Jump to content


Fotografije

pomozite...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
183 odgovora na ovu temu

#81 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 March 2015 - 02:02 PM

Sve se da zbudziti ja sam pricao po katalogu za koje je ljude ovaj ram
  • 0

#82 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 05:28 PM

Sve se da zbudziti ja sam pricao po katalogu za koje je ljude ovaj ram

Pa nesto ni meni ne ide da je ram visine 52 za ljude od 170 cm..i ja sam misljenja da ga mogu voziti ljudi pa bar do 178cm bez problema


  • 0

#83 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 07:50 PM

Sve se da zbudziti ja sam pricao po katalogu za koje je ljude ovaj ram


Je l' postoji uopšte negde spisak veličina sa preporučenim rasponom visina? Ja sam jedino uspeo da iskopam tablicu sa geometrijom, bez preporuka. (Uzgred, i dalje ne znamo ni koja je tačno veličina, pošto se opis iz oglasa ne poklapa ni sa jednom tačno.)
  • 0

#84 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 March 2015 - 08:14 PM

Postoji. Evo ga.http://www.evanscycl...izing-chart.pdf
  • 0

#85 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 24 March 2015 - 09:52 PM

vidjao sam decka 170 cm 1 2 gore dole vozi ram 51 ne znam koja je i kakva geometrija rama 


  • 0

#86 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 10:57 PM

Nikada mi neće biti jasno da li pojedini prodavci stavljaju u opisu neke leve veličine bicikala namerno ili slučajno. Zar je tako teško pročitati šta tačno piše na ramu?


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#87 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 11:30 PM

Postoji. Evo ga.http://www.evanscycl...izing-chart.pdf

Ovo mi izgleda kao da vuče poreklo još od starinskih ramova sa horizontalnom gornjom cevi i "kvadratnim" proporcijama (visina = dužina). Za početak, Infinito nema veličine sa progresijom po centimetar. Drugo, u pitanju je kratka i visoka geometrija sa kosom cevi, znači ne funkcioniše isto kao stari ramovi. Treće, odavno znamo da su dohvat i visina rama mnogo bitnije mere nego visina sedalne cevi u odnosu na visinu prepona.

I dalje mislim da ovaj Infinito u oglasima ima vrlo široku ciljnu grupu, a ne samo jako niske bicikliste.

Smešno mi je što se raspravljamo oko ovoga, s obzirom da sam ja generalno protivnik uzimanja ramova koji su par veličina manji od fabričke preporuke :-)
  • 0

#88 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 09:28 AM

Moram da se nadovežem na temu. U vreme kada sam uzimao drumaša, totalno sam izludeo oko odabira veličine rama. Na sajtovima proizvodjača jedne preporuke, na našim forumima druge, a na stranim forumima treće. A ja nikada pre nisam seo na drumaša, a još nisam hteo da kupujem neko groblje i posle ga sredjujem pa prodajem. Imao sam budžet od 700-1000 EUR, sa ciljem da kupim bicikl koji će biti u što boljem stanju (idealno nevožen). I nadjoh tako Focus karbonca, idealnog sa Ultegra opremom, nevozenog za 750 EUR, ali ram 56 cm. Proizvodjači za mene od 178cm  preporučuju tu veličinu, ali na našim forumima, svi pričaju da mi i 54 ram može biti veliki. Odlučio sam da poslušam preporuku dobavljača, pazario bajs, zamenio lulu od 11cm, za lulu od 8cm i prezadovoljan sam. Čak, kako sam ušao u formu, izgubio 15 kg, i postao razgibaniji, razmatram mogućnost da se vratim na fabričku lulu od 11cm.

A i to što neko kaže, visina rama nema nikakve veze, pošto sedište može da se podiže i spušta po potrebi, bitna je dužina rama tj. Top tube-a, što navodi na zaključak da u zavisnosti od geometrije rama treba birati veličinu i svakako probati konkretan ram, kako bi znao šta ti treba.


  • 0

#89 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 10:52 AM

To sa veličinom ramova nikako ne treba uzeti toliko striktno, pogotovo što preko berze kupuješ jedan jedini bicikl, te veličine, te opreme, te cene i u tom trenutku. Bolje je ne propustiti šansu, a sve ostalo se da iskorigovati.
Od svih tabela i preporuka, daleko je korisnije poslušati iskustva drugih kolega koji su imali priliku da voze takav bicikl i da daju preporuke iz prve ruke, pošto sam apsolutno siguran da ni jedan proizvođač ili prodavac neće za svoju robu reći da nekom ne odgovara.
Ja sam i dalje mišljenja da za bicikl treba otići i na licu mesta se uveriti u kvalitet i vozne karakteristike, a kupovati na neviđeno samo u krajnjem slučaju.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#90 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 10:54 AM

Za coveka koji je nov u biciklizmu je suludo davati ovolike pare za sam vicikl kada ni sorc nema. Moja preporuka.
Bicikl:http://www.2bike.rs/...sl#.VRCDOBikqrU 250e (30.000din) ram proveren oprema ko da njemu igra ulogu da li je ultegra ili tiagra.
Sprinterice 10.000 max da bira.
Pedale: 3.000din
Dres gornji: 2.500 din max
Sorc 3.000 din
Rukavice: 1.000 din
Kaciga 5.000 din
Naocare 3.000din i to dobre.
Kamasne: 2.000din
Zimski komplet 10.000din
Zimske kamasne 3.000 din
Zimske rukavice 2.000.

Kada se sve sabere ima zimsku i letnju opremu kompletno sa biciklom za 72.000dinara i to sam gledao neke max cene. I ostane mu da me vodi na pivo :). Vise ce njemu znaciti dobar sorc i udobne patike sa spd-om nego neki tamo nerone ili impuls.
Moje razmisljanje ne mora biti tacno

I ja sam gledao ovaj bajk,čini mi se da je sasvim ok.Jedino sam u dilemi da li bi mi odgovarao po veličini rama(57-58 cm),a ja sam visine 183 cm?Znam da je nezahvalno preko foruma tumačiti veličinu rama,najbolje je probati.Interesuje me informativno koliko bi to i ako je malo veći ram moglo da utiče na položaj na bajku(ispruženost),možda kraća lulica bi rešila stvar?Oko cene neću ni da pitam,to su nezgodna pitanja(kupac mi za manje da kupi,prodavac bi za više da proda) n2:compy ,ali pošto sam kupio neki laptop malo sam u frci sa paricama pa ko ima mišljenje i o tome može da mi kaže n2:Cm-smiley


  • 0

#91 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 March 2015 - 11:00 AM

I ja sam gledao ovaj bajk,čini mi se da je sasvim ok.Jedino sam u dilemi da li bi mi odgovarao po veličini rama(57-58 cm),a ja sam visine 183 cm?Znam da je nezahvalno preko foruma tumačiti veličinu rama,najbolje je probati.Interesuje me informativno koliko bi to i ako je malo veći ram moglo da utiče na položaj na bajku(ispruženost),možda kraća lulica bi rešila stvar?Oko cene neću ni da pitam,to su nezgodna pitanja(kupac mi za manje da kupi,prodavac bi za više da proda) n2:compy ,ali pošto sam kupio neki laptop malo sam u frci sa paricama pa ko ima mišljenje i o tome može da mi kaže n2:Cm-smiley

da ti ubrzam odluku, lepo si rekao da je nezgodno pitanje, probaj bajs da li odgovara, pa ako ti odgovara kupi.

u svakom slučaju, ako ti se učini da odgovara, a ispostavi se u eksploataciji da ne odgovara opet možeš da ga prodaš... pa ni Capriolo nema za te pare, a kamoli Trek....

ne možeš tu da izgubiš, pod uslovom da je bicikl u dobrom stanju.


  • 0

#92 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 11:17 AM

da ti ubrzam odluku, lepo si rekao da je nezgodno pitanje, probaj bajs da li odgovara, pa ako ti odgovara kupi.

u svakom slučaju, ako ti se učini da odgovara, a ispostavi se u eksploataciji da ne odgovara opet možeš da ga prodaš... pa ni Capriolo nema za te pare, a kamoli Trek....

ne možeš tu da izgubiš, pod uslovom da je bicikl u dobrom stanju.

Slažem se sa tobom Vidak,jedino što je Andrija u Nišu a ja u NS,imam dosta obaveza preko vikenda,pa mi je to problem,ali gledaću nekako da iskombinujem pa da odem do Niša.Pomoglo bi mi puno kada bi mogao da idem sa nekim drugarom koji se razume u bajkove,pošto sam ja ipak amater,a to nije baš lako ,svako ceni i ima pravo na slobodno vreme.Zato mi je uvek lakše ako je bajk u okolini NS,ali u ovakvim stvarima ne možeš da biraš.Još ako bi Andrija malo spustio cenu,pa da odradimo posao n2:redbull


  • 0

#93 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 12:48 PM

Ocigledno da prodavac cita nasa pisanija,pa je odlucio da podigne cenu.Vidi da mu je bajk hvaljen.A jeste dobar,nema sta.


  • 0

#94 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 March 2015 - 01:09 PM

Nije podigao nego spustio ;)


  • 0

#95 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 01:19 PM

Zar nije juce bio 250 E?


  • 0

#96 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 March 2015 - 01:22 PM

Kolko sam ja video kad je prvi put pomenut na ovoj temi, bio je 280. Valjda je Belgareth već bio uračunao popust sa cenjkanjem :)


  • 0

#97 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 01:26 PM

Mislim da kada sam pogledao Belgareth-ov link da je pisalo 250 E.Izvinjavam se ako gresim,sad ni sam nisam siguran.


  • 0

#98 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 02:19 PM

Nešto sam premeravao, onaj Bianchi je po mojim proračunima dimenzija 54x54, tako da za svakog do 185cm igra ulogu, samo treba utvrditi da li nema neka oštećenja.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#99 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 03:33 PM

...Treće, odavno znamo da su dohvat i visina rama mnogo bitnije mere nego visina sedalne cevi u odnosu na visinu prepona...

eehm, ocul ispasti veliki magarac ako kazem da ne znam sta je "dohvat" i da sam bio ubedjen da je duzina sedalne cevi (jel to visina sedalne cevi) zapravo visina rama? Moze mala pomoc, pliz?


  • 0

#100 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 March 2015 - 03:45 PM

Slažem se sa tobom Vidak,jedino što je Andrija u Nišu a ja u NS,imam dosta obaveza preko vikenda,pa mi je to problem,ali gledaću nekako da iskombinujem pa da odem do Niša.Pomoglo bi mi puno kada bi mogao da idem sa nekim drugarom koji se razume u bajkove,pošto sam ja ipak amater,a to nije baš lako ,svako ceni i ima pravo na slobodno vreme.Zato mi je uvek lakše ako je bajk u okolini NS,ali u ovakvim stvarima ne možeš da biraš.Još ako bi Andrija malo spustio cenu,pa da odradimo posao n2:redbull

Prvo proveriš ima li igde lufta: pedale, korman, točkovi. Ako ima lufta, ili kad rukom okrećeš krcka i pravi probleme - spuštaj cenu, ili batali.

 

Nakon toga probaš na licu mesta kako ide, kako koči, kako menja brzine. Ako je to sve OK, nema šta da brineš.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika