Jump to content


Fotografije
- - - - -

Tara i Zaovine, pitanja vezana za puteve (drum)

drum asfalt

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 bakarello

bakarello
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 12 July 2016 - 07:29 PM

Pozdrav ljudi, krećem uskoro na jedan mali produženi vikend na Taru (zapravo biću smešten na Zaovinama na samom jezeru, konkretno), i naravno imam želju da nosim bicikl i vozim tamo. 

 

Budući da vozim drum, da li neko može da mi kaže da li se to isplati, koliko ima asfaltiranog puta, i da li neko ima predloge nekih zanimljivih ruta koje se mogu zvršiti u toku jednog dana? 

 

PS 

 

Na Google mapama vidim put koji ide oko samog jezera, ali ne znam koja je površina (asfalt, zemlja ,makadam…), da li neko zna? 

 

Hvala! 


  • 0

#2 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2016 - 07:52 PM

Ako se dobro secam asfalt, koji nije bas najbolji na pojedinim deonicama, ume da bude i odrona.


  • 0

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 July 2016 - 08:28 PM

Asfalt je, moze treker, mtb moze i drumas ali da se vodi racuna.
Ima dosta mtb trekova, vidi na sajtu stazeibogaze, gpsies.com kao i na ciklonaut.rs
Mozes i uzbrdo asfaltom preko Mitrovca do Omorike itd.
Imas i dobar makadam (moze treker i mtb) do Iverka (Kusturicinog skijalista) a odatle asfalt do Drvengrada i Mokre gore.
Super je Tara jos uvek je skrivena od najezde turista, skorojevica, bez guzve i galame, pravo mesto za uzivanje u prirodi.
Ponesi obavezno sandale za vodu, jako su losi prilazi vodi i tamo gde ima plaza to je krupan kamen i tesko se hoda po njemu.
Za lezanje na plazi obavezno one sundjeraste podloge jer je nemoguce lezati na plazi na tom kamenju bez njih.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#4 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 12 July 2016 - 09:04 PM

Ako mozes da dodjes do MTB to bi bio pun pogodak, a ovako ako biras samo asfalt, postoji samo nekoliko puteva po Tari. Put oko Zaovinskog jezera je asfaltni u celoj duzini, moze se desiti da negde ima poneki odron ili malo losiji segment, ali nije neprohodno i moze lagano da se obidje krug. Druga varijanta je da vozis od Mitrovca ka Barama, treca od Mitrovca ka Peruccu i to je to sto ja znam sa sigurnoscu da su potpuno asfaltni putevi. Od jezera ka Predovom krstu i dalje ka Jagostici mislim da nema asfaltiranih puteva (ili ima mozda delimicno asfaltiranih). Sve u svemu MTB je gore optimalno resenje, treker moze da prodje, a drumas na Tari je skoro neupotrebljiv.


  • 0

#5 bakarello

bakarello
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 13 July 2016 - 07:48 AM

Hvala svima, puno ste pomogli! 

 

Ja na žalost vozim samo drumaša, i dokle god imam makar par puteva kojima mogu da se pentram, biće dovoljno za jedan vikend. 

 

Javljam se sa utiscima. 


  • 0

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 July 2016 - 10:20 AM

Nije na zalost, ali bez mtb-a ces propustiti vecinu zabave ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 13 July 2016 - 10:45 AM

Ovako: Tara je nezahvalna za drumaša. Od Zaovina, sem pravca prema Kremni, svuda te u povratku čeka "zid smrti". 

Krug oko jezera je, čini mi se, oko 24km?

Asfalt je do Predovog Krsta preko Rastišta. Imaš uspon i u odlasku i u povratku.

Kada se spustiš do Perućca desno ideš niz Drinu prema Bajinoj Bašti a levo prema Predovom Krstu. A imaš tu prelaz i u Bosnu(Skelani).

Sa Mitrovca imaš put za Kaluđerske Bare a odatle put prema Bajinoj Bašti, tzv. Obrenova duga Tara, po poznatom auto-reli vozaču iz tog kraja, Obrenu Tešiću, koji je tu i stradao na jednoj trci. Na spustu ima sa desne strane česma i odmorište. Kada se spustiš do Bajine Bašte, možeš niz Drinu do Rogačice pa levo prema Ljuboviji ili desno,preko Kostojevića do Kadinjače. Negde po sredini je Debelo Brdo,to ti ne treba?

Sa Kaluđerskih Bara imaš mogućnost prema Kremni posle koje se se put odvaja desno za Mokru Goru a levo Užice,odnosno Čajetina(Zlatibor).  Ova varijanta preko Kremne je sa najmanje visinskih promena,jer ostaješ na vencu,ne spuštaš se? Put Mitrovac-K.Bare ide kroz šumu,lep je ali uzan i često ima udarnih rupa za auta ali nisam skoro bio.

Ako imaš dobar prenosni odnos na biciklu ili dobru formu ništa nije nemoguće?

Inače, predeli su jako lepi,uglavnom šumoviti.

Dva najbolja pravca sa Zaovina su za MTB bicikle a to je prema Mokroj Gori preko Krnje Jele i pravac prema Predovom Krstu sa tzv, pijaće vode,gde dotiču dva Rzava, Jelisavčića i Beli.

Moja iskustva su kamperska ali su, možda, korisna i biciklistima?


  • 0

#8 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2016 - 09:30 AM

Drugarica je bila nedavno na Tari i to baš sa drumašem, zadovoljna je i ići će opet. Jedan dan vozili od omorike do zaovinskog jezera, drugi dan dole do tunela ka visegradu i nazad uspon od kremna. Kaze asfalt ima i dobar i truckav, u suštini je dobro i nema puno saobraćaja
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#9 bakarello

bakarello
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 21 July 2016 - 07:30 AM

Drugarica je bila nedavno na Tari i to baš sa drumašem, zadovoljna je i ići će opet. Jedan dan vozili od omorike do zaovinskog jezera, drugi dan dole do tunela ka visegradu i nazad uspon od kremna. Kaze asfalt ima i dobar i truckav, u suštini je dobro i nema puno saobraćaja

 

Evo da se i ja javim konačno. U suštini moj utisak je isti kao i jelchicin. 

 

Na kraju sam išao bez bicikla jer je vreme bilo katastrofalno. Duvao je užasan vetar i padala je kiša, ali sam uspeo kroz nekoliko šetnji da skapiram da ima puteva za vožnju. Neki nisu u sjajnom stanju, na nekima postoji opasnost od kamenja jer ima jako puno odrona, ali može se voziti. Samo oprezno. 

 

Hvala još jednom svima za informacije. Ja jedva čekam da odem sledeći put sa biciklom. 


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: drum, asfalt

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika