Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine novog MTB bajsa...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#1 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 01:37 PM

Pozdrav drugari,

Potrebna mi je pomoc oko kupovine novog MTB. Prosle godine sam nabavio bajk, koji je fazon u deore opremi, bio je oko 200 e i mogu vam reci da sam se jako zaljubio u voznju. Sada sam planirao da uzmem neki bajs do 750-800e MTB, velicina bajka bi mi najvise odgovara M. Da li vi imate neki prelog,jos bolje neki link bicikle, koju bi ste vi predlozili kao dobar bajs za te pare ?

Hvala unapred ! 

Pozdrav!


  • 0

#2 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 01:41 PM

Za potrebe rekreativca imas dobar mtb i za 500e koji ce ti garant zadovoljiti sve potrebe.
E sad ako zelis bas da imas baks i za reklamu to je druga stvar.

Ps:kolega VladaGm ce te posavetovati za drumasa ili hibrida ali neslusaj ga :))
  • 1

#3 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 01:52 PM

Hvala na odgovoru ! 
Nisam ljubitelj drumasa,jer nekad nekad volim da idem van puta,nije to nista hardcore,ali volim da se vozikam po prirodi.

Buni me jedna stvar, sada trenutno imam biciklu sa prednjim amortom, do sada nikad nisam vozio sa dva amortizera, zanima me da li je velika razlika u voznji van puta kada su na bicikli dva amortizera ili to u sustini nije toliko potrebno ? Pitam da znam da li i na to da obratim paznju prilikom kupovine.
Pocetnik sam,tako da ako su pitanja jako glupa,ja se izvinjvam :D :D Hvala na razumevanju


  • 0

#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 January 2016 - 04:03 PM

Ps:kolega VladaGm ce te posavetovati za drumasa ili hibrida ali neslusaj ga :))

Ma pusti ga, samo o drumasima i hibridima prica... Uzas...  n2:Heristical

 

 

@Viktrorr

Ovako. Pregledaj oglase i postavi linkove od bicikala koji te zanimaju. Gledaj cenu, stanje, opremu... Sacekaj da dobijes misljenje zajednice.

 

Voznja na dve suspenzije se prilicno razlikuje od voznje sa samo prednjom. Dve suspenzije su namenjene voznji van asfalta, tj offroad. Izuzetno su korisne, cak i pozeljne u zavisnosti od stila i nacina voznje, ali takodje nezahvalne za voznju po asfatu. Ako si rekreativac sa povremenim izletima van utabanih staza onda hardtail ti zavrsava posao.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 04:39 PM

Postavi si temu 'kupovina novog mtb...' pa da za pocetak razjasnimo jel mislis na 'Nov iz radnje' ili nov u smislu noviji i bolji od tog koji imas? Cisto da bi kolege znali koje bajseve da ti predloze
  • 1

#6 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 05:03 PM

Grbic je vec rekao,ako si rekreativac sa povremenim izlazima u sumu bacene pare bi bio fullsus. Racunaj da fullsus i trosi dosta vise snage nego hardtail na voznji,a po prici deluje da nei des bas cesto po sumu i nisi toliko za harcore onda ce hardtail biti besprekoran za voznju.
  • 1

#7 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 09:11 PM

Vidim da su se dvojica lepo salila na moj racun,pri tome znajuci da nisam u mogucnosti da odgovorim na vreme...

Ako gledas MTB znam odmah koja je preporuka od forumasa Grbica.Tako da racunaj na njegovu pristrasnost za odredjene vrste bicikla...


  • 1

#8 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 11:17 PM

Ja se izvinjavam radi se o novom u smislu bolji od bajka kojeg sada imam,ne nov iz radnje :D Jos nisam u mogucnosti da priustim nov iz radnje sa nekom finom opremom :D
Slazem se sa vama u vezi saveta da ako sam rekreativac, nije mi moranje da uzimam fullsus, ali opet ne znam zasto u svojoj glavi sam resio u startu kada sam odlucio da kupim novi bajk da to bude fullsus, ali kako vreme prolazi, polako dizem ruke od toga, jer iskreno imam slab izbor, da to bude dobro, a i da velicina bude M sto je najveci problem :D Posle Grbicevog saveta da linkove objavim ovde,pogledao sam i opet nema nista pametno za tu velicinu koja meni odgovara ! :D


  • 0

#9 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 01:00 AM

 da to bude dobro, a i da velicina bude M sto je najveci problem

Dodaj jos 50-100 evra.

http://www.2bike.rs/...er#.VqLPlZrhBdg


  • 1

#10 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 07:37 AM

Ako se odlucis za full sus svakako mozes naci dobar bicikl u tom cenovnom rangu a veruj bice toga.
A ako bi uzimao neki Hardtail po meni neka okvirna gornja granica je oko 500 eur i sve preko toga po meni i kao sto rece kolega Folcika je suvisno.
Dobro razmisli kakve su ti potrebe-ambicije za voznju pa prema tome trazi vrstu bicikle.
I da znas ko jednom sedne na full sus bike tesko da se vrati na nesto drugo :)
  • 1

#11 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 09:35 AM

I da znas ko jednom sedne na full sus bike tesko da se vrati na nesto drugo :)

 Posle ovoga tesko da ce da padne bajk a da nije fullsus :D


  • 0

#12 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 26 January 2016 - 10:15 AM

@Viktorr
Da sam na tvom mestu, uzeo bih ovako nesto i pevao ;)

http://www.2bike.rs/...29#.VqdGvlJ-Z00

 

No u svakom slucaju reci koliko si visok, tezak, gde vozis, prosecna duzina voznje?


  • 1

#13 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 January 2016 - 10:20 AM

Pritom je Damir proveren prodavac,vise puta saradjivao sa njim,korektan,strpljiv i ljubazan,za svaku preporuku.
  • 1

#14 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 26 January 2016 - 10:42 AM

Samo obrati paznju na velicinu rama. Pise da je M ali KTM nema M vec 17, a duzina gornje cevi za tu velicinu im se krece oko 585 pa vidi da ti to nije prekratko ako si oko 180.


  • 1

#15 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 January 2016 - 11:58 AM

Nije za hvalu ali sam svojevremeno vozio KTM "M", u pravu si za visinu, jeste 43cm tj 17''. Kao prava nubcina, bez previse raspitivanja, kupio sam ga bez obzira na velicinu jer mi se svideo na izgled i po opremi... Treba li da spomenem da sam 190cm visok :D

Uz lulu od 120cm i sticnu BBB skyscraper od 400+ moglo je to da se vozli al em sto izgleda smesno em sto je daleko od optimalnog. Jos je bio 26, ovaj je bar 29 a tu pre mozes da ides za "brojku ispod". 


  • 1

#16 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 January 2016 - 12:06 PM

Nije za hvalu ali sam svojevremeno vozio KTM "M",  jeste 43cm tj 17''.Treba li da spomenem da sam 190cm visok :D

 

 

Mogao si da ga nosis kao privezak za kljuceve :)


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#17 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 January 2016 - 12:43 PM

To je bio plan ako ne uspem da ga prodam, srecom ipak je otisao dalje :)


  • 1

#18 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 26 January 2016 - 01:37 PM

Ovaj bajk mi izgleda premalo, ne volim kada je ram previse mali,jer se ne osecam lepo u voznji. Visok sam 175 i imam 70 kg. Do sada nisam vozio vise od 130-140km u jednoj turi,ali ove godine planiram da to povecam,zato gledam da kupim sto bolji i kvalitetniji bajk. Ovaj mi iskreno ne izgleda kao nesto u sta ne mogu da se uzdam na duze ture,prvenstveno zbog udobnosti,nekako je previse mali za mene. Mozda gresim,ne znam. Pozdrav


  • 0

#19 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 26 January 2016 - 01:39 PM

Ove bicikle su mi zapale za oko, vi mi dajte svoju ocenu,po vama sta se najvise isplati,ili predlozite nesto sto vi mislite da je jos bolje od ovoga u tom cenovnom rangu:
http://www.2bike.rs/...-2#.Vqd23OjhDDc

http://www.2bike.rs/...ll#.Vqd24OjhDDc

http://www.2bike.rs/...tr#.Vqd3IejhDDc


  • 0

#20 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 26 January 2016 - 02:11 PM

Uz lulu od 120cm i sticnu BBB skyscraper od 400+ moglo je to da se vozli...

 

Ih sa lulom od metar i 20 moze da se vozi i lezeci :D

 

@Viktor

 

Sa 175 na 29er ja licno bih gledao gornju cev (efektivnu) oko 60 cm i onda stavio malo kracu lulu. Ovo je naravno moje vidjenje koje mozda nije ni dobro ni prakticno, ali sa nekim dosadasnjim iskustvom, to je moja preporuka.


  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika