Jump to content


Fotografije

Vladimir (Vlajkobike) Pančevo prevara


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#1 dule1111

dule1111
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 02 July 2015 - 01:09 PM

Molim vas,da li neko zna adresu ovog prodavca?

 

Vladimir(Vlajkobike)
Pančevo
Trguje od Marta 2014.
Telefon: 0641949435
 
kupio sam pre me4sec i jace bicikl bulls comp 4.5 za 160e.
menjaci su bili neispravni,covek se prvo nije javljao,a kada se javio je poceo da vice preko telefona i buni se kako.
ja sam verovao da je dobar covek,posten..dosao je sa zenom i decom autom i doterao me bicikl.na prvi pogled mi je delovao u redu.
posle prve voznje do kuce je doslo do nesporazuma,gde sam japopustio misleci da mu trebaju pare i da cu ja to iservisirati za 500 dinara u servisu i da nije strasno.
kuci sam primetio na ramu napred prelom,nisam znao da je strasno
 
pukla mi je guma posle mesec dana sada,odem do kapriola,kazu mi da je ram polomljen i da bukvalno ne smem preko ivicnjaka da predjem i da moram da silazim sa bicikle..pa sta ce mi onda bicikla..
 

jos su mi rekli da mi je uvalio i lanaz ca bicikl od 6 brzina il;i nesot slicno i da zato bukvalno mogud a vozim u par brzina i stalno sve tandrce.

 

ne mogud a verujem da stariji ljudi na ovaj nacin varaju studente i mlade koji su jedva skrpili i to malo kako bi kupili bicikl da odu na trening ili slicno..

 

jos jednom vas molim ako bilo ko ima neki podatak o adresi prodavca da mi javi.

ja da ulozim jos 70e u bicikl nemam.

mislio sam da sam dobro prosao sto sam ga spustio sa 180 na 160..sada mi je jasno zasto je tako lako pristao na spustanje cene i da mi doveze bicikl.

 

verujem da ima i dobrih i postenih ljudi zato vas molim da mi javite ako ista znate,hvala puno

 

moj broj telefona je 062 658 426

a meil [email protected]


  • 0

#2 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 02 July 2015 - 02:07 PM

Ako si video biciklu pre kupovine u kakvom je stanju kako mozes nekog da nazivas prevarantom zbog svog neznanja? Razumem ja da ne znaju svi sve o mehanici na bicikli ali pored ovolikog interneta, tema na raznim forumima i cinjenice da se ovde prodaje sve i svasta, ne mogu da shvatim da coveka nazivas prevarantom. Ovo nek ti bude skola za ubuduce da budes spremniji kad kupujes bilo sta, ne samo bajs. Svako dobro.


  • 5

#3 dule1111

dule1111
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 02 July 2015 - 02:23 PM

U servisu su mi napravili spisak od 5-6 stavki..

puknut ram varenje (30-50e)

razlicite glave tocka i ne centrirani tockovi ili slicno

ne odgovarajuci lanac stavljen 5 faz,a treba 8 faz

rucice 9faz a kaseta 8 faz

i jos par stvari..

 

covek je dosoa sa zenom i decom,zbog toga i ranije nisam hteo da pravim problem..mislio sam da su samo menjajci neispravni.

coveku treba novac,pa sam se povukao i zahvalio na "ljubaznosti"

 

ako se neko automatski oseca ugrozeno,ponasa agresivno,vice..iako sam ja taj koji ostecen,a ne on..i ja taj koji je mogao da se slomi.

mislio sam ajde kao menjaci stelovanje kako on kaze 100 dinara..mada on kao nista ne zna,ne razume se..nije mu jasno..

a pre toga kad mi doterao bicikl prica da ga rasklopio,da mogu da ugradim diskove.. da za te pare necu kupiti bolji bicikl.

 

ja nisam profisionalac i nikako nisam mogao da znam o cemu je rec,imam samo laicko znanje sto se tice bicikala..

 

i u svakom razgovoru vise nego neljubazan,cisto sumnjam da nije pokusao da prevari menestudenta.

u kapriolo servisu su ljudi sokirani,svi su mi rekli da treba da mi vrati pare.. stavili pecat i ostali u neverici da sam dao 20 000 za nesto sto ne vredi ni 100e plus sam mogao da se slomim.

 

ali razumem da svako ima svoju stranu price,svoju percepciju.

ja smatram da sam prevaren,ostecen i samo zelim svoj novac nazad.niti njemu probleme niti sebi.

 

posle duzeg ubedjivanja,diskuje i opet veoma neprijatnog razgovora sa nekim ko bi mene trebao da uci bontonu i pravilima ponasanja.Pristao je da mu odnesem bicikl danas da se dogovorimo.

meni ne treba dogovor,rasprava..polemika,diskusija..

 

Ja zelim samo svoj novac,skolu sam naucio..ovo neka ostane za druge ljude kako kazete dovoljno neupucene i needukovane poput mene.


  • -1

#4 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 July 2015 - 03:28 PM

ja nisam profisionalac i nikako nisam mogao da znam o cemu je rec,imam samo laicko znanje sto se tice bicikala..

 

i u svakom razgovoru vise nego neljubazan,cisto sumnjam da nije pokusao da prevari menestudenta.

u kapriolo servisu su ljudi sokirani,svi su mi rekli da treba da mi vrati pare.. stavili pecat i ostali u neverici da sam dao 20 000 za nesto sto ne vredi ni 100e plus sam mogao da se slomim.

 

meni nije jasno kako neko ko je laik i ko se ne razume i ne zna da proceni u opste dobije ideju da kupi nesto polovno, od neproverenog prodavca i jos preko oglasa.

kako si onda uspeo da procenis da vredi bas 160eur?


  • 2

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 02 July 2015 - 04:08 PM

meni nije jasno kako neko ko je laik i ko se ne razume i ne zna da proceni u opste dobije ideju da kupi nesto polovno, od neproverenog prodavca i jos preko oglasa.

kako si onda uspeo da procenis da vredi bas 160eur?

verovatno je toliko uspeo da skupi, pa mu je tliko i vredeo, "za sve novce"

 

...posle duzeg ubedjivanja,diskuje i opet veoma neprijatnog razgovora sa nekim ko bi mene trebao da uci bontonu i pravilima ponasanja.Pristao je da mu odnesem bicikl danas da se dogovorimo.

meni ne treba dogovor,rasprava..polemika,diskusija..

 

Ja zelim samo svoj novac,skolu sam naucio..ovo neka ostane za druge ljude kako kazete dovoljno neupucene i needukovane poput mene.

jel ovo znaci da si resio svoj problem, adresu imas ili...


  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 July 2015 - 08:05 PM

Nije bas da sam u toku ali kakvo je to varenje rama za 30-50 evra?


  • 0
.

#7 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 July 2015 - 08:49 PM

^^ pa videli da se covek ne razume, pa hteli da ga izvacare i za to ;)


  • 0

#8 dule1111

dule1111
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 02 July 2015 - 09:04 PM

evo ovako ljudi,problem sam resio..covek mi je vratio novac.

nije hteo da pogleda nista od problema sa spiska.

to mi govori da je znao za sve probleme,ali necu nista da tvrdim neka ostane da je to moje misljenje.

 

poredio sam sa ostalim biciklama sa ciklo berze,u principu su se cene kretale od 150-180e za bicikle sa prednjim amortizerom,aluminijumskim ramom,zadnjim menjacem deore xt i prednjim deore..pogonom deore,i kocnicama shimano vbrake..

na osnovu toga sam doneo neku laicku procenu da je to korektna cena.Menjaci su bili stare serije kako mi je reklo dosta ljudi koji imaju jako dobre bicikle i razumeju se.

 

nisam kupovao na slepo,ono opste sto sam mogao da nadjem na internetu sam istrazio..u detalje se ne razumem,ali brendove i serije sam kao i pohvatao..

 

hvala na savetima i kritikama,uvazavam.

veliki pozdrav


  • -3

#9 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 02 July 2015 - 09:22 PM

Zdravo.Drago mi je da si uspio da dobijes novac nazad.Nisam bio optimista da ces uspjeti.Mislim da ti je pametnije da kupis neki nov bicikl sa slabijom opremom nego da ponovo rizikujes.Oprema jeste vazna,ali je onaj koji okrece pedale vazniji.Za rekreativca je i shimano altus dobra oprema.Ja sam zadovoljan bas sa tim mjenjacem(na 2 bicikla).Bolji ne trazim.Srecno sa kupovinom drugog bicikla.
  • 0

#10 dule1111

dule1111
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 02 July 2015 - 09:52 PM

hvala jos jednom svima na kritikama.. 

 

ma uletece nesto dobro pjesak :)

 

veliki pozdrav


  • -3

#11 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 July 2015 - 10:03 PM

Eto, lepo je cuti da prica ima srecan kraj, ali pazi delimicno si i ti kriv!

 

Zato sada pare u dzep i ne dajes dok nisi 100% siguran u to sto kupujes, bez obzira novo ili polovno.


  • 0

#12 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 02 July 2015 - 10:10 PM

poredio sam sa ostalim biciklama sa ciklo berze,u principu su se cene kretale od 150-180e za bicikle sa prednjim amortizerom,aluminijumskim ramom,zadnjim menjacem deore xt i prednjim deore..pogonom deore,i kocnicama shimano vbrake..

na osnovu toga sam doneo neku laicku procenu da je to korektna cena.Menjaci su bili stare serije kako mi je reklo dosta ljudi koji imaju jako dobre bicikle i razumeju se.

 

Biciklima koji se sa tom opremom kreću po tim cenama sigurno nešto ne valja. Za one koji valjaju a polovne, i sa istom tom opremom, budi spreman da izdvojiš 300-350 evra (ukoliko računamo da je amortizer neki prosečan).


  • 0

#13 Vlajkobike

Vlajkobike
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 08:35 PM

Slucajno sam na Googl-u naisao na ovu temu po moram da dam odgovor. Prvo da se predstavim, zovem se Vladimir Blazic (Vlajkobike) iz Omoljice sam, rekreativno vozim bajs, po malo kupujem i prodajem  i nikako nisam prevarant. Doticnom gospodinu sam prodao navedeni bicikl za 160e (spustio sam sa 180 koliko je bilo na oglasu jer je imao pricu da je student i da su mu to sve pare koje ima). Posto sam vec dolazio u Bg ponudio sam se da mu donesem bicikl da ga pogleda i proba kao i da ustedi za troskove slanja. Nasli smo se kod bolnice Sveti Sava, pogledao je i probao bickli i nije imao ni jednu zamerku, platio i razisli smo se. Problemi pocinju 15 minuta kasnije, zove me i tvrdi da menjaci ne rade dobro i trazi da spustim jos neki evro za popravku. Odbijam reklamaciju uz obrazlozenje da nije imao zamerke pri kupovini. Posle nekoliko poziva (gde sam vikao jer sam bio prilicno revoliran ovakvim stavom) predlazem da se nadjemo na istom mestu i da mi vrati bicikl a ja njemu pare. On to odbija i kaze da ce sam popraviti. Zove me posle nekoliko meseci sa celom ovom pricom oko capriolo servisa, rama, lanca, kasete, menjaca i zahteva da mi vrati bicikl. Dao sam mu svoju adresu dosao je sa jos jednim momkom i doneo bicikl. Vratio sam novac i uzeo bicikl iako nisam ima ni jedan razlog za to samo da ne bih dosao u ovu situaciju da imam negativnu preporuku. Kada mi je vratio bicikl ram je bio napuknut kod vile. Ne mogu da tvrdim da li je to bilo i ranije ili se desilo kod njega. Ostali kvarovi su reseni obicnim stelovanjem menjaca (menjaci  i rucice DeoreXT). U svakom slucaju covek se vozio par meseci i na kraju uzeo ulozeni novac. U toku prosle sezone sam prodao 23 bicikla i ovo mi je jedino negativno iskustvo. Iz gore navedenog mozete zakljuciti da li sam prevarant ili vise nego korektan prodavac.


  • 8

#14 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 13 December 2015 - 11:09 AM

Posle nekoliko meseci,ovo prvi put cujem... Kupio si probao,vozio se nekoliko meseci,i sada hoces pare nazad... Zaista neverovatno.


  • 1

#15 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 December 2015 - 12:45 PM

kupio sam pre 4 meseci i jace bicikl…za 160e…mislio sam da sam dobro prosao sto sam ga spustio sa 180 na 160…

Doticnom gospodinu sam prodao navedeni bicikl za 160e (spustio sam sa 180 koliko je bilo na oglasu jer je imao pricu da je student i da su mu to sve pare koje ima), sada mi je jasno zasto je tako lako pristao na spustanje cene i da mi doveze bicikl…,Posto sam vec dolazio u Bg ponudio sam se da mu donesem bicikl da ga pogleda i proba kao i da ustedi za troskove slanja…Nasli smo se kod bolnice Sveti Sava, pogledao je i probao bickli i nije imao ni jednu zamerku, platio i razisli smo se…menjaci su bili neispravni,covek se prvo nije javljao,a kada se javio je poceo da vice preko telefona i buni se kako…Problemi pocinju 15 minuta kasnije, zove me i tvrdi da menjaci ne rade dobro i trazi da spustim jos neki evro za popravku. Odbijam reklamaciju uz obrazlozenje da nije imao zamerke pri kupovini. Posle nekoliko poziva (gde sam vikao jer sam bio prilicno revoliran ovakvim stavom) predlazem da se nadjemo na istom mestu i da mi vrati bicikl a ja njemu pare. On to odbija i kaze da ce sam popraviti.…posle prve voznje do kuce je doslo do nesporazuma,gde sam japopustio misleci da mu trebaju pare i da cu ja to iservisirati za 500 dinara u servisu i da nije strasno… Zove me posle nekoliko meseci sa celom ovom pricom...pukla mi je guma posle mesec dana sada,odem do kapriola,kazu mi da je ram polomljen i da bukvalno ne smem preko ivicnjaka da predjem i da moram da silazim sa bicikle..pa sta ce mi onda bicikla…Dao sam mu svoju adresu dosao je sa jos jednim momkom i doneo bicikl,

 

cini mi se da je pokretac teme izostavio neke detalje koje je prozvani izneo i koji menjaju celu sliku (bar u mojim ocima)


  • 0

#16 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 13 December 2015 - 01:16 PM

Istina je uvek negde izmedju, a IgorN bi bio dobar advokat, ako vec nije.


  • 0

#17 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 December 2015 - 01:47 PM

Pa u ovom slučaju bio bih ipak na Vlajkovoj strani. Neposredno posle kupovine ponudio je da vrati novac i uzme bicikl nazad, što je kupac odbio, ne pregledavši ga pažljivo odmah. Reklamacije posle nekoliko meseci jednostavno ne piju vodu, jer više ništa nije dokazivo, a opet je dobio novac...


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#18 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 December 2015 - 06:16 PM

Ovo je samo jedan od primera da treba cuti obe strane. Tako da se pridruzujem kolegi IgorN u misli da ovo menja sliku celokupne situacije i u mojim očima.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#19 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2015 - 10:23 PM

Ako si video biciklu pre kupovine u kakvom je stanju kako mozes nekog da nazivas prevarantom zbog svog neznanja? Razumem ja da ne znaju svi sve o mehanici na bicikli ali pored ovolikog interneta, tema na raznim forumima i cinjenice da se ovde prodaje sve i svasta, ne mogu da shvatim da coveka nazivas prevarantom. Ovo nek ti bude skola za ubuduce da budes spremniji kad kupujes bilo sta, ne samo bajs. Svako dobro.

Kupio je stvar u vidjenom stanju i to je to. Zbog svog neznanja neprimereno je nekoga nazvati prevarantom. Da je bicikl dobio brzom poštom bila bi druga stvar, medjutim prodavac mu ga donese lično.. ako se ne razume mogao je naći nekog ko poznaje tematiku u vezi bicikla. 

 

Vidim u narednim postovima da mu je novac vraćen pa bi bilo sasvim u redu da se naslov teme "prevara" ukloni ili promeni jer je prodavac bio i više nego korektan.


  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#20 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 14 December 2015 - 12:38 PM

Čovek kupio bajs koristio ga par meseci i dobio novac nazad i još ga naziva prevarantom. Ne znam samo kako ga nije sramota što je i pokrenuo ovu temu, a registrovao se samo sa bi ga napljuvao. Od mene da sam prodavac dobio bi šipak(blago rečeno) novac nazad.
  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika