Jump to content


Fotografije
- - - - -

Prelazak Mosta slobode u Novom Sadu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#1 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 April 2016 - 05:32 PM

Most slobde u NS-u je namenjen za saobracaj motornih vozila ali do sada se tolerisalo da biciklisti voze zaustavnom trakom.

Juce kada sam isao na voznju video sam da je policija zaustavila biciklistu u suprotnoj traci. Rukom mi je pokazao da su ga zaustavili zato sto se spustao niz most.

Je li neko imao iskustvo da ga je policija kaznila ili opomenula zbog voznje preko ovog mosta?


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 April 2016 - 05:50 PM

Most slobde u NS-u je namenjen za saobracaj motornih vozila ali do sada se tolerisalo da biciklisti voze zaustavnom trakom.

Juce kada sam isao na voznju video sam da je policija zaustavila biciklistu u suprotnoj traci. Rukom mi je pokazao da su ga zaustavili zato sto se spustao niz most.

Je li neko imao iskustvo da ga je policija kaznila ili opomenula zbog voznje preko ovog mosta?

Čuo sam (ali ne od bliskih prijatelja, pa da budem siguran) da su počeli da zaustavljaju i pišu kazne.

 

Koliko se razumem, jedino rešenje je neki apel da se kategorija puta promeni, da ne bude više put za motorna vozila. Ograničenje 50 na sat na celom mostu da se stavi i da onda zaustavna traka bude pretvorena u biciklističku stazu - što bi bilo sasvim OK za grad kao što je Novi Sad.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 April 2016 - 05:53 PM

Rekao bih da je juce bila neka akcija. Kada sam se vracao sa voznje, posle otprilike 3h, policija je bila na istom mestu sa ukljucenim rotacionim svetlima, kao i kada sam odlazio.


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 April 2016 - 05:55 PM

Rekao bih da je juce bila neka akcija. Kada sam se vracao sa voznje, posle otprilike 3h, policija je bila na istom mestu sa ukljucenim rotacionim svetlima, kao i kada sam odlazio.

Često budu na silasku s mosta, samo do sad nisu hvatali bicikliste. Mene nikad nisu zaustavljali, a često idem tuda. Doduše, poslednjih par nedelja nisu bili kad sam prolazio, a u tom periodu sam čuo da su krenuli kažnjavati.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 07:17 PM

Vozim po tom mostu otkat je izgradjen NIKAD ali nikad me niko ni pogledao nije !!! Bilo je slucaja da su nas slikali, napisali kaznu i dopratili do prvog izlazka sa auto puta...

U subotu je tamo stajao dzip sa ukljucenom rotacijom i zaustavljali automobile... nas nisu dirali....

sve u svemu nemam reci i zaista mi se ova drzava sve vise gadi i gadi i gadi samo napredno Vucko ...


  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 April 2016 - 07:22 PM

Vozim po tom mostu otkat je izgradjen NIKAD ali nikad me niko ni pogledao nije !!! Bilo je slucaja da su nas slikali, napisali kaznu i dopratili do prvog izlazka sa auto puta...

U subotu je tamo stajao dzip sa ukljucenom rotacijom i zaustavljali automobile... nas nisu dirali....

sve u svemu nemam reci i zaista mi se ova drzava sve vise gadi i gadi i gadi samo napredno Vucko ...

Zabrana je na tom mostu otkad je popravljen od bombardovanja. Super je što policija radi svoj posao - ne bi smelo tuda bajsom po propisu. Samo bi bilo lepo da promene namenu mosta tako da bude po propisu ići tuda bajsom. Do sad su žmurili, ali da se desi da te udari tu auto (ne daj Bože) - u prekšraju si čim voziš tu i onda duplo nadereš. To treba rešiti na pravi način.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 11 April 2016 - 07:26 PM

I do mene je dosla prica o kaznjavanju zbog voznje zaustavnom trakom...jos nisam sreo biciklistu koji nosi dokumenta sa sobom tako da mi je cela ta prica malo klimava.


  • 0

#8 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 07:36 PM

Apelujem !!!

FalloutBoy mora biti da je voznja biciklom po mostu slobode najveci ili ti jedan od najvecih problema saobracaja u ovom jadnom novom sadu !!! Takodje mora biti da je prelazak biciklom preko duge siguran... ajd molim te... Ja ti potpisujem da na mostu slobode od izgradnje ni jedan jedini biciklista poginuo nije, ali isto to za dugu pa ne bih smeo da potpisem....

Ja sam po naravi izrazito BAHAT vozac i covek pa ih jeb.... sve u zabranu i zabrane takve vrste...


  • 0

#9 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 07:39 PM

I do mene je dosla prica o kaznjavanju zbog voznje zaustavnom trakom...jos nisam sreo biciklistu koji nosi dokumenta sa sobom tako da mi je cela ta prica malo klimava.

Uvijek u torbici nosim licnu kartu.Na sve voznje.Za 5000 din,kolika je kazna,mogu da kupim dobru vanjsku i unutrasnju gumu.
  • 0

#10 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 07:40 PM

Vozim po tom mostu otkat je izgradjen NIKAD ali nikad me niko ni pogledao nije !!! Bilo je slucaja da su nas slikali, napisali kaznu i dopratili do prvog izlazka sa auto puta...
U subotu je tamo stajao dzip sa ukljucenom rotacijom i zaustavljali automobile... nas nisu dirali....
sve u svemu nemam reci i zaista mi se ova drzava sve vise gadi i gadi i gadi samo napredno Vucko ...

Mani se politike i politicara.Imaju drugi forumi za to.
  • 1

#11 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 07:51 PM

Zabrana je na tom mostu otkad je popravljen od bombardovanja. Super je što policija radi svoj posao - ne bi smelo tuda bajsom po propisu. Samo bi bilo lepo da promene namenu mosta tako da bude po propisu ići tuda bajsom. Do sad su žmurili, ali da se desi da te udari tu auto (ne daj Bože) - u prekšraju si čim voziš tu i onda duplo nadereš. To treba rešiti na pravi način.

 

Poloicija Ne radi svoj posao !!!

Pogledaj malo po gradu totalan je haos svako staje gde hoce, svako prelazi gde hoce taxisti staju na stanicama za autobus pa autobus nema gde da stane...deca nam prodaju ili kupuju drogu pred skolama ... NIKAD ali NIKAD ovako nije bilo !!!! I sad je postalo odjednom vazno da se biciklisti vozaju po inace za njih same najpreglednijim najsirim i najsigurnijim mostom... pusti molim te ove gluposti !!!

Uh kako sam nervozan !!!


  • 0

#12 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 April 2016 - 07:56 PM

 

 

Uvijek u torbici nosim licnu kartu.

Od toliko torbica i da nema mesta za jednu licnu   :smile:  Uvek nosim sa sobom, nikad covek ne zna sta moze da se desi pupu. I ja sam cuo da kaznjavaju na mostu, razumem propise ali ne razumem kaznjavanje ... 


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 April 2016 - 07:59 PM

Apelujem !!!

FalloutBoy mora biti da je voznja biciklom po mostu slobode najveci ili ti jedan od najvecih problema saobracaja u ovom jadnom novom sadu !!! Takodje mora biti da je prelazak biciklom preko duge siguran... ajd molim te... Ja ti potpisujem da na mostu slobode od izgradnje ni jedan jedini biciklista poginuo nije, ali isto to za dugu pa ne bih smeo da potpisem....

Ja sam po naravi izrazito BAHAT vozac i covek pa ih jeb.... sve u zabranu i zabrane takve vrste...

Na Dugi postoji biciklistička staza, fizički odvojena od kolovoza. Lično je retko koristim, priznajem, ali ne bih psovao ikog osim sebe da me neko zaustavi i kazni.

 

Druga stvar, ako krenemo od toga šta je najveći problem, onda će džeparoš reći da vijaju razbojnike, razbojnik reći da ga ostave i hvataju političare jer oni više kradu i tako dalje. 

 

Ja se slažem da postoje veći problemi. Jedino mi je sa etičkog aspekta malo neozbiljno da pozivam na nesprovođenje zakona. Izmenu zakona, ili same signalizacije - svakako, ali da se ljutim na nekog što je rešio da me hvata u prekršaju... izem ga.  Ne znam da li se razumemo?

 

To bi se puno elegantnije rešilo promenom kategorije puta i crtanjem bici staze. Ja bih se samo za tako nešto zalagao. Pošto se kod nas ide linijom manjeg otpora, ostaće na psovanju vlasti i izbegavanju kad vidiš patrolu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 novakn

novakn
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 April 2016 - 08:28 PM

A jel to beše zaustavljaju samo bicikliste bez kacige ili?  n:bicycle2

 Mada i za to ima resenja: spustajuci se sidjes na prvim velikim stepenicama, a kad kreces gore pogledas ima li ih ispod drveta, ako su tamo onda se popnes drugim stepenicama i vozis kao da plavaca nema. 

Preporucljivo je stim u vezi ne ici kroz tunel, nikad ne znas gde će se ugnezditi sledeci put, mozda bas na izlasku iz tunela. Zato je tu put iza Edukons-a ili dole kroz Kamenicki park.

Meni lično opasnije je ako se spustam niz tu stazicu na mostu nego putem: staza uska, korman širok a ograda niska, mala nepažnja i padnes preko ograde i buć u Dunav ...


  • 0

#15 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 08:46 PM

Na Dugi postoji biciklistička staza, fizički odvojena od kolovoza. Lično je retko koristim, priznajem, ali ne bih psovao ikog osim sebe da me neko zaustavi i kazni.

 

Druga stvar, ako krenemo od toga šta je najveći problem, onda će džeparoš reći da vijaju razbojnike, razbojnik reći da ga ostave i hvataju političare jer oni više kradu i tako dalje. 

 

Ja se slažem da postoje veći problemi. Jedino mi je sa etičkog aspekta malo neozbiljno da pozivam na nesprovođenje zakona. Izmenu zakona, ili same signalizacije - svakako, ali da se ljutim na nekog što je rešio da me hvata u prekršaju... izem ga.  Ne znam da li se razumemo?

 

To bi se puno elegantnije rešilo promenom kategorije puta i crtanjem bici staze. Ja bih se samo za tako nešto zalagao. Pošto se kod nas ide linijom manjeg otpora, ostaće na psovanju vlasti i izbegavanju kad vidiš patrolu.

Ne znam naravno koliko FalloutBoy ima godina.... mene je nazalost zivot dug pola veka u ovoj zemlji naucio da nista ama bas nista ne mozes da uradis onako kako bi to u jednoj normalnoj iole sredjenoj zemlji trebalo, ovde prolazi samo bahatost, bezobrazluk da ne nabrajam dalje....

Naravno uvek cu da podrzim svaki normalni predlog i evo bicu prvi ako treba u poznatoj nam gradjanskoj iniciativi koja se zove Kriticna Masa  ciji nisam simpatizer, ali ovo moze biti dobra prilika da se dokazu i da opravdaju svoje postojanje i da steknu nove simpatizere...

Sada sam vecerao, pokusavam da se smirim, a ostavicu vama mladjima punih optimizma i postovaoca zakona koja nicemu ne sluze i eto zaspacu sa verom da policija radi svoj posao da sutra kada ustanem necu zateci slike haosa na ulicama ovog nekeda lepog grada, kojem zakon protiv voznje bicikla mostom slobode nikad i nije bio potreban, i da ce nam vetar promena doneti i nesto za sve nas vrednije od postovanja zakona zabrana koja se odnose na opsane pesake i bicikliste....


  • 0

#16 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 08:49 PM

A jel to beše zaustavljaju samo bicikliste bez kacige ili?  n:bicycle2
 Mada i za to ima resenja: spustajuci se sidjes na prvim velikim stepenicama, a kad kreces gore pogledas ima li ih ispod drveta, ako su tamo onda se popnes drugim stepenicama i vozis kao da plavaca nema. 
Preporucljivo je stim u vezi ne ici kroz tunel, nikad ne znas gde će se ugnezditi sledeci put, mozda bas na izlasku iz tunela. Zato je tu put iza Edukons-a ili dole kroz Kamenicki park.
Meni lično opasnije je ako se spustam niz tu stazicu na mostu nego putem: staza uska, korman širok a ograda niska, mala nepažnja i padnes preko ograde i buć u Dunav ...

Nema veze kaciga sa zaustavljanjem.Ona nije obavezna,vec biciklista treba da je nosi zbog sebe.Zabranjen je prolazak kroz tunel.To kruzno spustanje i voznja prema gore treba da se vozi polako i sa velikom koncentracijom.U Dunav mislim da ne mozes da bucnes,jer mi se cini da je to spustanje kada predjes rijeku.
  • 0

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 09:00 PM

...U Dunav mislim da ne mozes da bucnes,jer mi se cini da je to spustanje kada predjes rijeku.

ovde

 

...Meni lično opasnije je ako se spustam niz tu stazicu na mostu nego putem: staza uska, korman širok a ograda niska, mala nepažnja i padnes preko ograde i buć u Dunav ...

kolega govori o relativno uskoj pesackoj stazi sa visokim ogradama koja se pruza (skoro) celom duzinom mosta (sa spoljnih strana)

pa i na onom delu mosta iznad vode: https://www.google.r...Y9i440A345V5mM:


  • 1

#18 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 09:07 PM

Coolg66
Sistem se mijenja na bolje i na gore tako sto se pojedinac mjenja na bolje i na gore.Kada vecina prestane da namjerno krsi zakon stanje ce se mjenjati.Ja ne znam kada sam zadnji put platio bilo kakvu kaznu zato sto izbjegavam da svjesno krsim zakon.
Sada kada nam je Lucky_13 rekao da policija naplacuje kazne za prolazak kroz tunel ja vise nemam namjeru da idem kroz tunel.Ko je procitao da su poceli da pisu kazne,a nastavi da vozi kroz tunel sam je kriv ako bude kaznjen.
  • 0

#19 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 09:09 PM

ovde
 
kolega govori o relativno uskoj pesackoj stazi sa visokim ogradama koja se pruza (skoro) celom duzinom mosta (sa spoljnih strana)
pa i na onom delu mosta iznad vode: https://www.google.r...Y9i440A345V5mM:

Moja greska.Mislio sam da je govorio za kruzno spustanje prema Kamenickom parku.
  • 0

#20 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 09:15 PM

Coolg66
Sistem se mijenja na bolje i na gore tako sto se pojedinac mjenja na bolje i na gore.

EEEEE blago Vama !!!


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika