Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
236 odgovora na ovu temu

#161 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 August 2015 - 03:11 PM

Hvala na odgovoru. Ima i Univega lock. Inace citao sam da se Carver ramovi prave u Kini, ali da nisu losi?  Ima li neko iskustva s Rodoljubom koji prodaje Univegu?


  • 0

#162 AleksandarAntonic90

AleksandarAntonic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Postavljeno 11 August 2015 - 03:16 PM

Sta se sve ne pravi u kini :D Carver ima pozadi i rebound i lock, a i fox svi vole da vide na bajsu :D Ja nisam neki strucnjak ali vec ce ti neko odgovoriti...srecno sa kupovinom, obavezno licno ako si u mogucnosti i sa nekim ko se razume da proveri luftove i slicno, neka kriticna mesta na ramu zbog pukotina...


  • 0

#163 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 August 2015 - 03:24 PM

Nazalost nisam u mogucnosti :S 

 

http://www.2bike.rs/...-1#.VcoSuaSqpBc Zna li neko nesto o ovome? o.O Dowhnill GT bez ikakvog opisa za 400e, bas sumnjivo izgleda

 

http://www.2bike.rs/...s#.VcoR1KSqpBc 

 

http://www.2bike.rs/...x9#.VcoTMqSqpBc Samo da je veci :)


  • 0

#164 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 12 August 2015 - 01:17 PM

https://www.kupujemp...53249-oglas.htm ?


  • 0

#165 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 12 August 2015 - 02:10 PM

Iz principa obilazim oglase sa opisom "Bez ulaganja, sedi i vozi!" ali ovo deluje korektno za tu cenu. Svakako, valjalo bi isprobati i povesti nekog ko se razume da pregleda bicikl, naročito zadnju suspenziju jer ako ona nije kvalitetna, ne vredi da kupuješ. Generalno, ako hoćeš da obe suspenzije budu kvalitetne i funkcionalne tj. da rade kako je predviđeno, neka ti donja granica bude 500 evra za polovno. Uz ovo je bitno da nađeš prodavca koji zaista zna šta prodaje.


  • 0

#166 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 12 August 2015 - 06:54 PM

http://www.2bike.rs/...a#.VcuVp6SqpBc 

 

https://www.kupujemp...ter_id=43060027

 

Ovako nesto?


  • 1

#167 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 13 August 2015 - 01:26 PM

Neko ... ?

 

Kako Vam se cini Jekyll? 

 

Za sad mi Univega deluje najprivlacnije, samo je jaka cena s obzirom da je nova kostala 800 eur (mada vila je zamenjena). Da li da se cenkam za nju ili da cekam dok ne uleti nesto bolje?


  • 0

#168 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 14 August 2015 - 03:08 PM

Koliko si uopšte visok? Da li veličinu rama uzimaš kao kriterijum pri odabiru? Previše brzo postavljaš nove linkove pa zato ne dobijaš odgovore. Svedi nekoliko bajseva u uži (konačan) izbor pa onda postavi linkove i kupuj prema preporuci.

 

p.s. Nisam nikad video ovakav tip prednje suspenzije kao na ovom Cannondale-u. Može li neko od iskusnijih da napiše kako to radi i da li išta vredi ili je promašen izum?


  • 0

#169 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 August 2015 - 03:58 PM

To je suspenzija koja se koristila pre leftija. Zvala se headshok ili ti poznatija u narodu kao fatty
  • 0

#170 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 14 August 2015 - 04:13 PM

To je Headshok Super Fatty DL. Hvale je kao odlicnu vilu, ali je i kvarljiva. Visok sam 185, min. mi je L/20", idealna velicina rama 21". Trenutno sam samo za Cannondale zainteresovan, zato sam pitao za njega, ali niko nista ne govori. Stvarno izgleda kao nov, prodavac ima sve pozitivne ocene, ali ne znam vredi li s obzirom da je 13 godina star?... Ako ne uzmem njega, onda cu cekati dok ne naleti neki koji mi se svidi a ima dobru opremu za te novce, a vas cu pitati za misljenje.


  • 0

#171 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2015 - 04:21 PM

Ja bih se fokusirao na bajs bez zadnje suspenzije,ht...premalo je ovo novaca za dobar fullsus...
  • 1

#172 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 August 2015 - 04:26 PM

Slazem se sa allex-om.
  • 0

#173 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 14 August 2015 - 04:37 PM

Ok, zakljucujem da Cannondale ne vredi kupovati.


  • 0

#174 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 14 August 2015 - 06:06 PM

Cannondale je posebno iskustva, nezavisno od klase.
  • 0

~be here now~


#175 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 14 August 2015 - 06:21 PM

Pa vredi li po Vama 320e? 

 

Previše brzo postavljaš nove linkove pa zato ne dobijaš odgovore. Svedi nekoliko bajseva u uži (konačan) izbor pa onda postavi linkove i kupuj prema preporuci.

 

Ja sam naveo bajseve koji mi odgovaraju da vi ne morate da trazite umesto mene, nego da vidite te koje sam izdvojio i da me posavetujete.


  • 0

#176 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 14 August 2015 - 08:33 PM

http://www.2bike.rs/...ja#.Vc5TbKSqpBd


  • 0

#177 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 14 August 2015 - 09:56 PM

 Ja stojim pri tome da je prosto premalo novca za full sus bicikl. Mislim, moze da naleti dobar ali sve je rizik.


  • 0

#178 Saphire

Saphire
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 15 August 2015 - 12:30 AM

A ja cu da dodam cinjenicu da je jedno bicikl na slici a drugo kad sednes na taj bicikl i provozas - iz licnog iskutva :)

Takodje ljudi cesto imaju neke ideje koje su zamislili u glavi a zapravo u realnosti im mozda to nesto i nije potrebno ili im je potrebno nesto drugo.

Sve sto mozes da provozas, vidis kako ti lezi i vidis uzivo kakva je ocuvanost je prednost.

Kupovati samo sa slika je jako rizicno, pa cak i da kupujes novi bicikl samo sa slike nije pametno ako ne znas kako ce ti leci.

Primer:

Ja sam htela mtb city bicikl sa nekom pristojnom opremom, na kraju sam uzela treking bicikl bas zbog osecaja koji imam dok vozim.

Sada posle neku godinu razmisljam da menjam jer mi je ram veci za 4 broja (a uprkos tome obozavam taj bicikl) i kad sam probala par primeraka koji su imali tu negde opremu kao moj, moj je tako utegnut i nastelovan,ocuvan da je za klasu iznad pa se uvek razocaram.

Specifikacije i slike su jedno, realnost je neretko nesto drugo.

I da dodam da sam u detinjstvu prosla brda i doline na obicnom mtb biciklu, razorane poljske puteve bez i jedne suspenzije pa mi nista nije falilo.

Ovi savremeni bicikli s dobrom prednjom suspenzijom su skroz udobni, ako ne mozes kupiti nesto kvalitetno s full suspenzijama, kupi kvalitetno u svom cenovnom rangu.


  • 1

#179 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 15 August 2015 - 01:47 PM

Jeste slazem se, ali ja auto nemam, cime da idem da gledam, busom? Nisam u mogucnosti da idem da bih probao bicikl.

 

Pa jeste i ja sam Capriolo Cobru (nema suspenzije) vozio 10 godina i jos bih je vozio dugo da mi je nisu ukrali jer je bicikl odlican.

 

Ali eto, skupio sam nesto novaca za bicikl, pa sto da vozim Capriolo i dalje ako ne moram. Jekyll mi deluje jako ocuvano, i prodavac ima dosta pozitivnih ocena, jedini problem bi mi mogao biti servis headshock-a, citao sam ovde ovde da ciklopia to radi ali je ta tema bila aktivna pre mnogo godina...

 

Inace sta mislite o tvisterima (grip shift)? Planiram da ih stavim na novi bicikl jer mi trigeri uopste ne odgovaraju... Na Cobri sam navikao da brzine menjam dosta cesto zbog tvistera, npr. cim vidim da cu da stanem (vozim cesto po gradu) odmah prebacujem u prvu, cim krenem i ubrzam ubacujem direktno u 7. pa 14. pa 21. i ostale brzine koristim retko, a sa trigerima mi treba vecnost da iz prve predjem u sedmu... nisam navikao sporo da vozim.


  • 0

#180 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 August 2015 - 01:54 PM

Veliki skokovi u stepenu prenosa prave se prednjim menjačem.   :)

 

Ostavi se pozadi na sredini kasete, pa kad se stane, napred na najmanji. Onda ako se želi veći skok, pri zaukavanju, prebaci se napred na srednji, pa na najveći, a onda fino podešavanje zadnjim menjačem. Isto pri usporavanju - pred semafor, pozadi na sredinu kasete, napred na najmanji.   :)

 

Lično ne volim grip-shift, trigeri su mi puno praktičniji.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika