Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
66 odgovora na ovu temu

#21 RadnaskelA52

RadnaskelA52
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 11 April 2016 - 04:46 PM

Izvinjavam se sto se nisam ranije javio. Sama nabavka je potrajala malo duze, neplanirano, pa sam tek prije par dana dobavio bicikla. I zena i ja smo prezadovoljni, bicikla su stvarno odlicna. Jedini problem je sto smo bez guzice zadnjih dana. :D Nismo jos kupili sorceve sa uloskom ali prvom prilikom cemo definitivno. :)

Hvala jos jednom na korisnim savjetima.

Pozdrav, Aleksandar


  • 0

#22 GordonG

GordonG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 10:06 PM

Pozdrav!

Prvog maja kupujem novi bajs i neophodan mi je savjet iskusnih vozača. Voziću 80% asfalt, 20% makadam i neravan teren (ništa pretjerano džobmasto). Izbor sam sveo na dva modela:

http://polarbikes.co.../mirage-pro-29/    i    http://polarbikes.co...t/forester-pro/

Jedan je MTB, drugi klasični trekking. Bio sam bliži Mirageu Pro dok mi prodavac nije rekao da ću sav da se izmučim vozeći ga po asfaltu i da je bolje da uzmem trekking model koji dozvoljava i izlete u prirodu. Ne znam šta da radim, a datum kupnje se bliži.

Zahvalan sam na svakoj pomoći.


  • 0

#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 April 2016 - 10:15 PM

Ne rade prodavnice 1. Maja...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#24 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 10:33 PM

Uzmes ovaj (link) i stavis tanje gume.


  • 0

#25 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 April 2016 - 10:37 PM

Prodavac ti je dobro rekao. A i dusan je dao korektan predlog.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#26 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 25 April 2016 - 09:28 AM

Ja imam Polar forestera, solidan bajs, za ne zahtevne bicikliste lepo sam se navozao sa njim i sada ga vozi moj ćale. Mada taj koji ti je rekao da bolje ide Forester po putu od Mirage pro 29er te je zestoko zeznuo. Forester je sa užasnom geometrijom rama i više je za penos stil vožnje kao moj matori. Na forumu ima jedan forumaš Mirage pro Bane se zove vozili smo se zajedno odličan bajs i ne može ni po čemu da se poredi sa foresterom čak i po asfaltu je nekoliko svetlosnih godina ispred Forestera i to sa sve kramponkama. Ja imam drugara radi kao zastupnik Planet Bajka i probao sam nekoliko Polarovih test bicikli vozio sam i Polar Tsunami er29 i baš imam pozitivno mišljenje o njemu jer je avion za Forestera u svakom smislu.
Ako si se odlučio za kupovinu novog Polara na Dušanov predlog bi dodao i :
http://planetbike.rs... bicikli/17951/
http://planetbike.rs... bicikli/18466/
Forestera ne bi ni gledao.
Jedini problem u Srbiji kasnija prodaja polovnog Polara.
  • 0

#27 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 09:50 AM

U bre da se izmucis sa voznjom po asfaltu, ne bih se bas slozio sa ovim mucenjem, lepo ce ici i Mirageu Pro. Bas ako hoces mozes kao sto su predlozili da uzmes par tanjih guma,pa npr kad ti treba ti zamenis,ali opet nije potrebeno, moje misljenje da ce i sa ovim gumama odlicno sljakati  n:bicycle2


  • 0

#28 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 25 April 2016 - 10:17 AM

A jel ne dolazi u obzir neki odlican polovnjak sa berze? Imas sobrih Trekinga ovde da nadjes...
  • 0

#29 GordonG

GordonG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 01:27 PM

Kupujem bajs na rate kako bih priuštio onaj koji će da mi traje, a istovremeno kompenzovao nedostatka keša da platim sve odjednom. Stoga sam ograničen na nekoliko radnji u mom gradu i, po onom što sam vidio, Polar nudi najviše.

 

U radnji kažu da ako sam već zapeo za Mirage Pro, bolje bi mi odgovarao model od 26" ili 27.5" inča za pretežnu vožnju asfaltom. Sad sam potpuno pogubljen. Mjesečna rata za Mirage Pro je četiri evra više od Forestera (što nije faktor), ali me strah da ću potpuno da promašim tip bicikla.


  • 0

#30 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 April 2016 - 01:36 PM

Ako ce ti taj bicikl (u ovom slucaju mtb) koristiti pretezno za voznju asfaltom ona vece gume to je bolje. Pod vece mislim na obim. Ciljalj 27.5 ili 29.
  • 0

#31 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 25 April 2016 - 01:48 PM

Pa ako vec uzimas tako bajs i ako je izbor suzen onda maksimalno treba iskoristiti situaciju u svoju korist tako da i ja mislim da ciljas vece tockove 29" ili 27.5"
  • 0

#32 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 25 April 2016 - 02:26 PM

Mogu da ti kažem drugarski savet da zaobiđeš Forestera. Nije to loš bicikl, ja sam se lepo navozao sa njim ali ono što nudi treking bicikl to Forester nikako ne nudi u odnosu na treking bicikle renomiranih proizvođača. Za moj stil vožnje i rute koje vozim treking bajs je idealan, zato sam se i odlučio za kupovinu novog trekinga tj Polar Forestera, u početku sam bio oduševljen sa njim jer sam do tada vozio već vremešni MTB er26. Mislio sam da sam uzeo odličan bicikl dok nisam seo jednm na pravi bajs i tek onda video šta sam kupio. Po defaultu treking bajs bi trebalo da bude brži od MTB što sa foresterom to nikako nije iako ima veći prenosni odnos od MTB, jednostavno geometrija i položaj sedenja to to ne dozvoljavaju. Takva mu je geometrija da ti je položaj sedenja sličan kao na ponici celo opterećenje i težište je na guzovima, uspravan položaj sedenja. na jednoj vožnji od 70km sam bukvalno dogurao bajs kući zadnjih 10km jer mi se guzica toliko rascvetala da više bukvalno nisam mogao da sedim na bajsu. Za neke ture 30-40 max. i laganu voznju solo je solidan ako nisi zahtevan. Ja sam vozio uglavnom toliko jer fizički zadnji trap nije mogao da mi izdrži više na njemu. NIkada me nije izneverio nigde čak od kupovine pa i danas se vozi uz redovno održavanje radi kao sat.
Sada imam MTB er29 i kao da sam na bajsu par svetlosnih godina ispred forestera. Imao sam gume er29 2.0 sada sam čak stavio i šire po preporuci Grbića continental Race Sport RS 2.2 i bajs po asfaltu ide fenomenalno, ono što sam sa foresterom morao da zapnem kao konj to sada i er29 idem lagano.
Da vidiš razliku koju ti pričam moraš lično da osetiš na dupetu. Forester estetski izgleda lepo ali moj ti je savet da ga zaobiđeš. Probaj ako hoće da ti daju Polar tsunami er29 ili Mirage Pro er29 i ako možeš da ih kupiš učinićes sebi uslugu u odnosu na ne kupovanje Forestera.
  • 0

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 April 2016 - 03:07 PM

http://polarbikes.co...uct/glider-man/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 LakiS

LakiS
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 03:10 PM

Za asfalt je bolji treking od mtb-a, al opet ima tu jos parametara koje treba razmatrati.

Imas ovde upitnik kolege sa foruma, http://www.bikegreml.../test/test.html, uradi ga ,vidi koje rezutate ce ti dati.

Sretno sa kupovinom. 


  • 0

#35 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 April 2016 - 03:12 PM

Tsunami nije praktican iz razloga ako bi hteo jednog dana da zakacis paktreger, a posto vozis pretezno asfalt verujem da ce ti zatrebati, jer nema na ramu predviđene prihvate za tu namenu, bar nije imao kad se pojavio pre par godina.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#36 Bax92

Bax92
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 04:33 PM

RadnaskelA52 sve preporuke za Polar Mirage Pro, uzeh ga prosle godine u avgustu novog, lepo se navozah. Gume Kenda 29 jesu malo jebene ali lagano zamenis sa tanjim ako ti budu problematicne..

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
  • 0

#37 GordonG

GordonG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 04:57 PM

Mislite da je 27.5" prihvatljvije od 29" za svakodnevnu vožnju? Išao sam do radnje da pogledam i "dvaesdevetke" izgledaju neprirodno veliko, kao kamionske.


  • 0

#38 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 April 2016 - 05:02 PM

Probas jedan peobas drugi. Neki hvale jedan neki hvale drugi, trecima ne valjaju ni jedan ni drugi vec vole 26:)
  • 0

#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 April 2016 - 05:10 PM

A jel ti izgledaju nenormalno gume na Foresteru? Ako je odgovor ne, onda stavis takve kao na Foresteru na 29-ku isti je to tocak samo sa vecim gumama i dobijes ,,normalan" izgled.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#40 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 April 2016 - 05:16 PM

Mislite da je 27.5" prihvatljvije od 29" za svakodnevnu vožnju? Išao sam do radnje da pogledam i "dvaesdevetke" izgledaju neprirodno veliko, kao kamionske.

Ako ces samo asfalt,29 ti je prava prica...veci tocak,vise i lakse se prelazi..neke kolege sa foruma kazu da su propevali od kad su uzelu 29..ako ces offroad onda 26,okretljiviji,lakse se upravlja...27.5 ti je nesto izmedju..ali najbolje da probas..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika