Jump to content


Fotografije

Utisci, sugestije, kritike, ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
962 odgovora na ovu temu

#661 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 05 March 2019 - 12:32 AM

sve ok funcionise..

Od juče ne mogu da se ulogujem.

Obrisao keš, reinstalirao I prijavljuje mi da ne odgovara user i šifra, kad pokušam da promenim izbacuje da je došlo do greške prilikom promene..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#662 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 05 March 2019 - 02:13 AM

si probao u nekom drugom brauzeru?


  • 1

#663 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 05 March 2019 - 10:39 PM

si probao u nekom drugom brauzeru?

Uspeo malopre preko kompa i mozile. Preko aplikacije, chroma i samsung internet browser nisam uspeo. Hvala

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#664 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 22 March 2019 - 06:58 PM

Ставио сам пар различитих огласа у фаворите и њих видим у ``Листа фаворита`` али исто тако сам неке продавце ставио као фаворите и њих нема у листи. Или ја не гледам тамо где треба !?


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#665 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 March 2019 - 08:19 AM

Gledas kako treba, nego nisam jos implementirao listu favorizovanih prodavaca.


  • 0

#666 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 23 March 2019 - 08:22 AM

Gledas kako treba, nego nisam jos implementirao listu favorizovanih prodavaca.

Ахаааа. Добро је, остаће ми паре у џепу. 😀😁😂
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#667 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 March 2019 - 08:24 AM

hehe ;) trenutno je jedini nacin da prepoznas prodavce koje si dodao u favorite aktivna ikonica "dodaj u favorite" u listingu oglasa ili u samom oglasu.


  • 0

#668 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 23 March 2019 - 08:25 AM

hehe ;) trenutno je jedini nacin da prepoznas prodavce koje si dodao u favorite aktivna ikonica "dodaj u favorite" u listingu oglasa ili u samom oglasu.

Да, да. То сам видео и укапирао. Хвала.
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#669 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 April 2019 - 04:03 PM

https://www.2bike.rs...app-33756945572


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#670 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 April 2019 - 07:21 PM

Svaka cast. Ovaj spamer mi je promakao. Uklonjeno.


  • 0

#671 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1394 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2019 - 12:11 PM

Ovo sto sledi je kritika ponasanja mobilne verzije sajta, koja sledi iz stecenog utiska tokom prethodnih par godina njegovog koriscenja, a sugestija je da se opisano ponasanje popravi. Znaci, 3-u-1 :)

 

Napomena: Pricam o onom naprednom editoru, koji se dobije kada se klikne na dugme "Detaljnije opcije za odgovor", odmah pored "Postavi".

 

Glavni problem. Nakon sto izaberem fajl (fotku) sa Browse, pritisnem Attach This File i slika bude uploadovana, i nakon sto kliknem na "Add to Post", slika bude dodata NA KRAJ POSTA, bez obzira na to gde je kurzor u tom trenutku. U desktop verziji ovo radi kako treba tj slika se umetne tamo gde je kurzor.

 

Kada se na telefonu pise duzi post i stavlja vise slika u njega, procedura skrolovanja na dno teskta da bi se selektovao tekst i onda skrolovanje gore do dela teksta gde slika treba da stoji, i to sve da bi se uradio Cut/Paste i to tako za svaku sliku, je uzasno naporan. A i bespotreban jer, jos jednom, ovo radi kako treba u desktop verziji.

 

Sporedni/dodatni problem. Ovaj gore problem je jos mnogo veci zbog nepostojanja bilo kakve naznake gde sam pritisnuo prstom kada hocu da uradim Paste nakon sto sam uradio Cut tog formatiranog teksta. Znaci, u momentu kada se pojavi Paste opcija, kurzor ne pokazuje gde ce tekst/fotka biti umetnut. Zbog ovoga se cesto desi da to bude u sred reci u nekom drugom redu, a onda je prepravljanje te greske podjednako tesko jer se i to radi sa Cut/Paste (ili jednostavno obrises, ali onda moras sve ponovo tj scroll down/Select text/Cut/scroll up/Paste i onda je opet pitanje gde tekst odlazi).

 

Sto se mene tice, ovaj drugi problem bi uveliko izgubio na znacaju ako bi se resio glavni problem, jer celu tu Cut/Paste proceduru koristim samo kada stavljam vise fotki u post i to na mobilnoj verziji sajta, sto je prakticno iskljucivo kada sam na turama.

 

P.S. -  Pokusao sam da ovaj "sporedni" problem resim tako sto zumiram na to mesto gde hocu da uradim Paste tj da budem siguran da sam dodirnuo bas to mesto, ali se prvim dodirom ekran automatski odzumira na default vrednosti. Vecina tekst editora koje sam koristio uopste ne dozvoljava da se ekran zumira, ali zato ipak jasno pokazu kurzor kada se pojavi onaj panel sa opcijom Paste, tako da je savrseno jasno gde ce tekst biti ubacen. Ovde niti je jasno gde ce tekst biti ubacen, niti je moguce zumirati da bi se makar prstom preciznije kliknulo mesto.

 

EDIT. Hoce li mozda biti resen onaj problem prikaza vertikalnih fotografija? Nije da ce se iko razboleti ako postavljamo samo horizontalne fotke ali je potpuno besmisleno a i sasavo da sajt nije u stanju da prikaze vertikalnu fotografiju.


  • 0

#672 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 May 2019 - 12:45 PM

Poz Borise,

 

Thx za info. Problem je sto trenutna verzija foruma nije optimizovan za mobilne telefone. Neki clanovi koriste TapaTalk za pracenje foruma preko telefona.

 

Postoji nova verzija foruma koja moze da se kupi i koja bi trebalo da je optimizovana za telefon medjutim sam proces apdejta na novu verziju iziskuje malo vise posla, a kako u ovom trenutku slobodno vreme skoro pa ne postoji, ovaj task je trenutno na cekanju : /    ...apgrejd svakako imam u planu, samo jos da nadjem dovoljno vremena.

 

Da li si mozda vec koristio Tapatalk i da li je bilo nekih problema?

 

Na koji problem tacno mislis vezano za prikaz vertikalnih fotografija?


  • 0

#673 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1394 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2019 - 01:14 PM

Zdravo Ciklo,

 

nisam koristio Tapatalk. Probao sam jednom davno, kada sam bio clan na vise foruma, ali mi se nije svidelo da imam isti interface za sve njih jer su neki sajtovi imali dodatne funkcije koje nisu bile dostupne kroz Tapatalk.

Sada sam clan samo ovog foruma i ne znam da li mi se instalira posebna aplikacija samo da bih mogao da stavljam fotke kada sam na turama. Videcu, razmislicu, mada mi taj problem sa ubacivanjem formatiranog teksta tj fotki na kraj teksta umesto tamo gde je kurzor izgleda poprilicno trivijalan za resavanje. Naravno, to sto meni tako deluje ne znaci da i jeste tako, posebno ako sam kod nije tek tako dostupan.

 

Sto se tice prikaza vertikalnih fotografija, pogledaj ovaj moj post i petu fotografiju u njemu:

https://www.2bike.rs...i-još/?p=241340

Prikazana je kao horizontalna i to je tako otkako sam ja na forumu - sve moje fotke u vertikalnoj orijentaciji se prikazuju horizontalno. Ne znam da li u samom fajlu nedostaje zapis orijentacije ili sta je u pitanju, ali znam da se ista stvar desavala sa svakim telefonom koji sam do sada koristio. Taj problem nisam primetio na drugim sajtovima.

Sa druge strane, vidim da to nije uvek slucaj, jer se Igorove (chamade) vertikalne slike prikazuju kako treba, ali mislim da su to slike koje nisu sa mobilnog telefona vec standardnog fotoaparata/kamere (ako je to od ikakvog znacaja).

Napomena: Ovo sa prikazom vertikalnih fotografija nema veze sa verzijom sajta - i na mobilnoj i na desktop je ista stvar.


  • 0

#674 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 May 2019 - 01:47 PM

Здраво Борисе

 

Napomena: Pricam o onom naprednom editoru...

 

Наиме, сами сте себи одговорили, напредни едитор је за напредне кориснике. Проблем нестаје напредовањем корисника, у вашем случају око 2 године месец горе-доле.

 

Надамо се да сте задовољни комуникацијом оператера, уколико нисте после два пива (код напреднијих корисника три до четри) биће вам сасвим свеједно.  n2:Heristical


  • 6

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#675 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2019 - 02:29 PM

Здраво Борисе
 

 
Наиме, сами сте себи одговорили, напредни едитор је за напредне кориснике. Проблем нестаје напредовањем корисника, у вашем случају око 2 године месец горе-доле.
 
Надамо се да сте задовољни комуникацијом оператера, уколико нисте после два пива (код напреднијих корисника три до четри) биће вам сасвим свеједно.  n2:Heristical


Ja ubacujem slidže kroz napredni editor jer sam ranije pio pivo. Sad ga više ne pijem ali slike se i dalje postavljaju normalno :D
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#676 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 09 May 2019 - 07:59 PM

...I kad bi moglo pored oglasa da stoji datum ili dan postavljanja, jer cesto pratim neke oglase i ne znam koji su stari vec vidjeni, a koji novi tek objavljeni...I naravno stara prica, ocene. Ne znamo ko stoji iza datog oglasa, posten ili prevarant, a ovih drugih sve vise...


  • 2

#677 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2019 - 08:23 PM

...I kad bi moglo pored oglasa da stoji datum ili dan postavljanja, jer cesto pratim neke oglase i ne znam koji su stari vec vidjeni, a koji novi tek objavljeni...



Na svakom oglasu vidljiv je datum postavljanja.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#678 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 09 May 2019 - 08:28 PM

Na svakom oglasu vidljiv je datum postavljanja.

Da, u pravu si. Doduse tek kad se otvori stranica oglasa.


  • 0

#679 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 24 May 2019 - 08:26 PM

Jel može da se kreira opcija tipa "hide sold items"? 


  • 0

#680 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2019 - 10:24 PM

Ja baš te obavezno pogledam :D da budem u toku šta koliko vredi, tj koje su realne cene :D


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika