Jump to content


Fotografije

Kocnice problem


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#1 p3dJ4

p3dJ4
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 09 June 2016 - 12:52 PM

E , ovako , taman lepo nastelujem kocnice , medjutim kada kocnim nizbrdo , recimo kada je duga nizbrdica i treba dosta da se koci , uvek mi se poremete kocnice , pogotovo prednja , pocne da struze i da bude bucna tj previse glasna i malo slabije koci posle i po ravnom je posle previse glasna kao da kamenje zakacinja u felnu a ne pakna  n2:Heristical Skoro je bila na redovnom servisu i mislio sam da je oni tamo nisu dobro nastelovali , ma jok , ja sam posle toga jedno 6-7 razlicitih puta stelova i vise mi je dosadilo  n2:crazy 
.ne znam da cega je do pakni , felni ili komplet kocnice ? interestano je da sa zadnjom kocnicom nisam primetio da ima taj problem..mozda nesto zanemarljivo pri velikoj i dugoj nizbrdici..

U pitanju su ove kocnice : 
 

kočnica / brakes: 
LOGAN - JY-946AE - alloy die casting brakes, 70 mm shoe, black

ručica kočnice / brake levers: 
SHIMANO ST-EF 51


obruči /: felna
KRIPTON - KRYPTON-X 559-19, 36H , EYELETING: NO, RDA: NO, GBS: YES

hvala unapred



 


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 June 2016 - 01:21 PM

Od tih kocnica ne treba previse ocekivati, low end za prvu ugradnju a ima ih i u prodaji za oko 700 din obe celjusti sa paknovima. Dosta puta mi se raspala u ruci prilikom montaze, odvoji se telo od zgloba. Paknove necu ni da komentarisem, ali mislim da je poredjenje sa ciglom sasvim realno.

 

Da ja hocu bolje kocenje za manje para onda bih pazario avid sd3 za oko 1400 din za obe celjusti i resio problematiku. Inace rade sa shimano rucicama.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 09 June 2016 - 02:29 PM



Eskobar vozio je Logan :D
  • 1

#4 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 June 2016 - 03:32 PM

Da ne bih otvarao novu temu, napisacu ovde.

Vracajuci se sa treninga sa drugom pre neke 2 nedelje sam pokisao bas dobro, da ne kazem do gole koze. Voznju sam prilagodio kisi, znajuci kako se V-brakes ponasaju u tim uslovima i sve je bilo ok. Medjutim od tada prilicno losije koce. Da li je neko cuo za ovaj problem vec? Kocnice su bile podmazane pre nego sto sam kupio bicikl (pre mesec dana), jedino mi pakne padaju na pamet, ali kontam da ne bi smele da se ponasaju tako posle jedne kise..


  • 0

#5 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 June 2016 - 03:52 PM

Skini pakne, očisti ako ima opiljaka od felne i išmirglaj malo. Ne može da škodi, a verovatno je upalo koješta tokom te vožnje po kiši.


  • 1

#6 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 June 2016 - 03:59 PM

Probacu, hvala!


  • 0

#7 p3dJ4

p3dJ4
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 09 June 2016 - 04:15 PM

hvala i mislio sam da su neke krs  n2:Heristical


  • 0

#8 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 June 2016 - 06:46 PM

išmirglaj malo

Samo cu se nadovezati, praktikujem isto ali sa vodenom smirglom P600 sasvim je ok da ne napravi riseve i da skine necistoce.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#9 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2016 - 07:26 PM

Gde je sad Fallout sa onim njegovim : " svake kocnice kad se podese prebacuju preko kormana "
  • 0

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 June 2016 - 08:17 PM

Da ne bih otvarao novu temu, napisacu ovde.

Vracajuci se sa treninga sa drugom pre neke 2 nedelje sam pokisao bas dobro, da ne kazem do gole koze. Voznju sam prilagodio kisi, znajuci kako se V-brakes ponasaju u tim uslovima i sve je bilo ok. Medjutim od tada prilicno losije koce. Da li je neko cuo za ovaj problem vec? Kocnice su bile podmazane pre nego sto sam kupio bicikl (pre mesec dana), jedino mi pakne padaju na pamet, ali kontam da ne bi smele da se ponasaju tako posle jedne kise..

 

Uz savete kolega, pitanje - ako su obruči čelični, ne aluminijumski, uvek će slabo kočiti po kiši. Ako su aluminijumski, onda će sa čistim, dobrim paknama i čistim, odmašćenim obručima kočiti odlično i po kiši. Alkohol iz prodavnice, 90 i kusur procentni je odličan za ovo - ja bih to probao možda i pre šmirgle. Šmirgla svakako, što kaže Grbić, fina vodena, 600, ili čak 800 gustine - da se ne skida previše materijala i ne prave risovi.

 

Druga stvar: dobre pakne na alu felnama će pri kočenju kočiti dosta slabo dok točak ne napravi jedan krug i pakne ne skinu vodu s njega, nakon toga će manje ili više naglo početi osetno jače da koče. To je glavna mana kočnica koje nisu disk - teža i manje predvidiva modulacija kad je mokro (V-brejk je kao žena... :)  ).

 

@Alex - da, ko ne zna rasporediti težinu leteće preko kormana i sa relativno slabim kočnicama.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 June 2016 - 10:42 PM

Samo cu se nadovezati, praktikujem isto ali sa vodenom smirglom P600 sasvim je ok da ne napravi riseve i da skine necistoce.

Pogledacu kod kuce da li imam nesto tako. Hvala.

 

 

Gde je sad Fallout sa onim njegovim : " svake kocnice kad se podese prebacuju preko kormana "

Istina, zamalo sam preleteo skoro kad mi dete izletelo na stazu, sva sreca pa sam usporio malo kad sam ugledao da se mota tu i krenuo vec telom malo nazad, ali malo je falilo.. :D

 

 

Uz savete kolega, pitanje - ako su obruči čelični, ne aluminijumski, uvek će slabo kočiti po kiši. Ako su aluminijumski, onda će sa čistim, dobrim paknama i čistim, odmašćenim obručima kočiti odlično i po kiši. Alkohol iz prodavnice, 90 i kusur procentni je odličan za ovo - ja bih to probao možda i pre šmirgle. Šmirgla svakako, što kaže Grbić, fina vodena, 600, ili čak 800 gustine - da se ne skida previše materijala i ne prave risovi.

 

Druga stvar: dobre pakne na alu felnama će pri kočenju kočiti dosta slabo dok točak ne napravi jedan krug i pakne ne skinu vodu s njega, nakon toga će manje ili više naglo početi osetno jače da koče. To je glavna mana kočnica koje nisu disk - teža i manje predvidiva modulacija kad je mokro (V-brejk je kao žena... :)  ).

 

@Alex - da, ko ne zna rasporediti težinu leteće preko kormana i sa relativno slabim kočnicama.

Alu su, ne planiram da vozim po kisi jos uvek, ali eto, zadesi se nekad.. :) Kad se budem skroz prebacio sa gradskog prevoza na bicikl, onda cu uzeti u razmatranje da stavljam diskove, al` to otom-potom..


  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 June 2016 - 04:39 AM

 

Alu su, ne planiram da vozim po kisi jos uvek, ali eto, zadesi se nekad.. :) Kad se budem skroz prebacio sa gradskog prevoza na bicikl, onda cu uzeti u razmatranje da stavljam diskove, al` to otom-potom..

 

Nema potrebe. Dobro podešen pristojan V-brejk, sa pristojnim paknama, koči odlično. Pogotovo u ravnom Novom Sadu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 June 2016 - 07:55 AM

Znam, samo sto cu tada voziti bez obzira na lose vremenske uslove..:)
  • 0

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 June 2016 - 10:37 AM

Znam, samo sto cu tada voziti bez obzira na lose vremenske uslove.. :)

 

Vozim cele godine, i po snegu, sa V-brejk kočnicama bez ikakvih problema. "Svečani" bajs je od skora sticajem čudnih okolnosti dobio disk napred, ali na "zimskom" MTB-u je i dalje V-brejk i radi pouzdano i dobro.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2016 - 11:23 AM

Pri dvoumljenju izmedju diska i v-brejka uvek bih izabrao disk ako ram i vila podrzavaju... Disk nije vise egzotika kakav je bio pre 7-8 godina,nije ni toliko skup,a razlika u kocenju i samim kocnicama je neuporediva... Govorim o iole kvalitetnim modelima i jednih i drugih kocnica...
  • 0

#16 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 June 2016 - 12:20 PM

Vozim cele godine, i po snegu, sa V-brejk kočnicama bez ikakvih problema.


Onda dolazim kod tebe na stelovanje :D

Pri dvoumljenju izmedju diska i v-brejka uvek bih izabrao disk ako ram i vila podrzavaju...


I ja bih ako finansije dozvoljavaju..:)
  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 June 2016 - 01:18 PM

Za štelovanje može, drage volje, dođi. 

 

Što se V-brake - disk izbora tiče - oba sistema imaju prednosti i mana, pa ne postoji "najbolje rešenje", samo optimalno za datog korisnika spram njegovih kriterijuma. 

 

Lično za ravnicu i bicikl koji služi kao prevozno sredstvo (ne kao rekvizit za rekreaciju), mislim da su V-brejk kočnice bolje rešenje, daleko od toga da disk ne valja.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2016 - 01:33 PM

Onda dolazim kod tebe na stelovanje :D


I ja bih ako finansije dozvoljavaju..:)

Polovne,lepo ocuvane hidraulika Avid Juicy 3, su 25€... Ja mislim da to uopste nije mnogo...Jesu najniza lestvica u Avid familiji,ali koce sasvim korektno,i vise nego korektno... Sa mojih 70kg kopaju u mestu,a super koce i na spustevima i po ljutoj zimi i debelom snegu kao i u blatu... A i osecaj u rucici je sasvim korektan.. Tako da ne mora to da bude XTR ili sta ti ja znam... Za 60-80€ moze i neki XT da izleti ocuvan...pricam o polovnim modelima...
  • 0

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 June 2016 - 01:37 PM

Isto tako za oko 25 evra mogu se uzeti nove BB5 čeljusti s rotorom. Koče dosta snažno, pristojna modulacija, ne kao dobra hidraulika, ali čini mi se bolje od jeftine lošije hidraulike. Opet, kao i V-brejk - disk, tako i odnos mehanički - hidraulički disk ima prednosti i mana na svaku stranu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2016 - 01:48 PM

BB5 i BB7 su najbolje mehanicke disk kocnice... Ja pricam za Juicy 3 iz licnog iskustva... Nisu za opasne spusteve i neki divljacki offroad,ali za rekreativne malo brze voznje odlicno sluze... One su neki ekvivalent BB7 stim sto je hidraulika jedno a sajla drugo :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika