Jump to content


Fotografije
- - - - -

Hilandar


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 fraivan

fraivan
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 11:59 AM

Pozdrav svima poštovani kolegama:)

Javljam se sa pitanjem da li ima zainteresovanih da u periodu (okvirno) 01.08.-21.08 godine odemo do Atosa, tj, pre svega Hilandara i nazad. Moja ideja, zelja i potreba  da odem do tamo ove godine. Sta, gde, kako i koliko..sve je stvar dogovora


  • 0

#2 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 11:45 AM

Ove godine mi je nesto drugo u planu.Mozda u nekoj narednoj sezoni.Ako te nesta interesuje,pitaj ovde.Ima par kolega koji su nedavno bili.Mogu da ti daju savjete.Gdje treba da obratis paznju,u vezi smjestaja,mislim da su rekli da moras srediti dokumentaciju na vrijeme.Boravisna viza ili tako nesto.Sa srecom.
  • 0

#3 fraivan

fraivan
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 01:09 PM

pitacu svakako....znam da je to država za sebe....ako se predomislis, tu sam. gde ces ti ove godine?


  • 0

#4 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 02:30 PM

Ja cu do mora i uz put Ciker maraton.Ukucaj na pretrazivacu Hilandar i izbacit ce ti teme od kolega.
  • 0

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 April 2016 - 06:41 PM

Ove godine mi je nesto drugo u planu.Mozda u nekoj narednoj sezoni.Ako te nesta interesuje,pitaj ovde.Ima par kolega koji su nedavno bili.Mogu da ti daju savjete.Gdje treba da obratis paznju,u vezi smjestaja,mislim da su rekli da moras srediti dokumentaciju na vrijeme.Boravisna viza ili tako nesto.Sa srecom.

Pjesak mudro zbori..

Fraivan@ za početak možeš pogledati kako sam ja sa drugarima prošao prošle godine http://www.2bike.rs/...hilandar-2015/

Datum ulaska na Svetu Goru ne može biti okviran već unapred rezervisan bez mogućnosti da se pomera pre ili kasnije. Pre svega, pošto nameravaš ići u špicu letnje sezone, moraćeš da se najaviš bar 2 meseca ranije što znači da najavu obaviš najkasnije do kraja maja. U najavi (imaš na internetu njihov sajt) navedi kada bi voleo da dodješ na Svetu Goru i oni će ti brzo odgovoriti.. ili će moći taj ili neki približan datum. Imaš sve objašnjeno kako da popuniš online obrazac.. lični podaci, br.pasoša.. itd.
Kad dobiješ odgovor od njih onda započni planiranje puta. Ima više putnih pravaca do dole.. moj savet je da izbegavašglavne putne pravce jer će u avgustu biti i više nego opterećeni.
Navedi ovde kako ćeš realizovati noćenje.. mi smo išli isključivo na šator varijantu.. i odlično se proveli.
Biciklom ne možeš stupiti na tlo Svete Gore.. tačnije, policija te neće pustiti da ga uneseš na trajekt koji je jedina veza sa gorom Atonskom. Imaš 2 opcije:
1.Da u Uranopolisu nadješ smeštaj što će u avgustu biti jako teško jer će verovatno biti sve popunjeno
2.Da bicikl ostaviš u metohu Kakovo koji se nalazi na 9km od Jerisosa u pravcu Stavrosa.. ovde neće biti problema jer metoh Kakovo opslužuje manastir Hilandar. Tu su zaposleni sve naši ljudi iz Srbije i oni će ti maksimalno izaći u susret. U Kakovo treba da stigneš dan ranije i ujutro ispred kapije čekaš bus u 7,45h koji ide direktno do trajekta u Uranopolisu. Ovo ti je mnogo sigurnija varijanta.

Sve što te zanima pitaj.. ja sam ti na raspolaganju.


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 07:19 PM

fraivan,chamade.Zamolio bih vas da ne pisete pp,vec u temi.Za one koji ce sljedecih godina ici.Evo Chamade ti si vec napisao dosta korisnih savjeta.
  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 April 2016 - 08:28 PM

fraivan,chamade.Zamolio bih vas da ne pisete pp,vec u temi.Za one koji ce sljedecih godina ici.Evo Chamade ti si vec napisao dosta korisnih savjeta.

Naravno, nastavljamo u temi.. PP služi za druge stvari.

Ovih par saveta su za početak.. najbitniji je termin a sve ostalo ide nakon toga. Bez zakazanog datuma nema ni odlaska.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 April 2016 - 08:39 PM

Možeš da konačiš i jednu noć u manastiru Kakovo (metoh Hilandara). Jednu noć sam naglasio jer je tako po blagoslovu. Broj telefona manastirske prodavnice ima na netu pa možeš da se informišeš


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#9 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 April 2016 - 11:06 PM

Možeš da konačiš i jednu noć u manastiru Kakovo (metoh Hilandara). Jednu noć sam naglasio jer je tako po blagoslovu. Broj telefona manastirske prodavnice ima na netu pa možeš da se informišeš

Može ali uz najavu.. ako dodje nenajavljen ije siurno da će moći jer je starešina otac Serafim dosta strog. Inače, Kakovo je preporuka zbog ostavljanja bicikla.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 April 2016 - 11:33 PM

Može ali uz najavu.. ako dodje nenajavljen ije siurno da će moći jer je starešina otac Serafim dosta strog. Inače, Kakovo je preporuka zbog ostavljanja bicikla.


Jeste jako strog, ali je i dusa od coveka. Da te dopunim, najava se vrši telefonskim putem gde se dogovaras sa Petrom koji radi u manastirskoj prodavnici a on dalje sa ocem Serafimom. Svakako se treba upitno kroz molbu najaviti kad je Kakovo u pitanju
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2016 - 06:03 PM

Jeste jako strog, ali je i dusa od coveka. Da te dopunim, najava se vrši telefonskim putem gde se dogovaras sa Petrom koji radi u manastirskoj prodavnici a on dalje sa ocem Serafimom. Svakako se treba upitno kroz molbu najaviti kad je Kakovo u pitanju

Da, uz najavu sve bude ok ljudi su tamo izuzetno ljubazni. Medjutim, kad baneš onako nenajavljen može se ostati i bez konaka, posebno kad je špic sezone jer nisu biciklisti jedini gosti kojima treba konak. Da se preciznije izrazim.. može se desiti da ne bude raspoloživog mesta za noćenje.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#12 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2016 - 06:14 PM

Kad treba krov nad glavom,nije problem ni na podu u vreci da se zanoci ;)
  • 0

#13 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2016 - 07:29 PM

Kad treba krov nad glavom,nije problem ni na podu u vreci da se zanoci ;)

Naravno.. nama je bilo bitno da možemo ostaviti bicikle i stvari a noćenje.. imali smo 13 noćenja u šatoru na ovom putu pa još 1 ili 2 ne bi predstavljalo nikakav problem.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#14 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2016 - 07:32 PM

Pa da,naravno,samo kakav je stav monaha po pitanju da im se gosti baskare po podu :)
  • 0

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2016 - 07:47 PM

Pa da,naravno,samo kakav je stav monaha po pitanju da im se gosti baskare po podu :)

Ne verujem da se to baš praktikuje.. svakako, blizu je plaža gde se opušteno može prespavati u vreći.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 April 2016 - 08:51 PM

U tom delu kad se krene prema sitoniji ima dosta "skrivenih" plaza i malih uvala gde moze bez problema da se zanoci.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika