Jump to content


Fotografije
- - - - -

Biciklisti i mi pusaci.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
36 odgovora na ovu temu

#1 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 04 May 2016 - 01:03 PM

Da pocnemo redom. Imam 28 godina i poceo sam sa pusenjem u 1 ili drugom razredu srednje skole. Zasto? Iz dosade verovatno, mada to je sada manje vazno. Ceo zivot sam bio aktivni sportista. Od 2 razreda osnovne skole sam poceo da se bavim Judo-om. U ovom sportu sam imao zapazene rezultate i van granica nase zemlje iako sam pusio. Sto se tice biciklizma takodje cigarete mi "ne smetaju". Pusim u proseku do dve pakle dnevno. Nekada kada se izadje popije koja, odem na kartanje itd prebacim na trecu paklu. Ostavio sam jednom cigarete i posle tacno 6meseci se opet vratio njima. Dok sam pusio (cuj vec pricam u proslom vremenu a nije proslo ni 3h od odluke :) ). Izuzetno me je nerviralo kada ostanem bez cigara. Jos vise me nerviralo ako imam cigare a nemam upaljac. Onda trci kupuj itd. U studentskim danima mi se desavalo bukvalo da nemam sta da jedem. Otisle pare na izlazak ili nesto slicno ali sam zato za cigarete uvek nekako pronalazio novac. Secam se da sam jednom sakupio jedva 35din i otisao do trafike i kupio paklu nekih flojd cigareta. To cudo nisi mogao pod nos da stavis a ne da pusis. A ja sam i pored toga pusio to posto za drugo nisam imao. Pokusavao sam 1001 put da ostavim cigarete i nije mi uspelo. Uvek je bio neki jako dobar razlog zasto ne trebam da ih ostavim i sebe sam ubedio da je to tako. Da li je to bilo spremanje ispita, nervoza, pravosudni ispit itd uvek sam nalazio izgovor da ovo nije dobar trenutak za ostavljanje. Danas sam odlucio da ih ostavim pa makar se zakljucao u sobu 10 dana i bacio kljuc kroz prozor. Jedini strahovi koji me prate od ostavljanja cigareta je kako cu bez njih. Ne nisu to strahovi zavisti ili sta cu sa rukama, koja su cesta pitanja koja se postavljaju kada zelis da bacis cigarete. Vec strahovi da ce mi zivot bez njih biti nekako prazan i dosadan. Da jutarnja kafa nece vise biti ta jutarnja kafa. Da ujutru kada procitam novine necu mocu da ih citam bez te iste kafe i tih istih cigareta. Sta cu kada cekam negde nekog. Uvek je tu bila cigareta da mi pravi drustvo. Kada sam sam negde u divljini ili sta god da radim, citam, pisem, sedim imgledam u plafon uvek je tu cigareta koja mi prija da je u tom trenutku zapalim i povucem dim. Ovo je ukratko sto se tice mene i mog pusackog staza koji planiram da ugasim.
  • 3

#2 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 04 May 2016 - 01:28 PM

Puna podrska za odluku.Nece biti lako.Ja kao klinac pocinjao sa Opatijom.Hvala Bogu to je toliko grizlo usta da nikada nisam postao pusac.Moj porok je secer.


  • 0

#3 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 May 2016 - 01:41 PM

Fiziološka potreba za nikotinom nestane kao i potreba za kofeinom - za nedelju dana. Sve ostalo je u glavi. Znači, puno tople tečnosti i, eventualno, blagi Bromazepam, da olakša borbu sa samim sobom :).

U to ime, odoh da zapalim :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#4 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 04 May 2016 - 02:11 PM

Iz perspektive,sada vec sa sigurnoscu mogu reci bivseg pusaca,odgovoricu ti da su strahovi koje si naveo neopravdani!

Nisu problem ruke,rad,stvaralastvo,samoca,kafa,problem je GLAVA!

Glavu treba "resetovati",tj.treba sesti sam sa sobom i doneti odluku.Bez cvrste odluke nista,tj.samo bespotrebno mucenje...Nikome nisam rekao da sam ostavio cigarete.Ukucani su primetili tek nakon nekoliko dana  :mrgreen:  

Krize - mislim da sve zavisi od pusackog staza, vrste i kolicine cigareta koja se konzumirala.Meni je najteze bilo nakon nekih 20-tak dana.Tada valjda organizam pocinje da se "cisti".Vec sam spomenuo da sam fizickim naporom (brdskim biciklizmom) uspeo da prebrodim ta kriticna stanja.

Nakon nekih 7-8 meseci od prestanka pusenja pocelo je da mi se vraca culo mirisa i poceo sam da disem "punim plucima" (kako god to smesno zvucalo nakon 26-eg pusackog staza)

 

Kafu sam prestao da pijem nakon nekih godinu dana.Ni ona mi ne fali...ujutru pijem caj i skroz je ok!

 

Kako se osecam sada?! Osecam se kao da nikada nisam ni pusio.Duvanski dim je poceo da mi smeta kao i svim nepusacima...

 

Kada nastupe jace krize i ako se budes lomio mozda ne bi bilo lose da potrazis strucnu pomoc.Uradi sve sto mozes jer zivot sa cigaretama i bez njih nije isti.


  • 0

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 posts

Postavljeno 04 May 2016 - 03:02 PM

Da pocnemo redom....Ostavio sam jednom cigarete i posle tacno 6meseci se opet vratio njima...Ovo je ukratko sto se tice mene i mog pusackog staza koji planiram da ugasim.

...sta znaci planiras, koliko sam shvatio sa time je gotovo!

 

ma kazu ljudi da nije tesko ostaviti duvan...

imam drugara koji vec 10 puta ostavljao duvan

i kaze to je picHin dim  n2:party-021

 

n2:smiley-score010 za hrabrost i odluku i evo jedna motivaciona  n2:smiley-score010  za istrajnost...


  • 0

#6 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 04 May 2016 - 03:15 PM

Ma ostaviti duvan je lako. Ja ga ostavljam 10 puta dnevno. n2:Heristical

 

Ako si odlučio samo napred. Puna podrška. Nepušači ne shvataju koliko je velika odluka za pušača.

Jedan put sam dosta uspešno ostavio na neko vreme i stvar koja mi je pomogla je pregovaranje sa samim sobom tipa aj nemoj da zapališ sledećih sat vremena, pa kad to istekne onda sledećih i tako ceo dan. Kad vidiš da možeš onda ti to da elana da nastaviš.

Ako sam dobro shvatio iz neke prepiske ti si advokat. Ako je tako najdobronamerniji savet je da izbegavaš advokatske kafiće u pauzama suđenja. Meni su te pauze najveći problem.


  • 0

#7 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 04 May 2016 - 03:34 PM

Cim si to javno objavio, znaci da si ozbiljan, i ja ti dajem punu podrsku! Bilo bi ne ozbiljno da se za nedelju dana vratis na temu sa pricom kako nisi izdrzao zbog (opet) nekog razloga. Ili da se ne vratis uopste da nas obavestis kako napredujes . Uzivaj punim plucima, a kusur skupljaj za neke bolje stvari! Velika podrska!

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#8 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 04 May 2016 - 03:59 PM

Svaka čast za odluku, samo napred :) Ako će ti biti teško da piješ kafu bez cigara, probaj da ostaviš i nju, a takođe i čitanje novina. Za ublažavanje nervoze možeš da trčiš, ili ako si tada na poslu, pa nisi u mogućnosti, možeš npr. nabaviti onu gumu za jačanje šake pa to stiskati. Nisam pušač a kafu sam pio dok sam studirao, zbog učenja, i kako sam završio faks, tako sam završio i sa kafom i sada je uopšte na pijem, tako da bitno je samo imati stav i poštovati svoje odluke. Evo još jedna stvar koju bi mogao da uradiš kako bi lakše istrajao u odluci a koju je moj stric radio - svaki dan je u staklenu flašu od vina (sa uskim grlom) ubacivao onoliko para koliko bi tog dana davao za cigare. Kako je video da se flaša puni, uzeo je drugu, treću itd. i to ga je stimulisalo da se i dalje odupire potrebi kad je shvatio koliko para je bacao na to đubre. Nijedan dan nije izostavio da ubaci pare i za 6 meseci je sakupio toliko da je odveo ženu i 2 sina na letovanje na more, a na koje inače ne bi išli zbog finansijske situacije.


  • 0

#9 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2016 - 04:07 PM

Belgarath i sve ostale kolege koje se protiv tog zla bore,imate od mene punu moralnu podrsku... Ja,kao zakleti nepusac,i borac protiv duvanskog dima mogu da kazem da cete ostavivsi pusenje,pomoci ne samo sebi nego i drugima... Meni su oba roditelja strastveni pusaci i citav zivot se svim snagama borim protiv tog smrada,i sto sam stariji sve vise mrzim cigarete i duvanski dim... Licnim nekim iskustvima ti ne mogu pomoci,ali podrzavam i najmanje napore koje neko ulozi da se resi toga,tako da svaka cast,samo napred!
  • 0

#10 LakiS

LakiS
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 04 May 2016 - 04:20 PM

Ostavio duvan 2005-te  u 31-oj godini zivota.Samo jednog dana rekao u sebi dosta je bilo( nemam nikakve veze sa Radulovicem :) ). Kad je prosla prva kafa, prvo ozderavanje bez cigara, znao sam da je to to. Sada mi je samo zao sto sam se trovao 15 godina i nisam ostavio to sranje ranije.

Elem, kao sto je neko vec ranije rekao, sve je u glavi. Sve najbolje i da istrajes u svojoj nameri!   


  • 0

#11 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 04 May 2016 - 05:17 PM

Ih citajuci ove ex pusace izgleda kao da je to nista :). Sta ga znam. Videcemo. Kodmene ne igra neku veliku ulogu to stwvlja je sa strane i ostale stvari. A to da je lako je istina. I ja sam ga ostavljao do sada po 10 puta dnevno :).
  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 May 2016 - 05:18 PM

http://vk.com/doc-55395457_226957034


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 May 2016 - 05:42 PM

Follout čudi me da nemaš neki članak na bikegremlinu o pušenju i biciklizmu, značio bi nam, ono koliko pljuga sme da se popuši u toku vožnje i koje pljuge  n2:hahaha


  • 3

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 May 2016 - 05:54 PM

Follout čudi me da nemaš neki članak na bikegremlinu o pušenju i biciklizmu, značio bi nam, ono koliko pljuga sme da se popuši u toku vožnje i koje pljuge  n2:hahaha

 

You+think+you+are+funny+don+t+you+_117da

 

Lično poznajem nekoliko ljudi koji su posle čitanja te knjige ostavili pušenje. Koliko sam shvatio, knjiga je baš poznata. Nisam našao besplatnu on-line verziju na srpskom.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 04 May 2016 - 05:56 PM

Procitao knjigu vise puta i nista. :).
  • 0

#16 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 May 2016 - 06:21 PM

Pročita knjigu pocepa stranicu u nju smota duvan zapali, povuče dim i kaže kako dobra knjiga  n2:Heristical

Šalu na stranu naslov teme treba promeniti u na primer "Biciklisti pušači", a ne " Biciklisti i mi pušači"

Ali ostajem pri tome da bi Fallout trebao da napravi članak o pušenju i biciklizmu na bike gremlinu. Na primer koliko nositi pljuga u kutiji na vožnju 6,7 ili 8 ili se može poneti puna pakla 20 komada :D Značiće drugim pušačima koji su početnici u biciklizmu  n2:hahaha


  • 0

#17 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 04 May 2016 - 06:30 PM

Podrska i sa moje strane. 

Sve u svemu pusenje je bolest zavisnosti, zanimljiva je cinjenica da mozes da budes jak da isteras neki sulud uspon a toliko si slab da ostavis nikotin... Selektivni karakter ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#18 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 04 May 2016 - 06:50 PM

Pročita knjigu pocepa stranicu u nju smota duvan zapali, povuče dim i kaže kako dobra knjiga  n2:Heristical

Šalu na stranu naslov teme treba promeniti u na primer "Biciklisti pušači", a ne " Biciklisti i mi pušači"

Ali ostajem pri tome da bi Fallout trebao da napravi članak o pušenju i biciklizmu na bike gremlinu. Na primer koliko nositi pljuga u kutiji na vožnju 6,7 ili 8 ili se može poneti puna pakla 20 komada :D Značiće drugim pušačima koji su početnici u biciklizmu  n2:hahaha

tekst će imati poseban osvrt na obrazloženje zašto je bolje nositi 8, a ne 10 cigareta, koliko su one deblje, a jeftinije i koliko je bolje pušiti jeftine u odnosu na skupe.


  • 2

#19 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 06 May 2016 - 10:38 AM

Belgarath, jel sve ok? Kako izdrzavas? Jel uopste izdrzavas ;)


  • 0

#20 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 06 May 2016 - 10:59 AM

Belgarath, preporučujem ti Folauta za ličnog trenera.

Taj bi te odučio od života, a kamoli od cigareta.


  • -1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika