Jump to content


Fotografije

Novi bajk - pitanja ( kupljen )


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
107 odgovora na ovu temu

#41 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 07:52 AM

Измери пречник шипке која улази у вилу. Ако је 22.2 то онда значи да ти је вила 25.4 . По овоме што ја видим нема теби ништа од 1.1/8 аморта. Челични рамови који се праве за 1.1/8 вилу се праве углавном за скакање и коштају мало више. 99.9% ћеш морати да мењаш рам ако баш толико желиш озбиљнији аморт.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#42 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 September 2008 - 07:55 AM

Ako je nemoguća misija odšrafiti onu kapicu s lule i skinuti lulu (a nema tu nikakve pameti, jedino kad vraćaš - ako se dobro sećam - prvo zategneš kapicu (onoliko koliko je i bila zategnuta) pa onda lulu, onda probaj odozdo, gde vrat amorta ulazi u krunu. (iznad točka).
  • 0

#43 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 07:58 AM

Bre Mixi pa to je za A-headset. Ovo je "ona" lula..... :mrgreen: :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#44 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 08:00 AM

Znaci ode mast u propast, :( Nema nista od aerose.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#45 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 September 2008 - 08:02 AM

Bre Mixi pa to je za A-headset. Ovo je "ona" lula..... :mrgreen: :wink:


Ne mora da znači; moj polar je počeo s 'onom' lulom pa je završio sa standardnim 1 1/8 amortom. E sad ako je ram čeličana, onda malo teže :(
  • 0

#46 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 08:04 AM

Ram je čeličana sigurno jer je var na cevima onaj tanki. Kad je AL u pitanju var je deblji i masniji... :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#47 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 08:05 AM

pa jeste celicni. :cry:
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#48 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2008 - 08:43 AM

u svakom slucaju, izgleda da je 1" a Aerosa je za 1,1/8" #-o
  • 0

#49 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 08:56 AM

Pa sta ja mogu da stavim na ovaj ram, neki amort sa oprugom koji ne prelazi cenu od 2000 din. [-o<

Neki loagn iz capriola, samo da ima za disk. :P
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#50 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 09:19 AM

Nažalost, za taj promer vrata, veoma je sužen izbor amortizera, dobrih pogotovu. Zoom, Logan i sl. se samo zovu amortizeri, ali...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#51 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 09:23 AM

Znaci samo da gledam gde pise 25.4 , Ok skapirao sam da samo ima Logan, Mode, Zoom..

Ako nekozna jos nesto da kaze, ili da preporuci? I gde mogu naci katalog ovih Zoom amorta?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#52 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 09:46 AM

Za 2000 dinara i precnik 25,4 mozes kupiti samo 4-5 kg nepotrebnog tereta na biciklu. Ti uslovno receno amortizeri nista nisu bolji od onog koji imas na bajsu.
  • 0

#53 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 09:50 AM

Pa hajde dajte nesto sto moze da se uglavi na 1". Googlam i nista ne nalazim. Ima neko nesto da preporuci.

U capriolo sam nasao samo Logan, i RockShox SID koji kosta neverevatno. I Neki RST.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#54 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 10:58 AM

Pa vidim u katalogu Capriola, ima nekih vila za 10-15 soma, od zvucnijih imena (rst, rock shox). E sad, da li se to tebi isplati, ili ne...tvoj je novcanik. :)
  • 0

#55 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 22 September 2008 - 11:20 AM

Pa hajde dajte nesto sto moze da se uglavi na 1". Googlam i nista ne nalazim. Ima neko nesto da preporuci.

U capriolo sam nasao samo Logan, i RockShox SID koji kosta neverevatno. I Neki RST.

Nema amortizera za 1'',to je fakat a RS SID tek ne moze.Stavi neki kruti i vozi :wink:.RST je poznat ali krsh,ako oces amortizer a da to stvarno i jeste-menjaj ram.Dzabe googlash :cry:
  • 0

#56 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 03:16 PM

hahaha ne zovu se amorti, odakle ti to. Sve su to amorti sada su neki kvalitetniji i vise trpe a neki niza cena i kvalitet i vise se trose.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#57 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 05:48 PM

Ako pod amortizerom podrazumijevas neto sto ce ti ublaziti truckanje, onda bilo koji dio bicikla mozes nazvati amortizerom. Ako pod amortizerom podrazumijevas nesto sto sluzi bas da ublazi truckanje onda Logan, Zoom, Omni... samo izgledaju kao amortizeri. Ovdje los kvalitet nije upitan: Ja sam vozio jednog. Izdrzao je manje od 1000km - NA DRUMU. Ako ces da vozis drum i mijenjas " amortizer " dva puta godisnje, uzmi nesto takvo. Ako ces da vozis offroad i mijenjas " amortizer ", otprilike svake dvije voznje, opet uzmi nesto takvo. Ta klasa se ne moze servisirati. Ako ces da vozis drum, a neces da mijenjas ram, uzmi krutu viljusku. Amortizer na drumu ionako nema puno prednosti. Ako ces da vozis offroad, **bi ga, kupi novi ram. Ma pocni da trcis, samo nemoj da bacas novce na gluposti tipa Logan amortizera.
  • 0

#58 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 06:29 PM

Pa pazi ja sam do sad isao off road i nisam primetio da je za menjanje. Stoji to da kupim neki skuplji i ne menjam ga duze vreme. Nije mi otisao amort jos uvek ali bi da znam sta bi mogao da stavim ako ne daj boze ode ovaj. I do sad samo mi je otisao srednji pogon, sutra ga nosim na servis. Ali izgleda bio suv pogon. Nisam sad ja neki sitnicar pa da gledam jeftino, mada iz gore pomenutih postova se vidi da hi-ten ram nemoze da namesti nesto bolje od tih tipova koje sam naveo. Sad da menjam ram jbg, ne zelim jer bi tad kupio ceo bajk. Samo zelim da izvucem maximum iz mog bajka. Vozim dnevno po 10km, razlicitog terena. Sada bi rekli taj bajk nije za tebe ti si presao u hoby pro. ali moji standard ne dozvoljava da imam nesto sto bi svi mi ocekivali i voleli.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#59 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 07:09 PM

Pa izgleda da i izvlacis maximum iz bicikla :) .
Opcije su ti stvarno ogranicene i vise puta navedene. Nije ni problem da li gledas jeftino ili ne - prije ili kasnije ces morati da mijenjas ram, ako mislis iole ozbiljnjije da akas bicikl. To ces na kraju i sam zakljuciti. Nema veze da li je celik, aluminijum, karbon ili titanijum, stvar je u tome da u taj head tube ne mozes staviti nikakav ozbiljniji amortizer.
Ako nece da mijenjas ram/bicikl onda si osudjen na niskokvalitetne viljuske. Ma nema ni u tome nista lose, samo ako se pomiris sa time. Ipak je najvaznije da se vozi :)
Pozdrav
  • 0

#60 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 07:14 PM

Lepo receno, pomirio sam se sa tim da je bike niskog kvaliteta. I da ne podrzava novije i kvalitetnije amorte.
Ipak je to najvaznije da se vozi a ne drogira! 8)
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika