Jump to content


Fotografije

Novi bajk - pitanja ( kupljen )


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
107 odgovora na ovu temu

#21 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 18 September 2008 - 05:18 PM

ppl trebao bi od sledece godine da ugradim disk kocnice pa me interesuje da li ove ima kod nas OVE

I kolika im cena i da li bi mogli da preporucite neke jos tako mehanicke?

I da li postoje ovakve rucice za mehanicke kocnice kao na slici?

Postavljena slika

da li kod nas ima rotor od 203, kao i adapter ?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#22 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 September 2008 - 08:48 PM

Za kocnice ne mogu da kazem da li imaju da se kupe, ali ceo www kaze da su najbolje mehanicke kocnice Avid BB7
To su ove - U Capriolu su oko 10000 din. komplet.
Ne mozes naci takvu rucicu za mehanicku kocnicu, jer kod mehanike sajla ide direktno na rucicu (nema "drukalica" u rucici, da nabija pritisak u crevo), pa jedino sto mozes je da kupis ovakve rucke, ako ces vec XTR.
  • 0

#23 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 18 September 2008 - 09:50 PM

Mislio sam na rucice one 1.5 prst. Da znao sam koje su naj ali ima li neke ispod tog ranga. Neke koje su dobre ne kao BB7 ali za tu sumu koja ide uz njih.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 September 2008 - 10:09 PM

Ja vozim BB5 na MTB, i imam Avid SD7 ručke. Milina. PS ne ide XTR na Dart nikako :D Što se tiče drugog amorta, jedino što te eventualno ometa je prečnik cevi koju možeš da proteraš kroz šolje, ali ako ti je bicikl iole iz nove ere trebalo bi da može. Najbezbednije ti je da izmeriš prečnik vrata svog sadašnjeg amorta pa javiš.
  • 0

#25 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2008 - 10:08 AM

ppl trebao bi od sledece godine da ugradim disk kocnice pa me interesuje da li ove ima kod nas OVE

I kolika im cena i da li bi mogli da preporucite neke jos tako mehanicke?

I da li postoje ovakve rucice za mehanicke kocnice kao na slici?

Postavljena slika

da li kod nas ima rotor od 203, kao i adapter ?



Od rucica mogu preporuciti SD5 da ne kupujes sedmicu koja je 99% ista kao i petica.

Adaprer za rotor 203 Post mount mislim da ima u Planetu, a rotor 203 ima ali za Saint!
  • 0

#26 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 01:37 PM

Aha, ti si sliku stavio, samo kao prikaz za 1.5 prst. Sto rekose ljudi, kupis nesto od avida i cepas. :)
  • 0

#27 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 19 September 2008 - 03:57 PM

Ja vozim BB5 na MTB, i imam Avid SD7 ručke. Milina. PS ne ide XTR na Dart nikako :D Što se tiče drugog amorta, jedino što te eventualno ometa je prečnik cevi koju možeš da proteraš kroz šolje, ali ako ti je bicikl iole iz nove ere trebalo bi da može. Najbezbednije ti je da izmeriš prečnik vrata svog sadašnjeg amorta pa javiš.


Evo javljam da mi je precnik vrata amorta je 2-2.5sm nisam bas siguran za to, ali znam da je bajs novije generacije. E sada ako ga nisu pravili po standardu to nemogu ja da uticem.
Mada cuo sam da je AEROSA bolja od DART1, Mislim na AEROSA AET. Meni licno vise zvuci AEROSA zbog AIR-a. E sad vi.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#28 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 08:03 PM

Nisam te bas skapirao za precnik vrata. Neko se isto dvoumio izmedju te dve vile, ali svi se slazu da je bolja Aerosa od Darta. Da li je singl ili dual air, ne znam, ali Dart ima samo opruge i skuplji je dvaput. Aerosa je stariji model, ali je oko 4200-4300 din.
  • 0

#29 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 19 September 2008 - 08:21 PM

pa za precnik je 2cm ili 2.5 neznam bas sad nisam ga precizno merio. ako je to mera. Aerosa je prost vazdusni amort, dok DART nije duplo skuplji razlika je 1000 din.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#30 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 20 September 2008 - 05:02 PM

Zar niko nezna ili svi znaju ali nece da podele samnom i ostalima koji citaju? :cry: :D :arrow:

Danas opet uzjanem posle nekoliko kisnih dana bajs i posle 5km pocne da mi se cuje cudan zvuk iz srednjeg pogona. Pomislih da je to pedala jer mi pao bajs pre nego sto sam posao, ali kad ono nije cuje se sa obe strane. Znaci kada vozim posle par trenutka se cuje tak tak i to glasno da skrene paznju pesaka. Ajd pomiri se sa tim i zanemari ga do kraja voznje. Kada dodjem kuci proverim ponovo a kad ono ne cuje se nista. Ali prilikom probe uocim da kada okrecem unazad malo zastajkuje odnosno malo kao da grebe negde. I povuce malo bajk unazad. Da li je to nesto na sta treba obratiti paznju ili da ga jos terstiram?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#31 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 September 2008 - 09:17 PM

i ja ti preporucujem Aerosu.
  • 0

#32 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 September 2008 - 11:25 PM

i kad ono nije cuje se sa obe strane. Znaci kada vozim posle par trenutka se cuje tak tak i to glasno da skrene paznju pesaka.


To nije to nešto u nabli otišlo kad tako glasno puca? U patronu, ako ne klima kad zadrmusaš kurble, ćuti i vozi. LM, testiraj još.
  • 0

#33 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 21 September 2008 - 06:12 AM

ne klima, nema lufta knap zategnuto. Videcu ovih dana da jos malo provozam i vidim o cemu se radi.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#34 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 21 September 2008 - 06:55 AM

da li neko zna cemu sluzi ovo?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#35 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 September 2008 - 08:19 AM

Štiti ram da ga lanac ne odere kad mlatara. Ima i o tome tema :)
  • 0

#36 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 21 September 2008 - 08:23 AM

A zna neko ono za amort da li moze? plss


pa za precnik je 2cm ili 2.5 neznam bas sad nisam ga precizno merio. ako je to mera.


  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#37 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 September 2008 - 09:19 AM

aj ti nama daj fotku gde se vidi lula, spejseri, i taj prednji deo rama kroz koji bi isla sipka (vrat) amortizera... znaci treba nam cevka od viljuske pa do vrha
  • 0

#38 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 07:25 AM

evo slike nadam se da ce pomoci ovde !
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#39 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 07:43 AM

Moras da izmjeris precnik vrata viljuske. Imas dva standarda, barem oni koji se najvise koriste 25.4mm, odnosno 1", i 28.6mm, tj. 1 1/8". Ono sto sigurno imas je viljuska sa navojem. Nazalost, one su uglavnom u 1" standardu, dok su amortizeri uglavnom u 1 1/8". Ako je to slucaj kod tebe, onda neces unutra zaglaviti ni Dart, ni Aerosu. Bar ne dok ne promijenis ram :( . Mozda ipak budes imao srece,ali

Moras da izmjeris precnik vrata viljuske.

Bez toga samo nagadjamo.
Pozdrav
  • 0

#40 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 07:48 AM

hmmm, objasni mi kako to da uradim a da ne skidam viljusku sa rama.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika