FSA SL-K Modular Supercompact - BB386EVO - Carbon
Favorit u svemu sem u ceni - 165mm verzija je 243e + dzabine, znaci glatko 300+. Iako modularan, mislim da je 30T najmanji zupcanik koji moze na ovaj pogon zbog 90mm BCD, pa mi modularnost ne znaci previse - mogu samo vece zupcanike od fabrickih da stavim. Nije lose ako postanem hulk pa mi zatreba vise brzine :)

2. Praxis Works Zayante Carbon S M30

"Povoljnija" carbon varijanta, 190e. Navodnici jer ovde mora specifican BB (osovina nije iste debljine sa obe strane) i alat za njega (kojeg trenutno nema na bike24, ne znam da li ga serviseri ovde imaju). Tako da, izadje na kraju slicno kao opcija 1, mada jeste najlaksi. Odnos zuba 48/32 sto nije idealno, zupcanici bi trebalo da su najbolji/najtrajniji od ovih sa liste po onome sto sam citao - ispravite me ako gresim.

3. FSA Gossamer Pro Adventure ABS BB386EVO Road

Ako resim da idem na 48/32 ovaj je najpovoljniji koji sam nasao a da je razumne tezine i da nije na cetvrtku.

 

Nisam siguran koji bottom bracket moze uz ove FSA pogone, jel mogu shimano BB da se kombinuju sa njima? Ram je 68mm road engleski navoj, ako imate predlog recite, gubim se u svim oznakama i standardima za BB.

 

Od GRX sam skoro pa odustao, ne mogu da porucim za Srbiju jer niko ne salje, od domacih prodavaca nema vajde, bar ovo sto sam probao. White industries isto otpada, nema svega sto mi treba po online prodavnicama sem da jurim na 5 mesta, plus cena od 400+ evra bez dazbina mi nije primamljiva.


  • 0

#209 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 07:34 AM

BB386EVO ne može sa Shimano, veći je prečnik osovine (30 mm naspram 24). Inače može na engleski navoj i koristi isti alat kao Hollowtech ili GXP. Znači tražiš šolje za BSA sa ležajevima za osovinu od 30 mm. Npr: https://www.bikeinn....ket/136016624/p
  • 1

#210 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 May 2020 - 04:42 PM

Moja ultegra 6800 pogon koristi bb386 pressfit patronu.
Baš sam se iznenadio kada sam hteo da zamenim.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#211 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 07:58 PM

Da nije možda BB86, bez trojke? To je standard koji Shimano koristi za pressfit.


  • 0

#212 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 May 2020 - 03:42 PM

Pa ne, o tome i jeste reč.

Bb86 je standardna ultegra patrona koju sam kupio i kad sam skinuo da zamenim iznenađenje...
Skinuta patrona je ogromna u odnosu na tu što sam kupio i ne izgledaju isto...

Skinuo sam ninja token patronu bb386 imam negde i slike...
Kako ta patrona nema ovde nigde da se kupi a nije ni jeftina menjali smo ležajeve koji su standardni.

Moj zaključak je da patrona ide prema ramu spoljašnja dimenzija i prema pogonu unutrašnja dimenzija tako da ne vredi kupovati napamet kao ja.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#213 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 04:02 PM

A koje su dimenzije za tvoj ram i pogon? Je l' ram 46 mm pressfit, a osovina pogona 24 mm?
  • 0

#214 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 May 2020 - 10:35 PM

@Fiery

Hvala za info, onda cu traziti BSA BB386EVO bottom bracket + alat. Jos samo kad bi bio neki za razumnu cenu na istom mestu gde sam i pogon nasao :/


  • 0

#215 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 May 2020 - 10:58 PM

A koje su dimenzije za tvoj ram i pogon? Je l' ram 46 mm pressfit, a osovina pogona 24 mm?

ne znam tacne dimenzije, nisam zapamtio, ali sam sacuvao stare lezajeve ako ti nesto znaci, a imam i slike kako izgleda ta patrona

Uglavnom veze nema sa shimanovom patronom

 

Izgleda na ovom linku pisu dimenzije to je ta patrona

https://www.wiggle.c...bottom-bracket/

1.jpg

2.jpg
Token-TK-PF30AP-Fusion-Press-Fit-Bottom-


  • 0

#216 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 06:19 AM

@dule0911 Alat je standardni koliko vidim, to možeš i u Srbiji da nađeš bez problema.

@bakara Pretpostavljam da je ili 24 mm iznutra, ili ima dodatne adaptere (ovako nešto), jer to jeste prečnik osovine Shimanovih pogona. Nije da tvoj pogon koristi patronu BB386, nego tvoj ram ima taj format. U ramu sa engleskim navojem koristio bi standardnu Shimano patronu. Baš ono što kažeš, kod nestandardnih kombinacija gledaš unutrašnji i spoljašnji prečnik plus širinu rama i dužinu osovine. Nekad bude malo komplikovano, ali neko je napravio patronu za svaku kombinaciju dok god je fizički moguće uklopiti.
  • 0

#217 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 May 2020 - 03:22 PM

Nije da tvoj pogon koristi patronu BB386, nego tvoj ram ima taj format.

nije sija nego vrat :)

 

To je ono sto gore rekoh, kupio sam ultegra patronu misleci da ide na moj pogon, a zapravo mora da se gleda i kolika je rupa na ramu.

 

bedak je sto je ova patrona dosta skupa i nema ovde da se kupi.


  • 0

#218 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 May 2020 - 03:46 PM

@Fiery
Za alat znam, mislim na patronu, na bike24 gde sam jedino nasao pogon u 165mm varijanti kurbli, nema patrone za normalne pare sem keramike za 200e :/

@bakara
Koliko ti je izdrzala patrona km, okvirno? Tacnije lezajevi.
  • 0

#219 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 04:14 PM

Ovako nešto?

 

https://www.bike24.c...?menu=1000,4,23

https://www.bike24.c...?menu=1000,4,23

https://www.bike24.c...?menu=1000,4,23

https://www.bike24.c...?menu=1000,4,23


  • 0

#220 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 May 2020 - 06:34 PM

Eto, pogresio sam sa terminom za pretragu, iako ovaj prvi sto si linkovao nisu imali pre par dana. Hvala! Da pogledam za jos neke delove i porucujem veceras pa kud puklo...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika