Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini hidraulike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 mantena

mantena
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 06:16 PM

Pozz!

 

Siguran sam da postoji, ali ja nisam uspeo da pronađem istu/sličnu temu...

 

POtrebna mi je pomoć - sugestija oko kupovine hidrauličnih disk kočnica, konkretno pitanje - koje? Cifra koju sam spreman da izdvojim je 70 evra (bez rotora i adaptera). Vidim da se jedni kunu u Shimanove ( uglavnom XT) a jedni u Avidove (Elixir 7 uglavnom). Imam 90 kg i vozim 26" MTB onako jačim tempom. POtrebno mi je da imaju stalnu snagu (da koče isto i posle deset uzastopnih kočenja) i da je održavanje jednostavno.

Hvala unapred na odgovorima i savetima. Ili jednostavno - koje su trenutno najbolje (model i brend) kočnice za 70-80 evra na cikloberzi

 

 

POzz


  • 0

#2 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 07:00 PM

Ako ti je bitna modulacija u voznji onda Shimano...


  • 1

#3 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 15 April 2015 - 07:02 PM

Ja vozim Formula k18 kocnice i prezadovoljan sa s njima. Zamenjeno ulje pre 2 meseca, i sa Avid G2 rotorima od 160mm. Za moju kilazu 75kg savrseno rade. Sve zavisi gde i kako vozis MTB. Prelistaj jos malo forum, a mozda ce se javiti neko iskusniji i reci svoje misljenje.


  • 1

#4 kuzo

kuzo
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 07:40 PM

SLX ili XT,mislim na nove modele,nisu u tom cenovnom rangu,skupjli su,ali ih vredi kupiti

Elixir R,X0,Elixir 9 ,sve sam to vozio,ja ostajem na XT-u,jedino kod njih nemam zelju da ih promenim,SLX takodje odlicne


  • 1

#5 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 April 2015 - 08:24 PM

Nisam probao mnogo kocnica ali preporucujem XT 775 jer se uklapaju u cenovni rang a i vise nego odlicne su! Odrzavanje i blidovanje je jednostavno koliko to samo moze a koce fenomenalno...
  • 0

#6 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 08:31 PM

Ako kupujes u tom cenovnom rangu kocnice a trebati za malo agresivniju voznju onda po meni Elixir.Trenutno na jednom od bicikli imam Elixir 9 i zadovoljan sam.Vozio sam XT 775 i kazem da je to kocnica koja je bolja sa modulacijom od Elixir kocnica i gde bolje i osecajnije doziras silu kocenja

Iskreno ja vise volim kocnice koje imaju bolju modulaciju...


  • 1

#7 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 16 April 2015 - 04:17 PM

Sta je modulacija aman? :)
  • 0

Live before you die!


#8 OldMountainMTB

OldMountainMTB
  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 16 April 2015 - 04:35 PM

"Neke kocnice koce skoro pa binarno tj. uopce ne koce ili koce maksimalnom snagom. Dok kod nekih drugih moze fino ili manje fino dozirat silu kocenja, ovisno koliko jako stisces rucicu. Ta mogucnost doziranja snage se naziva modulacija."

 

Ja koristim Elixir CR i izvanredne su.Juce bio po Staroj planini  bilo je kilometarskih spusteva i kocile su extra.Citao sam da se pojedini zale na skripanje mada kod mene su besumne a imam blizu 90Kg.


  • 0

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14628 posts

Postavljeno 16 April 2015 - 04:35 PM

"Sta je modulacija aman?" - Radio emisija Zorana Modlija


  • 0

#10 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 20 April 2015 - 09:11 AM

Dušane vraže... :)

 

"Neke kocnice koce skoro pa binarno tj. uopce ne koce ili koce maksimalnom snagom. Dok kod nekih drugih moze fino ili manje fino dozirat silu kocenja, ovisno koliko jako stisces rucicu. Ta mogucnost doziranja snage se naziva modulacija."

 

Ja koristim Elixir CR i izvanredne su.Juce bio po Staroj planini  bilo je kilometarskih spusteva i kocile su extra.Citao sam da se pojedini zale na skripanje mada kod mene su besumne a imam blizu 90Kg.

 

Aha, onda moje moduluju :)


  • 0

Live before you die!





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika