Jump to content


Fotografije

Sasa popov alexandro phiz kraljevo prevarant!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 Nesa1994

Nesa1994
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 23 October 2015 - 06:56 PM

E pa ovako.. 
Kao sto sam gore naveo sasa popov ili sasapop89 na cb iz Kraljeva me prevario..
Ja sam okacio oglas da menjam kucno pojacalo i vufer za neke mtb delove.
On se javio par puta na cb ponudio mi neke gume kasetu lanac i jos par delova. Rekao sam mu da me add na fb da vidim sta nudi i ako se dogovorimo da menjamo.
Stize zahtev Aleksandro Phiz i poruka ''E druze evo ja sam sa cb'' 
Tu krecemo da se dopisujemo i posle par sati kuckanja dogovorimo se da mi posalje ''sram 9faz kasetu i lanac isti, korman race face i lulu) A ja njemu vufer, pojacalo, i jednu vilu klasicnu.
Dogovorimo se razmenimo podatke i dogovor je bio da saljemo isti dan i svako svoju postarinu da plati..
Ja sutra dan posaljem Bex-om njega zovem poslato aks-om..
Sutra dan zovem aks nema nikakav paket (posto sam dalje od grada pomislio sam da mrzi kurira da dodje i to je to).
2 dana nakon poslatog paketa napokon me zove kurir da mi kaze da izadjem i preuzmem paket. Sav srecan jer su mi stvarno bili potrebni takvi delovi.
Cim mi je urucio paket video sam svoju kutiju i pitao kurira kad je paket poslat poslat je 22.
Otvaram paket zaticem neki bzv korman alu, kasetu 9faz(ne sram neka krs)
lanac za 10faz, i lulu raceface......
Odmah sam ga okrenuo nije se javljao odbijao poziv i sve to..
Posaljem par poruka da mi posalje koliko sutra delove koje je rekao da mi posalje, nista ne odgovara.
Posle nekog vremena javlja se na fb da mi kaze da ti delovi i ta lula vrede vise nego moji delovi..
Tu mu vec kazem da to nije to, da mi posalje one delove..
Nista ne odgovara i blok me na fb.
Slucaj prijavljen a sve se to danas odigralo.
Nzm sta da kazem sem toga da sam mnogo povredjen.Hteo sam sve da batalim jer je ovo 2 put da me neko prevari na ovakav nacin.
Dobra skola jer vise NIKAD necu prvi da saljem.
Predlozicu slike pa sami ocenite.  

 

Attached Thumbnails

  • Screenshot_1.png
  • Screenshot_8.png
  • Screenshot_5.png
  • Screenshot_13.png
  • Screenshot_15.png
  • Screenshot_3.png
  • Screenshot_6.png
  • Screenshot_17.png
  • 12170570_1234525859906376_39432761_n.jpg
  • 12178293_1234526369906325_193955574_n.jpg
  • 12180215_1234526229906339_2121094805_n.jpg
  • 12180176_1234525396573089_1429116207_n.jpg

  • 1

#2 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 23 October 2015 - 07:03 PM

Ne znam odakle ti ideja da nekome veruješ na reč i šalješ tek tako.


  • 0

#3 Markoooo

Markoooo
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 23 October 2015 - 07:30 PM

Lepo ti ja rekao ne salji prvi...
  • 0

#4 Nesa1994

Nesa1994
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 23 October 2015 - 07:41 PM

Sad je kasno! Ocekujem da ce da vrati ono sto treba da posalje!


  • 0

#5 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 23 October 2015 - 08:51 PM

Nikad mi nece biti jasna ta naturalna razmena ja tebi ovo ti meni ono. Novac je izmisljen odavno za takve stvari. Ok mogu da razumem ako zivite u istom gradu pa obostrano vidite robu, ali ovako preko net-a to je suludo. Na kraju neko uvek izvuce deblji kraj a u ovom slucaju si nazalost to bio ti.
  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 October 2015 - 04:54 AM

Nikad mi nece biti jasna ta naturalna razmena ja tebi ovo ti meni ono. Novac je izmisljen odavno za takve stvari. Ok mogu da razumem ako zivite u istom gradu pa obostrano vidite robu, ali ovako preko net-a to je suludo. Na kraju neko uvek izvuce deblji kraj a u ovom slucaju si nazalost to bio ti.

Novac služi kad ne možeš direktno 1-na-1 da se menjaš. Nego ja prodam Peri, Pera Lazi, a Laza meni. Da se takvi krugovi lakše zatvaraju. Kad se možeš direktno menjati s nekim, novac samo komplikuje.

 

Da je poslao sa nekim ugovorenim otkupom, opet bi se zeznuo, jer bi sam kupio škart robu. A prevarant bi za razliku od 0 uplaćenih dinara dobio šta hoće.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 Nesa1994

Nesa1994
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 24 October 2015 - 06:52 AM

Meni nije prvi put da radim razmenu sa nekim. Ko je biciklista najmanje ocekujem da ce da me prevari!
Menjam sa jednim deckom iz Valjeva cokek je maksimalno posten! 


  • 0

#8 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 24 October 2015 - 07:05 AM

100 ljudi, 100 ćudi. 

 

Sledeći put više pazi. 

 

Ako si ti pošten ne mora da znači da je taj drugi


  • 0

#9 fandja

fandja
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 24 October 2015 - 08:11 AM

Lik je prevarant.....
Nemoj slucajno neko da se zajebe da mu posalje amortizer na servis....vise ga nece videti......
Mene je zajebao za one menjace sto je prodavao.....nisam sada u prilici ali cu vam pokazati slike.....
Ali cu biti u najskorije vreme.....
Poslao mi totalno druge menjace......neispravne......farbane......kurir nije hteo da vrati pare posto je vec urucio posiljku AKS......kaze procedura je da se prijavi policiji......ja ih zvao oni me uputili u odeljenje za visoki tehnoloski kriminal.....inspektor je u tom trenutku bio na terenu.......ostalo je da naknadno dodjem sa svim dokazima......
  • 0

#10 Nesa1994

Nesa1994
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 24 October 2015 - 11:28 AM

Go*nar mali 98 god. A sta radi sa ljudima.. Nekad nisam nikog prevario da kazem da je ovako a da nije tako! I jos nmg da verujem da mi se ovo desilo po drugi put! Jel ima bre on roditelje???
Gledao sam nigde mu nema fiksnog broja! 
Znam da zivi preko puta aks-a u kraljevu Mesto ''Kovaci'' 


  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 October 2015 - 05:06 PM

Prevare ako se mogu dokazati vredi prijaviti policiji.

 

Na forumu je super podeliti iskustvo da znaju ljudi.

 

 

Ima proverenih prodavaca na forumu, imaju pozitivna iskustva napisana na forumu, često bez i jednog negativnog. Ima i neproverenih. Ima i onih koje za koje je više forumaša napisalo kakva su ružna iskustva imali. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 24 October 2015 - 06:23 PM

U zadnje vreme jako puno ljudi na forumu je prevareno. Ne znam šta se dešava sa ljudima, ali svako ima nekih problema. Svi bi za kratko vreme da zarade. 


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 October 2015 - 06:29 PM

U zadnje vreme jako puno ljudi na forumu je prevareno. Ne znam šta se dešava sa ljudima, ali svako ima nekih problema. Svi bi za kratko vreme da zarade. 

Mnogi ljudi rade za 200 (i manje) evra mesečno. Onda dođu dileme:

 

 

1) Daš pola teško ušteđene plate za deo i ispadne da je loš. Pojedeš govno, ili probaš da zezneš nekog drugog?

 

2) Možeš da zaradiš mesečnu platu ako se napraviš blesav - prodaješ deo u viđenom stanju - neka kupac sam gleda, svestan je rizika.

 

 

I to je za one manje-više poštene. Svako se tu negde nađe. Što je kriza veća, onaj finansijski deo sve teže pritiska vagu. Samo je pitanje kome je koliko teška savest i koji su prioriteti.

 

Da ne pričam o onima koji vole na prevaru lako zaraditi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 24 October 2015 - 10:29 PM

Moram da napisem par stvari iako ne pisem puno po forumu.

Svako ko radi takve trange frange i ostale gluposti tipa zamena sa ljudima koje nikad u zivotu nije video, cak nije ni cuo nego se dopisuju u par poruka i onda resi da tako na nevidjeno posalje svoje delove, blago cu reci ispada i vise  od naivnog.

Svako treba da shvati jednu stvar, kad se vidi dosta povoljan oglas ako prodavac nije bas pouzdan, vidite sta se sve prodaje po oglasima ( jer onaj sto ima na desetine oglasa i robu za par hiljada eura znaci da radi sa time i velika je sansa da necete biti prevareni iako ni to nije sa sigurnoscu tacno).

Ja sam se par puta opekao na cikloberzi ali to je bilo pre vise od 5 godina... Niko mi nije kriv, kasnije sam naucio da se poloovni lanac i kaseta  NIKADA NE KUPUJU.

Covek da oglas za kao novu vrlo malo vozenu dura ace kasetu i lanac, cena pristupacna, cujemo se , narucim, stigne meni dura ace komplet ali kaseta nazubljena a od lanca nema nista. Uzmem to lepo i bacim.

Sta hocu da kazem, imate uvek 2 mogucnosti, da lepo odete u radnju i da kupite novu robu sa fiskalnim racunom, garancijom. Ili da odaberete polovnu robu od ko zna koga i po ko zna kojoj ceni, ali onda nemojte da ocekujete da cete dobiti kvalitete robe iz radnje i sve sto to nosi.

Ko se na to resi sam snosi odgovornost ako posle bude problema sa tim od koga je uzeo. Jos jednom kazem ako imate proverenog prodavca od koga uzimete onda je to ok. Ovako je veliki rizik...

Mene su zavrnuli za 300 eura pre par godina na Limundu, niti sam izvukao pare niti sam ista mogao da uradim, Limundo tim je velika prevara, uzimaju ti proviziju kad nesto prodas a kad tebe neko prevari onda peru ruke i boli ih uvo.

Ukratko cu da napisem, dam na licitiaciju izuzetno tri retka stripa, glanc forma, tj, u kesici.  Cena im je okvirno oko 500 eura. na takvim skupim licitacijama uglavnom za takve stripove licitiraju nasi ljudi iz inostranstva, imaju lovu i onda prave kolekcije za sebe koje su preskupe...

Elem, zavrsi se licitacija, sve 3 dobije isti lik, iz Beograda ali zivi u Becu.Kaze nemas problema, za dan dva ti uplacujem novac posto nisam u zemlji.

Prodje par dana, on se ne javlja, ja ga opet kontaktiram, on kaze kako je spremio novac ali posto on zivi u inostranstvu a njegovi ovde da nikako ne saljem stripove sa otkupninom jer se njegovi ljute sto baca novac na takve stvari. To sve njega citiram.

On ce meni da uplati novac iz Beca a ja da posaljem sttripove bez otkupa, kao obican paket.

Drugi dan kaze on, uplacen novac, stize za dan, i da slobodno posaljem stripove njegovima.

Ja budala, umesto da sacekam da dodju pare odem u Postu i posaljem 3 stripa kao obican paket, jos sam i postarinu od oko 300 din platio.

Prodje dan, meni novac ne stize, prodje par dana meni novac ne stize.Ja ga opet zovem a on mi sada prica drugu pricu. Kako mu je nesto hitno iskrslo, kako ide iz Beca za Nemacku, kako nema novac trenutno i da ce da mi vrati strpove.

Ja kazem ok, javi tvojima nek mi posalju nazad moje stripove.

JER ZNATE STA MI JE POSLE PAR DANA STIGLO. TA TRI STRIPA ALI POTPUNO ISCEPANA, ISARANA I KOJA NE VREDE NI 1000 DINARA.

Vidim ja da to nisu moji stripovi, zovem ga, taj se vise nije javljao. Pitam Limundo i oni se prave ludi i peru ruke. kasnije su mu bloirali nalog ali ja od toga nemam nista.

Imam samo tu adresu gde sam bio poslao stripove. bio i u Policiju i ni tu nisam mogao da dokazem da mi je poslao druge stripove a ne moje. Oni kazu jer ti je vratio, ja kazem jeste ali nisu moji, oni kazu dokazi i mlate nesto i od toga nema nista. Oni misle da to vredi 100 dinara.

Sve sam zivo probao i nisam mogao da izvucem svoje stripove nazad. A limundo tim se od svega toga ogradio, smece.

Posle par meseci sam odustao od svega, zalozio sam vatru ovim starim stripovima i stavio tacki na sve to.

 

Od tada kad god mogu ako nije velika razlika u ceni, kupim robu u Planetbike ili Capriolo. imaju popuste, moze na cekove, za kes dodatni popust.

Na berzi ako kupim to je onda od proverenih ljudi sa kojima sam vec trgovao, ali ako je nesto skupo onda vredi otici i licno po to, bolje istrositi par hiljada za gorivo nego mnogo vise kasnije ako to nije to.

I na kraju, ako mi se bas nesto dopadne, a da je neka sitna cena  na pr. do 20 -30 eura onda uzmem i od nepoznatog prodavca svestan rizika da sam te pare mozda bacio.

 

Eto tako, pratite gore ove moje reci i necete imati problema kao sto sam ja imao... Sportski pozdrav.


  • 1
Passo di Gavia

#15 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 25 October 2015 - 12:30 AM

Dodao bi još da je jako vazno da se kupuje od ljudi koji se bave iskljucivo prodajom bicikli i delova za bicikle, a svaštare koji prodaju sve od "igle do lokomotive" treba zaobilaziti u širokom luku. I one "neupućene" i koji se kao ne razumeju u robu koju prodaju takodje treba izbegavati.

Imao sam nekih negativnih iskustava sa "neupućenim koji se ne razumeju u robu", ali mahom sitnih koja ne zavredjuju pažnju. Inace sajt kupujemprodajem.com je bolji zbog mogućnosti ostavljanja ocena. Limundo, kupindo i slične ni ne posećujem, niti sam ikad kupovao ili prodavao bilo šta preko njih.
  • 0

#16 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 October 2015 - 01:09 PM

Ma kakvi ocene i ze.....cije... Nema ja koga da ocenjujem. Ako je stanje delova koje uzimam kako jebi opisano po meni je to korektnost prodavca. Ako kaze jedno a stigne drugo onda je prevara...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
  • 0

#17 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 25 October 2015 - 01:57 PM

Nevezano i vezano za ovaj slucaj, osnovni problem je kada kupac kupuje nesto, neki deo, vecina njih ne pozove prodavca, nego posalje sms poruku ili poruku u inbox-u. Mislim da je mnogo drugacije kada cujete s kim pricate, dobijete ili sigurnost ili odbojnost prema prodavcu, a ovako poslali ste poruku i nemate nikakvu predstavu o prodavcu, ukoliko prodavac vec nije proveren. Samo intuicija i nista drugo
  • 0

#18 Nesa1994

Nesa1994
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 25 October 2015 - 04:32 PM

LJUDI PAZITE!!! http://www.2bike.rs/...im#.Vi0DeLerTDd TO JE TAJ ISTI!!!!!

OVAJ RAM KO ZNA KAKAV JE! KO JE VOLJEN NEKA PODELI!


  • 1

#19 fahrrad

fahrrad
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 October 2015 - 05:23 PM

LJUDI PAZITE!!! http://www.2bike.rs/...im#.Vi0DeLerTDd TO JE TAJ ISTI!!!!!

OVAJ RAM KO ZNA KAKAV JE! KO JE VOLJEN NEKA PODELI!

 

Ovaj ram iz oglasa nije video Cube, nešto se i ne sećam Cube "četvrtastih" ramova ... to je neki Mckenzie ili nešto slično ...  još uvek je na stalku za farbanje  n2:hahaha   mada mora se priznati lepo odrađeno ...

 

A ovako izgleda original : http://www.velostran...1c54274e65f.jpg


  • 1

#20 Nesa1994

Nesa1994
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 25 October 2015 - 05:33 PM

Ovaj ram iz oglasa nije video Cube, nešto se i ne sećam Cube "četvrtastih" ramova ... to je neki Mckenzie ili nešto slično ...  još uvek je na stalku za farbanje  n2:hahaha   mada mora se priznati lepo odrađeno ...

 

A ovako izgleda original : http://www.velostran...1c54274e65f.jpg

 Pa ljudi koji ne znaju uzece ram i dobice nesto ko zna sta.. Ni ovaj ram nece da posalje!


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika