Jump to content


Fotografije

Vase misljenje o Capriolo bajsevima . .


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 July 2015 - 02:25 PM

Ja samo znam da taj capriolo ne bih kupio ni da je 250e

To je tvoj subjektivan stav. Ako pričamo o kvalitetu samog bicikla, sasvim je zadovoljavajuć. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14663 posts

Postavljeno 19 July 2015 - 05:09 PM

http://www.capriolob...ione=SHOW&id=89

http://www.capriolob...ione=SHOW&id=62

http://www.capriolob...zione=SHOW&id=2


  • -1

#23 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 31 July 2015 - 01:08 AM

Vozim Adrenalin, uzet polovan pre par godina. Kod mene godisnje predje oko 1000km godisnje i sem guma, lanca i paknova nista nisam menjao. Jedina zamerka na Tourney menjac koji mora stalno da se steluje. Odrzavam ga sam tako da majstori nemaju vajde od mene. Takodje, imam i Pogoniju sa Altus menjacima (brat je rekao da ce da ulaze u nju ali od toga izgleda da nema nista), i mislim da je skroz ok bajs. Sto rekoste u prethodnim postovima, koliko para toliko i muzike..


  • 0

#24 Dado-ltd

Dado-ltd
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 31 July 2015 - 05:19 AM

Vozio Kapriolo Pogoniju,kupio ga novog pre cetri ipo godine.Tada placen 25000(oko 250€) ja ulozio u njega jos 150€,kad god sam imao kvar stavljao bolje delove.Tek kasnije sam saznao da mi je prodavac "uvalio" bajs koji nije imao originalne fabricke delove.Ja ga kupio sa zadnjim menjacem Turnej,pogon bio neke slj klase,na jednom vecem usponu mi se iskrivila srednja sajbna...Sve u svemu,bajs je radio posao sa vecim ili manjim problemima.Capriolo kao Jugo :D
  • 1

#25 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 31 July 2015 - 07:46 AM

Većina proizvodjača ima širok opseg proizvoda. Najbolji primer je Trek koji ima drumske bicikli za 300 dolara ali i najskuplji serijski drumski bicikl na svetu TREK MADONE za oko 15.000 dolara.

Slično i Capriolo, ima i krševa od bicikli a može se i naći solidan bicikl po pristojnoj ceni, pristojnijoj nego kod renomiranijih proizvodjača.

Glupo je reći Capriolo je krš a npr Specialized je vrh. Treba porediti konkretne modele i opremu na njima.


  • 4

#26 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2015 - 08:00 AM

Po meni srednja klasa kapriolovih bajseva je nekako najizbalansiranija sto se tice placeno-dobijeno.. Najniza klasa recimo new line,booster itd je blagi uzas,za 15-18 000,kupis bajs koji ti dobije luft na svim mogucim i nemogucim mestima,dok za preko 50-60 000 dobijes solidan bajs,ali sa nekom alivio/altus opremom, za te pare moze da se nadje polovnjak kod proverenog prodavca (nekad i sa papirima) ful xt.. E sto se tice srednje klase tu je nekako stvar najcistija,za 25-30 000,jes da dobijes taj tourney,ali za rekreativce svi ti bajsevi neobicno dugo sluze (adrenalin,anaconda,cobra,monitor man,gila,gecko...).. Ja vozio adrenalina 3god dok se nije raspao,stvarno me je sluzio..evo sad dok nisam kupio nov lanac,vozio sam drugarov bajs,anaconda,jes tezak ko tuc,ali on i dalje lepo okrece,menja brzine,nista ne krlja,nemo lufta... Tako da po meni kupovina tih bajseva nije losa,samo treba videti po mogucstvu uzeti neki od tih sa alu ramom :)
  • 2

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 July 2015 - 12:04 PM

Upravo kao što kaže kolega Damir78. Treba porediti konkretne modele, u sličnom cenovnom rangu. Tu Capriolo nudi više od stranih firmi (carine, porezi i ostalo sigurno igra ulogu).

 

I što kaže Allex: jefiniji Capriolo MTB od nekih 20ak hiljada ima ležaj pogona sa šoljama, a za malu razliku u ceni, od nekih 5000 dinara, dobije se bajs sa patronom, sa boljim felnama (duplozidnim alu), nešto boljih kočnica - puno više nego što se plati.

 

 

Što se mene lično tiče: za iste novce uvek novi Alivio, ispred polovnog XT.


  • 5

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 Dado-ltd

Dado-ltd
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 31 July 2015 - 03:34 PM

Upravo kao što kaže kolega Damir78. Treba porediti konkretne modele, u sličnom cenovnom rangu. Tu Capriolo nudi više od stranih firmi (carine, porezi i ostalo sigurno igra ulogu).
 
I što kaže Allex: jefiniji Capriolo MTB od nekih 20ak hiljada ima ležaj pogona sa šoljama, a za malu razliku u ceni, od nekih 5000 dinara, dobije se bajs sa patronom, sa boljim felnama (duplozidnim alu), nešto boljih kočnica - puno više nego što se plati.
 
 
Što se mene lično tiče: za iste novce uvek novi Alivio, ispred polovnog XT.


Slazem se u potpunosti.Capriolo nudi dobru opremu,za svaciji dzep.Ali mene nervira to sto distributeri(u mom slucaju) kace opremu nize klase,koja ne pripada tom modelu.Ne kazem da su svi takvi,ali ja sam tako prosao.Ok,nisam znao i mnogi ne znaju sta u stvari kupuju.Svima koji se odluce za kupovinu novog bajsa preporucujem da prvo na netu pogledaju specifikaciju modela koji ih zanima,kako bi znali sta trebaju da dobiju za svoj novac.U danasnje vreme nije malo odvojiti 30-40k,to je necija plata...
  • 0

#29 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 04 August 2015 - 12:15 PM

Није баш за ову тему,али да не отварам нову.

 

http://www.capriolo....staro-za-novo-0


  • 0

#30 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 13 September 2015 - 05:28 PM

Има неких занимљивих новитета.

Jubilarni Capriolo Bike Show 2016

https://www.facebook...01294981&type=3
  • 0

#31 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 13 September 2015 - 07:07 PM

Baš me zanima koliko će koštati fatbike.


  • 0

#32 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 13 September 2015 - 07:14 PM

И мене  :)


  • 0

#33 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2015 - 08:18 AM

Za nas koji nemamo fejsbuk:
http://www.totalbike...-bike-show-2016
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika