Jump to content


Fotografije

rock shox


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
58 odgovora na ovu temu

#1 elSwere

elSwere
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 09 August 2008 - 10:53 AM

N arode posle 3 godineresio sam da zamenim prednju vilu na bajsu i gledajuci cene u budzet mi se savrseno uklapa rock shox RECON 351 BLACK cena u capriolu je 24 237 din pa ako mozete vi strucnjaci da mi kazete dali je to dobra kupovina ili moze da se kupi kod nas nesto kvalitetnije za te pare naravno novo..unapred hvala poz
  • 0

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 09 August 2008 - 11:40 AM

A zasto ne uzmes u razmatranje Rock Shox Rebu SL takodje u Capriolu,cena 23690din sifra proizvoda 111187.U zadnjem cenovniku koji sam skinuo(Excel)je ima.Mislim da je to bolja vila...Jos je i jeftinija :shock:.E sad da li je imaju na lageru :?
  • 0

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 09 August 2008 - 04:35 PM

Recon 351 je za 2008 godinu a ta Reba je nesto starija, mislim da je iz 2004/5. Ali ipak Reba je Reba. Sa sigurnoscu ti kazem da u paket u kojim dolaze Recon ide i Poploc adjustable. Normalno posto je AM paket. Za Reba-in paket neznam ali ja bi ipak uzeo Rebu jer je vazdusna u sprotivnoscu sa Reconom koji je feder. Reba je i oko 350 grama laksa. Ali ja kada bi birao to bi bijo vazduh
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 09 August 2008 - 10:35 PM

Ma Reba bre :wink: ,dual air,pa ako je i lock na vili nije strasno mada mislim da vec ta generacija (2004-2005)ima lock na governalu ali nisam bas siguran.Laksa,jaca,lepsa(ovo zadnje manje bitno 8) ).Mala digresija probao sam Toru 318 na Giantu Xtc(drug ga pazario ovih dana-doduse polovnog al do zla boga ocuvanog-UKENJ =D> ).U odnosu na moju Rebu Race ima razlike i to bas u radu, Recon se ugurao tu izmedju Rebe i Tore,ali Reba pa jos i jeftinija [-o< .Mozes da vidis koje su razlike na http://Www.sram.com izmedju Recona i Rebe SL.Inace Reba SL nema externi flotgate koji imaju Race i Team dok Team ima laksu krunu od Race,ali onaj deo koji vrsi posao je taj-isti.Od Rebe Wc se odustalo tj ne radi se vise,ne znam zasto,izgleda da carbon ipak nije za svaki deo na bajsu :| :

Attached Thumbnails

  • logo_reba07.gif

  • 0

#5 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 04 September 2008 - 11:16 AM

Reba je kako sam cuo najbolja vila zbog izdrzljivosti. SID propada brzo zbog tankih stapova.
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 September 2008 - 01:32 PM

Reba je kako sam cuo najbolja vila zbog izdrzljivosti. SID propada brzo zbog tankih stapova.

Diskutabilno, jer svaka vila moze da propadne ako se ne pridrzavamo osnovnog odrzavanja sto podrazumeva redovno brisanje stapova, pranje vile pa sve do menjanja gumica, dust viper-a i ulja u stapovima...

Inace ako se gleda sa mehanicke (a i prakticne) strane, najbolje viljuske su Headshock Fatty i Lefty koje mogu raditi bez ikakvog odrzavanja jako dugo, ako se pravilno naduvaju na tezinu vozaca. Posle toga jedino stvarno postujem Fox-a, a sve ostalo je way below...
  • 0

#7 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 September 2008 - 02:45 PM

Da,stapovi kod sad vec starog Sida su 28mm ali eto novog sa debelim stapovima kao kod Rebe 32mm ali mu je max disk dijametar 180mm(bio je 160mm) a ne 203mm kao kod Rebe.Fatty i lefty su stvarno bez konkurencije jer kazu ko jednom proba Cannondale vozi samo Cannondale.Fox trazi redeovniji servis i na krace intervale nego Reba.Nisam ga vozio ali verujem da je dobar tj odlican a i najlepsi je :wink: .Smucajuci se po stranim forumima,za Rebu kazu da ima veliki raspon podesavanja zbog komora + i - i da je najbolji odnos kvalitet/cene sto sam se i uverio.Moja Reba Race stvarno radi fenomenalno ali probacu i 'Lisicu' pa ce da vidimo sta biva :?
  • 0

#8 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 12 September 2008 - 07:49 PM

Inace ako se gleda sa mehanicke (a i prakticne) strane, najbolje viljuske su Headshock Fatty i Lefty koje mogu raditi bez ikakvog odrzavanja jako dugo, ako se pravilno naduvaju na tezinu vozaca. Posle toga jedino stvarno postujem Fox-a, a sve ostalo je way below...



Kako mozes reci da su Manitou, Marzocchi, Rock Shox, Magura, DT i ostali way below. To je isto da kazes da je BMW vrh a Mercedes i Audi way below. Apsolutno se neslazem sa tobom. Mozes da kazes samo ''meni se Fox najvise svidja a ostali ne''. Bilo sta vise od ovaga nije u redu. Uvek treba da postujes vrh tehnologije

p.s 1 Way below su SR Suntour, RST, Logan, Balistic i ostali

p.s 2 ZA MENE najbolji amortizer je MAGURA. Kvalitet do neba a i radi besprekorno
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#9 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 September 2008 - 08:41 PM

p.s 2 ZA MENE najbolji amortizer je MAGURA. Kvalitet do neba a i radi besprekorno


Slazem se ,Magura je kod mnogih proizvodjaca bicikala istisnula Fox,npr kod Canyona,sad njihovi top karbonski modeli nose Durin vilu.Svakako da Manitou R7,Rs Reba,Rs Sid,Magura Durin,Menja,Fox Rlc su odlicne Xc-vile,kupio bih onu koja mi dodje najpovoljnija u trenutku.Npr Reba Race i Team za 330e il novi Sid race za 400e.A fox ima za 450e.Ko je pored ovakve ponude Rock Shox-a lud da da 1000e za onaj Dt(bivsi Pace)?Sta god da se uzme od svega ovoga tesko da se pravi greska :mrgreen: .A ''way bellow'' je malo preterano,slazem se sa Ariothom,nasli su i Fox-u manu(e).
  • 0

#10 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 13 September 2008 - 09:45 AM

kako vam se cini rs psylo sl?koji god sam probao nije mu radio rebound! mali problemi sa reboundom ili jos nesto?
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#11 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 September 2008 - 10:35 AM

Ja bih najradije Domain :mrgreen: samo jos skupljam pare, valjda ce biti na leto (sledece) =P~ .
  • 0

#12 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 13 September 2008 - 12:13 PM

kako vam se cini rs psylo sl?koji god sam probao nije mu radio rebound! mali problemi sa reboundom ili jos nesto?


To se desavalo skoro svakom amortizeru Psylo. Mislim da je ta mana izbacila Psylo iz daljeg seriskog proizvodstva. Ali zato danas imamo Lyric za AM. Pa ko hoce neka ivoli
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#13 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 16 September 2008 - 09:08 AM

hvala na odgovoru!treba mi neka viljuska za xc pa koja bi preporuka bila do nekih 20000 dinara?
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#14 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 16 September 2008 - 10:08 AM

Ohooooo to je odlicna para. Za te pare se moze naci odlicni amortizer. Na novo to je Rock Shox Recon 351 solo air. Ali na staro mozes da kupis i nesto bolje, recimo Rock Shox Reba-u Fox F serije i slicne derivate. Na staro idu oko 300-350 eura. Ali uvek treba paziti u kom stanju su
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#15 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 September 2008 - 01:47 PM

@arioth
Ne spominjem viljuske kojih skoro da i nema na nasem trzistu, gde spadaju Magura i DT... cak mogu reci da nisam u zivotu ni video a kamoli probao Marzocchi Corsu... Trenutno vozim Fox F100X koji je najbolja viljuska koju sam vozio, pored Lefty Speed Carbon-a koji sam samo provozao na kratko
  • 0

#16 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 16 September 2008 - 03:53 PM

Imas Rebu SL u Capriolu za nesto vise od 20000din tj za 24000din,mnogo bolja od Recona ali za 50e skuplja :cry: .Ta cena joj je i u Nemackoj tako da ne moze jeftinije :?
  • 0

#17 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 202 posts

Postavljeno 16 September 2008 - 05:20 PM

Spomenuli ste Marzocchi vile, konkretno model Corsa. Interesuje me kako vile ovog proizvođača trenutno stoje jer mi se čini da se reč "bomber" nešto ređe čuje nego pre nekoliko godina. Kao da je revitalizovani Rock Shox odneo deo kolača od Marzocchi-a? Naravno tu su još i Fox, Manitou i Magura. Recimo Corsa, kakva je to vila (znam da je top ponuda) ali kako se pokazala u praksi i ko je vozi? Znam i da je skupa. Čini mi se da su i Marzocchi vile poskupele tokom godina približavajući se po ceni nedostižnom Fox-u. Nekada su Marzocchi vile bile simbol za kvalitet i minimalno održavanje uz razumnu cenu. Da li je i danas tako iako se proizvode na Tajvanu? Verujem da su i fabrike na Tajvanu odlične, ipak se tamo prave skoro sve poznate marke. Skoro sam video na Jenson-USA, Marzocchi XC700 TST, model iz 2008 za nešto preko 250 dolara. Vrlo povoljna cena za jedan od jačih XC modela u ponudi. Međutim, na mtbr.com date su joj vrlo slabe ocene uz opis ozbiljnih problema sa ovom vilom. Koju biste XC vilu ovog proizvođača preporučili pa da je u rangu sa npr. pomenutom RS Rebom po performansama? Koja bi bila best buy ( cena, performanse, dugotrajnost,...)?
  • 0

#18 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 16 September 2008 - 06:52 PM

Marzocchija ima sve manje ali slovenacki Kult ih nosi pa onda Bianchi.Corsa SL World Cup jeste skupa ali mislim da je Corsa Lt dosta pristupacnija tj cena joj je izmedju 300-400e bas kao i Reba(SL,Race,Team).Evo Corsa Lt za 289e:
http://www.actionspo... ... 16082.html
  • 0

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 16 September 2008 - 07:16 PM

Problem kod Marzocchi-ja je njegova tezina. Ijako je Corsa njihov najjaci XC model ona je ipak teska oko 1650 grama. Najjaci modeli Roxk Shox, Magura, Manitou , DT su teski svega 1400 grama sto u svetu XC vozaca je velika razlika. Da se osvrnemo na druge amortizere koje imaju zabari. Mislim da osim Corse svi njihovi drugi amortizeri koji su vazdusni imaju oprugu kako asistent pri radu. Ako ispumpas skroz vazduh iz amortizer radi na opruzi. To mi je malo nekako cudno i neshvatljivo. Drugi problem kod Marzocchi-ja je losi rad ATA(Air Travel Adjust) i ETA(Extension Travel Adjust) sisteme. Naime kada je amortizer u maksimalnom polozaju prilikom spusta sistem sam vrati amortizer u minimalnom polozaju. E da i ovi amortizeru su veoma teski. Blago receno Marzocchi nema lake amortizere :lol: :lol:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#20 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 September 2008 - 12:01 PM

Ne moze se reci ni za Fox da je lagan... ali zato radi :) moj F100X je, ako se dobro secam kada sam ga merio, nekih 1622g i to sa jako kratkim vratom
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika