Jump to content


Fotografije
- - - - -

Rasprava o smislu života


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
75 odgovora na ovu temu

#1 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 12:14 PM

Off topic

Gremline, moram da ti kažem da su neki koji ti zameraju na prekomernom teoretisanju, donekle i u pravu. Prihvati ovo kao najdobronamerniji savet, pogotovo što se oko skoro svih tema o kojima se diskutovalo, većinom potpuno slažemo.

Pride što si pokrenuo sopstvenu stranicu o biciklizmu, na koju postoji link u tvom potpisu. Ne ulazeći u tematiku i sadržaje na tvojoj stranici (koji su zaista zanimljivi i, pre svega, korisni), čini mi se kao potpuno legitimno pravo vlasnika Cikloberze da te banuje po tom pitanju, osim ako već niste postigli neki dogovor.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 December 2015 - 02:55 PM

Hvala na dobronamernoj kritici.

 

Što se tiče ove konkretne teme, da li misliš da nije trebalo da objašnjavam da 20" ramovi nisu svi isti i da se ne treba držati strogo i isključivo tog broja "veličine" koji piše na ramu? 

Zanima me i šta misli kolega koji je započeo temu?

 

 

Sajt bikegremlin.com je napravljen sa idejom da na srpskom jeziku sadrži informacije potrebne biciklistima i majstorima, jer ih je uglavnom moguće naći na engleskom i nemačkom (barem što sam za sebe uspevao naći). Koliko sam shvatio takva je i ideja prvobitne ciklo berze, danas 2bike.rs - da koristi biciklistima. Ne vidim zašto bi to smetalo vlasniku Cikloberze. Ja bih bio najstretniji da se uključe i kolega Grbić, IgorN, da nabrojim samo neke koji su se u ovoj temi uključili, a imaju znanja, iskustva i dobrih saveta. Sistematično složeno i sačuvano znanje za buduće, da ne mora svako od nule sam da uči na teži način. Od osnovnih pitanja za početnike, do testova novije, aktuelne opreme.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 03:34 PM

Off topic

...potpuno legitimno pravo vlasnika Cikloberze da te banuje po tom pitanju...

sa obzirom na tvoj potpis ovo me je bas iznenadilo, neprijatno :(

back to...on topic


  • 0

#4 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 03:44 PM

Sve ja tebe lepo razumem, ali prihvati da postoje ljudi koji i ne vole da im neko nešto sugeriše i destabilizuje ih u sopstvenim uverenjima.

Tebe odjednom ima mnogo i svuda (ako se dobro sećam, početak je bio sa nekom levom tripl šamaraljkom 105-icom koja nije htela da radi) i otada si učestvovao u mnogo tema, a bogami i polemika. Uz neke tvoje (nekom) oprečne stavove, potpuno je logično da zapadaš u polemike, čiji je broj proporcionalan temema u kojima učestvuješ. Ovo ti sve pričam, jer sam i ja, kao i još jedan broj starijih forumaša prolazio kroz te faze prekomernog angažmana, koji baš i nije doneo neki efekat (recimo, mnogih starih forumaša više nema ovde). Biciklizam u svakom obliku, praktičnom i teoretskom, jeste velika zaraza i stvarno postoji mogućnost navlačenja na tu drogu, da se posle zaista treba od toga odvikavati i ući u neke racionalnije vode.

Što se tiče vlasnika ovog sajta, koji je jedan zaista OK momak, ne znam, verovatno mu nije smetalo, ali je malo neprimereno da kad pričaš o nekoj temi ovde, usmeriš ljude na tekstove na svom sajtu. To bi bilo nekako kao da uđeš u Maxi i reklamiraš Rodu.

Nadam se da sve ove moje reči shvataš na pravi način. 

 

P.S. Igore, tvoj post je uleteo kao "međutim", ali dosta od ovoga važi i za tebe.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 December 2015 - 03:59 PM

malo neprimereno da kad pričaš o nekoj temi ovde, usmeriš ljude na tekstove na svom sajtu. To bi bilo nekako kao da uđeš u Maxi i reklamiraš Rodu.


Mislim da ovo poređenje nije na mestu. Zašto to mislim? Na primer pitanje kod zamene lanca: koliko da skratim nov lanac za svoj bajs? Možeš tražiti sliku i model bajsa, a meni je nekako bolje rešenje da napišem članak o tome kako se to meri, šibnem čoveku link i onda on sam može da zna - i za taj, i za svaki drugi bajs posle kako da izmeri koliki mu lanac treba (ako već nema dobro izmeren stari). Samo primer. Nema veze sa reklamom, nego sa pomoći, savetom.

Kao razlika davanja čoveku ribe i učenja ga da sam peca. Link je praktičniji za razmenu, lako se ažurira i ne guši forum - koga ne zanima samo preskoči, ne klikne. Koga zanima - tekstovi svi su pisani tako da obuhvate temu uz minimum rasplinjavanja (možeš zamisliti koliko je teško bilo tome odoleti :) ), tako da može lako da se shvati i razlog zašto se nešto radi, to je po meni ono pravo znanje - posle će svako lako improvizovati za sebe spram svojih potreba.
 

Nadam se da sve ove moje reči shvataš na pravi način.


Apsolutno. Više volim da mi ovako napišeš, nego da ćutiš i kao sve super. Prijatelj je onaj ko ti lupi šamar kad nešto usereš, ne onaj koji te tapše po leđima. :)
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 December 2015 - 04:16 PM

Mislis, odgovarace u stvarnosti za istu visinu vozaca samo sto su deklarisani na razlicite velicine ;). Prakticno su to 2 ista rama sa 2 razlicite visine.


Ti na slici da. Upravo tako.

Možda nisam najbolje objasnio, primer koji sam naveo je da su oba rama 20". Tada bi onaj sa isprekidanom linijom bio barem za broj veći - u praksi, za vozača kad sedne i izvuče šticnu koliko mu odgovara.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 04:18 PM

.. ali je malo neprimereno da kad pričaš o nekoj temi ovde, usmeriš ljude na tekstove na svom sajtu. 

msm da bi ovaj OT trebalo da se prebaci iz ove teme

 

a isto tako nisam siguran da sam bas najbolje razumeo smisao, pa te molim samo da mi odgoviris na jedno:

da li bi bilo OK da kolega FallOutBoy, vezano za temu o kojoj se prica, usmeri na neki drugi sajt npr...SheldonBrown.


  • 0

#8 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 04:32 PM

... ali je malo neprimereno da kad pričaš o nekoj temi ovde, usmeriš ljude na tekstove na svom sajtu. To bi bilo nekako kao da uđeš u Maxi i reklamiraš Rodu.
Nadam se da sve ove moje reči shvataš na pravi način.

hmmm, nisam nesto cesto na BikeGremlinu al nisam primetio da moj odlazak na Gremlin (Rodu) nesto umanjuje popularnost 2Bikea (Maxi-ja)
tako ne vidim kako Gremlin ugrozava 2Bike jer ne vidim komercijalnu crtu ni u jednom ni u drugom dok je to sama srz Rode i Maxija.
Dok su Roda i Maxi zaista konkurenti jedni drugima, meni se cini da su po samom smislu i formatu Gremlin i 2bike totalno razliciti.
Ja na to usmeravanje gledam kao na...evo, ovde vam pise sve na nasem jeziku pa pogledajte. Doduse, dosta toga pise i na 2bike
al nije toliko pregledno, i lako za nalazanje i zahteva vise vremena. Msm da svaki put copy-paste sa Gremlina ne bi imalo smisla??!


  • 1

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 04:35 PM

P.S. Igore, tvoj post je uleteo kao "međutim", ali dosta od ovoga važi i za tebe.

bio bih ti zahvalan kada bi bio konkretan.

mozda cak i da mi otvoris temu, nesto tipa: sta zameram kolezi igorNS

Moze vako, glasno, moze private, nemam problem :)


  • 0

#10 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 04:47 PM

Ne radi se o tome da li Roda ugrozava Maxi ili ne ili je link na Sheldona, nego da svaki drugi post ima link na doticni sajt. Realno, pretera ga. Ako cu da budem maliciozan, rekao bih samoreklamerstvo. 


  • 1
.

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 05:16 PM

Ne radi se o tome da li Roda ugrozava Maxi ili ne ili je link na Sheldona, nego da svaki drugi post ima link na doticni sajt. Realno, pretera ga. Ako cu da budem maliciozan, rekao bih samoreklamerstvo. 

Ne razumem sta hoces da kazes,

aj da vidimo o cemu se radi a ne o cemu se ne radi.

Ne budi maliciozan vec budi konkretan.

 

Koelga KarpKG je dao primer Rode i Maxija. Il ja ne razumem slicnost (ili ne vidim dobro, sto sam odmah i rekao) ili primer nije dobar ili..nesto trece..?

 

Sa jedne strane, ako i jeste samoreklamerstvo, bar ima sta da pokaze za sobom.

Nisam strucan al msm da nije to lako napraviti :)

I pored toga i dalje ne vidim nikakvo zlo niti stetu.

 

Sa druge strane, ko je meni (ili tebi) kriv sto ne saberem(o) to (mislim/o da) znam/o u sajt ili blog, i okacim/o link

nego svakom novajliji peske kucamo odgovor na njegovo pitanje da li ce njegov pogon da odgovara kad mu stigne novi ram?

Msm, zaista hocu da pomognem ali realno...moj nacin bih opisao kao...licniji

dok mi se cini da je njegov nacin efikasniji i brzi i ostaje posle nesto konkretno iza njega.

Od mojih pisanija na forumu sam mogao da skucam knjigu, al pronaci nesto od toga kad ti treba je...zahtevno.

Meni moj nacin za sada funkcionise, ali mi njegov (jos) ne smeta. Ali je primetno da nekima smeta.

 

Razmisljanje, zna li neko

da li postoji nacin da blokiram neke/sve postove odredjenog clana, ili vise njih, tako da ih ne vidim u nekim/svim temama

kao sto mogu za oglase?

 

Eh, sad nakon malo razmilsjanja koje se desilo tokom ovog mog pisanija

dosao sam do sledeceg zakljucka da je tebi problem samoreklamerstvo kolege FalloutBoya jer je preterao (kako si sam rekao)

pa mi sad malo jos cudnije deluje onaj pocetak gde kazes nije bitno dal je Gremlin ili Sheldon.


  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 December 2015 - 05:18 PM

Ne radi se o tome da li Roda ugrozava Maxi ili ne ili je link na Sheldona, nego da svaki drugi post ima link na doticni sajt. Realno, pretera ga. Ako cu da budem maliciozan, rekao bih samoreklamerstvo.

 

Postoje sledeće opcije:

 

A) Nađem link, pod uslovom da postoji na srpskom. Pročitam, proverim da li je dobro napisan. Postavim.

B) Postavim link za koji znam kakav je jer sam ga sam pisao, po cenu da izgleda kao "samoreklamerstvo".

C) Napišem kilometarski post koji sve to objašnjava, ponovo (isto što ima na sajtu).

D) Napišem kratak, nepotpun odgovor, ili odgovor bez objašnjenja.

E) Ignorišem pitanje.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 05:27 PM

C) Napišem kilometarski post koji sve to objašnjava, ponovo (isto što ima na sajtu).

ako smem da dodam:

i najverovatnije vec postoji u istoj ili slicnoj temi

al ni onaj koji pita ni ja ne mozemo da ga nadjemo :(


  • 1

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 05:40 PM

Postoje sledeće opcije:...

mozda ima jos jedna opcija

da vidis sa adminom

pa da tvoj BikeGremlin bude na neki nacin tvoj deo, tvoj kutak na 2bike

pa onda nece nikome da bode oci

al ne u fazonu teme gde od tudjih postova nece moci nista korisno da se nadje vec samo tvoj.

 

Nesto nalik Calvin*s Corner-u koji postoji na sajtu ParkTool-a

gde sef ekipe mehanicara bici reprezentacije SAD iznosi svoje licne stavove

http://www.parktool..../calvins-corner


  • 0

#15 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 05:49 PM

Podrzavam bike gremlin, kao i ostale tome slicne sajtove. Zasto? Zato sto se svaki drugi dan u sezoni pojavi lik sa temom, potreban savet za bajs/deo/kompatibilnost. Posto sam tek od ove godine aktivan na ovom forumu, vidim da ima dosta ponavljanja na raznim temama upravo zato sto niko nece da uradi domaci, i vec mi je dosadilo da pisem/citam savete. Zato i treba da postoji baza kao gremlin. Tamo je sve lepo objasnjeno, uz neke ispravke koje bih ja napravio po pitanju pojmova/naziva delova. Ne moze niko onda da kaze, nisam nasao info jer ne znam engleski, ili jer je tesko naci na nasem jeziku ili je nesto nejasno (imaju slike, crtezi, seme).

 

Na ovom forumu se ne moze lako pronaci ono sto ti treba, a i kako bi, kad tema "savet za kupovinu" ode na stranu maxija, rode, 3x8, 1x11 i ostalih u toj temi nepotrebnih informacija. Mene kod gremlina cudi to, sto covek mora da koriguje i ispravlja svakog, makar i deset puta, da bi potvrdio svoju pricu, pa samim tim svoj blog stavlja u drugi plan jer nema poente ici tamo, kad vec on sam ovde toliko drvi o svemu i svacemu. 


  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 December 2015 - 06:29 PM

Podrzavam bike gremlin, kao i ostale tome slicne sajtove. Zasto? Zato sto se svaki drugi dan u sezoni pojavi lik sa temom, potreban savet za bajs/deo/kompatibilnost. Posto sam tek od ove godine aktivan na ovom forumu, vidim da ima dosta ponavljanja na raznim temama upravo zato sto niko nece da uradi domaci, i vec mi je dosadilo da pisem/citam savete. Zato i treba da postoji baza kao gremlin. Tamo je sve lepo objasnjeno, uz neke ispravke koje bih ja napravio po pitanju pojmova/naziva delova.


Šta konkretno misliš da bi trebalo promeniti?
 

Na ovom forumu se ne moze lako pronaci ono sto ti treba, a i kako bi, kad tema "savet za kupovinu" ode na stranu maxija, rode, 3x8, 1x11 i ostalih u toj temi nepotrebnih informacija. Mene kod gremlina cudi to, sto covek mora da koriguje i ispravlja svakog, makar i deset puta, da bi potvrdio svoju pricu, pa samim tim svoj blog stavlja u drugi plan jer nema poente ici tamo, kad vec on sam ovde toliko drvi o svemu i svacemu.


U ovoj konkretnoj temi sam se uključio kad je krenula priča o veličini sedalne cevi koja odgovara za visinu vozača. Da li 20", ili 21"? Objasnio sam zašto to nije (uvek) merodavno. Dopunivši tvoj post slikom koja objašnjava upravo to što si rekao - kosa gornja cev uz sedalnu od 20" čini ram veličine iste kao ram sa horizontalnom gornjom cevi uz broj-dva veću sedalnu cev (recimo 22").

Ne vidim u čemu je tu problem? Više od pola ostalih postova su bili odgovori na sugestije/pitanja/prozivke upućene direkno.

Ako imaš konkretan problem sa mnom, postoji pp, možeš i otvoriti temu za diskusiju o tome kakav sam i šta ti kod mene smeta, inače mislim da je primereno napisati ako ima nešto što sam napisao da je netačno, ili nepotpuno. Ako sebi daješ za pravo da prosuđuješ šta je suvišno, onda najbolje da završimo svaku temu sa prvim postom: "kupi to i to." I kraj priče? :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 07:05 PM

,,,kad vec on sam ovde toliko drvi o svemu i svacemu. 

uuu...

toliko mi se svidja kako je ovo receno da mi uopste ne smeta sto nema smajlija...

kako "neko" rece: budimo ljudi iako smo biciklisti :)


  • 0

#18 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 07:12 PM

Ako imaš konkretan problem sa mnom, postoji pp, možeš i otvoriti temu za diskusiju o tome kakav sam i šta ti kod mene smeta, inače mislim da je primereno napisati ako ima nešto što sam napisao da je netačno, ili nepotpuno. Ako sebi daješ za pravo da prosuđuješ šta je suvišno, onda najbolje da završimo svaku temu sa prvim postom: "kupi to i to." I kraj priče? :)

 

Ne znam kako si dosao sad do ovoga, ali nebitno, shvati moj post kako hoces. (U njemu sam pohvalio tvoje napore da napravis nesto lepo za bici zajednicu). I ne, necu praviti temu o tebi na forumu, nismo mi ovde dosli da se upoznajemo i pricamo ko je kakav, nego da razmenimo konkretne savete kako bi pomogli jedni drugima. Ako ti mislis da nije suvisno ovo sto radis po forumu, a imas vec sa strane napisane clanke o tome o cemu vec pises, onda si u zabludi. Toliko sto se tice mog "problema" sa tobom, za koji ti mislis da postoji.

 

Sta bi mogao da prepravis? Za pocetak, da izbacis sve svoje teorije zasto nesto valja ili ne valja. Kada se pise tekst o npr podesavanju menjaca i brzinama, nema mesta za tvoj licni stav o tome da je 3x8 najbolji ili tako neke opaske, jer to onda srozava ceo tekst koji treba da bude apsolutno informativan, a ne skup necijih uverenja. (Kao npr onaj tvoj tekst o broju zbica koji si najavljivao onomad, koji sam procitao i nasmejao se samo) Takve stvari bih izbacio, i napravio jednu lepu enciklopediju o biciklama na srpskom jeziku. Ovo naravno nema veze sa mojim neslaganjem sa nekim tvojim stavovima, nego ima veze sa tim da ne treba da ostavis u informativnom tekstu mesta za slaganje/neslaganje. Samo cinjenice i kraj price. Druga, manje bitna stvar, ali ipak doprinosi ozbiljnosti sajta, jeste pravilno nazivanje delova i pravilno pisanje. Nikakve krupne greske, ali ih ima po clancima. Ovo su sve sugestije, i nemam nameru da se dalje ovde pregonim sa tobom oko bilo cega sto sam ovde ispisao, pa te molim da ako nemas nista protiv, prekinemo sa daljim pisanjem na ovu temu.


  • 3

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 December 2015 - 07:21 PM

Ne znam kako si dosao sad do ovoga, ali nebitno, shvati moj post kako hoces. (U njemu sam pohvalio tvoje napore da napravis nesto lepo za bici zajednicu). I ne, necu praviti temu o tebi na forumu, nismo mi ovde dosli da se upoznajemo i pricamo ko je kakav, nego da razmenimo konkretne savete kako bi pomogli jedni drugima. Ako ti mislis da nije suvisno ovo sto radis po forumu, a imas vec sa strane napisane clanke o tome o cemu vec pises, onda si u zabludi. Toliko sto se tice mog "problema" sa tobom, za koji ti mislis da postoji.
 
Sta bi mogao da prepravis? Za pocetak, da izbacis sve svoje teorije zasto nesto valja ili ne valja. Kada se pise tekst o npr podesavanju menjaca i brzinama, nema mesta za tvoj licni stav o tome da je 3x8 najbolji ili tako neke opaske, jer to onda srozava ceo tekst koji treba da bude apsolutno informativan, a ne skup necijih uverenja. (Kao npr onaj tvoj tekst o broju zbica koji si najavljivao onomad, koji sam procitao i nasmejao se samo) Takve stvari bih izbacio, i napravio jednu lepu enciklopediju o biciklama na srpskom jeziku. Ovo naravno nema veze sa mojim neslaganjem sa nekim tvojim stavovima, nego ima veze sa tim da ne treba da ostavis u informativnom tekstu mesta za slaganje/neslaganje. Samo cinjenice i kraj price. Druga, manje bitna stvar, ali ipak doprinosi ozbiljnosti sajta, jeste pravilno nazivanje delova i pravilno pisanje. Nikakve krupne greske, ali ih ima po clancima. Ovo su sve sugestije, i nemam nameru da se dalje ovde pregonim sa tobom oko bilo cega sto sam ovde ispisao, pa te molim da ako nemas nista protiv, prekinemo sa daljim pisanjem na ovu temu.


Koje konkretne greške?

Što se tiče ličnog stava, mislim da je u redu da ga stavim na kraju teksta i da on ne menja činjenice napisane u ostatku, tako da to ne bih menjao.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 10 December 2015 - 07:51 PM

Što se tiče ličnog stava, mislim da je u redu da ga stavim na kraju teksta i da on ne menja činjenice napisane u ostatku, tako da to ne bih menjao.

 Da ne mislis da je u redu, ne bi ih ni pisao. Samo ti skrecem paznju na to da u tekstovima informativnog karaktera nema mesta za iskazivanje licnih stavova. Pogledaj/procitaj bilo koje vesti. 

 

Greske pravopisnog karaktera i greske pogresnog nazivanja delova (sad mogu da se setim zupcanika, ne mogu bas da ulazim na sajt i pretrazujem po tekstovima sta jos, ali razumes sta hocu da kazem).


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika