Jump to content


Fotografije
- - - - -

Ozreni, Sokobanje, spramputice...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 July 2008 - 04:38 PM

Sledeće nedelje vršim prepad na Aleksinac. Naravno, nosim bajk i planiram da se malo vozam okolo.

Šlag na torti bi trebalo da bude blaža varijanta turice oko Ozrena, gde bih koristio kolske puteve da se (trekerom :shock: ) iskobeljam na 1100 mnm i spustim u Banju.
(Za osvajanje vrha mislim da neće biti ni opreme ni vremena, ali ako se pokaže da je na izvol'te...)

Predviđena ruta:

civilizacija: Aleksinac-Bujmir-Dobrujevac-Stanci-Lipovac
bespuća: skretanje u Lipovcu koje se penje ka Gabaru, prelaz Babatijom na Stalovac (ili spust u selo Jezero ako se ovo pokaže kao 'guraj guraj' varijanta koja bi oduzela mnogo vremena), izbijanje na 1100 mnm i silaz na 'glavni' put pod Oštrom čukom.
civilizacija: putem ka Sokobanji i nazad u Aleksinac. Potencijalna ohlada u jezeru ako bude vremena.

Razmišljam se i da okrenem rutu naopačke, da imam 30 km grejanja do Sokobanje, onda KRVNIČKI uzbrdo, i onda tako krep'o na duuug put nizbrdo pravo u kuću.

Ruta počinje na ~150m, izlazi na preko 1000...

Naoružanje: trekking bajk (znači, biram blaže varijante puteva, može da se desi i da batalim ako se put u nekom trenu pokaže kao nemoguć), GPS.

Pa eto, ako bi mi neko iz lokala ;) pravio društvo... Najverovatnije bih to vozio u sredu.

Attached Thumbnails

  • ozrenacija.jpg

  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 July 2008 - 09:08 PM

Ništa od ovoga do druge polovine avgusta... ne mož' se stigne :?

Tad se već naoružavam MTBom pa će valjda i ruta biti malo drugačija :mrgreen:
  • 0

#3 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 29 July 2008 - 10:51 AM

ey kada krenesh da se wozish pusti mi poruku ja sam iz Aleksinca. br: 064/910-8857. Narawno, ako zhelish drushtwo.... :mrgreen:
  • 0
...born to ride...

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 July 2008 - 10:47 PM

Mog'o si mob i na PM :) Biće vožnje, samo dok prođe pola avgusta. Spremam se da palim na strano more, bilo mi bzvz da dođem i ostajem na štopericu, a i ulete 2-3 stvari da se odrade, i ćao...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika