Jump to content


Fotografije

Potrebni saveti oko kupovine delova.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 20 July 2008 - 07:29 AM

Obzirom da mi je ovo prvi post na ovom forum, zeleo bih da vas sve pozdravim i pozelim vam vedro raspolozenje.

LM, posto sam, citajuci vas forum, video da su bicikli i voznja bicikla nauka, potrebni su mi saveti oko kupovine delova. Visok sam 195 cm. Tezak 110kg sa tendencijom porasta (teretana) ali ne verujem da cu ikada preci 115-120kg jer ne zelim.
Dakle, potreban mi je bike za kardio treninge, koji ce da ide sto brze po asfaltu a da je cvrst i izdrzljiv i da ne moram da brinem o tome da li ce da se raspadne i iskrivi ako malo skrenem s puta... :) (recimo da vozim 80% po asfaltu i 20% po zemlji). Pretpostavljam da zbog svega ovoga otpada varijanta trkackog bicikla pa su mi potrebni saveti za sklamanje MB iako je pitanje da li ce on ikada videti planinu.
Moja pitanja su sledeca:

- Velicina i vrsta rama, proizvodjac?
- Velicina tockova i gume, proizvodjac? Pretpostavljam da je za moju visinu 29. Voleo bih sto tanje i brze gume, a opet da drze moju kilazu.
- Kocnice, proizvodjac? Ovo mi je najbitniji deo i za ovo necu zaliti pare. Zelja su mi kocnice sa diskovima. SHIMANO XT mi deluju skroz OK. (http://www.cikloberz...news.php?id=142)
- Menjac, proizvodjac? Vecinom vozim po ravnom ujednacenim tempom pa mi ovo deluje kao najmanje vazna stavka. Mozda gresim.
- Sediste. Takodje bitna stavka obzirom na tezinu i zelim da mi tih dva-tri sata dnevno bude sto udobnije.
- Prednja viljuska, proizvodjac? Da li da uzimam varijantu sa amortizerima ili ne?

I na kraju, da li uopste da uzimam ovako, delove, ili ima neki vec sklopljen a da ispunjava vecinu ovih uslova? Posto je i cena bitna stavka, tj. koliko para toliko muzike, lakse mi je da odvojim do 1000E kupujuci delove s vremena na vreme, nego da dam odjednom.

Hvala unapred na svakom odgovoru i pozdrav.
  • 0
.

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 20 July 2008 - 09:45 AM

imas varijantu za nekih 63 000 scott scala 70 za 2008.odlicna samo trebas da pogledas za velicinu.
http://www.scottusa....75/644/scale_70
a ima i ovaj aspect s shimano 485 hidraulicnim diskovima ona je cela oko 97o dolara.lx zadnji prednji deore alu ram rock shock dart amortizer.ja mislim da bi ti zavrsila poso.ma da imas jos puno varijanti kao na primer cube u capriolu i merida.. :mrgreen: :mrgreen:
http://scottusa.com/...2/741/aspect_20 i on ima velicine XS,S,M,L,XL,XXL
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 20 July 2008 - 02:56 PM

LM, posto sam, citajuci vas forum, video da su bicikli i voznja bicikla nauka, potrebni su mi saveti oko kupovine delova. Visok sam 195 cm. Tezak 110kg sa tendencijom porasta (teretana) ali ne verujem da cu ikada preci 115-120kg jer ne zelim.
Dakle, potreban mi je bike za kardio treninge, koji ce da ide sto brze po asfaltu a da je cvrst i izdrzljiv i da ne moram da brinem o tome da li ce da se raspadne i iskrivi ako malo skrenem s puta... :) (recimo da vozim 80% po asfaltu i 20% po zemlji). Pretpostavljam da zbog svega ovoga otpada varijanta trkackog bicikla pa su mi potrebni saveti za sklamanje MB iako je pitanje da li ce on ikada videti planinu.


Pa sad, nisi u pravu za trkačke bicikle, koliko znam ograničenje je oko 130kg, mene aluminijumski ram made in Taiwan (capriolo o kom je bilo reči na ovom forumu) nosio kada sam imao 117kg (doduše sala i to bez ikakvih problem sa nekim Češkim Taurus felnama), a pošto smo slične visine mogu da ti preporučim ram 58cm.. Inače znam čoveka koji ima 150kg i koji i dan danas vozi Rogov senior..
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2008 - 11:24 PM

Razmotri kupovinu nekog trekinga.

http://www.cikloberz...how.php?id=1528

Nesto na ovu semu :)
  • 0

#5 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 21 July 2008 - 12:06 PM

Drugari hvala na savetima. Sad ste me jos vise bacili u rebus.
Ovi Scott stvarno deluju dobro!
Gajo, hvala na objasnjenju ali cu ipak ici na varijantu MB. Ustvari, Hari me je najvise zbunio. Sta je treking. Nasao sam na nekim sajtovima i te bicikle ali meni su oni isti kao i MB.
U cemu je razlika. Mislim, izvinite sto postavljam tako laicka pitanja, al' koga cu da pitam ako ne strucnjake? :oops:
  • 0
.

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2008 - 12:21 PM

Sta je treking


Što se tiče same konstrukcije bajka, veoma sličan klasičnom MTB-u ( MTB za grad :) ) ali s tom razlikom što su felne 28" ne 26" ( inča ) i same gume tanje, pa ga ovo čini pogodnijom varijantom za asvalt. Lično bih čak i da vozim većinom asvalt uzeo sa prednjim amortizerom, jer naš asvalt dosta često ume da bude i gori od terena!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 21 July 2008 - 12:52 PM

Hvala za objasnjenje. Sto se tice predjih amortizera, to uzimam svakako.
  • 0
.

#8 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 21 July 2008 - 01:16 PM

Jos nesto sad planet bike je dao neki podpust od 10-15 % na scotove tako da sad i za nekih 100 evra manje mozes da uzmes scale 70..
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#9 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 21 July 2008 - 02:26 PM

Lično bih čak i da vozim većinom asvalt uzeo sa prednjim amortizerom, jer naš asvalt dosta često ume da bude i gori od terena!


Bolno istinito.. Zakrpa preko zakrpe..
  • 0

#10 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 01 August 2008 - 07:25 AM

imam jedno pitanje,nisam znao gde da smestim ovde se uklapa...trazim ručicu kočnice za drum bajk...a da se sajle ne vide,ima neko to da proda?
  • 0

#11 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 01 August 2008 - 07:50 AM

Jos jednom hvala na objasnjenjima i savetima.
Pre neki dan sam na NBG gledao SCOTT aspect 10 i vrlo mi se svidja. Ima otprilike sve ono sto bih zeleo jedino sto nisam siguran je da li je to adekvatna velicina za mene ili da trazim taj 28incni.
Cena mu je oko 40.000 din.

Da li gresim? Ima li taj isti bike veci?

Pozdrav
  • 0
.

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 August 2008 - 10:04 AM

Kad se priča o 26 ili 28 inča misli se na prečnik točkova, i nema veze sa veličinom rama i tim da li ti bajk leži po dimenzijama. Ako pričaš o ovom http://www.kudubikes...d_SCOTTASPECT10, ne bih se bunio ni ja.
  • 0

#13 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 07 August 2008 - 01:15 PM

Sasvim solidan bajk, nijedan ne-profi se ne bi zalio.
  • 0

#14 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2008 - 04:31 PM

Da ne otvaram drugu temu. Preporuka za kupovinu pumpe. (u pitanju je obična pumpa)
  • 0

#15 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 13 October 2008 - 05:06 PM

Da ne otvaram drugu temu. Preporuka za kupovinu pumpe. (u pitanju je obična pumpa)


Ja sam za 120 dinara kupio neku plastičnu koja funkcioniše, ponekad treba da se skine pa opet namesti na ventil, ali je u 90% slučajeva efikasna
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#16 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2008 - 06:11 PM

Meni se odlicno pokazala GIYO pumpa sa slike, teleskopska sa meracem pritiska, odlicno hvata oba tipa ventila...

Attached Thumbnails

  • giyo.JPG

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 October 2008 - 06:33 PM

Ista firma, bez manometra, srebrna. Kupio 2006 u Planetu za ~900 din, radi odlično do danas. Nosač pumpe se montira pod korpicu bidona i ne znam šta treba uraditi s biciklom da bi ispala odatle.
  • 0

#18 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 October 2008 - 07:59 PM

isti brend, prvo koristio teleskop (bez manometra) koji mi se otkacio sa bajka na pancevackom mostu a zatim ga pregazio bus. Nakon toga nabavio obicnu (nije teleskop), malih dimenzija, odlicno radi vec 2 godine. Oba ventila.
  • 0

#19 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2008 - 01:36 AM

He he isto GIYO pumpa. Kupio u Planetu pre dve god za 220 dinara bez manometra i solidno duva. Imam i veliku rucnu pumpu istog proizvodjaca za kucne potrebe i ona radi bez greske. n:anim_19 n:download
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 14 October 2008 - 10:02 AM

Ode u off topic, ali i ja se pridruzujem... :D Takodje, GIYO pumpa, pogadjate gde kupljena...pa u Planetu, za 700 i nesto dindzi. Aluminijmska, sa teleskopskom drskom, ima otvor za auto (shrader ventil, kako god) i radi ko odlicno. Ako zatreba za prestu, ili dunlop ventil, imam i onaj mali reducir, od 40 kinti. :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika