Jump to content


Fotografije

Lanac - Alfine sg-s501

alfine sgs501 sg-s501 kmcx9

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
11 odgovora na ovu temu

#1 Echelon023

Echelon023
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 08:18 PM

Da li je sp lanac obavezan za Alfinu SG-S501 ili postoji sansa da kupim KMC X9 Ti ?

 

Jos jedno pitanje ukoliko bi mi odgovarao kmc x9 ti, da li se uz kupovinu lanca dobija i spojnica ili moram posebno da je kupim?

Zvao sam planetbike pa mi rekli da nazovem na drugi broj....pa kada sam tamo pozvao nisu mogli da nadju artikal i da provere jel se dobija spojnica. Da li bi SRAM powerlink spojnica 9 brzina odgovarala za KMC x9 Ti gold?

 

Btw alfine sg-s501 je 8spd. Ne verujem da to ima neki uticaj, serviser u Zrenjaninu mi je rekao da moze da pase bilo koji lanac...cisto da proverim ovde. Razlicita iskustva sam na netu citao, u sustini trebalo bi da pase.


  • 0

#2 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 08:54 PM

Кмц X9 ланац би требало да има у Зрењанинском Каприолу,ако нема види нека ти поруче.Уз тај ланац иде спојница,бар је била када сам га ја купио.Требало би да то пише на планетовом сајту.Ја бих ти препоручио да погледаш срам 971 или евентуално 951,разлика је у томе само што је први никлован.Требало би да га има у тој продавници.Њега тренутно користим и кмц није ништа бољи,иако је скупљи,исто се добија спојница.Што се тиче другог дела питања,нисам сигуран,јавиће се неко од колега.
  • 1

#3 Echelon023

Echelon023
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 09:00 PM

Кмц X9 ланац би требало да има у Зрењанинском Каприолу,ако нема види нека ти поруче.Уз тај ланац иде спојница,бар је била када сам га ја купио.Требало би да то пише на планетовом сајту.Ја бих ти препоручио да погледаш срам 971 требало би да га има у тој продавници.Њега тренутно користим и кмц није ништа бољи,иако је скупљи,исто се добија спојница.Што се тиче другог дела питања,нисам сигуран,јавиће се неко од колега.

Hvala ti, pogledacu. Nikad nista od delova ovde nisam kupovao jer kada god sam i hteo nigde nista nema. Svugde do sada kada sam zeleo neko "malo jace" zadnje svetlo, primera radi, najskuplje im je oko 600din. Pogledacu sramov, sto se tice recenzija, generalno za sramove lance sam dosta negativnih nasao. No raspitacu se, na planetbike sajtu ne pise nista sto se spojnice tice. No opet, nije problem, kupicu je. Cisto da se informisem da li SRAM powerlink spojnica pase na kmc x9, ili posebno moram kmcovu spojnicu kupovati....perem lanac u koka-kola flasi sa citrusom.


  • 0

#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 September 2016 - 09:02 PM

Kad su iskustva razlitita preporuka proizvodjaca je odlicna smernica. Po preporuci kmc x9 je adekvatna zamena, uz njega ide spojnica. Pretpostavljam da koristis zatezac lanca?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 09:06 PM

Нема на чему,можда се и сретнемо негде на путу.Ја сам купио ту у Зрењанину X9 и била је спојница,провозај се до тамо па погледај,нека ти отворе кутију да се увериш.
  • 0

#6 Echelon023

Echelon023
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 09:11 PM

Kad su iskustva razlitita preporuka proizvodjaca je odlicna smernica. Po preporuci kmc x9 je adekvatna zamena, uz njega ide spojnica. Pretpostavljam da koristis zatezac lanca?

Ne koristim, ali mislim da si upravu. Svraticu lepo i provericu, sto se preporuke shimana tice, preporuceno je 6-7-8-9 speed :) Jel imas iskustva sa x9 ti lancem? Vidim neku razliku izmedju obicnog x9 zlatnog kmc-ovog i x9 ti, tipa ima premaz titanijum nitrida...ne znam je li marketinski trik ali dopada mi se boja, i recenzije su lepe.


  • 0

#7 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 September 2016 - 09:25 PM

Kako postizes tenziju lanca? Imas zatezace na dropovima ili ekcentricnu patronu?

Na kmc x9 gold, to gold brzo nestane pa dobijes silver ;). Ako bas hoces gold opciju onda ybn lanac.
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#8 Echelon023

Echelon023
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 09:32 PM

Ekcentricna patrona...nasao sam takva identicna iskustva, ali isto tako fine recenzije yaban lanaca. Pogledacu ih :) hvala ti puno, znaci mi! Sto se tice yaban lanaca (generalno) nasao sam bas neki dan na naslovnoj strani nekih novina da su neke godine (da li bese 2013-ta) proglasili njihov lanac najboljim po kvalitetu. Nacu source pa cu ga postaviti, mozda nekom posluzi.

 

EDIT: za sada se nadam da ne mogu pogresiti sa KMC X9 Ti, cini mi se superiornijim od yabana iz razloga sto malo sta mogu naci o YBN na netu...


  • 0

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 09:34 PM

...Na kmc x9 gold, to gold brzo nestane pa dobijes silver ;)...

nestane od zuljanja o susedne lancanike prikom menjanja prenosa

sto kod IGH glava nije slucaj, zar ne?


  • 1

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 September 2016 - 09:46 PM

nestane od zuljanja o susedne lancanike prikom menjanja prenosa

sto kod IGH glava nije slucaj, zar ne?

Potpuno saglasan, mozda sam malo vise pristrasan za ybn

 

 

Ekcentricna patrona...nasao sam takva identicna iskustva, ali isto tako fine recenzije yaban lanaca. Pogledacu ih :) hvala ti puno, znaci mi! Sto se tice yaban lanaca (generalno) nasao sam bas neki dan na naslovnoj strani nekih novina da su neke godine (da li bese 2013-ta) proglasili njihov lanac najboljim po kvalitetu. Nacu source pa cu ga postaviti, mozda nekom posluzi.

 

EDIT: za sada se nadam da ne mogu pogresiti sa KMC X9 Ti, cini mi se superiornijim od yabana iz razloga sto malo sta mogu naci o YBN na netu...

 

SA YBN imam odlicno iskustvo, licna upotreba SFL gold verzije. Dok je IgorN negde pisao da je on ili neki njegov prijatelj imao situaciju sa pucanjem istog ako se ne varam.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 Echelon023

Echelon023
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 18 September 2016 - 10:01 PM

Potpuno saglasan, mozda sam malo vise pristrasan za ybn

 

 

 

SA YBN imam odlicno iskustvo, licna upotreba SFL gold verzije. Dok je IgorN negde pisao da je on ili neki njegov prijatelj imao situaciju sa pucanjem istog ako se ne varam.

Hvala ti jos jednom, imacu u vidu. Malo se oduzi tema ali znaci mi svacije iskustvo, cisto da znam sta kupujem. Da li i cime podmazujes trenutni lanac? YBN cak za neke lance navodi da nije potrebno podmazivanje...ako se ne varam. Naravno, ne mislim ako kupim yabanov lanac da ga ne podmazujem. I koliko znam lanci su fabricki podmazani (i da je to sredstvo zaista najefikasnije za podmazivanje lanca) iako se malo zna o kojoj se supstanci radi. Tako da ne bi trebalo da brinem o tome za pocetak.


  • 0

#12 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 September 2016 - 10:44 PM

Da li i cime podmazujes trenutni lanac? 

Klik


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.






Also tagged with one or more of these keywords: alfine, sgs501, sg-s501, kmcx9

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika