Jump to content


Fotografije

Scott Foil 40 (road)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 March 2016 - 05:55 PM

Moj favorit novatec jet fly...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#22 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 March 2016 - 09:44 AM

Svaki bicikl se sklapa na traci i dolazi samo tako sklopljen. Nulti servis koji si sam preskočio je obavezan i donekle me čudi što su ti da li bicikl bez da su ga uradili. Nekada nisu uvažavali garanciju ako se preskoče zakazani servisi.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#23 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 10 March 2016 - 01:10 PM

Nisam ja preskočio ništa, urađen je nulti servis. Elem, bajs je sada sređen, tako da to i nije važno.


  • 0

#24 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 March 2016 - 01:26 PM



... Rekao sam im da hoću odmah da ga provozam, a kasnije da štelujem ali mi nije jasno kako ovakav bajs nisu sredili kako treba...


Iz toga je bio moj zaključak da si preskočio nulti servis.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#25 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 10 March 2016 - 01:46 PM

Aha, to je više bilo u smislu da sam preskočio "fitting" pre nego nulti servis :) Bitno da smo se razumeli na kraju.


  • 0

#26 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 08:57 AM

Uzeo juče Syncros RR2.0, nisam mogao da odolim popustu. Ovi su išli na Foli 15/20, imaju dt swiss star ratchet, preglasan je freewheel, ali jebeš freewheeling.

 

xILfwzl.jpg


  • 0

#27 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 March 2016 - 10:05 AM

Cek, na novim syncros rr2.0 imas star ratchet? Ja sam zimus gledao u planetu za svoj mtb syncros tr2.0 ali nisu imali star ratchet. Iako su bazirani na dt350 nablama, covek iz syncrosa mi je odgovorio na pitanje da im "internals" nisu kao dt350 vec da imaju paw sistem. To sam licno i proverio u planetu, otvorili smo tockove i skinuo sam freewheel, stvarno paw a ne star ratchet. Zato me cudi da ti imaju a realno to je odlicna stvar, pogotovo za tu cenu.
Jesi li ih merio mozda?
  • 0

#28 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 10:10 AM

Pa na scott sajtu stoji u opisu točkova da imaju star ratchet. Pogledaću same točkov kasnije...
  • 0

#29 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 12:33 PM

Javio mi se uvoznik, kaže da tih točkova ima u obe varijante, 3 pawn i star ratchet ... moji su ipak 3 pawn iako u opisu na PB sajtu stoji star ratchet. Da li je to nešto vredno vraćanja točkova?


  • 0

#30 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 12:43 PM

Zavisi. Da li si ih kupio zbog toga ili ne?


  • 0

#31 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 01:13 PM

Nisam zbog toga ... nego ne volim kad se opis ne slaže sa proizvodom :D Anyways, čisto za one koji imaju ovakvu dilemu ubuduće, Proloco Trade iz Slovenije je zastupnik i oni imaju sve informacije. 


  • 0

#32 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 March 2016 - 02:16 PM

Pa kao poslednja verzija syncrosa ima star ratchet, ove proslogodisnje ili koliko su vec stare te koje ima u planetu definitivno su paw. 

Star ratchet je laksi za ciscenje i podmazivanje, dugotrajniji i imas opciju da ga zamenis za star ratchet sa 36 zuba, dok sa paw to ne mozes. E sada, da li je vredno vracanja ne znam ali je vredno popusta zbog lazne informacije na sajtu :D

I da, star ratchet ima do jaja zvuk ;)

 

Ja sam za info o tim tockovima pisao na syncors zvanicni mail na sajtu i tu su mi rekli da je paw u pitanju, mada rekli su mi i da su tockovi laksi nego sto smo ih mi izmerili u planetu kad smo ih otvorili ali dobro... :) 

Nisi merio svoje?


  • 0

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 03:31 PM

Javio mi se uvoznik, kaže da tih točkova ima u obe varijante, 3 pawn i star ratchet ... moji su ipak 3 pawn iako u opisu na PB sajtu stoji star ratchet. Da li je to nešto vredno vraćanja točkova?

kakvi zmajevi  n2:doh prodaju stari model a reklamiraju kao novi

 

Nisam zbog toga ... nego ne volim kad se opis ne slaže sa proizvodom :D

a ko voli da ga lazu?


  • 0

#34 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 03:34 PM

Glavna razlika izmadju tvog 3 pawl sistema i star ratchet-a je u tome sto ti imas 24 "points of engagement" a star ratchet sa 18 zuba ima 18 p.of e. i star ratchet sa 36 zuba (koji se uglavnom posebno kupuje kao nadogradnja) ima 36 p.of e. Znaci u sustini ti na tvom 3 pawl sistemu ces manje imati malo manji prazni hod kurbli u odnosu na star ratchet 18 ali je star ratchet laksi za odrzavanje i duze traje. Sve u svemu, lepo je znati razliku ali nista bitno... Uzivaj u voznji ;)


  • 0

#35 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 04:23 PM

Hvala na objašnjenju :)
  • 0

#36 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 01:02 PM

Vozio sam danas malo točkove, prezadovoljan sam. Čini mi se da su miljama daleko od R501. Nestali su čudni zvukovi, točkovi su utegnuti, freewheel ubija zvukom tako da je to motivacija da se motaju pedale. 

 

Razmišljam još da promenim i gume. Kenda Kountach ili Continental GrandPrix 4000s?


  • 0

#37 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 02:29 PM

Uzeo Kendu ... :D


  • 0

#38 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 March 2016 - 10:04 PM

Bajk super izgleda n2:cool2 !

 

Lepi su i ovi točkovi, mada ni oni R501 nisu loši po mom iskustvu, ja ih vozim ko da su ukradeni i pod mojih skoro 90ak kg još nisu popustili (mada ovih dana treba da virnem ispod trake da vidim kakvo je stanje iznutra :D). Al' nije im mesto baš uz tu klasu rama.

 

Da je bicikl moj, ja bih još skinuo dork disc i zamenio pogon, isključivo iz estetskih razloga :).


  • 0
Pozdrav




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika