Jump to content


Fotografije

Podmazi siftere


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 March 2015 - 11:45 AM

Moguce da nije do siftera nego je prljavstina u buziru,pa na nizim temperaturama zaledi sajlu u prethodnoj brzini... Meni se to desavalo kada sam vozio na debelim minusima tipa ispod -10C i nize...kad se otkravi sljaka uobicajeno..

Prilikom prebacivanja u lakši prenos se javlja. Tu podrazumevam da nije onaj "obrnuti" menjač, tako da pri prebacivanju u "lakši" prenos ručica šiftera vuče sajlu, ne otpušta je. Ako su zaprljani bužiri, trebalo bi u tom slučaju da ručica ide teško, a ne da propadne lako, a ne promeni brzinu. Zato verujem da je problem unutar samog šiftera.

 

Moguće da grešim, da je onaj obrnuti menjaš, što popušta sajlu kad prebacuje na veći zupčanik (lakši prenos).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2015 - 12:01 PM

Bice da je tako kako ti kazes FalloutBoy,lose sam ja to u glavi zamislio,obrnuo sam rucice :)
  • 0

#23 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 23 March 2015 - 12:10 PM

Samim pitanjem ste dali i odgovor.Hladnoca je ta koja utice na rad siftera. Utice ona i na druge mehanizme ali su mozda manje uocljivi. Na srecu ne dolazi do kvarova, dovoljno je sacekati toplije vreme i problemi se rese.


  • 0

#24 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2015 - 01:01 PM

Jedino ako si kojim slucajem odvrnuo i centralni sraf na kom je ceo mehanizam... Skidanje poklopaca, kucista i pokazivaca daje dostupnost celom mehanizmu. Samo skidanje poklopaca je isto kao da si isprskao izmedju rucica, tako se nakuplja masnoca na zidovima kucista na koju se lepi prasina... Gornje uputstvo ne zahteva nikakvo znanje vece od odvrtanja 4 zvezdasta srafa ;)

Nisam kojim slučajem nego namerno :) da bih pokušao da rešim svoj problem. Nisam ispratio celu temu pa otuda moj savet, pošto ja pod terminom "rastavljanje" zaista podrazumevam rastavljanje na sastavne delove :).

Inače nije neizvodljivo da se sastavi ali treba kila živaca, nije za nekog ko se lako iznervira kad mu nešto ne polazi za rukom iz prve :)


  • 0

#25 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2015 - 01:14 PM

Meni je ne znam kako sifter za prednji menjac "proklizao" prosle godine,tj hteo je normalno da menja na srednju i malu sajbnu a na najvecu je imao prazan hod,samo je setalo bez ikakvog otpora.. Otvorim ga ja i zajebem se izvadim oprugu... Mecku sam rodio dok sam je vratio nazad,to je trajalo dva dana,izludeo sam.. I na kraju nisam uspeo da sredim problem,pomislio sam da je pukao zubac koji vuce sajlu ali ispostavilo se da nije pa sam ga oterao u servis i sredili su ga nekako..
  • 0

#26 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 23 March 2015 - 04:55 PM

...Hladnoca je ta koja utice na rad siftera. Utice ona i na druge mehanizme ali su mozda manje uocljivi. Na srecu ne dolazi do kvarova, dovoljno je sacekati toplije vreme i problemi se rese.

za onoga ko ne zeli da ceka toplije vreme problem bih razlozio u 2 dela:

vlaga, usled vlage delovi korodiraju a pri niskim temperaturama i sama vlaga mrzne, resenje jednostavno, redovno podmazivanje

mazivo, usled hladnoce mazivo se zgusnjava, na jesen isprati staro mazivo i naneti novo koje ima veci temperaturni opseg u minusu.

 

Danasnji sprejevi sa aplikatorskom cevcicom nude fine mogucnosti za kvalitetno podmazivanje, od litijumske masti do full sintetike.


  • 0

#27 majki4

majki4
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 24 June 2015 - 07:21 PM

Pozdrav, 
Ako netko zna za što točno služi ovo što je označeno na slici, zanima me a ne mogu naći na internetu.

Riječ je o Trek Alpha 3700 iz 2012 godine.

 

http://oi62.tinypic.com/qrnckm.jpg

Attached Thumbnails

  • 123123.jpg

  • 0

#28 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 24 June 2015 - 07:38 PM

Pozdrav,
Ako netko zna za što točno služi ovo što je označeno na slici, zanima me a ne mogu naći na internetu.
Riječ je o Trek Alpha 3700 iz 2012 godine.

http://oi62.tinypic.com/qrnckm.jpg

imamo temu CIK POGODI (doduse zaraslu u paucinu) al ajd da probam:
mesto na sifterima gde se *ukopca* sajla za one pokazivace stepena prenoa kao na motorima,

msm da se zovu CI-DECK, dva kruzna u sredini upravljaca na biciklu?!


  • 0

#29 majki4

majki4
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 25 June 2015 - 09:48 AM

imamo temu CIK POGODI (doduse zaraslu u paucinu) al ajd da probam:
mesto na sifterima gde se *ukopca* sajla za one pokazivace stepena prenoa kao na motorima,
msm da se zovu CI-DECK, dva kruzna u sredini upravljaca na biciklu?!



Da, to je to, sad sam trazio po googlu ci-deck i to je upravo to. Hvala na odgovoru, svaka cast.
Iskreno sam mislio da ce biti nesto korisnije ta rupa na šifteru, al bitno da znam za šta je. Hvala jos jedan put
  • 0

#30 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 265 posts

Postavljeno 27 September 2016 - 03:12 PM

Aj` ovde da pitam.
Radi se o levom tj prednjem shifteru : Kad prebacujem u visu brzinu i prilikom guranja rucice cuje se normalno "klik" medjutim kad prebacujem u nizu brzinu i kad pritisnem rucicu ne cuje se "klik" vec neki uzasan, metaliziran i prilicno bucan zvuk. Napominjem da menjanje brzina savrseno funkcionise ali taj zvuk pocinje zestoko da me nervira. Probao sam opisanu metodu iz prvog posta medjutim nista nisam postigao, "puca" i dalje. Koristio sam ulje za podmazivanje, da li sam mozda trebao necim drugim da podmazem sto bi ublazilo ove "zvucne efekte" prilikom menjanja brzine ?


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#31 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4567 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 September 2016 - 03:19 PM

ako je sajla menjaca pretegnuta hoce da se jako cuje, a inace mora da se cuje malo drugaciji zvuk prilikom spustanja na manji zupcanik.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#32 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14587 posts

Postavljeno 27 September 2016 - 03:30 PM

Moj zvuci ovako (link) a ja zamisljam da je ovako (link). Zavisi i od opruge menjaca koliko brzo ce da vraca, i da li su u rucica i menjac iz iste grupe.


  • 0

#33 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 March 2017 - 12:23 AM

X9

 

IMG_20170313_185525.jpg


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#34 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 08 June 2017 - 03:05 PM

Zna li neko sta bi mogao da bude problem kada se donja polugica ne vraca u pocetni polozaj? Sifter prednjeg menjaca, Sram X7. Danas sam podmazao buzire, otvorio neku gumu na sifteru (vidi se sajla) i tu naprskao WD-40, sacekao malo da se ocedi i onda nakapao dosta ulja, medjutim nije resilo problem. Ima neki inbus sraf ispod te polugice, ima li mozda veze sa oprugom koja vraca polugicu?


  • 0

#35 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 08 June 2017 - 04:51 PM

Verovatno je opruga iskocila iz lezista...U svakom slucaju moras otvoriti sifter


  • 0

#36 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 June 2017 - 08:03 PM

Zna li neko sta bi mogao da bude problem kada se donja polugica ne vraca u pocetni polozaj? Sifter prednjeg menjaca, Sram X7. Danas sam podmazao buzire, otvorio neku gumu na sifteru (vidi se sajla) i tu naprskao WD-40, sacekao malo da se ocedi i onda nakapao dosta ulja, medjutim nije resilo problem. Ima neki inbus sraf ispod te polugice, ima li mozda veze sa oprugom koja vraca polugicu?

 

Ajde slikaj sifter ili daj neki link do istog.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#37 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 09 June 2017 - 08:09 AM

Ovaj gumeni deo oznacen strelicama sam otvorio i tu podmazao. Na drugoj slici vidi se taj inbus sraf, s njim sam se zezao na desnom sifteru i u jednom trenutku je i on prestao da vraca, pa sam vracio taj sraf kako je i stajao pa je proradio. Inace u levu stranu moze da se vrti beskonacno mnogo, u desnu ne, u jednom trenutku se zasrafi do kraja. Cini mi se jutros kad sam probao da je radio malo bolje, kao da je preko noci ulje ucinilo svoje, moracu da provozam bajs pa da vidim.

 

Inace ima gomila topic-a na tu temu po forumima, cest problem sa gotovo svim Sram trigerima.

Attached Thumbnails

  • Screenshot_2.jpg
  • Screenshot_3.jpg

  • 0

#38 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 June 2017 - 01:31 PM

Centralni staf je iz dva dela i ne drzi samo donji nego i gornji mehanizam. Tako da ako ga odvijes, mada ne mozes bez kontre, ispasce ti velika rucica a sa njom ce sve opruge da se razmotaju u samom sifteru.

Lako ga je rasklopiti, ali je malo komplikovanije za sklopiti jer sve opruge treba napregnuti i tako drzati do trenutka sklapanja. Ima sistem pomocu najlona za pecanja (parcete kanapa)... Pogledaj na netu ima klipova na tu tematiku.

Ako budes rasklapao sifter, radi to sistematicno i pamti kako i gde stoje opruge.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#39 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 09 June 2017 - 07:16 PM

Ok, hvala na pomoci, nadam se da necu morati da ga otvaram.


  • 0

#40 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 10 June 2017 - 01:41 PM

Nije pomoglo ciscenje WD-om i podmazivanje. Sreca pa je levi sifter u pitanju, da je desni to bi vec bio problem.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika