Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora MTB


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 stefanelo

stefanelo
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 15 May 2016 - 09:15 PM

Pozdrav svima zovem se Stefan. Kako dugo nisam vozio bajs a stari koji sam imao je vec dotrajao resio sam da kupim nov mtb. Vozicu uglavnom po asfaltu koji nije bas sjajan i po prirodi. Visoka sam oko 190 i imam 95kg sto varira ode do 100 pa se vrati  n2:Heristical . Citajuci po forumu skroz na skroz sam zbunjen u vezi velicine rama itd. Disk kocnice mi nisu primarne ali ako mogu da udju u budzet sto da ne. Moze u obzir doci i neki ocuvan polovnjak. Maksimalan budzet mi je oko 27-28.000 rsd. Naravno mozete mi preporuciti i neku radnju gde je najbolje uzeti bajs . Hvala svima unapred na pomoci.  Sto se tice ruta uglavnom ce to biti u pocetku oko 7km asfalta malo prirode i nazad dok se ne udje u formu. Pozdrav


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 May 2016 - 10:24 PM

Pozdrav svima zovem se Stefan. 

 

 

Visoka sam 

 

n2:smiley-think005

Kriza identiteta ili greska u kucanju :)

 

OGLAS #124


  • -1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 stefanelo

stefanelo
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 15 May 2016 - 10:35 PM

Greska ja se izvinjavam nisam primetio  n2:Heristical   ... Lep je to bajs ali prelazi budzet za 50e otrpilike budzet mi je 27-28.000.


  • 0

#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 May 2016 - 10:47 PM

Nemas se cemu izvinjavati ;)

 

 

 

- cena: 270e, nije fiksna zbog ulaganja koja sam pomenuo.

 

Po pisanju prodavca ulaganja su oko 40 evra. Mozda pakne treba samo da se ociste, kao i rotori. Guma ako je za zamenu onda je za zamenu.

 

Ja bih pokusao da ga dobijem po nizoj ceni. Raspitivanje ne kosta nista osim par reci i telefonskog poziva.


  • -1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 stefanelo

stefanelo
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 15 May 2016 - 11:12 PM

Ja iskreno ne bih to uzimao jer oept treba da dodam para da zamenim sve i ako se spusti cena.Znaci budzet je budzet :)


  • 0

#6 stefanelo

stefanelo
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 15 May 2016 - 11:15 PM

A i mogo bi da mi pojasnis ovu opremu kad smo vec kod tog bajsa jer se stvanro ne razumem u nju ? Ako je to nesto full nije problem i da se uzme :)


  • 0

#7 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 May 2016 - 11:52 PM

Misljenja sam, iz nekog licnog, iskustva ljudi koje poznajem i kolega sa foruma da svaki polovan bicikl donosi sa sobom neko ulaganje. Ono sta mi se dopalo kod ovog oglasa je to sto su navedene mane pa se okvirno da izracunati ulaganje. Za tih 230 evra budzeta, obzirom na velicinu rama koja ti treba izbor je ne bas sjajan. Da se ne stekne pogresan utisak moje misljenje je samo moje, a takodje ne "navijam" za bicikl koji sam predlozio. Izbor je licno tvoj.
Naravno uvek postoji opcija da kupis nov bicikl u najnizoj klasi opreme, sa garancijom naravno.

Ako je to nesto full nije problem i da se uzme :)


Koja je tvoja definicija za full?
  • -1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 May 2016 - 04:49 AM

Pozdrav svima zovem se Stefan. Kako dugo nisam vozio bajs a stari koji sam imao je vec dotrajao resio sam da kupim nov mtb. Vozicu uglavnom po asfaltu koji nije bas sjajan i po prirodi. Visoka sam oko 190 i imam 95kg sto varira ode do 100 pa se vrati  n2:Heristical . Citajuci po forumu skroz na skroz sam zbunjen u vezi velicine rama itd. Disk kocnice mi nisu primarne ali ako mogu da udju u budzet sto da ne. Moze u obzir doci i neki ocuvan polovnjak. Maksimalan budzet mi je oko 27-28.000 rsd. Naravno mozete mi preporuciti i neku radnju gde je najbolje uzeti bajs . Hvala svima unapred na pomoci.  Sto se tice ruta uglavnom ce to biti u pocetku oko 7km asfalta malo prirode i nazad dok se ne udje u formu. Pozdrav

 

Veličina rama, grubo, kad uneseš svoje "dimenzije":

http://www.ebicycles...ols/frame-sizer

 

Detaljnije objašnjeno (na srpskom):

http://www.bikegreml...-velicina-rama/

 

Za tvoj budžet može doći u obzir nov bicikl niže klase. Može se i s njim navozati, naravno, s tim što tebi zbog visine teško da može baš svaki da odgovara.

Druga stvar, za taj budžet, teško nov sa točkovima od 29" može da se nađe da išta valja. Samo onaj s manjim točkovima od 26". Što je možda i bolje za niži budžet.

 

Nov ovaj u XL veličini:

 

http://planetbike.rs... bicikli/14241/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 16 May 2016 - 07:21 AM

 Ako je to nesto full nije problem i da se uzme :)

Evo ti full, full.

http://www.kupujempr...?filter_id=1684


  • 0

#10 stefanelo

stefanelo
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 16 May 2016 - 10:13 AM

Da li nesto ovako moze http://probike.rs/mt...price&order=ASC

Ok posto shvatam o cemu se prica da li ako sacekam i sakupim nekih 280-300e moze da se onda probere neki dobar bajs ? 


  • 0

#11 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 16 May 2016 - 10:29 AM

Da li nesto ovako moze http://probike.rs/mt...price&order=ASC

Ok posto shvatam o cemu se prica da li ako sacekam i sakupim nekih 280-300e moze da se onda probere neki dobar bajs ? 

 

Da si prelistao forum 10 minuta video bi da ovde ne postoji covek koji preporucuje 'skauta' (ili postoji jedan veoma mali broj).

 

Najbolje da skupljas pare i cekas da naidje nesto dobro. Ne znam kakvi su ti apetiti, ali kako budes ulazio vise u materiju, verovatno ce rasti i zelja za boljim bajsom. Ako ne zalis da das pare za bicikl onda skupljaj polako i ako u nekom trenutku naleti dobar za pare koje imas u tom momentu uzimaj.


  • 1

#12 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 16 May 2016 - 11:00 AM

Budzet ti je skroman, kondicija i iskustvo na bajku verovatno isto. Kupi bicikl, vozi, uzivaj, treniraj... Vremenom ces videti sta ti odgovara sta ne. Nikada niko nije kupio bicikl i ubo iz prve sta mu treba. Mani se filozofiranja oko kupovine sta valja a sta ne. Za tvoje potrebe koje si naveo sve valja. Sedi na sic i okreci. Sto vise ulazis u materiju to ces kasnije kupiti bicikl a samim tim i manje ces se voziti. Sto kazu iskustvo se ne moze opisati recima. Tako da dzaba ovde razglabas o bajkovima i ostalim stvarima. Kupi bajk, sedi vozi pa posle sezone u kojoj si presao 3000-4000km sedni i razmisli sta ti odgovara a sta ns na tom biciklu. I prema tom iskustvu kupi drugi ili cak zadrzati taj.
  • 1

#13 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 16 May 2016 - 11:06 AM

Budzet ti je skroman, kondicija i iskustvo na bajku verovatno isto. Kupi bicikl, vozi, uzivaj, treniraj... Vremenom ces videti sta ti odgovara sta ne. Nikada niko nije kupio bicikl i ubo iz prve sta mu treba. Mani se filozofiranja oko kupovine sta valja a sta ne. Za tvoje potrebe koje si naveo sve valja. Sedi na sic i okreci. Sto vise ulazis u materiju to ces kasnije kupiti bicikl a samim tim i manje ces se voziti. Sto kazu iskustvo se ne moze opisati recima. Tako da dzaba ovde razglabas o bajkovima i ostalim stvarima. Kupi bajk, sedi vozi pa posle sezone u kojoj si presao 3000-4000km sedni i razmisli sta ti odgovara a sta ns na tom biciklu. I prema tom iskustvu kupi drugi ili cak zadrzati taj.

Bravo....slazem se u potpunosti.
  • 0

#14 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 16 May 2016 - 11:12 AM

stefanelo-u slicnoj smo poziciji i zato smatram da mogu da shvatim tvoje zelje. Najvaznije od svega jeste koliko si novca odlucio da izdvojis za bajs. Ako je to cifra koju si naveo, kupi novi bajs, juri neku akciju i mozes proci odlicno. Gledaj pre svega Polar pa Capriolo. To sto tebi moze pruziti polovan bajs sa jacom opremom nije ono sto tebi treba jer se, kao ni ja, ne razumes mnogo i neces koristiti benefite toga. Kreni skromnije pa ces sa vremenom videti sta i kako. Ja da sam skupljao pare da kupim kola koja danas vozim, omatoreo bi a ne bi stekao vozacko iskustvo i uvek bi mi trebalo jos malo vise za malo bolje...
  • 0

#15 stefanelo

stefanelo
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 16 May 2016 - 01:45 PM

Hvala svima na savetima posto idem za Beograd sutra otici cu do planet bike-a ili neke druge radnje i probati neki od ovih bicikala a vi samo kazite koji je po vama best buy, neku pozudanu radnju za kupovinu novog najsa ili neku radnju gde ima popusta :)  Isprsicu se do 33-34.000 pa cu da refundiram na kraju meseca tu pozajmicu. Za sada mi se najvise dopadaju ove bajsevi:

1. http://planetbike.rs... bicikli/14241/

2. http://www.totalbike...5?sku=915545-19

3.http://www.totalbike...5?sku=915490-20

4.http://www.totalbike...4?sku=914540-21

5.http://www.capriolo....ygen-plavo-2016


  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 May 2016 - 03:05 PM

Prvi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 16 May 2016 - 03:12 PM

mozda je OT i prikladnije da ide u "lukavi prodavci...

 

 

ne bih ulazio u opste postavke oko ovog bicikla

samo zelim da bih mogao da se slozim sa "full sus"

al sa "full deore" se ne bih slozio jer ima (jaci) LX zadnji menjac i

(slabije) alivio ili (oznacene kao) non-series kurble (koje najverovatnije pocinju sa FC-M4...)

a verovatno i patron slabije serije.

 

Bitno je da se reklamira kao ...full...

a to bi po meni podrazumevalo sve sto postoji na toj stranici shimanovog katalog, kao npr 520 pedale 


  • 0

#18 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 16 May 2016 - 03:56 PM

Prvi.

FalloutBoy, molim te za objasnjenje zasto je Mirage bolji izbor od Anolisa? Naime, ni ja ne raspolazem znanjem na ovu temu pa mi je interesantno i korisno da cujem razloge...po meni su skoro isti i dezen bi odlucio☺
  • 0

#19 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 16 May 2016 - 04:03 PM

Iz razloga sto nema amortizer. Ti jeftiniji amortizeri su samo sminka, i nakon nekog vremena postanu samo ukras. Mnogo je tezi taj bicikl sa prednjim amortizerom koji ne sluzi nicemu nego ovaj drugi. Plus je polar jeftiniji.
  • 1

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 May 2016 - 04:04 PM

FalloutBoy, molim te za objasnjenje zasto je Mirage bolji izbor od Anolisa? Naime, ni ja ne raspolazem znanjem na ovu temu pa mi je interesantno i korisno da cujem razloge...po meni su skoro isti i dezen bi odlucio☺

 

Slična oprema, s tim što Mirage nema jeftin (loš) amortizer nego krutu viljušku. A manje košta.  Win-win po meni.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika