Jump to content


Fotografije
- - - - -

Voznja u nocnim uslovima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#41 Milan_R

Milan_R
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts
  • LocationKrusevac

Postavljeno 19 June 2017 - 12:17 PM

Za svaki slučaj da pitam (a jbg taki sam, primetim svaki lapsus, grešku): Radi se o vožnji bicikla noću?( Pjesak počeo sa: "Volim da vozim auto u noćnim uslovima.." a očigledno se radi o vožnji bicikla) . Uostalom i sajt je o biciklizmu, ne?

A sad o temi: Nebih želeo da se pogrešno shvatim, ali zaista ne razumem ljude koji voze noću po prometnim putevima. Pa ja vozim bicikl iz uživanja (u svako doba dana i noći, u svim vremenskim uslovima), ali ponavljam, želim da uživam u vožnji. U uslovima velikog saobraćaja-ta vožnja se pretvara u pakao-i zato moje pitanje-dilema s početka teksta. 

Dakle moj savet-preporuka za vožnju noću: Dobra oprema, dobra svetla-i nikako na prometan drum!


  • 0

#42 Uzicanin_94

Uzicanin_94
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 19 June 2017 - 04:25 PM

Mozda neko uziva da vozi prometnim ulicama, svaciji ukus je razlicit pa tako sto se i ovoga tice. Ja licno par puta sam vozio Uzice-Pozega magistralni put (posle 22h ) poprilicno opterecen i teretnim saobracajem i daleko mi je ugodnija i bezbednija voznja bila nego preko dana. Prvo ja sam dovoljno osvetljen da me primete, drugo vozila su dovoljno osvetljena da ja primetim njih (sto nije slucaj preko dana, desava se da od vetra ne cujem vozilo koje mi dolazi sa ledja), ljudi vise vode racuna tokom noci nego tokom dana....naravno uvek postoje izuzeci :)

 

p.s. kad smo kod gresaka ima i kod tebe jedna u tekstu :D


  • 0

#43 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 19 June 2017 - 05:33 PM

 I za mene je noćna vožnja sigurnija ali samo ako se ima dobra svetla, pogotovo za zadnje ne treba žaliti pare. Na prometnim putevima najveći problem su automobili koji idu u susret, tad je vidljivost drastično smanjena pa treba prednje svetlo spustiti da snop udara ispred prednjeg točka zbog rupa i izbočina na asfaltu, može svetlo imati i par hiljada lumensa ali u ovakvim situacijama posao bi radilo samo stvarnih 5000 lumensa :)

 

 Od prednosti noćne vožnje bih napomenuo:

 - Već pomenuta sigurnost.

 - Prijatnija temperatura u letnjim mesecima.

 - Subjektivni osećaj da je brzina bar 30% veća. :)

 - Mir i tišina ako se vozi manje prometnim putevima.

 - Ako se ima dovoljno dobro svetlo da vidiš, vožnja šumskim stazama je neprocenjiva ili uski putevi sa grmljem i drvećem sa strane, tipa pentranje na Avalu.

 - Noću se ima manje obaveza. :)

 - Mesec.

 

Loše strane su:

 - Treba uložiti novac u skuplja svetla.

 - Ne rade prodavnice i kafane-restorani pa treba poneti dosta vode ...nema kafe ili piva za pauzu.

 - Strah. Većina ljudi ako je sama u nekoj mračnoj nedođiji oseća paničan strah, sa društvom toga nema.

 - Za kraj najgora stvar. Psi lutalice! Mnogo su agresivniji noću, čopori su veći a vođa čopora je uvek "šarplaninac" (na dnevnom svetlu je samo malo veći pas od ostalih, noću nije :) ) Ako je čopor ispred vas, beže od stroba na boljim police-taktičkim lampama, Solar Stormovima i tako to. Ako vas već jure ...vrtite pedale kao centrifuga, rukama krivite korman i hvatajte zubima vazduh.


  • 2

#44 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 June 2017 - 10:13 AM

Za svaki slučaj da pitam (a jbg taki sam, primetim svaki lapsus, grešku)

 

A sad o temi: Nebih želeo da se pogrešno shvatim, ali zaista ne razumem ljude koji voze noću po prometnim putevima.

 

Ne brini ti za nas :)

Ja kad se od negde vraćam, leti je to obično noću jer dan iskoristim za šta sam planirao a noću je vožnja prijatnija. Ne znam kuda i kako da se vratim drugačije nego tim prometnim piutevima. Mada noću uopšte nisu prometni. Sinoć sam se vratio u tri ujutru sa NBG do Višnjice, grad je prazan, naravno da nisam stajao ni na crvena svetla.

Skoro sam se vraćao noću iz Smederevske Palanke i to sam zaboravio da ponesem zadnje svetlo tako da sam vozio neosvetljen :mrgreen: nikakvih problema nisam imao, niti je smederevac opterećen kao danju.


  • 0

#45 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 June 2017 - 10:26 AM

Gadjan uozbilji se.Ne kroz crveno i ne neosvjetljen.
  • 0

#46 Aca_Mladenovic

Aca_Mladenovic
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 20 June 2017 - 08:47 PM

Nema veze sa temom.Ljudi ajde sad da gledamo svaku gresku ko je kako napisao.Nismo na casu srpskog jezika.
  • 0

#47 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 21 June 2017 - 12:01 AM

Ја волим да возим ноћу кад је магла... у шуми... спуст низбрдо око дрвећа и камења ... нема аутомобила... возачи спавају... за воланом...


  • 0

#48 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 June 2017 - 09:27 AM

Gadjan uozbilji se.Ne kroz crveno i ne neosvjetljen.


Е ако си му рекао... Још ће да напише да је возио без точкова и ланца :)
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#49 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 21 June 2017 - 10:19 AM

I to je moguce.Umjesto lanca kardan,kais.A bez tockova kada ima snijega montira skije pa vozi nizbrdo.
  • 0

#50 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2017 - 02:45 PM

Ja vozim kako vozim, mator sam da se sad menjam


  • 0

#51 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 June 2017 - 03:09 PM

mator sam da se sad menjam

Razlika je u tome što će ti sad teže zarasti koske ako te pokupe neosvetljenog. Doduše, i osvetljenog isto .)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#52 reha

reha
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 21 June 2017 - 04:22 PM

Ideja za master tezu iz Psihologije: autodestruktivne tendencije kod starije populacije, i odbijanje promjene ponasanja u cilju samoocuvanja  n2:ninjastyle


  • 0

#53 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 21 June 2017 - 05:15 PM

Ne vozim nocu, niti imam nameru. Ali uvek na bajsu imam prikacenu najobicniju kinesku "lampu" za svaku slucaj.

 

Nikada se ne zna kada ce da te uhvati mrak posebno u jesen kada pocne ranije da se smrkava. Nije velika, nije skupa, sa kineskim baterijama ce sigurno posluziti 10-tak puta po pola sata koliko mozda zatreba godisnje. Sija sasvim lepo a moze i da spase glavu.

 

Nije bas kao ova sa slike ali je taj princip. 

Attached Thumbnails

  • screenshot_00005.jpg

  • 1
.

#54 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2017 - 07:41 PM

E ta sa slike je odlična ali je mana što je plastična zakačaljka bela umesto crna :mrgreen: imam istu takvu.

A prva koju sam kupio crvena je došla sa crnom zakačaljkom i baš tu sam izgubio onaj dan kad sam vozio do Smederevske Palanke. Uvek mi je zakačena kao i Zaretu ali sam stavljao paktreger na šticnu pre nego što sam krenuo, skinuo je da bih je montirao na drugo vidljivo mesto (zadnju vilu) i zaboravio da je stavim. Poručio sam drugu jer mi se plava ne uklapa uz drumaša :mrgreen: i naglasio sam Kinezu da mi pošalje crnu zakačaljku ako ima.

Šta sam po vama trebao, da platim hotel u Smederevu da ispoštujem normu? :) Ja se za svoju vidljivost ne brinem, drečavi šuškavac pod farovima svako vidi iz aviona. Inače uvek sam osvetljen. E sad što ne nosim kacigu i prolazim kroz crvena to se neće promeniti haha


  • 0

#55 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2017 - 08:54 PM

Šta sam po vama trebao, da platim hotel u Smederevu da ispoštujem normu? :) Ja se za svoju vidljivost ne brinem, drečavi šuškavac pod farovima svako vidi iz aviona. Inače uvek sam osvetljen. E sad što ne nosim kacigu i prolazim kroz crvena to se neće promeniti haha


Kakav bre drecavi suskavac.. pa ti si primecen kako vozis go :)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#56 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2017 - 10:59 PM

http://www.decathlon...n.html#/1-200-s

 

Ovakav. U povratku na brojnim spustevima mi je bilo hladno i sa njim.

 

A opektone su me tek sad prošle, oljuštio sam se i pocrneo :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika