Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1232 odgovora na ovu temu

#81 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 May 2009 - 12:56 PM

Istina, ima obelezeno, gde bi trebalo otprilike magnet da prolazi, a to se lako podesi, jer se magnet kaci bez ikakvog alata, tj. na zavrtanj je.
  • 0

#82 firex

firex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 08 May 2009 - 01:37 PM

Da li se obe distance mogu nezavisno ukljucivati i iskljucivati? ...odgovaralo bi mi da jedna kilometraza meri dnevnu a drugom da merim samo odredjene delove puta.

Kod Micro Wireless-a distance 1 i 2 se mogu resetovati nezavisno jedna od druge, pa tako npr. trip1 moze da sluzi za merenje ukupne dnevne kilometraze (+ vremena, avg brzine i max brzine), a trip2 za merenje kilometraze (+ vremena i avg brzine) pojedinih delova puta tako sto ga resetujes na pocetku svake etape. I meni je trebala ista stvar, pa sam zato i uzeo Micro Wireless :wink:
  • 0

#83 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 08 May 2009 - 04:54 PM

Hvala ;). Logicno je da tako bude.
  • 0
.

#84 lvladan

lvladan
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 08 May 2009 - 08:24 PM

Problem koji pominješ nema veze sa smetnjama nego ti najverovatnije magnet nije dobro podešen. Meni se par puta desio sličan problem - dok nisam podesio položaj magneta. Na sondi obično postoji horizontalna crta - u ravni sa njom treba da ti bude magnet i ne dalje od 5mm od sonde.


Ma znam da nema veze nego sam napisao jedno za drugim pa tako ispalo. Dakle moj ciklometar ne pati od smetnji sa strani nego od toga shto je niskobudzetan, star i izarchen. Sve sam probao - pomaranje u svim mogutjim pravcima i po svim osama, priblizavanje i udaljavanje senzora od magneta, priblizavanje i udaljavanje od prijemnika (tj. displeja), menjao sam i baterije i uzimao i jachi magnet, ali nishta. Vidim iz priche (hvala stolegrom i rubiroza) da ovaj cateye nema ove probleme, a za elektromagnetne smetnje sam onako pitao poshto sam prochitao ovo u uputstvu za njega:

Wireless Sensor
The sensor was designed to receive signals within a limited range to
prevent sensor signal interference. Thus, the sensor and computer
must be relatively close. If the temperature or battery power is low,
they may need to be even closer than normal. The sensor must be
installed at the top of the fork, and the distance between the sensor
and the computer should not exceed approximately 70 cm. Install
the computer on the stem, with its bottom surface facing the sensor.
(Take into account the angle of the stem.)
Interference may occur, resulting in malfunction, if the computer is:
- Near a TV, PC, radio, motor, or in a car or train.
- Close to a railroad crossing, railway tracks, TV stations and or
radar base.
- Close to a second bicycle with wireless sensors.

Vidim stolegrom kaze da je sve ok, tako da tju verovatno da ga pazarim.
P.S. Chak i da EM smetnje imaju neki uticaj mislim da je to manje-vishe benigno u odnosu na ono shta dozivljavam od ovog mog no-name wireless-a :)
P.P.S. Danas prodjem pored planetbike-a u Nishu i udjem da vidim da'l ga imaju i vidim ima i koshta 3000 din. Pitam prodavca da li ima pozadinsko osvetljenje (i to za svaki sluchaj - iako sam video na sajtu da ima, nego da se ne desi da imaju neki stariji model) - i on mi kaze: "Nema ni jedan - to mnogo troshi bateriju!" :^o
Ja potrazim da mi da kutiju i ono pishe: "Backlight" u opcijama. Nisam hteo vishe da ga ispitujem poshto sam video da nije bash u toku. Mada mi posle bilo krivo shto ga nisam pitao: "A shta znachi ovo backlight?" Bash me zanima shta bi mi rekao. :lol:
  • 0

#85 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 May 2009 - 08:42 PM

Koristio sam taj Micro Wireless i mogu samo reći da radi savršeno. Jedini problem je bio što mi uopšte (više) ne treba merač brzine.
  • 0

#86 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 May 2009 - 10:11 PM

Stari dobri (losi) prodavci. #-o ](*,) Pa sta bi na kraju, jesi pazario?
  • 0

#87 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2009 - 01:41 AM

Koristim Micro Wireless (Gamzzy-ev) i sljaka odlicno,preporuka n:anim_19
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#88 lvladan

lvladan
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 09 May 2009 - 04:33 PM

Stari dobri (losi) prodavci. #-o ](*,) Pa sta bi na kraju, jesi pazario?


Skupljam josh. Fali mi josh 600 dinara. [-o<
  • 0

#89 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 May 2009 - 06:39 PM

Znači ne mogu da verujem. Čitanjem ove teme sam se toliko upalio da sam danas otišao i kupio micro wireless. Probao ga malo i radi kako treba, mada sam primetio nešto zanimljivo. Na 24km mi ukrao oko 250m.

Ostavio sam svoju staru sigmu, magnete na suprotnim krajevima točka, da nema neke smetnje, senzore jedan ispod drugog. Pokazuju istu brzimu ali micro wireless kasni sa sinhronizacijom kada stanem pa krenem. Treba mu oko 1-2 sekunde dok krene da broji a sigma preko žice samo nastavi. Ili su mi možda samo slabe baterije. Sve u svemu sam zadovoljan a krađe skoro da nema ako se retko staje. Ko se razmišlja preporuka i od mene za ovaj model.
  • 0

#90 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 May 2009 - 11:28 PM

@Gilgames - Ja kad vidim da je ugasen, malo drmnem bajs napred-nazad i eto ga. U svakom slucaju, nisam toliko precizno merio, da vidim koliko kasni. Ali grubo, dobro radi, s obzirom da znam neke kilometraze od pre. E, sad, ako izgubim 10km na 1000km-a; nije strasno. :)
  • 0

#91 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 May 2009 - 01:23 PM

Ma da. Super je. Ne kajem se sto sam ga uzo.
  • 0

#92 lvladan

lvladan
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 11 May 2009 - 02:33 PM

Evo i ja da se pohvalim, uzeo sam i ja Cateye Micro Wireless. I sad sam sav happy :D :D
Zamalo gilgames da me zezne :mrgreen: . Uzeo je predzadnji primerak. A ja zadnji. Tako da ga za sad nema vishe u Planetbike-u u Nishu.
Nego mogli bismo da pozovemo predstavnike firme cateye - samo da bace pogled na zadnjih 10-15 postova u ovoj temi, mislim da bismo dobili gratis josh jedno 3-4 modela. Ovakva reklama ne moze da se kupi! "Za sve ostalo tu je mastercard" :D
  • 0

#93 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 May 2009 - 05:05 PM

@Ivladan

Da znas da si u pravu za reklamu.
  • 0

#94 miha19a

miha19a
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 26 May 2009 - 01:08 PM

Da ne otvaram novu temu...hocu da prodam bajs na kojem je instalian Cateye velo 8. Verujem da nije muka demontirati komp., a da li je lako naci odgovarajuce vezice kako bih ga ponovo nakacio na novi bike?

Eh da, jel moze da se ponisti ukupna predjena kilometraza? Ne bih ga ni skidao sa starog i kacio na novi ako ce mi pisati stara km-traža...

I na kraju, jel zna neko za ciklo komp. koji ima backlight?? U BG-u su mi na par mesta nudili neku lampicu koja se montira pored display-a (odvojeno). Malo mi je bzvz taj sistem.
  • 0

#95 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 26 May 2009 - 02:09 PM

Vezice kupis u radnji koja prodaje elektronske komponente.
Kilometraza moze da se ponisti, sada trenutno mi ne pada na pamet kako. Izvadis bateriju, to sigurno zavrsava posao :D .
  • 0
.

#96 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2009 - 03:42 PM

A sto se tice osvetljenja displeja imaju ga Cateye Micro Wireless, V2 i V3 (skupi modeli), a od Sigme modeli BC1601L, BC 2006 MHR, BC1706HR (skuplji modeli).
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#97 Ozzy80

Ozzy80
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 26 May 2009 - 06:03 PM

Ja sam novi u svetu biciklizma i drago mi je da sam naleteo bas na vas sajt. Imam jedno pitanje posto nikad pre ovoga nisam imao ciklo kompjuter zanim me da li je dobra kupovina Cat eye CC-VL810 VELO 8 za skoro 1300 dinara i koji bi mi vi preporucili do 2000 dinara( ne mora cat eye ,oze i sigma )
  • 0

#98 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 26 May 2009 - 06:23 PM

Najbolje Cat eye Enduro (8)oko 1500 - 1600 din. Sve ima sto treba, pouzdan i jako dobar. Imam ga vec dosttaaaaaa kilometara i samo reci hvale.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#99 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 26 May 2009 - 07:33 PM

Velo 8 "meri" potrosnju kalorija sto je po meni samo nepotrebna sminka. Umesto toga Enduro 8 ima jos jednu trip distancu sto u praksi moze mnogo vise da znaci. Sve ostalo je potpuno isto.
Izaberes prema svojim potrebama...
  • 0
.

#100 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 May 2009 - 07:41 PM

Ko ima da izdvoji 4500 dolara može lepo da pazari SRM powermeter (http://www.srm.de). Kako sam vlasnik i osnivač ove kompanije kaže: sve je to lepo, puls, broj obrtaja itd. ali Wati su Wati :)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika