Jump to content


Fotografije

Capriolo Roadster

roadster

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#21 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14696 posts

Postavljeno 27 April 2015 - 01:23 AM

Pa bolje kocnice i amortizer uvek dobro dodju pogotovo ako je slicna cena. Spoljasnje gume mozes da stavis iste te koje su na Roadsteru. U samom kvalitetu proizvoda ne gubis ili dobijas nista, verovatno im ramove pravi ista fabrika u Kini. Ako ces na bicikl da kacis blatobrane i nosace za prtljag i torbe onda uzmi Roadster-a, ako mislis da ces nekad pozeleti da vozis po planini ozbiljniji offroad onda uzmi MTB sa 29" tockovima.


  • 0

#22 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 27 April 2015 - 06:37 AM

Roadster i posle 2600km ide bez ikakvih problema.

Ako nije hitna kupovina, bolje je sačekati zimski popust jer je bajs jeftiniji i do 10.000 din.

Amortizer će poslužiti za blagi off za lakše osobe, možda do 80kg.

Veoma pozitivno za Capriolo je rasprostranjena servisna mreža i brza usluga, nema brige u garantnom roku.

 

Za uloženo-dobijeno ja sam zadovoljan.


  • 0

#23 makitzar

makitzar
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 April 2015 - 06:59 AM

Nemoj da se zalećeš sa kupovinom. I ja sam tražio isto što i ti, nešto što ću 80-90% voziti na asfaltu ali da mogu bez problema da odem na neki makadam ili blaže terenske nizbrdice. Zalepio sam se u prodavnici za Scott Sportster-a na osnovu izgleda, bilo mi je kul što ima prednji amortizer a opet ne toliko debele gume, tačnije imao je hibridne (semislik) gume. Cena mi je bila oko 58000 i već sam računao od koga bih mogao da pozajmim novac a pošto nisam našao nikoga (na sreću), počeo sam da tražim na netu pomoć oko odabira bajsa i pored nekoliko stranih sajtovao nabasao i na jedan naš, konkretno ovaj: http://www.nemagresk...povina_bicikla/ nakon čega sam shvatio da onaj Scott ne vredi ni blizu toliko para na osnovu opreme koju poseduje i krenuo u potragu za bajsem na kupindu i kp jer nisam ni znao za ovaj forum. Posle par dana našao sam super očuvan trekking bicikl koji mi je savršeno odgovarao po veličini, boji i opremi i odmah ga rezervisao pa potom otišao da pogledam i kupio. Za duplo manju sumu od onog Sportstera našao sam bajs sa dosta boljom opremom i vrlo sam zadovoljan kupovinom.

Sve u svemu , sustina je da pogledam i po kojeg polovnjaka(sto i radim)? Ne zalecem se , zato sam na svu srecu i naleteo na ovaj forum , znao sam za njega i ranije kada sam prosle godine hteo kupiti bajs ali sam u medjuvremenu odustao , ali sada mi zaista treba novi za sezonu. 

 

Hvala Dusane , jos uvek vrdam unaokolo pa cu se jos smisliti.

 

@tmrki Kupovina nije hitna ali je daleko od zimske , hehe. Ovo je planirana kupovina za ovu sezonu i 10k gore dole mi trenutno bas nista ne znaci , bajs je u planu i to je gotova prica. Tako je , u pitanju je blazi off i laksi sam od 80kg , tacnije 60kg.


  • 0

#24 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 27 April 2015 - 07:23 AM

@tmrki
Ti si imao sreće sa serviserom. U Resavskoj, neki krupan tip, drugarici štelovao kočnice preciznošću drvoseče.
Inače je bicikl pre toga bio na obaveznom servisu jer je u garanciji, samo ga oprali i naplatili 1000 din.

@makitzar
Roadster ima super geometriju rama, bar meni odgovara. Može da se vozi vrlo brzo tako da bez problema možeš da pariraš drumašima (amaterima, naravno). :)
Fabričke kočnice bi trebalo zameniti odmah jer ne ulivaju neko poverenje. Amortizer je tu da upije neke rupe na putu i to je sve. Da ne očekuješ previše od njega.
Novi Roadster je preskup, ja bih na tvom mestu tražio nešto polovno, a ostatak novca iskoristio za rukavice, odeću, opremu za bicikl.


  • 0

#25 gagi018

gagi018
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 17 May 2015 - 09:38 PM

Mali rezime posle 1032km na Roadsteru (Speedster wanna be :) ). 

Bicikl je skroz utegnut, totalno bezčujno ide i sve radi perfektno.

Prezadovoljan sam kupovinom i sve pohvale za Capriolo tim.

Bilo je malo podešavanja, dotezanja i podmazivanja ali sve je to normalno.

Na biciklu sam zamenio:

  • kruta viljuška od Speedstera
  • tanje gume 700*28 Rubena Flash
  • crne žbice i crvene niple
  • crveni bužiri
  • Wellgo ALU pedale
  • dodatni nosač za bidon
  • ALU nogara

Treba još da mi dođe bežični  brzinomer.

 

Mogu vam se požaliti da me opasno uhvatio virus biciklizma. Prijavio sam se na mali Brevet 200k.

Vidimo se na vožnjama. n:bye

po meni je ovaj ram mali ,sobzirom koliko je podignuto sediste


  • 0

#26 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 17 May 2015 - 10:11 PM

Ram 21" a ja 185cm. Noga ispružena sa petom na pedali.

23" bi mi bio prevelik.

 

Roadster dobio novo sedište sa ´klimom´. :)

2015-05-17-105935copy.jpg


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: roadster

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika