Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1232 odgovora na ovu temu

#1141 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 January 2021 - 09:29 AM

Kada prikazuje mapu garmin 1030, ne prikazuje mnogo više od toga, možda trenutnu brzinu ili nešto na taj fazon. Za garmin uređaje verzije 20 i više, npr 520, 830 itd (možda i stari Garmin 1000) ima Garmin IQ store sa koga možeš i skidati neke stvari, možda je neko uradio prikaz mape sa još nečim.

https://apps.garmin.com/en-US/


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1142 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 24 January 2021 - 09:51 AM

Pa mapa ti i nije baš nonstop potrebna dok voziš. Ja koristim telefon za to, ali samo orjentaciono. Otključam ekran na tap povremeno da proverim i uglavnom odmah zaključam. Uz eksternu bateriju izdrži dovoljno.
  • 0

#1143 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 January 2021 - 10:48 AM

Pa mapa ti i nije baš nonstop potrebna dok voziš. Ja koristim telefon za to, ali samo orjentaciono. Otključam ekran na tap povremeno da proverim i uglavnom odmah zaključam. Uz eksternu bateriju izdrži dovoljno.

Nije ti potrebna ako znaš gde ideš i ako si na asfaltu. Potrebna je na terenu prilično, kada pratiš rutu uvek. Noviji garmini imaju mogućnost da rade sa isključenim ekranom izuzetno dugo, probao sam samo jednom i potrošio je 6% baterije za 2 sata vožnje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1144 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 January 2021 - 10:57 AM

GPS aplikacije kojih inače ima dosta na net-u sasvim pristojno završavaju posao. Telefon jeste glomazniji i ima svoje nedostatke ali i nije nužno ili obavezno posedovanje GPS uredjaja. Telefon pri padu neće ispasti ako je nosač dobar. Svakako se nosi i ako pada kiša. Baterije sadašnjih telefona su prilično velikog kapaciteta. Aplikacije su po pitanju merenja udaljenosti i nadmorske visine jako precizne, po pitanju elevacije mogu imati greške ali taj podatak nije toliko bitan za vožnju.
Ko želi i ima viška novca može pazariti neki GPS uredjaj a svakako se može i bez toga. Smartfoni koje gotovo svi imaju i više nego dobro odradjuju taj posao.
Ukratko rečeno, stvar ličnog izbora. Ovo važi za drumsku vožnju. Kad je u pitanju MTB vožnja tu GPS dolazi do izražaja jer na dnevnom svetlu često imaju vidljive ekrane bez uključivanja istog.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1145 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 January 2021 - 11:18 AM

Jeste ti potrebna, kada pratiš rutu na terenu/u šumi. Nekada staze koje su tu nisu upisane ili su upisane ali su skroz zarasle.

P. S. Za post tačnije dva iznad.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1146 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 January 2021 - 12:15 PM

Zvanično sam u potrazi za novim ciklokompjuterom za sledeću sezonu.

Dosta sam razmišljao šta mi treba a šta ne i došao do zaključka da kompjuter treba da ispunjava nekoliko uslova:

-budžet bi bio okvirno stotinak eura. Mislim da ono što mi treba može za tu lovu da se nađe

-da je pouzdan, da ne baguje i gubi vezu bez razloga, da je od nekog krštenog proizvođača

-da ima mogućnost povezivanja sa pulsmetrom i da se traka za grudi isporučuje u paketu sa njim.

-da ima mogućnost povezivanja sa senzorom kadence ali ne mora ga sadržati u paketu

-da ima barometar ili bilo šta što bar okvirno dobro meri visinsku razliku u vožnji

-da baterija traje dugo

-da mogu na neki način da se podaci prebace na telefon ili kompjuter.


Za sada jedino što sam našao a da odgovara ovim kriterijumima je Sigma Sport 23.16. Međutim, u ponudi je brdo raznih kompjutera od najrazličitijih proizvođača i ako imate nešto drugo na umu, voleo bih da pročitam predlog.

Hvala unapred

Ja cu se vratiti na pocetak gde si postavio ovo pitanje.

 

Ciklokomp najbolje da biras prema onome sta planiras povezati na njega.

 

Ako planiras da zakacis na njega bilo sta vise od senzora brzine i kadence, onda obican ciklokomp kao ta sigma biva potpuno neisplativo i neprakticno a i skupo jer svaki taj njihov senzor nije bez 30 eur tako da hr/cad/spd to vec izadje 100eur plus ce neki kad tad da ode, i ceka te dodatni trosak ili sve da bacis u djubre.

 

Tako da ako planiras da imas sva tri hr/cad/spd senozra trebas ici na neki od GPS uredjaja koji podrzavaju ANT+ senzore.

 

I velika greska je sto mislis da je gps senzor precizniji od senozra na tocku nije, tako da i uz gps uredjaj takodje bi preporucio da imas i senzore.

jednostavno gps tu i ne sluzi da bi ti merio brzinu nego da bi snimio rutu kuda si prosao, a brzinu dobija matematickim izracunavanjem.

 

Vec za nekis 70-80eur imas da kupis brytona malo vise od toga idu polovni garmini

 

ja bi svakako preporucio garmin jednostavno dosta je napredniji softverski i nije za poredjenje sa koriscenjem mobilnim telefonom.
 

 

mnogi se zale da je Garmin 820/830 jednostavno previse mali da bi se na njemu efektivno pratila navigacija i ruta. Kazu da moze mapa da se uveca ali u tom slucaju na ekranu nema mesta za druge parametre tako da ili moze da se bira pracenje parametara ili mape. Tako da zbog velicine mnogi se kunu da je za navodjenje mnogo bolja opcija Garmin iz serije 1000, pre svega zbog velicina ekrana...

 

ne koristi se navigacija na garminu na isti nacin kao na telefonu, tako da nije velicina ekrana toliko bitna.

Uglavnom se koristi pracenje rute, i tebi je tu samo iscrtanja putanja, dole imas nekoliko polja na kojima recimo pratis brzinu, kadencu, nagib ili sta vec hoces, i gore ti pise za koliko treba da skrenes.

 

postoji i drugi mod gde imas klasican prikaz a on ti pre svakog skretanja samo u dnu ekrana prikaze gde i kad treba da skrenes, prakticno nema potrebe da ti tu nesto zumiras i gledas u mapu samo treba da pratis uputstva.
Ovi noviji cak znaju i da te obavestavaju ako nailazi ostro skretanje da ne ispravis krivinu :)

 

Kako se ubacuju rute?

na starijim uredjajima moras kreiras rutu na racunaru i onda kreiranu rutu prebacis u odredjeni folder na gps uredjaju

 

na novijim mozes i na telefonu da kreiras rutu, pa se bezicno prenese u garmin.

 

Ili moja omiljena metoda:
 garmin moze da se poveze i povuce direktno vasu rutu sa komoota, strave ili connecta u uredjaj i tu je najlaksa metoda jer ne morate da prebacujete rute tamo vamo niti da ih drzite u napred spremljene u uredjaju, dovoljno je da su kreirane online na servisu koji koristite.

 

naravno na kraju mozes i na garminima serije 8xx da ukucas i direktno u njemu, ali to bas i nije pregledno bas zbog ekrana male rezolucije i velicini, tako da je lakse rutu ako ne na kompu onda bar na telefonu i prebaciti je u uredjaj.


  • 1

#1147 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 January 2021 - 12:25 PM

Korisiti li neko Wahoo uređaj i kakvi su utisci?


  • 0

#1148 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 January 2021 - 12:36 PM



....
Kako se ubacuju rute?

na starijim uredjajima moras kreiras rutu na racunaru i onda kreiranu rutu prebacis u odredjeni folder na gps uredjaju...


Sve što se pravi za garmin, rute, profili ili šta god ide u folder sa imenom: "NEW FILES". Posle skidanja sa kabla pri automatskom/prvom uključivanju uređaj sve sam instalira


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1149 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 January 2021 - 12:46 PM

@Bakara,

 

 

 

Hvala na detaljnom odgovoru. Međutim, oko nekih stvari se ne slažem sa tobom.

 

Pre svega, sam si naveo da je korišćenje GPS uređaja bez dodatnih senzora skoro pa besmisleno, počevši od senzora brzine koji služi za precizno određivanje brzine kretanja, preko senzora kadence i na kraju senzora za puls. Garmin uređaji nemaju nikakav senzor u svom pakovanju, to jest mogu imati li uz doplatu. Dakle, osnovna cena nikako ne podrazumeva senzore, a po meni ako se već ide na kupovinu novog Garmina, po meni je apsolutni minimum neki 530 plus koji je u maloprodaji 200 eura, plus svaki senzor ponaosob (koji je bar 20 eura po komadu a da nije neki kinez), znači dolazi se do cifre od okvirno 260 eura.

 

Uređaj koji sam ja naveo, dakle Sigma Sport 23.16 košta 95 eura se već isporučuje sa sva tri senzora, dakle brzine, kadence i pulsa. Uz to ima mnoge funkcije koje imaju napredniji GPS uređaji, kao što je pozadinsko osvetljenje, merenje spoljne temperazure, merenje visinske razlike, merenje trenutnog uspona, potrošnju karoija izmerenu na osnovu pulsa i težine, automatsko zaustavljanje i kretanje, montažu na 2 različita bicikla i automatsko prepoznavanje bicikla, čuva do 99 vožnji bez obzira na dužinu vožnje, mogućnost povezivanja sa kompjuterom preko NFC. E sad, ono jedino u čemu ovaj uređaj zaostaje za Brytonom i sličnim jeftinijim GPS uređajima sa baznom grafikom, jeste to što je tehnologija prenosa podataka preko telefona preko NFC ne baš savršena i često baguje a nema Bluetooth opciju. Drugo sigma nema snimanje live segmenata za Stravu ali meni lično to ne igra apsotutno nikakvu ulogu jer ne koristim stravu. Da, ovo nije GPS uređaj, i koliko god mu je mana to što ne iscrtava rutu nego samo prati i upoređuje parametre iz vožnje, utoliko mu je to velika prednost jer radi uz pomoć naojobičnijih okruglih 2032 baterija koje kada se stave u uređaj i tri senzora, traju kaže Sigma godinu dana. To mu i jeste najveća prednost u odnosu na sve ostale jeftinije GPS uređaji koji ne mogu mnogo više od njega (sem snimanja rute i Bluetooth konekcije) ali kada se svi neophodni senzori dokupe za njih, koštaju osetno više.

Zbog toga ja lično smatram da treba izbegavati jeftinije, crno bele gps uređaje sa baznom grafikom bez navigacije. U tom slučaju jedan klasičan napredni ciklokompjuter sa senzorima će raditi posao apsolutno dobro, koštaće manje, a baterija će mu trajati nemerljivo duže. Druga, daleko bolja opcija je napredniji garmin minimum serije 8xx koji je dosta bolji, ali i daleko skuplji, još kada se za njega pokupuju neophodni senzori, ispadne 4 puta skuplja opcija. Pa ko šta voli i hoće....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1150 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 January 2021 - 01:39 PM

pre svega, sam si naveo da je korišćenje GPS uređaja bez dodatnih senzora skoro pa besmisleno, počevši od senzora brzine koji služi za precizno određivanje brzine kretanja, preko senzora kadence i na kraju senzora za puls. Garmin uređaji nemaju nikakav senzor u svom pakovanju, to jest mogu imati li uz doplatu. Dakle, osnovna cena nikako ne podrazumeva senzore, a po meni ako se već ide na kupovinu novog Garmina, po meni je apsolutni minimum neki 530 plus koji je u maloprodaji 200 eura, plus svaki senzor ponaosob (koji je bar 20 eura po komadu a da nije neki kinez), znači dolazi se do cifre od okvirno 260 eura.

 

Nije besmisleno, to sve zavisi od tvojih afiniteta.
I sam si rekao da tebi mozda ne bi bio potreban senzor kadence :)

 

Drugo garmin se prodaje u standardnom pakovanju gde dobijes sam uredjaj ali takodje i u mnogo poluranijem bundle pakovanju gde dobijes sve komplet sa senzorima i aero nosacem, a skupo je to sve zasbeno nabavljati.

Tako da ko prvi put kupuje garmin on uzme bundle, a svaki sledeci put je dovoljno da zadrzi senzore i kupi samo uredjaj, ili kupi bundle pa rasproda to sto mu ne treba a zadrzi uredjaj.

 

Uređaj koji sam ja naveo, dakle Sigma Sport 23.16 košta 95 eura se već isporučuje sa sva tri senzora, dakle brzine, kadence i pulsa. Uz to ima mnoge funkcije koje imaju napredniji GPS uređaji, kao što je pozadinsko osvetljenje, merenje spoljne temperazure, merenje visinske razlike, merenje trenutnog uspona, potrošnju karoija izmerenu na osnovu pulsa i težine, automatsko zaustavljanje i kretanje, montažu na 2 različita bicikla i automatsko prepoznavanje bicikla, čuva do 99 vožnji bez obzira na dužinu vožnje, mogućnost povezivanja sa kompjuterom preko NFC.

 

Svi smo mi to prosli pa na kraju kupili nesto drugu...

 

Ti senzori kao sto rekoh crkavaju, a kad crkne neki imaces obican ciklokomp kakav sad zelis da promenis i kupis nesto bolje, a pogledaj koliko ce da te kosta sigmin zamenski senzor n2:Dizzy
Crkne senzor i na garminu, ali uvek mozes da upotrebis bilo ciji ant+ kompatibilni senzor (moze i kineski) i teras dalje sve radi.

 

Jedina dobra stvar je koriscenje na 2032 baterije jer smara stalno punjenje litijumske baterije.

 

Drugo sigma nema snimanje live segmenata za Stravu ali meni lično to ne igra apsotutno nikakvu ulogu jer ne koristim stravu. Da, ovo nije GPS uređaj, i koliko god mu je mana to što ne iscrtava rutu nego samo prati i upoređuje parametre iz vožnje

 

Live segmenti je strava feature a ne garminov, mada istina je i da garmin ima svoje segmente koje prakticno niko ne koristi.

da bi koristio live segmente moras platiti strava premium i onda kada sinhronizujes sa garminov pojavice se odredjeni segmenti na koje ce garmin da te upozori i da ti meri vreme na njima, imam par slicica da vidis kako to izgleda:
923.png 4106.png

 

Pracenje voznji je najpotpunije na stravi ali kako oni sada za sve traze premium, tu je opet najbolji garmin connect, na samom uredjaju ne mozes uporedjivati voznje, zapravo i za to garmin ima neki ghost rider (ili kako se vec zove) ali ne znam nikoga da to koristi.

 

Svakako garmin ima i dosta toga sto neces koristiti i onoga sto drugi nemaju.


  • 0

#1151 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 January 2021 - 02:58 PM

Sve to što si napisao stoji, samo ne znam što si ubeđen da ti senzori tek tako crkavaju. Senzor kadence i pulsa nisam koristio pa ne znam koliko traju, ali koji god senzor brzine sam imao na npr. bežičnom brzinomeru nijedan mi nije riknuo, to jest trajao je više nego uređaj (obično sam uređaj razbio, oštetio, izgubio ili tome slično).

Sve se slažem da su bolji Garmin/Brytoni/Wahoo uređaji koji imaju nešto napredniju tehnologiju, touch screen, kolor ekran bolje rezolucije i mogućnost lakog povezivanja sa drugim uređajem ubedljivo najbolja opcija, ali i najskuiplja. To je ono po principu ako imaš pare, ne treba da budeš mnogo pametan.

Ono o čemu ja pišem jeste da je za manji novac po meni elegantnije i bolje rešenje napredniji ciklokompjuter sa senzorima, nego osnovni bazni GPS uređaji bez ikakvog senzora i sa baterijom koja drži po 20, 30 sati.

A da je Garmin mamara, to ne pokušavam da osporim.

Nego čisto me zanima, koliko u proseku izdrži baterija na Garminu kada se konstantno koristi za navigaciju?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1152 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 24 January 2021 - 03:01 PM

Nije ti potrebna ako znaš gde ideš i ako si na asfaltu. Potrebna je na terenu prilično, kada pratiš rutu uvek. Noviji garmini imaju mogućnost da rade sa isključenim ekranom izuzetno dugo, probao sam samo jednom i potrošio je 6% baterije za 2 sata vožnje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Mislio sam pre svega na primedbu za mali ekran. Mada meni ni u šumi nije potrebna uvek, nije baš da ima brdo puteva i staza kroz šumu. ( :

Glasovna navigacija na isključenom ekranu može na praktično svakom uređaju sa GPS-om, ali ako ga koristiš i za praćenje ostalih informacija onda nema poente gasiti ekran.

 

Lično, pre bih uzeo ovu Sigmu ili nešto slično uz telefon za navigaciju jer i onako nosim telefon sa sobom. Nikakve probleme sa navigacijom i uopšte telefonom tako nisam imao.


  • 0

#1153 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 24 January 2021 - 03:13 PM

Imam 520 i za ono što mi treba sasvim dovoljno. Kupljen polovan za 30 evra na oglasima. Baterija drži solidno, nekih 12-13 sati. Imao sam i senzore al rasprodao jer mi iskreno ne trebaju.Razlika je minimalna.Poenta i jeste u jednostavnosti.Uvrneš uključiš i to je to.Prije tog imao 500.Ovaj ima malo veći ekran i u boji je al ni to nije neka prednost osim što ima BT pa prebaciš vožnju na telefon i ne moraš se zezati s kablom.Ima još tonu mogućnosti al i ne koristim ih.Za neke live mape meni je premalen ekran i za to vjerovatno treba 1000 i sl.Ima jedan bug pošto neće uvijek da se sinhronizuje preko BT već moraš da isključiš wi-fi na telefonu .Tad se spoji bez problema.Kad provališ u čemu je fazon sitnica.To je od nedostataka.Inače pouzdana sprava.


  • 0

#1154 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 January 2021 - 04:23 PM

Sve to što si napisao stoji, samo ne znam što si ubeđen da ti senzori tek tako crkavaju. Senzor kadence i pulsa nisam koristio pa ne znam koliko traju, ali koji god senzor brzine sam imao na npr. bežičnom brzinomeru nijedan mi nije riknuo, to jest trajao je više nego uređaj (obično sam uređaj razbio, oštetio, izgubio ili tome slično).

Pa na osnovu iskustva...

Zavisi koliko vozis, ali evo u fijoci imam 2 nesipravne HR trake od takvih (ne gps) brzinomera, takodje imam i senzor brzine koji meri 50% od realnog, ali takodje imam i garminov senozr brzine, kadence koji su riknuli, a da ne pominjem kolege....mislim da nema nikoga kome nije crkao bar neki senzor. Traka za grudi crkava najpre. I to sve moze samo u kantu da se baci.

 

Nego čisto me zanima, koliko u proseku izdrži baterija na Garminu kada se konstantno koristi za navigaciju?

 

 

Zavisi koji uredjaj, ali recimo desetak sati sto je i vise nego dovoljno.

I nemoj misliti da ja sad govorim da ti uredjaji moraju imati veliki kolor ekran i touch, ne moraju  ali moraju biti univerzalno kompatibilni i povezivi, a to vec imas za slicnu lovu kao ta sigma i miran si za neko buduce vreme.


  • 0

#1155 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 January 2021 - 04:29 PM

. Da, ovo nije GPS uređaj, i koliko god mu je mana to što ne iscrtava rutu nego samo prati i upoređuje parametre iz vožnje, utoliko mu je to velika prednost jer radi uz pomoć naojobičnijih okruglih 2032 baterija koje kada se stave u uređaj i tri senzora, traju kaže Sigma godinu dana. To mu i jeste najveća prednost u odnosu na sve ostale jeftinije GPS uređaji Pa ko šta voli i hoće....

Baterije ako traju šest meseci da budeš srećan (sigma jede 2032 kao kokice). Možda neki cateye to ne radi. Koristio, pre jedno 5/6 godina 21.16 ili 22.16 ne sećam se više. Senzori im nisu crkavali, ustvari jesu, sad videh Bakarin post pa me podseti. Ja isto imam par traka koje ne rade i jednu koja daje pola od ukupnog broja otkucaja. Nisu radili kada sam bio blizu tranvajskih šina/visokog napona, ne sećam se još šta im je smetalo. Bolja varijanta su kablovi koji odvratno izgledaju na bajsu. Inače imao sam brdo Sigmi 1210, 1610 ili 1611, brdo HRM satova ne sećam se modela (volim sigmu) i većinom su đubre, jednostavno ne rade kao CatEye ali ja jednostavno nikada nisam voleo CE.

Garmin 130plus nije malo bolji od dotične sigme (skoro duplo skuplji) nego 10 puta bolji. Sigmu (modeli bez GPS-a) i ostale uređaje bez GPS-a je odavno pregazilo vreme i ne treba davati više od 30e za njih.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1156 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 January 2021 - 04:41 PM

Pogledaj prospekt Garmin-ov pre nego što napišeš ovo

 

To mu i jeste najveća prednost u odnosu na sve ostale jeftinije GPS uređaji koji ne mogu mnogo više od njega (sem snimanja rute i Bluetooth konekcije) ali kada se svi neophodni senzori dokupe za njih, koštaju osetno više.

Highlights of the Garmin Edge 130 Plus

  • Extremely lightweight and compact GPS bike computer for road and MTB with easy to read 1.8" display even in direct sunlight or low light
  • Performance evaluation and easy training plan synchronization
  • Navigation with turn-by-turn instructions and route display
  • ClimbPro for optimal planning of upcoming climbs
  • MTB Dynamics with grit --, flow and jump analysis
  • With GPS, GLONASS and Galileo satellites and an altimeter, you'll know how far, fast, hard and high you've ridden on the longest climbs or on your way through the city
  • Includes navigation with turn prompts and even shows you how to get back to start; download courses from the Course Creator feature in Garmin Connect™ online community, and race in real time against Strava Live Segments
  • Compatible with Varia™ cycling awareness accessories, including rear-view radar and smart bike lights
  • Connected features include smart notifications, weather and more; LiveTrack and Assistance features make it easy to share your location
  • Battery life: up to 12 hours
Features

Design
Extremely light and compact design (33g) with easy to read and high contrast 1.8" display and key operation.

Performance evaluation
Improve your fitness by monitoring and analyzing your VO2max and heart rate.

Training planning
Use your indoor or outdoor training plans from Garmin Connect or synchronize training plans from providers like TrainingPeaks or TrainerRoad.

Climbpro
Before steep climbs, the ClimbPro function provides you with valuable data on gradient, distance and altitude. This allows you to optimally manage your strength.

Precise data recording
Record detailed speed, distance and position data thanks to GPS, GLONASS and GALILEO receivers and integrated altimeter.

MTB Dynamics
Grit, Flow --& Jump Analysis the new MTB Dynamics provide all the data mountain bikers need to analyze jumps and descents.

Safety features
In case of a breakdown you can transmit your location manually with the emergency call function. In the event of an accident, automatically saved emergency contacts are notified by text message and your location is shared.

Live Tracking
Launch the Live Tracking feature directly from the device so your friends can track your current position and planned route.

Smart Notications
Receive text messages and alerts on your Edge when paired with a compatible smartphone.

Any Compatible
Pair your Edge 130 Plus with a Varia radar and be warned of approaching vehicles.

Connect IQ
Enhance your Edge features with additional data fields from Connect IQ Store.


Color
  • black
Weight
  • 33g (manufacturer information)
Scope of delivery
  • Garmin Edge® 130 Plus
  • Handlebar holder
  • Charging/data cable
  • Operating instructions

  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1157 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 January 2021 - 04:41 PM

Garmin 130plus nije malo bolji od dotične sigme (skoro duplo skuplji) nego 10 puta bolji. Sigmu i uređaje bez GPS-a je odavno pregazilo vreme i ne treba davati više od 30e za njih.
 

Sve hocu da pomenem garmin 130 i svaki put zaboravim.

Ajde sto je jedno 10x bolji od te sigme nego sto stari garmin 130 (ne plus) jedva da je skuplji od te sigme...

to je ono poredjenje dupe i oko. n2:cool2
 


  • 0

#1158 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 January 2021 - 05:02 PM

Evo još nešto što je više puta bolje od te Sigme, tačnije može da se kaže da joj pravi decu za 40e koliko je skuplji.
 

Scope of delivery - Bryton Rider 320 T
  • 1 x Rider 320 T
  • 1 x Heart Rate Monitor
  • 1 x Cadence Sensor
  • 1 x USB Cable
  • 1 x Bike Mount
  • 1 x Quick Start Guide
Features
  • 2.3 inch display
  • BLE/ANT+
  • GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS
  • Smart Notifications
  • 35 Hours of Battery Life
Product features

General

  • Sizes: 49.9 x 83.9 x 16.9 mm
  • Waterproof Rating: IPX7
  • Display Type: 2.3 inchs Mono LCD
  • Touchscreen: No
  • Operating Temp.: -10°C~60°C
  • Barometric Altimeter: Included
  • Log History: 300 Hours
  • Lap History: 130 Laps
  • Satellite Supported: GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS
  • Battery Life: Up to 35 hours
  • Mount Compatibility: Proprietary Bryton Mounting System (3rd party mounts not covered by warranty)

Connectivity

  • Update Software: Bryton Update tool
  • Bluetooth Sensors: HRM, Speed, Cadence
  • Bryton Active App Compatibility: BLE (iOS & Android)
  • Golden Cheetach Compatible: Yes
  • ANT+ Sensors: HR, Cadence, Speed, Power
  • Auto Sync to 3rd Party Platform: Strava, TrainingPeaks, Selfloops, Relive

Cycling Features

  • Adjustable Backlight: Yes
  • Auto Pause/Lap/Scroll: Yes
  • Time/Distance Alerts: Yes
  • Altitude/Slope/Temperature: Yes
  • Customizable Data Grid: Yes (On Device / Via Bryton Active App)
  • Max Data Grid/Page: 8 / 7
  • Bike Profile: Up to 2
  • Smart Notifications: Yes (Incoming & Missed Call/Text/Email)
  • 1s Recording: Yes
  • Automatic Activities Upload: Yes
  • Power Saving Satellite Mode: Yes
  • On Device Summary: No
Color
  • black
Weight
  • 67g (manufacturer information)
Technologies

Crystal Clear Display
Designed to create the best viewing experience, the Rider 320 is built with crisp black and white 2.3” large screen. The high quality optically bonded display provides crystal-clear reading from any angle and environment without interference. By simply looking at the cycling page, which can fit up to 8 data per page, it is possible to fully understand your real-time performance.

ANT+/ BLE Sensors Support
Aiming for the most convenience, both ANT+ and BLE sensors both work perfectly with the Rider 320 after simple pairing.

Absolute Precision
The Rider 320 GPS cycling computer incorporates 5 different satellite systems: GPS, Glonass(Russia), BDS(China), Galileo(Europe)and QZSS(Japan), providing a faster start-up and a much more reliable satellite coverage in any situation, especially when covered by buildings/trees, or even riding in the mountains.

Supports Up to 72+ Functions
Rider 320 provides rich data for accurately gauging the performance of each ride. It incorporates up to 72+ functions including Time, Speed, Distance, Calorie, Cadence, Altitude, Power and HR.

35 Hours of Battery Life
The Rider 320 is equipped with a powerful battery, ready to challenge any long-distance ride! It provides up to 35 hours of battery life and can be charged via power bank while recording.

Power Meter Calibration & Pedal Support
The Rider 320 aims to increase the compatibility and functionality of ANT+ Power Meters by allowing riders to easily input crank length and calibrate their power meters for more precise power values. Additionally, the Rider 320 now supports Power Pedals, which can be easily calibrated in the same way and allow detailed L/R pedal power analysis.

Smart Notifications
Never worry about missing important phone calls, emails or texts during rides again! Rider 320 provides notifications whenever phone calls, emails or text messages are received after simple BLE pairing with Android/iOS smart phones.

Customizable Data Display via App
Tailor the data display with the Bryton Active App! After pairing with Bryton Active App, data fields/pages can be customized based on training goals via BLE on your phone, and it's super easy to use!

Sync to Bryton Active App
Enjoy seamless over-the-air synchronization with all new Bryton Active App. Workout data can be automatically synced via BT from the device to the Bryton Active App, where progress and graphical analysis can be viewed, and rides can be shared to social media. It allows users to modify device and grid settings, and calibrate altitude all without WLAN connection. The app will also check the firmware version of the device and notify users that updates are available, ensuring that the most up-to-date firmware is always installed. With simple setup, Bryton Active App’s STRAVA, TrainingPeaks, Selfloops and Relive Auto Sync also make it easier to share activities and compare with millions.

STRAVA, TrainingPeaks, Selfloops and Relive Auto Sync
Compete with worldwide riders through Rider 320 recorded data. The Rider 320 is compatible with popular 3rd party training sites such as STRAVA, TrainingPeaks, Selfloops and Relive. What's better is it also supports professional training applications, such as GoldenCheetah, for detailed post workout analysis.

Bryton Cadence Sensor

Smart Cadence Sensor applies both ANT+ and Bluetooth technology. It wirelessly transmits your cadence data to cycling computers and smart phones. With no magnets and exposed parts to line up, it is much easier to install.

Easy to Use
Smart Cadence Sensor is so Magnet-less, and it is super easy to install, maintain and move between bikes.

Dual Support
Featuring the application of dual technology, ANT+ and Bluetooth, Smart Cadence Sensor is able to connect to both cycling computers and smart phones. It is compatible with most devices in the market.

Improve Yourself
Designed to help you monitor your outdoor and indoor training. Combine it and improve your personal best or compete with other cyclists.

Product Features
  • Wireless Technology: Bluetooth 4.0 & ANT+
  • Universal Fit: Yes
  • Magnet Free: Yes
  • Waterproof: IPX7
  • Battery: Replacable
  • Battery Life: one hour per day, about 12 months
  • Operating Temperature: From -10º to 60ºC
Bryton Heart Rate Monitor

Smart Heart Rate Monitor applies both ANT+ and Bluetooth technology. It wirelessly transmits your heart rate to cycling computers and smart phones.

Easy to Use
Smart Heart Rate Monitor goes with a soft elastic strap, providing you a comfortable fit.

Dual Support
Featuring the application of dual technology, ANT+ and Bluetooth, Smart Heart Rate Monitor is able to connect to both cycling computers and smart phones. It is compatible with most devices in the market.

Improve Yourself
Accurately measure your heart beat and captures results to your device for instant feedback or later analysis on Strava, TrainingPeaks and other training sites.

Product Features
  • Wireless Technology: Bluetooth 4.0 and ANT+
  • Universal Fit: Adjustable
  • Waterproof: IPX7
  • Battery: Replacable
  • Battery Life: one hour per day, about 24 months
  • Betriebstemperatur: From 0º to 50ºC
 
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1159 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1371 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 January 2021 - 05:17 PM

Korisiti li neko Wahoo uređaj i kakvi su utisci?


Koristim Wahoo Elemnt Bolt već par godina. Odlična sprava, veoma sam zadovoljan. Napravljena kao tenk, baterija drži preko 10 sati bez pozadinskog osvetljenja, pari se sa svim senzorima, aplikacija je odlična (za moje potrebe), integrisane su sve veće platforme... GPS je dobar, nekad ne očitava tačnu brzinu ispod gustih krošnji, ali se to lako rešava dodatnim senzorom. Rute i navigacija super rade, jedino što pravljenje rute na samom uređaju može da te odvede u njivu zbog našeg divnog ažuriranja mapa. Bolje je to raditi na RWGPS ili Komoot-u.
  • 1
The sea, the sea

#1160 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 January 2021 - 09:56 PM

Hvala ti za ovu informaciju.

Rute uvek pravim u RideWithGPS.

Bitno mi je da može da se upari sa različitim senzorima.

Sviđa mi se što ima dugmiće a ne touch screen.

Čitam da su Wahoo pouzdani uređaji.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika