Jump to content


Fotografije

Nisam majstor al umem da pokvarim :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
120 odgovora na ovu temu

#41 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 02 June 2018 - 04:46 PM

Vec sam pisao da za odvijanje necega u obliku cevi koristite kljesta za cevi (link) a ne svedska, kineska, papagajke, kombinirke, kljesta za pumpe i slicno.

ne vidim razliku...sve su to kljesta za cevi...ili ?


  • 0

#42 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 02 June 2018 - 08:55 PM

Ogromna je razlika u nacinu rada, sa papagajkama i ostalim varijantama trenje se ostvaruje pritiskom od celjusti alata u pravcu centra kruga cevi cime cinis samo goru stvar ako pokusas da odvrnes nesto tanko bukvalno od kruznog navoja pravis elipsu. Kod pravih kljesta za cev se nazubljena celjust urezuje skoro po tangenti kruga cevi pa je veoma malo izrazen efekat splostene cevi. Koliko je nacin rada efikasan mozes da vidis i ovde (link) kako se odvrce cev bez stiskanja cevi kao sto bi to radile papagajke. I nemojte da koristite francuski kljuc kao covek sa videa, to je samo za demonstraciju kako se cev zavrce bez stiskanja celjusti, za cev koristite kljesta za cev.


  • 0

#43 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 June 2018 - 09:09 PM

Te papagajke su skinule brdo zapeklih i pretegnutih racni, patrona... Pa mi i nije zao obzirom koliko su placene :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#44 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 02 June 2018 - 09:38 PM

Te papagajke su skinule brdo zapeklih i pretegnutih racni, patrona...

rastavis racnu pa odvrces onu *osnovu* ili je odvrces preko kljuca?


  • 0

#45 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 June 2018 - 06:02 AM

Za takve stvari koristim obično stegu (u nju stavim adapter, točak nasadim na njega i okrećem ceo točak), ili podesivi ključ.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#46 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 03 June 2018 - 11:16 AM

@FalloutBoy   Znaci firma ti nije osposobljena za skidanje ovoga "cuda" kad zardja na indijskoj celicnoj nabli decijeg bicikla hi, hi, hi....


  • 0

#47 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 June 2018 - 11:53 AM

@FalloutBoy Znaci firma ti nije osposobljena za skidanje ovoga "cuda" kad zardja na indijskoj celicnoj nabli decijeg bicikla hi, hi, hi....


Kod nas je standard - čim se pojavi rđa, bacamo bajs i kupujemo novi. :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#48 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 June 2018 - 07:01 PM

rastavis racnu pa odvrces onu *osnovu* ili je odvrces preko kljuca?

 

Kako kad, nekad ide preko kljuca sa nas dva jaca i ne bas pametna, nekad mora da se rasturi.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#49 speci

speci
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 06 June 2018 - 11:56 AM

Imam problema sa bionix sistemom24v(na scott bike devetofaz pozadi).Servisirali smo mu motor(zamenili dva mosfeta na elektronici).Tiha patnja otvaranje motora(radavcigeri itd).Ali i dalje motor nece da startuje,na displeju (g1) sve normalno pokazuje,jedino sto je baterija malo slabija(ni-mh ima 4Ah 24V/27,5).Da li neko moze da mi da neki koristan savet.Ne znam  kako funkcionise onaj senzor u motoru i kako ga testirati?


  • 0

#50 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 March 2019 - 08:56 PM

Нисам сигуран о чему се ради али овако. Основа је Херкулес рам са примењеним хед тјубом који је по свој прилици припадао мањем раму. Мотор Крушик Ваљево. Купљено од првог власника који га је сам склопио и возио 35 година.

 

IMG_20190306_094350.jpg

IMG_20190306_094358.jpg

IMG_20190306_094406.jpg

IMG_20190306_094410.jpg

IMG_20190306_094430.jpg

IMG_20190306_100828.jpg

IMG_20190306_101143.jpg

IMG_20190306_101208.jpg

 

Звук мотора :)

https://youtu.be/5fPytHBd0-8


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#51 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 06 March 2019 - 09:18 PM

to bre, odlicne fotke....

 

nek vide sta je preteca ebajka n2:Heristical


  • 0

#52 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 06 March 2019 - 10:02 PM

Elektricni bicikli (pedelec) o kojima se na ovom forumu pise imaju motore koji mogu da budu ukljuceni samo ako biciklista okrece pedale nekom silom.

Nema potrebe da budete zluradi prema takvim biciklima, uostalom za desetak godina svi cete voziti takve bicikle.


  • 2

#53 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 06 March 2019 - 11:48 PM

Veruj mi da necemo :)


  • 1

#54 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 07 March 2019 - 12:04 AM

Vozicete, cim stignu u Srbiju takvi bicikli sto "ispadaju iz kamiona"...

Pinarello-ebike-2.jpg

 

Nisu Srbi mislili ni da ce kineske mobilne telefone koristiti.


  • 1

#55 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 March 2019 - 05:44 AM

Obicno na zapadu el. bicikle najvise voze ljudi koji su odradili svoje,znaci vecinom svog najboljeg dela zivota bilo je poso-kuca -,kuca poso. Znaci penzioneri,cak i postoje problemi u Holanndiji,citao sam da dosta stradaju ,jer nemaju vise reflekse kao nekada a voze vecom brzinom.  Bicikli u Srbiji vec odavno "ispadaju" iz kamiona a i biciklisticka oprema .Samo mi nije jasno sta si mislio pod sugerisanjem " vozicete za desetak godina svi el. bicikle" mislim sta ces ti onda voziti. Ko zna sta ce biti za desetak godina,moje je misljenje da uopste el. vozila nece zaziveti stvarno dok se ne usavrsi napajanje,jer danasnje baterije su isuvise slabog kapaciteta u odnosu na tezinu i el. vozila imaju malu autonomiju.Na zapadu ta prevara ide ,ekoloska svest itd. cene su im nenormalne,samo uporediti sta moze da se kupi napr. za 5000E koliko kosta jedan bolji el. bicikl.

 

A ta prica da el. bicikli imaju senzore koji ukljucuju motor samo kada biciklista okrece pedale,je zbog zakona koji se koliko toliko postuje na zapadu,ali verujem da se to bez problema skida,kao sto svi bajkeri skidaju blokadu na japancima koja je bazdarena na 300km/h malo im je ta brzina.

 

Nekada  (pre 50 god) mogao se kupiti mali benzinski motor,zvao se DONGO mislim da je bio oko tridesetak ccm , i ko je imao bio je dzek,imao ga je moj stric,i opet nije zaiveo u praksi,izmislili su motore koji su se zvali bicikl sa pomocnim motorom,tako da ko zna sta ce biti za desetak godina?Uvozice se i dalje razni krsevi sa zapada a mi cemo tonuti sve vise i vise u nemastinu,tako da je prica o el. biciklima u Srbiji malo vise tendenciozna,to voze smo zaljubljenici (i posebno strastven biciklista TV voditelj Memedovic O:)  O:)  O:) ).Misim mladji, a nasi penzioneri daju celu penziju na lekove, i cekaju svetog Petra da dodje po nih.


  • 0

#56 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 March 2019 - 08:52 AM

A ta prica da el. bicikli imaju senzore koji ukljucuju motor samo kada biciklista okrece pedale,je zbog zakona koji se koliko toliko postuje na zapadu,ali verujem da se to bez problema skida,kao sto svi bajkeri skidaju blokadu na japancima koja je bazdarena na 300km/h malo im je ta brzina.

Da li možeš da budeš malo precizniji. Šta se to "skida" sa pedeleca kako bi taj postao električni bicikl, tj. išao na dugme?
I još nešto. Da li pričaš o prepravci pedeleca u električni bicikl ili o ograničenju asistencije motora?
  • 0

#57 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 March 2019 - 08:58 AM

nek vide sta je preteca ebajka n2:Heristical


Reklo bi se pre da je ovo preteča Tomosa.
Prvi put čujem da ebajk ide na gorivo.
  • 0

#58 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 March 2019 - 09:00 AM

Нисам сигуран о чему се ради али овако. Основа је Херкулес рам са примењеним хед тјубом који је по свој прилици припадао мањем раму. Мотор Крушик Ваљево. Купљено од првог власника који га је сам склопио и возио 35 година.

 

attachicon.gifIMG_20190306_094350.jpg

 

Звук мотора :)

https://youtu.be/5fPytHBd0-8

 

Da li si kupio ovo čudo ili ti ga je neko doneo na servis?


  • 0

#59 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 07 March 2019 - 10:21 AM

Zahvaljujem svim clanovima sto nece ovu temu koristiti za rasprave sta je bolje i sta ce se voziti u buducnosti.

 

 

to bre, odlicne fotke....

 

Redmi Note 6 pro ;)

 

 

Da li si kupio ovo čudo ili ti ga je neko doneo na servis?

 

Ovo je treci od istog vlasnika, uskoro ce se videti u nekoj muzejskoj postavci :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#60 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 March 2019 - 09:45 AM

Rekao mu prodavac samo malo napumpas i to radi... 

 

IMG_20190305_121032.jpg

IMG_20190305_121036.jpg


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika