Jump to content


Fotografije

Utisci, sugestije, kritike, ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
962 odgovora na ovu temu

#761 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 09:43 AM

Mislim da je osnovno, ako ne i najbitnije pravilo da kada nesto zelis da prodas, da za to stavis cenu.

Zamislimo da kupujemo bilo kakav drugi proizvod sa interneta i da nijedan od njih nema cenu, te da za apsolutno svaki proizvod moramo da obavimo telefonski poziv da bismo saznali koliko kosta. To ne samo da kosta para, nego i vremena i zivaca.

Postoji dobar razlog zasto svaki proizvod, nebitno da li je nov ili koriscen, da li ga prodaje pravno ili fizicko lice, treba da ima cenu. Ona je, ako ne i najbitnija karakteristika proizvoda koji nas zanima.
  • 4

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#762 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 June 2020 - 09:50 AM

Mislim da je osnovno, ako ne i najbitnije pravilo da kada nesto zelis da prodas, da za to stavis cenu.

Zamislimo da kupujemo bilo kakav drugi proizvod sa interneta i da nijedan od njih nema cenu, te da za apsolutno svaki proizvod moramo da obavimo telefonski poziv da bismo saznali koliko kosta. To ne samo da kosta para, nego i vremena i zivaca.

Postoji dobar razlog zasto svaki proizvod, nebitno da li je nov ili koriscen, da li ga prodaje pravno ili fizicko lice, treba da ima cenu. Ona je, ako ne i najbitnija karakteristika proizvoda koji nas zanima.

 

Ali ima proizvoda za koje upravo stoji to "pozvati".

Ili za određene varijante nekih proizvoda.

 

To je po meni problem prodavca - ako njemu ne smeta da "ispusti" kupce koji ga neće nazvati, šta nas briga?  :)


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#763 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 12:42 PM

Kontam ja sta ti hoces da kazes i dobrim delom se slazem sa tobom, samo su totalno bez veze ti oglasi.

Prodajem nesto, za to trazim pare a cena je javna tajna. Debilana, ako mene pitas...
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#764 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 17 June 2020 - 03:31 PM

Saglasan a već sam nekliko puta govorio o navođenju cena u oglasu. Ona treba da bude apsolutno obavezna. Kad vidim dogovor i kontakt bukvalno preskočim. Naravno da je uvek dogovor to se podrazumeva a kontakt - ta filozofija mi nije jasna.

Na nekim drugim forumima biciklističkim i ne-biciklističkim gde sam moderator ili admin cene i opisi su obavezni ili nema listinga. Dakle nema ni onoga "stanje kao na slici". Mora da se opiše da bi posle bilo as ili not as advertised/described i onda postoje neki drugi mehanizmi za ove druge. 


  • 0

#765 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 June 2020 - 03:39 PM

Pa i treba da preskocis, taj oglas i nije tebi namenjen.

 

ja ne znam sta je sa vama, te mora ovo, te mora ono da bude obaveza, sta ste vi zamislili da je cikloberza?

 

Ovde se skupila grupica ciklo entuzijasta, koji kupuju, menjaju, krpe, poklanjaju i sta vec i sve je stvar dobre volje i vi bi ste od svega da napravite da bude ko u prodavnici da ima istaknuta cena i da vam neko garantuje da vas nece zajebati z apolovan krs koji ste kupili od nekog iz neke zabiti za koju niste nikad culi....

 

to nema momci, i ne treba da bude tako...hocete robu sa cenom i garancijom, idite u radnju, nemojte ovde da nam trosite vreme.

 

Ja prodajem svoje stvari gotovo uvek bez cene...

jer cene stvarno nema, necu da poklonim, ali necu ni da bacim...ko da prvi neke novce njemu prodam, necu ni dzaba da dam jer ipak hocu da prodam...

kad poklanjam to napisem ovde na forumu, kad prodajem to ide bez cene.

 

I sta vam je problem?
preturate po kanti i zalite se sto vam nije sve slozeno...?

 

ko to ne razume i ne treba da zove, neka preskoci to nije za njega, oni za koje jeste to umeju da prepoznaju.


  • 3

#766 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 17 June 2020 - 09:17 PM

Kako to misliš da oglas nije meni namenjen? Ja ne zelim novo, zelim da vidim cenu. Za sve to vazi pa i za ovo.
Ne mislim da smo mi ovde najpametniji. Postoje forumi sa dugom tradicijom, ozbiljni gde dolaze predstavnici timova, brendova itd i bas svi oni koji imaju deo sa oglasima imaju isto pravilo. Mora opis stanja i mora cena. Ko hoce licitacije i ponude postoje sajtovi i za to.
  • 6

#767 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 09:29 PM

Neka sredina bi bila da prodavac postavi cenu (koja je cesto veca od neke realne), ali i da naglasi da je moguca njena korekcija.


  • 0

#768 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 09:48 PM

Па сад, групица циклоентузијаста? Нарочито су они са по десет нових модела електро-бициклова од преко ентузијасти који крпе. Нема ништа погрешно у мишљењу да би цене требало да буду у одељку сајта на коме се оглашавају ствари за продају, јер се то ради, уз мањи број изузетака, искључиво из економских разлога, то јест да се стекне добит. Требало би да буде обавезно, али ако власник или админ сајта тако не мисли, онда нема поенте износити супотно мишљење.
  • 3

#769 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 18 June 2020 - 10:45 AM

Pa i treba da preskocis, taj oglas i nije tebi namenjen.

 

ja ne znam sta je sa vama, te mora ovo, te mora ono da bude obaveza, sta ste vi zamislili da je cikloberza?

 

Ovde se skupila grupica ciklo entuzijasta, koji kupuju, menjaju, krpe, poklanjaju i sta vec i sve je stvar dobre volje i vi bi ste od svega da napravite da bude ko u prodavnici da ima istaknuta cena i da vam neko garantuje da vas nece zajebati z apolovan krs koji ste kupili od nekog iz neke zabiti za koju niste nikad culi....

 

to nema momci, i ne treba da bude tako...hocete robu sa cenom i garancijom, idite u radnju, nemojte ovde da nam trosite vreme.

 

Ja prodajem svoje stvari gotovo uvek bez cene...

jer cene stvarno nema, necu da poklonim, ali necu ni da bacim...ko da prvi neke novce njemu prodam, necu ni dzaba da dam jer ipak hocu da prodam...

kad poklanjam to napisem ovde na forumu, kad prodajem to ide bez cene.

 

I sta vam je problem?
preturate po kanti i zalite se sto vam nije sve slozeno...?

 

ko to ne razume i ne treba da zove, neka preskoci to nije za njega, oni za koje jeste to umeju da prepoznaju.

 

 

A kome je taj oglas pa namenjen ako nije meni/nama? Oglasio si da prodaješ nešto, ali ti je ipak bitno kome ćeš da prodaš, a želiš da prodaš po mogućnosti nekome kome nije problem to što nisi stavio cenu za proizvod, jer tom kojeg cena ne zanima govno manje smrdi, jel? :)

 

Daj da se ne lažemo. Cena nije bitno samo onome ko je po svaku cenu spreman da plati ono što mu treba, a to što mu treba a cena mu nije bitna, teško da će biti polovna, korišćena, izrabljena roba koju tamo neki lik prodaje u bescenje.

 

I nećemo mešati pojmove. Niko nigde nije naveo da se očekuje bilo kakva pismena saglasnost ili garancija na polovnu robu. To apsolutno nema nikakvih dodirnih tačaka sa temom da li je ili nije potrebno staviti cenu u oglasu.

 

U civilizovanim zemljama, svaki prodavac koji prodaje bilo kakvu, ličnu a korišćenu stvar preko oglasa, u zakonskoj je obavezi da na verodostjan način predstavi potencijalne mane i nedostatke proizvoda, kao da i to adekvatno potkrepi fotografijama. Na to je obavezan iz razloga da bi se smanjila mogućnost zloupotrebe i prevare na istim tim oglasima. U istim tim zemljama postoje i mehanizmi zaštite za prevarene kupce, zbog čega se prodavci u najvećem broju slučajeva uglavnom trude da budu iskreni i otvoreni povodom onoga šta prodaju.

 

Kod nas izgleda i dalje vlada onaj princip ko koga bolje zayebe. Zbog toga možda i nije neophodno da se proizvod verdostojno opiše u oglasu nego se umesto toga piše pogledaj slike (često i mutne i namerno slikane tako da se mane ne vide), a za oglas se ne stavlja cena. Treba naša kolektivna svest o društvenoj odgovornosti još mnogo da poraste da bi nam svima bilo bolje....
 


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#770 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 June 2020 - 11:31 AM

Vidim da se pominje (meša) više različitih stvari.

 

1) Zaštita kupaca - to je jedna priča. Sistem ocena tu može doprineti, kao i čitanje komentara o prodavcu na forumu. Kod nas ima puno prevara i ko sebe ne pazi, niko drugi ga neće sačuvati. Koliko je Ciklo voljan i koliko mu se isplati trošiti vremena na nadzor, proveru... šta će usvojiti od predloga/želja - to je sve na njemu.

Koliko shvatam - Cikloberza je nastala (i još se drži) iz entuzijazma. Nije sajt prvenstveno namenjen trgovini, na kojem vlasnici žive od tih provizija/usluga.

 

2) Cena obavezna, ili ne?

Odvojena priča od zaštite kupaca. Barem delimično. Ovde vidim da su podeljena mišljenja. Deluje mi da je većina za to da se prodavci praktično teraju da stave cenu. Da li će takvi prodavci onda oglasiti tu proizvod? Ne znam - možda onda svakako ti koji insistiraju na stavljanju cene "ispuste" te proizvode, a možda se i pretežan broj prodavaca ipak odluči staviti cenu i ipak oglasiti i na berzi. Lično preskačem oglase bez cene, ali ne bih terao nikoga da stavlja cenu. 

 

Viđam i dosta proizvoda sa cenom 1 dinar. To bih naručio, pa ako prodavac traži više novca, stavio lošu ocenu jer dovodi kupce u zabludu. To mi nije isto kao ostavljanje bez cene.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#771 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 June 2020 - 01:18 PM

Ako nema cene znaci opusteno poklanja,pripejd minut kosta 30din skida cim se javi,cak ni sms ne treba potrositi da bi se pitala cena,kako tog prodavca ne mrzi da odgovara isto na 1000x postavljeno pitanje,mozda se plasi da vucic ne vidi koliko ima u robi
  • 1

#772 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 19 June 2020 - 11:27 AM

Па сад, групица циклоентузијаста? Нарочито су они са по десет нових модела електро-бициклова од преко ентузијасти који крпе. Нема ништа погрешно у мишљењу да би цене требало да буду у одељку сајта на коме се оглашавају ствари за продају, јер се то ради, уз мањи број изузетака, искључиво из економских разлога, то јест да се стекне добит. Требало би да буде обавезно, али ако власник или админ сајта тако не мисли, онда нема поенте износити супотно мишљење.

 

Dobro, vlasnik odlučuje ali na moju radost vlasnik i/ili admin ovog sajta ne misli da je Ramzes III pa zato i postoji ova tema koja se zove utisci-sugestije-kritike.

Znači žele da čuju šta mi ostali ljubitelji i anonimusi mislimo. Dobra vest.


  • 1

#773 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 11:36 AM

Dobro, vlasnik odlučuje ali na moju radost vlasnik i/ili admin ovog sajta ne misli da je Ramzes III pa zato i postoji ova tema koja se zove utisci-sugestije-kritike.
Znači žele da čuju šta mi ostali ljubitelji i anonimusi mislimo. Dobra vest.

У принципу се слажем :). Под ,,нема поенте” нисам мислио буквално, него у смислу да би већ било тако направљено да је неко ко одлучује нашао за сходно да онемогући постављање огласа без уноса цене. Ја сам свакако за ту варијанту
  • 0

#774 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 July 2020 - 09:25 AM

Dodao sam dve nove opcije za filtriranja oglasa. "Sakrij bez cene" i "Sakrij prodato".

 

Mogućnost da se postavi oglas bez cene će ostati i dalje, stim što sada kupac ima mogućnost da isfiltrira te oglase.

 

Mislim da je sasvim legitimno postaviti oglas bez cene, neko se ne razume, neko želi da ispita tržište, ...ljudi imaju svoje razloge. Pretpostavljam da su prodavci svesni da time idu sebi na štetu i da će odbiti određen broj kupaca. Postaviću svakako obaveštenje u sam formular za postavljanje oglasa da je veća verovatnoća da će neko otvoriti oglas sa cenom nego onaj bez.

 


  • 6

#775 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 06 July 2020 - 09:46 AM



Dodao sam dve nove opcije za filtriranja oglasa. "Sakrij bez cene" i "Sakrij prodato".

Mogućnost da se postavi oglas bez cene će ostati i dalje, stim što sada kupac ima mogućnost da isfiltrira te oglase.

To je već odlično rešenje.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#776 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 11:10 AM

Super, dobra odluka. Od 2 ili 3 strane točkova oko polovine nemaju cenu ali i stoje godinu dana, takođe se i obnavljaju tako bez cene i opet stoje. Ne znam poentu tim prodavcima.
  • 0

#777 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 11:29 AM

Da li na neki nacin moze da se implementira da kod oglasa za bicikle ne moze da se stavi cena 1 rsd ili 1eur ili slicne cene jer se desi nekad da prvih 4-5 strana budu sve cene po 1rsd iako je ocigledno da se ne prodaju za toliko...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#778 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 July 2020 - 11:34 AM

Sve moze, medjutim nisam jos siguran kako to najefikasnije resiti, posto je isti problem i za 2RSD, 3RSD,...  Prodavac bi trebalo da stavi pravu cenu ili da ostavi oglas bez cene.. Jedino da opominjem svakog pojedinacno


  • 0

#779 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 11:36 AM

Ili da ti olaksamo sa prijavom takvih oglasa pa da ide neko automatsko upozorenje pre brisanja ili promena u oglas bez cene( samo predlazem, ne znam kako to funkcionise )

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#780 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 July 2020 - 11:46 AM

Ili da ti olaksamo sa prijavom takvih oglasa pa da ide neko automatsko upozorenje pre brisanja ili promena u oglas bez cene( samo predlazem, ne znam kako to funkcionise )

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Prijava oglasa je ako je nešto netačno napisano, ili prevara.

Postavljanje oglasa bez cene je dozvoljeno, pa prijavom takvog oglasa samo unosiš nepotrebnu zabunu.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika