Jump to content


Fotografije
- - - - -

AVALA


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 15 June 2006 - 06:55 PM

Jutros na B-92 spomenuše 3 reči: bicikl, nedelja, avala. Da li neko zna o čemu se radi?
  • 0
......................................

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 June 2006 - 06:55 PM

Avala je sutra u subotu. Ima i pratnja. Okupljanje u 10:30 od Trga NIkole Pasica.


Takodje sutra (subota) se ide i na biciklijadu u Bogovadju. A u nedelju ima organizovana voznja na Oplenac, na cilj trke kroz Srbiju...
  • 0

#3 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 16 June 2006 - 08:43 PM

Hvala. Mislio sam da je po običaju u nedelju. Subota mi je radni dan. Ne da mi se, lepo vreme, veliko društvo..
  • 0
......................................

#4 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 18 June 2006 - 09:43 PM

Nedelja veče 23,40. Vreme za sabiranje utisaka.
Dakle, ko je gde bio za vikend?
Avala? Bogovadja? Oplenac?
Hajde junaci da vas vidimo.
Pozdrav.
  • 0
......................................

#5 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 June 2006 - 10:36 PM

Junaci se cuvaju za more i Italiju :D salim se.. Ja sam ovog vikenda uspeo u slobodno vreme da uklopim jednu voznju od Obrenovca do Ade i jednu do Vranica, kad se sve sabere negde oko 100 km. Nisam nikako mogao da se uklopim u ove grupne voznje, nazalost..
Za one koji voze na ovu stranu informacija da je uradjen novi asfalt u duzini od oko 1 km na delu kada se skrene sa glavnog obrenovackog puta prema Mislodjinu i Drazevcu.. nema vise onih rupcaga!!
  • 0

#6 Sajko

Sajko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 19 June 2006 - 08:13 AM

Znaci subota, avala, "organizacija"...
Vrelina, zastajkivanje, najava prosecne brzine od 20km/h (realno od 5 na uzbrdicama do 55 niz Kneza Milosa,...), vrelina, skinut asfalt preko banjice (svake godine mi se po jednom desi da čeznutljivo pogledam likove na MTB-ovima), vrelina, par padova - to je valjda normalno u grupi od bar 100 ljudi, statistika je neumoljiva.
Na Avali je bilo malo prijatnije. Sendvičovi su bili skroz OK, perece takođe. Bila je i lutrija, izbor za najlepšu biciklistkinju...
Mislim, meni je to sve poslužilo kao relativno bezbedan način da se stigne do Avale i prave tamo krugovi, ali je definitivno bilo načina da se efikasnije potroši subota...
Sa druge strane gledano, retko imamo priliku da ceo put (pa makar i avalski) bude samo "naš" - gre'ota je propustiti je :-)
I odmah najava, Crvena Zvezda (to su ovi što nisu osvojili prvenstvo u košarci), organizuje u nedelju, 2.jula, u 10h, sa istog mesta, trg Nikole Pašića (ispred doma sindikata), isto vožnju do Avale, sa najavljenom razlikom u vidu brdskog hronometra uz Avalu (skroz dobrovoljno = neobavezno). Za sendviče se još ništa ne zna...
  • 0

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2006 - 02:12 PM

Subota i nedelja iskoriscene za truckanje po vrsackim planinama - breg, pl.dom, lisicija glava i okolis. Tereni su za XC odlicni, iako ko nikada nije bio u Vrscu moze pomisliti " gde tamo ima uspona"...negde oko 50-60 km terena...
Slike kako to tamo izgleda su na link-u:
http://miomirjovanov...et/c655839.html
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 galeb

galeb
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 19 June 2006 - 08:11 PM

I ja u subotu bio na avali, nista posebno mada vredi cisto ucestvovati.Pohvale organizatoru za pratnju i sendvice i izbor za lepoticu, ali i negativni za lutriju jer je delovalo kao da je namesteno i to za koje nagrade mislim bidoni i treptalice.Mislim kada bih mogao opet da biram moj izbor bi pao na bogovodju definitivno.
  • 0
ziveo cikloturrizam

#9 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 19 June 2006 - 09:06 PM

Da i ja napišem o mojoj vikend vožnji: Nedelja uveče, hotel Jugoslavija,blok 70, ostružnički most, preko mosta, stari obrenovački put,bic staza na adi, pored sajma, gazela sa vetrom u ledjima( u obliku autobusa),staro sajmište,ušće (prepuno srče od cecinog koncerta),Juga.
To mi je omiljena trasa samo kada nije potopljena bic staza od ade do Brankovog mosta. Jako malo saobraćaja i dobar asfalt.
  • 0
......................................

#10 pana

pana
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 19 June 2006 - 10:19 PM

Evo da vam se pohvalim da sam sa trening partnerom vozio do Divcibara i nazad do Obrenovca,batalili smo posao danas(kao i prethodhodnih nekoliko dana!!!) i otisli da se provozamo!
201 kilometar Obr.-Ub-Mionica-Divc.-Kaona-Valjevo-Ub-Obr.
bilo je EXTRA i XTREME !
''na tamo'' 92 kilometra ,prosek 24.3 km/h
""na 'vamo" 110 kilometara,prosek 28,1 km/h
naravno vozili smo GIANT xtc mashine,sa traktorskim gumama 2.1" !!!
nezvanicna generalna proba pred akciju,ali moze to i bolje!!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika