Jump to content


Fotografije
- - - - -

Do mora i more 2015


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
99 odgovora na ovu temu

#41 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 January 2016 - 06:14 PM

Sa tim dodatkom mozda.. Iskreno da ti kazem pre bih krenuo sa rancem na ledjima nego sa tim na sticni,bas mi kilavo deluje..kolega Chamade je pravio neke drzace za bisage mozda on da te posavetuje,jer kad se sve sabere bice to ozbiljna cifra,a ne znam da li je dobar odnos ulozeno dobijeno..
  • 0

#42 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4574 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 January 2016 - 06:25 PM

Nemam iskustva sa paktregerima za na šticnu, ali nemam ni mnogo izbora.
Focus nije predviđen za nošenje bilo kakvog tereta, tako da je opcija snađi se ili menjaj bicikl.

Ako Focus ostane do leta i odlučim se da krenem na more, šticna i korman su jedine tačke gde mogu da zakačim teret, tako da mi je ideja da uzmem nosač http://www.2bike.rs/...pe#.VqUO2lnm7qo
i eventualno ovaj dodatak http://www.2bike.rs/...ge#.VqUO3lnm7qo
da bi mogao da otvorim bočne strane torbe i povećam zapreminu http://www.2bike.rs/...ik#.VqURM1nm7qo

Svemu tome dodam najveću torbu za volan i dobijem oko 30l zapremine i oko 15kg nosivosti.

Računam da je dosta za par dana. Problem je što je kad se sve sabere ozbiljna cifra.

Imam ja da ti pozajmim taj rack ne moras da kupujes... ali torbu nemam kao ni one dodatne djavole za bisage... ne znam koliko je isplativo kupovati te nosace za na sticnu jer nosac plus torba i oni djavoli sa strane kostaju skoro kao jedan ok treking bajs sa paktregerom.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#43 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 06:26 PM

Odnos sigurno nije dobar. Za te pare mogu da se uzmu Ortlieb bisage koje su sigurno kvalitetnije. Problem je što nemam izbora. Na karbon se ne usuđujem da kačim bilo šta.

Do leta ima još mnogo vremena i pitanje je da li će put ostati fantazija ili ću stvarno krenuti, tako da se trenutno ne opterećujem mnogo.

Mada, sad mi pala ideja na pamet, mogao bih da predložim Probike-u da počnu da rentiraju nosače i bisage. :grin:

 

@ Vidak

Zapamtio i hvala unapred. Aj napiši iskustva sa tim nosačem.


  • 0

#44 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5461 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 07:58 PM

Imam ja da ti pozajmim taj rack ne moras da kupujes... ali torbu nemam kao ni one dodatne djavole za bisage... ne znam koliko je isplativo kupovati te nosace za na sticnu jer nosac plus torba i oni djavoli sa strane kostaju skoro kao jedan ok treking bajs sa paktregerom.

 

@ Vidak

Zapamtio i hvala unapred. Aj napiši iskustva sa tim nosačem.

ja se upisujem sa onim djavolima sa strane...(msm, imam i nosac, pa nek ide sve u paketu) samo se javi na vreme zarad dogovora :)


  • 0

#45 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 08:56 PM

Igore hvala i tebi. :grin: Javljam na vreme ako dođe do realizacije. 


  • 0

#46 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 09:42 PM

Ako zelite da putujete sa nekim potrazite drustvo ovde.Mjesec prije polaska napisite kada polazite i da trazite drustvo.Ali tada morate da budete kolegijalni i da ritam diktira sporiji biciklista ili da vozite sa sacekivanjima na nekoj kilometrazi.Ja cu ici na ciker maraton(ako sve bude u redu).Ici cu iz Siriga do Kraljeva sam pa onda sa grupom dalje.


  • 0

#47 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 10:29 PM

Od druge stranice bi trebalo prebaciti u drugu temu,jer smo kolegi zatrpali temu.Za Dragana,Opisacu ti ukratko put.Sad to do Sapca ces ici kuda ti hoces.Ja sam isao od Siriga na N.Sad,Irig,Ruma-Sabac.Od Sabca do Valjeva dobar put bez ozbiljnog uspona.Od Valjeva sam isao na Debelo brdo(na Pozegu sam isao samo autom.Tim putem iza valjeva imas ozbiljan uspon sa dosta krivina.Kada se popnes onda do Uzica je lagano).Ako ides na D.brdo tu imas tezak uspon i onda du spust u Rogacicu.Ja ti predlazem mnogo laksi put kojim ja idem.Sabac,Loznica,Ljubovija,Rogacica B.Basta.To je sve ravno.Ali ides dolinom Drine sa prelijepom prirodom.Malo je duzi put nego na D.brdo ali vremenski ces prije stici u Rogacicu.Onda imas dvije opcije.Da se popnes 13km uz Taru.Spustis se u Kremnu i izadjes na put prema Cajetini,Druga opcija ides na Kadinjacu.Oko 5 km uspona i silazak u Uzice.Iz Uzica jedan od tezih uspona prema Cajetini.Kada prodjes tunel u Cajetini kreces lagano Zlatibor-Borova Glava-Kokin brod.To je lagana dionica.Onda Zlatarsko jezero-Nova Varos.Tu je 5 km uspona ali nije tezak.N.Varos-Prijepolje pola puta nizbrdica pola ravnica.Onda 10-ak km teskog uspona do vrha na Jabuci.Odatle 5-6 km do granice.Poslije granice do Pljevalja pola ravno pola jaka nizbrdica sa krivinama.Od Pljevalja 10-ak km ravno pa 10 km uzbrdo.Poslije do spusta u Djurdjevica Taru lagan put.Prelaskom mosta jak uspon 10 km.Poslije do Zabljaka malo uzbrdo.Prije Zabljaka ima skretanje za Njegovudju ali tu se moze zalutati.To je stari put za Savnik i tim putem se vracam.Od Zabljaka 15 km jake nizbrdice bez puno krivina.Tu ako nema vjetra u prsa postizem najvecu brzinu.Tu je tunel oko1,5km.Od Pljevalja do Zabljaka nemas ni prodavnicu ni izvor tako da iz PV ponesi dosta vode.Od Savnika uspon iz dva djela. 5-6km uspon sa puno krivina,pa onda malo nizbrdice pa opet 8-9 km uspon do tunela.Poslije spust do Niksica,Predlazem ti da zaobidjes Niksic.Ne skreces vec ides pravo tranzitom.Od Niksica 10 km uspon.Poslije sve do Risna ides malo uzbrdo,malo nizbrdo.Spust do mora je 15 km.Ako te interesuje jos nesto pitaj.


  • 0

#48 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4574 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 January 2016 - 10:47 PM

Odnos sigurno nije dobar. Za te pare mogu da se uzmu Ortlieb bisage koje su sigurno kvalitetnije. Problem je što nemam izbora. Na karbon se ne usuđujem da kačim bilo šta.

Do leta ima još mnogo vremena i pitanje je da li će put ostati fantazija ili ću stvarno krenuti, tako da se trenutno ne opterećujem mnogo.

Mada, sad mi pala ideja na pamet, mogao bih da predložim Probike-u da počnu da rentiraju nosače i bisage. :grin:

 

@ Vidak

Zapamtio i hvala unapred. Aj napiši iskustva sa tim nosačem.

Nemam iskustva, nisam ga upotrebljavao, kupio ga pre dve godine i stoji tako neupotrebljen.

U međuvremenu kupio bajs na koji može da se nakači normalan paktreger i tako skuplja prašinu...


  • 0

#49 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 10:48 PM

U prevodu idealan kandidat da ga otkupim.


  • 0

#50 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 12:18 AM

Ja ovog leta planiram put do Soluna. Preko Vlasinskog Jezera - Bosilegrada - Blagoevgrada - Delceva (MK) - Strumice do Soluna. Vec sam otprilike napravio plan sta treba nositi, ali me zanima ovo u vezi lanca. Desavalo mi se da lanac pukne na putu do prodavnice. Da li nositi rezervni lanac ili samo alat za skidanje i da se prilikom pucanja (ne daj boze), samo skrati i tako vozi do prvog servisa?

 

Pozdrav,

moram priznati da ti je malo čudna ruta, mislim na deo Blagoevgrad - Delčeva (ode skroz na istok, a ima i ozbiljnih uspona.. čini mi se), mada je sasvim moguće da hoćeš iz nekih svojih razloga tamo nešto da vidiš/obiđeš.

 

Mi smo letos išli iz Bg do Hilandara, rutom koja se nama dopadala (Đerdapska klisura, Zaječar, Knjaževac, Pirot, Vlasina, Sveti Nikole (MK) Štip, Strumica, Dojran, Nigrita (GR) Amfipoli, Jerisos, Uranopolis) i nismo se stideli da se zavučemo tamo-vamo, ali sa Vlasine smo se spustili, umesto na Bosilegrad, što je bilo planirano,na Surdulicu jer su nam lokalci rekli da do Bosilegrada "nema puta" odnosno da je dobrim delom loš makadam i nije baš za bajs, a istočna MK je katastrofa...

Nismo, dakle, to proverili u praksi, ali smo poslušali savet i spustili se ludački dobrim spustom na Surdulicu,pa na Vranje, ProhROM pčinjski i dalje niz MK do Strumice i Dojrana.

 

Ako imaš načina - proveri, mi smo to čuli usput i odlučinli da promenimo plan.

 

U svakom slučaju srećno i sve najbolje na drumu! :)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#51 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 January 2016 - 08:20 AM

Od druge stranice bi trebalo prebaciti u drugu temu,jer smo kolegi zatrpali temu.

 

Podržavam.. ovo već u potpunosti menja osnovni smisao teme o putovanju pa bi sve ovo trebalo prebaciti u neku drugu temu i sekciju koja je namenjena tome.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#52 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 08:35 AM

Pozdrav,

moram priznati da ti je malo čudna ruta, mislim na deo Blagoevgrad - Delčeva (ode skroz na istok, a ima i ozbiljnih uspona.. čini mi se), mada je sasvim moguće da hoćeš iz nekih svojih razloga tamo nešto da vidiš/obiđeš.

 

Mi smo letos išli iz Bg do Hilandara, rutom koja se nama dopadala (Đerdapska klisura, Zaječar, Knjaževac, Pirot, Vlasina, Sveti Nikole (MK) Štip, Strumica, Dojran, Nigrita (GR) Amfipoli, Jerisos, Uranopolis) i nismo se stideli da se zavučemo tamo-vamo, ali sa Vlasine smo se spustili, umesto na Bosilegrad, što je bilo planirano,na Surdulicu jer su nam lokalci rekli da do Bosilegrada "nema puta" odnosno da je dobrim delom loš makadam i nije baš za bajs, a istočna MK je katastrofa...

Nismo, dakle, to proverili u praksi, ali smo poslušali savet i spustili se ludački dobrim spustom na Surdulicu,pa na Vranje, ProhROM pčinjski i dalje niz MK do Strumice i Dojrana.

 

Ako imaš načina - proveri, mi smo to čuli usput i odlučinli da promenimo plan.

 

U svakom slučaju srećno i sve najbolje na drumu! :)

Evo rute: http://www.bikemap.n...2.48077/terrain

Da ima uspona, mislim da je negde oko 15km od Blagoevgrada do granice, posle ide lep spust do Delceva, pa onda malo gore dole pa opet strahovit spust do Strumice. Prelep je kraj. Ono sto sam video na google earth-u, taj put u MK je odlican od granice sa BG prema Delcevu. Sto se tice puta do Bosilegrada, hmm... Znam da ima jedna deonica gde je los put, ali to je duzine mozda 1 km. Cini mi se da je najtezi deo Vlasotince - Vlasinsko Jezero. To je oko 60 km konstantnog uspona, mi smo to vozili za nekih 4 sata, onako lagano bez zurbe. Ali naravno tek smo u pripremama, nije problem promeniti rutu ukoliko bude nekih problema... :) Hvala na sugestiji! 


  • 0

#53 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 25 January 2016 - 05:35 PM

Pozdrav drugarima ...citavsi veci deo putesestvija vas majstora biciklista i odgovore na moja pitanja ,mogu samo da izrazim divlenje i zahvalnost na savetima i tome sto ste mi rasplamsali tu iskru ,koja je potajno tinjala u meni godinama a sve vise se razvija u jedan stvaran plan i nadam se da ce kulminirati onog trenutka kada se prolepsa vreme ....evo vec ove godine sam presao oko 650 km..uglavnom po Vojvodini i Fruskoj gori..malo ravno kada je Fruska gora pod snegom a kada se stvore uslovi nema lepse stvari nego voziti po nasoj lepotici..e tu bih vas ,prekaljene majstore priupitao nesto..znam po voznji auta po Crnoj Gori da su usponi mnogo zesci nego na Fruskoj gori..ali kada uporedite recimo uspon od Karlovaca -Banstol ,zatim od Beocina ka Crvenom cotu ,Rakovac -Zmajevac,Vrdnik -Zmajevac,Uspon iz Divosa na Frusku goruKamenica -Iriski Venac... Svilos I uspon ka Sofijinim izvorima .. .da li se moze koliko toliko uporediti  ovi usponi sa usponima uz put  kroz Srbiju i Crnu Goru..recimo uspon  nakon Draginja u pravcu Valjeva.....Ja ovo od prilike po secanju voznje kolima sto nemoze da se meri sa ocenom koji daju biciklisti .Put iz Valjeva ka Divcibarama...e tu isto pitanje ..moze li neko uporediti ove uspone koje sam naveo u Fruskoj gori i od prilike napraviti uporedjenje ..znam da su usponi  na  Fruskoj gori  kraci po duzini ali od prilike uporedjenje nekog prekaljenog majstora..Pa uspon  ka Novoj Varosi ....moze li se ona uporediti sa nekim navedenim usponom na Fruskojj gori ..E sad uspon iz Uzica ka Cajetini  ..moze li se on uporediti sa usponima na Fruskoj gori ... a o usponima u Crnoj Gori ..vredi li govoriti i uporedjivati ...Oni su nakon svih kilometara koje neko predje verovatno jjjjaki...ja sve ovo pitam u cilju da sve uspone u Fruskoj cesce obilazim i vozim uz njih da bih koliko toliko bio spreman za uspone ka moru....ima vremena  ali ...bitno mi je znati da kada krenem uzbrdo ,koliko da vozim a da mi prija a ako treba i malo da zapnem ..jedno optimalno opterecenje ...uz uzivanje ..kako je neko napisao ..sto teze ..to lepse ..ali u granicama..pozdrav majstorima....


  • 0

#54 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 January 2016 - 05:39 AM

Uspon uz Rakovac ka Zmajevcu je jedan od najtežih.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#55 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 26 January 2016 - 07:57 AM

Malo smo čoveku skenjali temu,ali pošto si iz našeg plemena...Dakle,nema potrebe da se opterećuješ procentima,dužinom uspona i sl.Svi mi koji vozimo dugačke ture,gotovo da i nemamo vremena za "treninge" tokom godine,već ulazimo u kondiciju na samoj turi.Tako ćeš i ti,i videćeš da neće biti nikakvih problema.Najvažnije na ovim putovanjima jeste da krkaš kvalitetno(najveća glupost je da štediš na hrani,jer će te to stići istog dana,a narednih ćeš biti sjeban za medalju),odmaraš dobro i vodiš računa o hidrataciji.Jeste da zvuči banalno,ali se i oni najiskusniji zajebu na nekoj od ove tri stvari,a onda nam i  Žojin breg izgleda kao Mont Ventoux.


  • 3

#56 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 26 January 2016 - 10:43 AM

Samo jedno pitanjce u vezi prelaska granice. Vecina vas, kao i ja ste uzeli svoje ramove ovde sa berze. Ja sam uzeo od Slavise, iz Zajecara cini mi se. Nisam pitao za poreklo rama ali sta ako je taj bajs dignut negde u Austriji i meni na granici sa Madjarskom npr. pitaju za bajs i pogledaju ram, a taj isti je prijavio kradju. Sta onda? Sad mi nesto ovo palo na pamet. Znaci ne kazem da je kradena roba i to, ali sta ako jeste?  


  • 0

#57 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 26 January 2016 - 10:49 AM

Teško da će ti iko proveravati bajs na granici, imaš već napisano u predhodnim postovima, ali kao kupac kradene robe snosiš isto deo odgovornosti ako te navataju.


  • 0

#58 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 January 2016 - 10:58 AM

PapaHet, on 26 Jan 2016 - 11:43 AM, said:
Samo jedno pitanjce u vezi prelaska granice. Vecina vas, kao i ja ste uzeli svoje ramove ovde sa berze. Ja sam uzeo od Slavise, iz Zajecara cini mi se. Nisam pitao za poreklo rama ali sta ako je taj bajs dignut negde u Austriji i meni na granici sa Madjarskom npr. pitaju za bajs i pogledaju ram, a taj isti je prijavio kradju. Sta onda?

Onda će karmička pravda biti na neki način zadovoljena.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#59 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 26 January 2016 - 11:45 AM

Moj Dragane, jabuko sa grane, e ovako konkretno posgo sam sa obicnim ali slavnim mtb Lolom odvozio opusteno Kamenica,Beocin,Crveni cot, pa vrhovima do Venca i spust u Karlovce na sladoled pa nazad u NS, pa iz Rakovca za Vrdnik i naokolo, a sad polovinom novembra s novim trkingom iz Kamenice za Karlovce na kafu pa usponom prema Indjiji i nadesno skretanje za Venac i dalje visovima do Crvenog cota pa nazad, a onda pogledaj a netu moju temu Bozansko Putesestvije gdje su slikovito prikazane mnoge moje cikloture, dakle kada sve ovo uporedim sa prelijepom Fruskom Gorom moj zakljucak je da onaj biciklista sto uziva po Fruskoj moze isto tako opusteno da biciklira po citavoj Crnoj Gori i ostatku svijeta.

Samo ti vozi opusteno Fruskom s okolinom pa ces biti spreman da opusteno djiras po Bozijem svijetu.

Posto vidim da si vjerujuci i uzdas se u svoga i cjele vaseljene Boga tvorca, a primjecujem da imas opravdanu dozu straha od nepoznatog putesestvja, samo se iskreno pomoli Bogu za blagodati i bez straha, radosno uzivaj u proputovanju Bozjom ljepotom prirode.

Ono sto je do tebe trebas da uradis na najbolji moguci nacin, biciklo dovedes u besprekorno stanje, poneses sve sto ti je potrebno, uvjek vodis racuna o sebi da si dobro i na vrijeme napojen, najeden i adekvatno vremenu obucen i u saobracaju se odgovorno ponasas radi svoje i sigurnosti drugih ucesnika.
Obavezno i uvjek dobro oznaci biciklo s odlicnom rasvjetom a na prtljagu pozadi stavi oranz reflektujuci prsluk da te vozaci uvjek i na vrijeme uocavaju, kacigu stalno na glavi, a u glavi uvejk pozitivne misli i u srcu lijepe osjecaje, a u dusi Bozje smirenje i nikada ne odredjuj vrijeme za koje "moras" da stignes, motaj uvjek opusteno i optimalne kadence, pravi pauze kad god imas potrebu, zastani pred izuzetnom ljepotom prirode i nadahni se, uvjek duze odmaraj i jedi samo na takvim mjestima gdje je ljepota i mir, nakon cega potpuno obnovljen nastavljas bicikliranje i samo opusteno uzivaj.

Kada jednom proputujes svoje Bozansko putesestvije, sve ces licno dozivivljeti i shvatiti, a onda su ti otvoreni svi Bozji putevi s mirom u dusi, ljepotom u ocima i ljubavlju u srcu, pa sve to prenosi drugima da i oni uzivaju i nastave prenositi ljubav i postovanje prema ljepoti i balgodatima Bozje prirode, njenog i naseg Boga Tvorca.

Ako imas jos pitanja samo izvoli, moze i u drugoj temi, a red je da se sve ovo prebaci i s postovanjem vrati znacaj ovoj lijepoj i veoma korisnoj temi iskusnog Cikloturiste.

Pozdrav !
  • 2

#60 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 January 2016 - 12:13 PM


Ako imas jos pitanja samo izvoli, moze i u drugoj temi, a red je da se sve ovo prebaci i s postovanjem vrati znacaj ovoj lijepoj i veoma korisnoj temi iskusnog Cikloturiste.

Pozdrav !

Što jes, jes.. zatrovala se čoveku tema pa bi bilo korektno da se sve ovo prebaci još od predzadnjeg posta sa prve strane. 

Nekim nepisanim pravilom polovina tema se upropaste na ovom forumu.. da l'm je zima kriva što se mnogi raspišu ili nešto drugo, bem li ga???


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika