Jump to content


Fotografije

Pitanja oko viljuske (Manitou Axel)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#41 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 February 2010 - 04:50 PM

ili ovo, ako si za agresivniju vožnju :mrgreen: : http://www.cikloberz...ow.php?id=13366


2 kg-a i malo jace, takoda tu nista ne gubis, cvimi. :mrgreen:
  • 0

#42 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2010 - 04:54 PM



ili ovo, ako si za agresivniju vožnju :mrgreen: : http://www.cikloberz...ow.php?id=13366


2 kg-a i malo jace, takoda tu nista ne gubis, cvimi. :mrgreen:


a jebiga, jest 2 kila malo teško... al ne možeš ga razbiti :mrgreen: (ja zapravo imam MX COMP iz '06 i taj je ~1600grama težak)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#43 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2010 - 04:59 PM

Ovaj skareb sam upravo izmerio 1655g. Malo je teži, ali ima SPV ;)
  • 0

#44 cvimi

cvimi
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Locationns

Postavljeno 05 February 2010 - 06:24 PM

a samo sam hteo da pitam kako da zamenim ulje na sadasnjoj vili! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tek za jedno 2 nedelje cu imati para pa cu videti onda sta cu uzeti. Slazem se da je reba najbolja moguca kupovina ali toliko necu moci da izdvojim...duke ne bih uzimao zato sto je stari model a i mislim da ima oprugu dok onaj Damirov dual air race datira iz 2002ge sto je stvarno dosta matoro pa sve i da nije uopste vozen, isto vazi i za skareb (jedino ako je 2005 spv it varijanta) ovaj marzoki mx pro stvarno izgleda odlicno a ukoliko se ne varam bio je oko nove godine za 100 evra isti takav na berzi...a 2 kg nije problem samo ako radi extra...

vidim ja nagovoriste vi mene da kupim nov amort a axel......kako vam se ovo cini?
:mrgreen:

Attached Thumbnails

  • axel2.jpg

  • 0

#45 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 February 2010 - 06:41 PM

Scareb koliko bila dobra vila cinjenica je da se sada nalazi u muzeju Manitou-a, tj Answer-a. Znaci koliko god bio ocuvan, koliko bio malo vozen, kolko je cena niska je nepozeljan u kupovini. Ne grdim vilu i njen rad ali previse je matora da bi neko sada razmisljao da je kupuje. To cudo je staro 5-6-7-8 godina vise. R7 je sasvim druga prica. Po oglasima se nalaze dobre Reba-e za niske pare sto je skoro savrsena kupovina. Plus nemojte da ste negativno orijentisani prema Recon Coil varijanti. Vila radi savrseno, a plus feder je mnogo bolji u radu kada se ostljivost vile uzme u obzir. Opet da moje reci ne budu pogresno protumacene ne kazem da vazduh ne valja ali i feder ima svoje prednosti. Trazi manje odrzavanje, radi osetljivije i nekako mekse nego vazduh. Uvek sam bio pristalica da vozim vazdusne vile, ali za ovih 40 dana koliko posedujem Totem-a moje se misljenje promenilo. Buntovao sam se protiv vile na federu ali na kraju sam licno osetijo i lepote federa. Ali to je vila za totalno drugaciji stil voznje od ono sto vi vozite. Za XC/Trail/Marathon uvek bi uzeo vazduh ali i federa bi uzeo kao backup
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#46 cvimi

cvimi
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Locationns

Postavljeno 05 February 2010 - 06:47 PM

eh kad bi imao par odma bi uzeo RockShox Revelation Air U-turn bez razmisljanja :cry: :cry: :cry:
  • 0

#47 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 April 2013 - 01:10 AM

Dizem matoru temu, ali mi se cini najpogodnijom.

Elem, u kuci imam 2 bicikle sa ovom vilom (zapravo, na drugoj nisam proverio da li je ista oznaka ali su isti modeli bajseva, vile isto izgledaju, samo je noviji godinu-dve).
Generalno, amortizeri rade, samo su stapovi skoro pa suvi i sporo se uvlace-izvlace.
Skup servis mi ne resava problem (kupicu drugu vilu u tom slucaju). Ne znam ni koliko moze da se krece servis za ovakvu vilu? Da li ga neko radi kod nas?
Jel ova vila ima ulje ili je klasicna opruga? Cini mi se da lepse radi od mog Suntour-a XCM, predpostavljam da nije opruga.

Pitanje jeste, da li mogu bez specijalnog alata ja ovo da otvorim i zamenim ulje/gumice? Ako gumice uopste mogu negde da se kupe kao rezervni deo (ovde ili preko). Koje ulje uopste ide i koliko istog?
Ili da samo podmazem stapove spolja sa teflon sprejom i batalim servisiranje, dal ce to nesto pomoci? :)
Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika


Nisam guglao, jer ne znam ni koji je ovo tacno model, prvi put se srecem sa Manitou vilom, tako da ne zamerite ako sam postavio neko glupo pitanje :)
  • 0

#48 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5465 posts

Postavljeno 14 April 2013 - 07:53 AM

Dizem matoru temu, ali mi se cini najpogodnijom...Nisam guglao, jer ne znam ni koji je ovo tacno model, prvi put se srecem sa Manitou vilom, tako da ne zamerite ako sam postavio neko glupo pitanje :)

imas PM
  • 0

#49 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 08 March 2014 - 07:34 PM

jel bi mogao u temi da okacis odgovor ako imas psoto vidim da si njemu nesto posalo na PM posto mene isto zanima jer imam istu viljusku :) i opet i ja dizem temu iz mrtvih :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika