Jump to content


Fotografije

pomozite...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
183 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 March 2015 - 08:00 PM

Ko se ne razume, jeftinije mu je novo od polovnog.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 08:13 PM

Sve sto je fieri rekao je tacno!

Pogledaj sta se nudi na CB, pa ako nema nista, onda strpljivo cekaj, naici ce nesto!
  • 0

#23 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 08:33 PM

@ Falloutboy: A šta novo? Koliko ljudi ovde sebi može da priušti iole pristojan uvezeni drumaš iz trgovine koji košta od 1300 evra pa naviše? A ako pri tome pričamo o niskobudžetnim biciklima kao što su ovi domaći, tu je još gore, jer takvi imaju cenu samo za prvog kupca, dok pri daljim prodajama u tržišnoj konkurenciji sa polovnim renomiranim nemaju nikakve šanse, jer su i po kvalitetu završne obrade, nevezano za mehaniku, dosta lošije urađeni. Tako da je činjenica da nekom ko treba da kupi svoj prvi bicikl, zaista nije lako. Pogotovo ako treba da kupe bicikl preko berze ili kod nekog preprodavca, kakvih ima skoro u svakom mestu. Moram da kažem da i ja imam veliku rezervu za prodaju preko berze, pošto poznajem više trgovaca polovnjacima i znam da kad god imaju priliku da nekom uvale, oni to i urade. Pogotovo preko berze, gde kupac nema prilike da uživo vidi robu koju kupuje. Zato sam ja za direktnu kupovinu na licu mesta, pa još ako je uz tebe (neiskusnog kupca) neko ko se razume i, još bolje, poznaje dotičnog trgovca i sa njim odranije trguje, može da ti omogući da (možda) ne budeš navozan. 


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#24 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 09:02 PM

Još jedna preporuka za one koji budu došli u situaciju da trguju sa preprodavcima je da se prvo stave u poziciju tih ljudi da bi znali kako da im pariraju u celoj priči. A stvar je u sledećem: ogromna većina tih ljudi (sa izuzetkom jednog malog, ali zaista malog broja likova, kojima skidam kapu) biciklima trguje isključivo zbog zarade (po mogućnosti što veće i lakše), a ne zbog potrebe širenja biciklističke kulture i navika u populusu. Dalje, oni kad nabavljaju robu, nikad ne uzimaju jedan ili dva bicikala, već čitavu gomilu. I tu na dvadeset-trideset komada bude 1-2 odlična, 2-3 dobra, a ostatak prosečni ili lošiji. Normalno je da oni postave cenu za ono što valja, da što brže izvuku uloženo, pošto znaju da će one lošije morati da daju pošto-zašto da se ne vuku do beskonačnosti.  Sa druge strane, svaki potencijalni kupac bi da kupi onaj najbolji, po što nižoj ceni. Pošto su to dva kontradiktorna stanovišta (a vi ste normalno kupac koji se bori za svoj interes), naoružajte se strpljenjem i argumentima da bi za sebe izboksovali što povoljnije uslove. Takve situacije znaju da budu i mučne i neprijatne, ali to je jednostavno tako. Imajte u vidu da onaj koji nije popustio, trgovac nikada nije ni postao.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2015 - 04:48 AM

karpkg, on 18 Mar 2015 - 9:33 PM, said:
@ Falloutboy: A šta novo?

Novo koje se uklapa u budžet i odgovara planiranoj nameni. Ko ne zna proceniti stanje bicikla, cenjkati se... Ako znaš nekog ko će besplatno, ili za male novce za tebe da nađe bajs u oglasima, da ode s tobom i pregleda ga, pa ostavi tebi, ili se i sam i iscenjka za bajs, to je druga priča. To je kao da ti znaš. Ali ko ne zna to, ne razume se, manji je rizik, a i ušteda vremena i živaca, da kupi nov, možda na popustu. Nije to onda baš toliko loša kupovina. Upravo se stavljam u poziciju prodavca, kako si napisao: po sadašnjim cenama na berzi, ne isplati se prodati bajs dok većina stvari nije pred zamenu.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 19 March 2015 - 08:46 AM

Karpkg. Slazem se sa tobom.
Ja sam na primer pokusao da prodam par mojih bicikala za vise nego korektnu cenu i nije islo. Kada kupac vidi cenu odmah misli da moze jos dole. I svi te okarakterisu da si taj bajk dobio za malo para i da hoces da ga zajebes. Kada sam prodavao bajk posto mi je iskrsao neki drugi. Zvao me je covek i rekao sam mu da pored bajka imam racun gde je bajk legalno kupljen za 1600funti. Da imam racune od guma kasete i lanca od pre manje od dva meseca na iznos veci od 200e. Kada sam mu rekao cenu od 550e on je rekao of to je puno. Pritom bajk je full ultegra 6600 sa zadnjim menjacem dura ace. I sta ja gospodinu da kazem. Evo sada prodajem cube 29'' nema ogrebotinu. Od prosle godine. Mesano slx sa zadnjim menjacem xt. 450e trazim. Niko nije ni zvao. Jedan tip me je pitao za zamenu za neki giant od pre 20god sa v brake kocnicama. Kaze moze zamena glava za glavu :D
  • 0

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2015 - 09:14 AM

Da imam racune od guma kasete i lanca od pre manje od dva meseca na iznos veci od 200e. Kada sam mu rekao cenu od 550e on je rekao of to je puno. 

 

Sačekaš da lanac, kaseta i gume budu ponovo pred zamenom, pa prodaš za 350 evra i svi zadovoljni. Tako ide kod nas. Ljudi vole da plate za to da se nadaju da su zajebali prodavca - kao loto što platiš da se nadaš dobitku. Jeste da će u roku od mesec dana morati izdvojiti ponovo 200 evra koje si uložio, ako hoće kvalitet, ali lakše je da sebi kaže da je uzeo bajs za 350 evra, nego za 550.

 

Ima i ona druga strana: ljudi su sumnjičavi. Ovako je siguran da će stvarno biti novi delovi jer će ih on staviti, a bajs će kupiti jeftinije sa delovima zrelim za zamenu. Ima tu svega.

 

Jedno je sigurno: bajsevi se u odnosu na cene novih i cene delova kod nas prodaju veoma jeftino. Što je dobro kad kupuješ. Samo ako znaš dobro da gledaš.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 March 2015 - 02:21 PM

Najteže je prodati bicikl koji vredi 500e... on je taman na psihološkoj granici da je preskup za početnika a prejeftin za nekog ko hoće nešto više.

Oni koji tek ulaze u biciklizam imaju ideju, kupiću nešto do 200e da vidim kako mi to leži...

Obično gađaju bicikle od 300-350e pa onda pokušavaju da spuste cenu na 200-250e pa ako prođe prođe.

Kada kupe bicikl, ako im se ne svidi, opet ga prodaju po približno istoj ceni i svi zadovoljni...

Ako im se biciklizam svidi, tu već apetiti rastu, vidiš da za 350-400e odprilike imaš sličan bajs kao i onaj od 250-300e, poželiš bolji upgrade i počinješ da razmišljaš daj da dam malo više recimo 500e pa da završim sa kupovinom na duže staze.

Međutim ide ono, gledaš bajseve od 500e, zabalaviš na neki od 700-800e pa razmišljaš, daj bre još 100-200e i voziću se kao čovek i onda završiš sa kupovinom na 700-800e.... tako je bilo kod mene bar...

Cirkus


  • 4

#29 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 19 March 2015 - 03:01 PM

Ma nema kraja, posle bajsa od 700-800, apetiti tek počnu da rastu. I onda gledaš bajk od 1200-1300 EUR, itd... Kad udješ u tu spiralu, teško se izlazi.

 

Zato sam ja rešio pre izvesnog vremena, da je bolje da poradim na motoru na bicikli, tj. na sebi, jer bolje je skinuti 3kg masti nego kupovati tockove lakše 200grama, a da bicikl održavam u što je moguće boljem tehničkom stanju ali sa opremom takvom kakva je inicijalno (a uopšte nije loša, bar ne za rekreativnu vožnju). Tako da sam odustao od kupovine karbonske šticne, lule, kormana i te pare investirao u nutricionističke preglede i zdravu hranu. Kao rezultat svega, došao sam do idealne težine koja je 15 kg manja od inicijalne, uz minimalan gubitak mišićne mase.


  • 3

#30 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 19 March 2015 - 03:36 PM

Novo koje se uklapa u budžet i odgovara planiranoj nameni. Ko ne zna proceniti stanje bicikla, cenjkati se... Ako znaš nekog ko će besplatno, ili za male novce za tebe da nađe bajs u oglasima, da ode s tobom i pregleda ga, pa ostavi tebi, ili se i sam i iscenjka za bajs, to je druga priča. To je kao da ti znaš. Ali ko ne zna to, ne razume se, manji je rizik, a i ušteda vremena i živaca, da kupi nov, možda na popustu. Nije to onda baš toliko loša kupovina. Upravo se stavljam u poziciju prodavca, kako si napisao: po sadašnjim cenama na berzi, ne isplati se prodati bajs dok većina stvari nije pred zamenu.

Druže, moram da ti kažem da sam za nekoliko ljudi koji su mi se obratili preko pp, odradio kompletnu nabavku bicikala preko berze, od poziva, ugovaranja cene i uslova prodaje, do isporuke, normalno, bez ikakve nadoknade. Opet, za više ljudi sam radio pregled opreme koja se prodavala u mom okruženju, kako bi dobili objektivnu ocenu pre kupovine, nalazio sam kojekakve delove po ovdašnjim servisima kojih na berzi i u trgovinama nije bilo i slao ih poštom, bio sam i medijator u više kupovina, nosio i donosio delove sa takmičenja i ko zna šta sve još... Nisam odbio nikoga kada se obratio za pomoć, savet i uslugu, iako to zna da oduzme vreme. Sa druge strane, činili su usluge i meni. Tako je kad se radi iz ljubavi, a ne (samo) zbog para (mada ni takve ne osuđujem).

Generalno, svako će da kupi ono što mu se učini najprihvatljivijim i najdostupnijim u nekom trenutku. Kajanje svakako predstoji. Bar je meni tako: kad kupujem ili radim nešto što ne poznajem dovoljno, ma koliko se teorijski informisao unapred, skoro uvek se zeznem, a čim iskeširam lovu, momentalno mi se stvar razbistri i znam kako je trebalo. Nije džabe ona: ,,Svaka škola se plaća". Samo treba gledati da školarina bude što manja.


  • 3
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#31 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 19 March 2015 - 05:09 PM

Ko se ne razume, jeftinije mu je novo od polovnog.

 

Druže,... Nije džabe ona: ,,Svaka škola se plaća". Samo treba gledati da školarina bude što manja.

@karpkg: niko ne spori to sto si do sada rekao, ali ni ti ni onaj kome si pomogao (koliko sam razumeo sta FallOutBoy kazuje) ne spada u tu kategaoriju "ko se ne razume". Seti se svojih pocetaka :) Onaj koji se ne razume skoro da ne zna ni sta hoce a jos teze da objasni sta hoce. A postoji i onaj koji se ne razume kome je posle svako drugi kriv. Iskreno se nadam da nisi nikad bi i da neces ni da budes u prilici da platis takvu skolu: ovaj mi rekao ovo..., onaj mi je rekao ono...


  • 0

#32 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 19 March 2015 - 07:08 PM

http://www.2bike.rs/...tegra-6700-2x10

 

Bio je giant sa 105 ispod 500e na oglasima ali je otisao 


  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#33 djoti

djoti
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 20 March 2015 - 06:09 AM

http://www.2bike.rs/...ce#.VQu4mNLF8ZM

jeste malo stariji ali je dobar samo vidi velicinu rama ,... n2:drinks


  • 0

#34 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 20 March 2015 - 09:51 AM

http://www.2bike.rs/...no#.VQvsddLF-So

Evo jednog lepog i povoljnog bajsa, kao potvrda da ono što je dobro i povoljno se proda momentalno.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#35 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 20 March 2015 - 10:43 AM

Jeste, i meni bi krivo što se prodao, kasno sam ga video. A hteo sam jedan takav, za vožnju po lošim putevima i za zimu!

Jedino mi se na njemu nije dopao pogon, jedna šajbna 39, mi je malo. Više bih voleo da je pogon kompakt, ili 48/34


  • 0

#36 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 20 March 2015 - 12:04 PM

http://www.2bike.rs/...no#.VQvsddLF-So

Evo jednog lepog i povoljnog bajsa, kao potvrda da ono što je dobro i povoljno se proda momentalno.

Tako je Karpkg,prodat je u toku nepuna dva sata :neutral: .Dugo sam tražio takav bajk,ali eto tako brzo je otišao.Teško je da se poklopi sve(dobar bajk,odgovarajući ram,cena,.....),ali kada naiđe takav bajk treba imate i sreće da budeš prvi i da si odlučan u kupovini...... n2:Cm-smiley


  • 0

#37 zex011

zex011
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 04:30 PM

Hoce neko samnom do planetbike-a,da me posavetuje?placam pice :)


  • 0

#38 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 March 2015 - 09:36 PM

Veruj, po tim  cenama za tu opremu, nema tamo šta da se traži


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#39 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 22 March 2015 - 09:50 PM

Hoce neko samnom do planetbike-a,da me posavetuje?placam pice :)

Druze,nemoj ici u planet bike po nov bicikl..poslusaj savete i drugih kolega i cekaj dobar polovan drumas..za tvoj budzet koji si naveo mozes kupiti vrhunski bajs..samo budi strpljiv..ima bicikala koji budu stvarno kao novi


  • 1

#40 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 March 2015 - 06:45 PM

http://www.2bike.rs/...-1#.VRBe-Y79W1U

opasan bajs!!!


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika